Tuareg-660

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Καλά όλα αυτά αλλά μετά το 1.90cm η μικρή μου εμπειρία έχει δείξει ότι σωστή ζελατίνα δεν υπάρχει.
Όποιος είναι πάνω από 1.85 δύσκολα θα προστατευτεί από τον αέρα
Δεν ξέρω για αυτά τα παπόργια τύπου Goldwing τι παίζει
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όποιος είναι πάνω από 1.85 δύσκολα θα προστατευτεί από τον αέρα
Δεν ξέρω για αυτά τα παπόργια τύπου Goldwing τι παίζει
Εγώ είμαι 187 .

να το φέρω όσο το δυνατόν καλύτερα περιμένω . Θα το δω σε βόλτα γιατί τώρα μόνο μέσα στην πόλη μου έχει μειώσει τον αέρα πάντως
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Καλησπέρα σας! Μια γενικότερη ερώτηση, φίλος ενδιαφέρεται για το Tuareg και σκέφτεται και μτχ πρώην test ride..αξίζει πιστεύετε να δει κάποιος test ride μοντέλο; Τι παραπάνω φθορές μπορεί να έχει, υπάρχουν φοβη και άγχη ή καλύτερα να πάει σε καινούργιο;
Σε τι τιμή και ποσά χλμ ;

τώρα το στρώσιμο δεν πιστεύω να έχει γίνει νορμαλ και κατά ποσό επηρεάζει τον κινητήρα αυτό . Άλλοι το στρώνουν άλλοι λένε ότι είναι μύθος ..
 

panths

Μέλος
Περιοχή
Θεσ/νικη
Όνομα
Παντελής
Μοτό
Aprilia tuareg 660
Καλησπέρα σας! Μια γενικότερη ερώτηση, φίλος ενδιαφέρεται για το Tuareg και σκέφτεται και μτχ πρώην test ride..αξίζει πιστεύετε να δει κάποιος test ride μοντέλο; Τι παραπάνω φθορές μπορεί να έχει, υπάρχουν φοβη και άγχη ή καλύτερα να πάει σε καινούργιο;
Καλησπέρα Δημητρη εγω εχω ήδη πάρει touareg.Εαν δεν είχα ομως θα σου έλεγα εαν δεν το πάρει ο φίλος σου...θα το πάρω εγω.
4χρονια εγγυηση έχει.Ναι σίγουρα θα το εχουν καβαλήσει 20 άτομα ακομη πριν απο εσενα και απο αυτους θα το κανιβάλησαν οι 10.Και τι θα πάθει...Σκέψουν εσυ πόσο καναιβαλίζεις τα δικά σου αυτοκινητα μηχανάκια κλπκλπ.Xάλασαν!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Καλησπέρα Δημητρη εγω εχω ήδη πάρει touareg.Εαν δεν είχα ομως θα σου έλεγα εαν δεν το πάρει ο φίλος σου...θα το πάρω εγω.
4χρονια εγγυηση έχει.Ναι σίγουρα θα το εχουν καβαλήσει 20 άτομα ακομη πριν απο εσενα και απο αυτους θα το κανιβάλησαν οι 10.Και τι θα πάθει...Σκέψουν εσυ πόσο καναιβαλίζεις τα δικά σου αυτοκινητα μηχανάκια κλπκλπ.Xάλασαν!
Δεν θα πάθει κάτι , συμφωνώ μαζί σου . Δεν θα έχει και πολλά χλμ λογικά .
απλα σίγουρα το στρώσιμο δεν θα εχρι γίνει σωστά .
Δεν ξέρω ποσό αυτό επηρεάζει…
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σε τι τιμή και ποσά χλμ ;

τώρα το στρώσιμο δεν πιστεύω να έχει γίνει νορμαλ και κατά ποσό επηρεάζει τον κινητήρα αυτό . Άλλοι το στρώνουν άλλοι λένε ότι είναι μύθος ..
Εγώ προσωπικά, δεν θα έπαιρνα μηχανη από test ride!
Έχω δει διάφορες καγκουριες.
Πχ, άνθρωποι που με την μηχανή τους, δεν έχουν ανέβει ούτε ένα πεζοδρόμιο, μόλις έστριψαν απ'το μαγαζί, το πρώτο πράγμα που έκαναν ήταν να αρχίσουν να ανεβαίνουν και να κατέβαινουν πεζοδρόμια.
Άλλοι, στο δικό τους αλλαγές ταχυτήτων με ευλάβεια, στο "ξένο" με.... μίσος!!!
Στροφές κινητήρα στα κόκκινα, ενώ στο δικό τους... αδελφές!!!
Από test ride, ποτέ μηχανή!!!!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εγώ προσωπικά, δεν θα έπαιρνα μηχανη από test ride!
Έχω δει διάφορες καγκουριες.
Πχ, άνθρωποι που με την μηχανή τους, δεν έχουν ανέβει ούτε ένα πεζοδρόμιο, μόλις έστριψαν απ'το μαγαζί, το πρώτο πράγμα που έκαναν ήταν να αρχίσουν να ανεβαίνουν και να κατέβαινουν πεζοδρόμια.
Άλλοι, στο δικό τους αλλαγές ταχυτήτων με ευλάβεια, στο "ξένο" με.... μίσος!!!
Στροφές κινητήρα στα κόκκινα, ενώ στο δικό τους... αδελφές!!!
Από test ride, ποτέ μηχανή!!!!
Είναι και αυτό μια οπτική και συμφωνώ , θα είχα τις αμφιβολίες μου . Γιατί άλλο 2ο χέρι άλλο τα τεστ ραιντ .
να μας πει και την τιμή που το δίνει όμως , αν το δίνει 11.000 δλδ εγώ δεν το έπαιρνα .
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν θα πάθει κάτι , συμφωνώ μαζί σου . Δεν θα έχει και πολλά χλμ λογικά .
απλα σίγουρα το στρώσιμο δεν θα εχρι γίνει σωστά .
Δεν ξέρω ποσό αυτό επηρεάζει…
Ο κινητήρας σαν κινητήρας, δεν έχει ανάγκη από στρώσιμο. Είναι έτοιμος!
Όλα τα υπόλοιπα θέλουν όμως μια πιο "προσεκτική" λειτουργία τα πρώτα χλμ.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ο κινητήρας σαν κινητήρας, δεν έχει ανάγκη από στρώσιμο. Είναι έτοιμος!
Όλα τα υπόλοιπα θέλουν όμως μια πιο "προσεκτική" λειτουργία τα πρώτα χλμ.
Δεν το ξέρω πραγματικά .
Εγώ έκανα την διαδικασία στρωσιματος πάντως στο δικό μου … και όσο περνάνε τα χλμ βλέπω διαφορά , Όχι τόσο στα 1.000 χλμ αλλά και ακόμα τώρα στα 5.000-6.000 , ακόμα αλλάζει .

πάντως στρωσιμο θέλουν και οι αναρτήσεις στην αρχή τα λάστιχα τα φρένα , ακόμα και η σέλα
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Επίσης για τι ποσό κάτω μιλάμε; Εάν μιλάμε για 500-800ε δεν νομίζω ότι αξίζει. Εάν μιλάμε για 2 χιλιάρικα κάτω αλλάζουν τα πράγματα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Επίσης για τι ποσό κάτω μιλάμε; Εάν μιλάμε για 500-800ε δεν νομίζω ότι αξίζει. Εάν μιλάμε για 2 χιλιάρικα κάτω αλλάζουν τα πράγματα
Αυτό ακριβώς … η τιμές τώρα ακόμα και στα μεταχειρισμένα δεν θα είναι πολύ κάτω απτην αρχική …
Το μεταχειρισμένο εντωμεταξύ θα έχει μαι κάνα εξτραδακι που θα γλυτώσεις , διπλό σταντ καμία βάση βαλίτσας κάνα κάγκελο .

Του τεστ ραιντ τίποτα ,
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Φαντάζομαι θα αναφέρεται σε αυτό που μπήκε σήμερα στο car.gr.
Και εγώ το σκέφτομαι για 10500€, τη θεωρώ αρκετά τίμια τιμή. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι βρίσκεται Ιωάννινα.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Δεν θα έχει και πολλά χλμ λογικά .
απλα σίγουρα το στρώσιμο δεν θα εχρι γίνει σωστά .
Ευστοχα τα αυτονοητα !
Τωρα οποιος δεν νομιζει οτι τα πρωτα χιλιομετρα , αυτα του στρωσιματος , δεν εχουν καποια ιδιαιτερη σημασια και βαρυτητα , τοτε μαλλον γνωριζει περισσοτερα απο ΟΛΟΥΣ τους μηχανολόγους -πτυχιουχους επι το πλειστον- ΟΛΩΝ των εταιρειων κατασκευης , και θα πρεπει να τους καλεσει για ενημερωση και να αιτηθει την καταργηση των manual που τα συνοδευουν , δεδομενου οτι σχεδον το συνολο των νεων κατοχων ΒΑΡΙΕΤΑΙ χαρακτηριστικα να το ανοιξει ....
Ειδικα για το manual της συγκεκριμενης μηχανης , που εχω στο περισσοτερο μερος του , ειναι τοσο πληρες , που ουσιαστικα περιεχει σχεδον ολες τις πληροφοριες ασφαλειας για να οδηγησει καποιος που δεν εχει πρότερη εμπειρια οδηγησης...
Περιττα πραματα βεβαια για τους παντογνωστες συμπολιτες μας βεβαια.....
(νοοτροπιες βεβαια , που καθε τρεις και λιγο , νιωθουν στο πετσι τους αυτοι που μενουν πισω - βλεπε Τεμπη , αυτη τη φορα , δυστυχως-) !!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αναφέρεται κάπου στην αγγελία ότι ήταν test ride ή εγώ δεν το είδα...?
Έχει 700 χιλιόμετρα αλλά κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν και του ιδιοκτήτη του μαγαζιού...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Αναφέρεται κάπου στην αγγελία ότι ήταν test ride ή εγώ δεν το είδα...?
Έχει 700 χιλιόμετρα αλλά κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν και του ιδιοκτήτη του μαγαζιού...
Μπορεί να λένε για άλλο
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Σωστός ο george, για αυτό των Ιωαννίνων. Είναι τεστ ραιντ, δεν αναφερεται, αλλά αυτό είναι. Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας! Η τιμή ναι, είναι στα 10.500 και δεν έχει κάποιο έξτρα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ είμαι 187 .

να το φέρω όσο το δυνατόν καλύτερα περιμένω . Θα το δω σε βόλτα γιατί τώρα μόνο μέσα στην πόλη μου έχει μειώσει τον αέρα πάντως
Εγώ ήμουν 1.81... τώρα τελευταία κάτι τα κιλάκια, κάτι η ηλικία έχω πέσει στο 1.79 και έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Το παλεύω να χάσω κανά δυο πόντους ακόμη να σωθώ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ ήμουν 1.81... τώρα τελευταία κάτι τα κιλάκια, κάτι η ηλικία έχω πέσει στο 1.79 και έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Το παλεύω να χάσω κανά δυο πόντους ακόμη να σωθώ.
Αυτό είναι το άσχημο.
Όσο μεγαλώνουμε, φεύγουν οι πόντοι απ'το μπόι :p, και πάνε στην κοιλιά :wacky:!!!!
Ούτε.... φάλαγγα δεν μας σώζει :ha!!!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Εγώ ήμουν 1.81... τώρα τελευταία κάτι τα κιλάκια, κάτι η ηλικία έχω πέσει στο 1.79 και έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Το παλεύω να χάσω κανά δυο πόντους ακόμη να σωθώ.
Έχω πολλά χρόνια να μετρηθώ , λες να είμαι παρακάτω ;

στα ποσά χρόνια θα φτάσω στο 1,80 περίπου να τα πετάξω τα φρύδια :ha
 
Top Bottom