Tuareg-660

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Εμένα το φρύδακι τις puig κάτι κάνει αλλά ! Ενώ η ποιοτητα της ζελατίνας είναι πολύ καλή ο μηχανισμός που κρατάει επάνω στην ζελατίνα είναι για κλοτσιές , αλί εξπρές το λιγότερο .

μ έχουμε κάνει πατέντες με τρύπες καινούργιες άλλες βίδες και παξιμάδια , εν τέλη εχτές το πήρα στο χέρι ενώ ήμουν βόλτα
Βαλε το issota και εσυ και θα εισαι μια χαρα!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Βαλε το issota και εσυ και θα εισαι μια χαρα!!!
+1 για την Isotta, την είχε το Tuareg που οδήγησα και η ανεμοκάλυψη μου φάνηκε πολύ καλή, ούτε στροβιλισμοί, ούτε τίποτα. Με full face κράνος βέβαια...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δεν έκανες βόλτα το δικό μου; Μια χαρά δεν το είδες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν έδωσα πολύ βάση να σου κ την αλήθεια είχα άλλου το μυαλό μου :p
Ήταν καλύτερη απτην δίκη μου σίγουρα πάντως
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Καλοριζικο το εργαλείο :drt:Καλώς ήρθες στην ομάδα . Κούκλα το άσπρο . Τώρα τελευταία σαν να μου αρέσει καλύτερα :ha:p
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Ευχαριστωωωωωωωώ, ευχαριστωωωωωωωώ! Είναι κουκλί το χρωματάκι κ ας το σκίζει στην τιμή η Aprilia!! :hh:

Εννοείται για τις απορίες! Merci! Θα έχω πολλές! Πρώτη ίσως είναι ποιες λύσεις φαίνεται να δουλεύουν καλύτερα για τον αέρα??? Εντάξει σήμερα φύσαγε κ πολύ παντού, οπότε δεν είναι καλή ημέρα για συμπεράσματα. Τον ένιωσα, όμως, πολύ σε άνω θώρακα και κεφάλι (με ένα full face Shark D Skawl) σε ταχύτητες 90-120 σε ανοιχτό δρόμο (ύψος 1,78).
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ευχαριστωωωωωωωώ, ευχαριστωωωωωωωώ! Είναι κουκλί το χρωματάκι κ ας το σκίζει στην τιμή η Aprilia!! :hh:

Εννοείται για τις απορίες! Merci! Θα έχω πολλές! Πρώτη ίσως είναι ποιες λύσεις φαίνεται να δουλεύουν καλύτερα για τον αέρα??? Εντάξει σήμερα φύσαγε κ πολύ παντού, οπότε δεν είναι καλή ημέρα για συμπεράσματα. Τον ένιωσα, όμως, πολύ σε άνω θώρακα και κεφάλι (με ένα full face Shark D Skawl) σε ταχύτητες 90-120 σε ανοιχτό δρόμο (ύψος 1,78).
Με το ύψος σου θα βρεις λύση εύκολα . Είσαι τυχερός σε αυτό το κομμάτι Αχαχα .

εχει η εταιρία Issota που έχουν βάλει και τα παιδιά εδώ στα τουαρεγκ τους . Έχει μια μεσαία και μια ψηλή , νομίζω μεσαία θα σε καλύψει που έχει και ο Νίκος ο galanakop .
Οι ψηλές ζελατίνες συνήθως στα αρκετά χλμ δημιουργούν ταλαντώσεις στο κράνος

εγώ έχω βάλει ένα φρύδι τις puig ρυθμιζόμενο και το έχω φέρει λίγο στα μέτρα μου και κάνει καλή δουλειά .
Βέβαια το συγκεκριμένο έχει σκατο μηχανισμό που μπαίνει επάνω στην ζελατίνα και εγώ του έβαλα άλλες βίδες και παξιμάδια για να πιάσει καλά
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε παιδια(ιδιοκτητες),σκληρη οφ χρηση κανει κανεις σας?Δεν στραβωνουν ζαντες?Αν ναι τι κανετε με το tubeless?
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Γενικά μέχρι τώρα απο τα δείγματα ανα την υφήλιο δείχνουν γερές. Αν τώρα τύχει και στραβώσει ή την φτιάχνεις ή βάζεις σαμπρέλα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660


Αλλά 1.300 χλμ συμπληρώθηκαν και φτάσαμε πλέον τις 8.300 χλμ απροβλημάτιστα εως τώρα .

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Tuareg . μπορεί να ταξιδέψει άνετα , στο επαρχιακό στροφήλικη είναι σβέλτο και στριφτερο για αυτό που είναι στην πόλη είναι παπί και στο χώμα θα έλεγα πολύ καλό .

Το νέο Tiger 900 rally του φίλου Γιώργου παααρα πολύ καλό . Πλην από το χώμα που δεν το έχει βάλει ακόμα , ωραίο γκάζι ανετότατο στο δρόμο , στριφτερο , ωραίες αναρτήσεις , ωραία φρένα . Θα έλεγα ένα πολύ καλό πακέτο και σε σχέση με το 800 xc που είχε πριν σε όλα είναι καλύτερο και αναβαθμισμένο .

Το cf Moto 800 στρώθηκε στην βόλτα , όποτε δεν έχουμε σαφή εικόνα και σε μια μικρή βόλτα που το έκανα , φαίνεται εύκολο , πρόθυμο να στρίψει , όταν το Καβάλας έχεις την αίσθηση ότι είναι πιο μικρό σε κυβικά . Το shifter μου άρεσε στα κατεβάσματα όχι τόσο στα ανεβάσματα , αναρτήσεις δεν έχω γνώμη ακόμα , φρένα είναι καλά αλλά αρκετά σπογγοδη αίσθηση , θα προτιμούσα μια πιο ´´ασφαλτινη ´´ αίσθηση και δάγκωμα καθώς με τον 19 τροχο και τις διαδρομές αναρτήσεων δεν κραυγάζει χώμα .
Θέση οδήγησης άνετη θα έλεγα , εγώ που είμαι 187 είχα λίγο έντονη κλήση στα πόδια .

Αυτά εν ολίγης
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Οι καταναλώσεις ήταν περίπου ίδιες επίσης . Μέση κατάναλωση περίπου 5.3λ στο ταξίδι .
Σε στιγμιαία κατανάλωση δίπλα δίπλα με το tiger στα 120 χλμ έπαιζε 0.3 λ κάτω από εμένα . πχ 4,8 εγώ 4,5 αυτός
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Αυτή η μηχανή θα μπορούσε να γίνει best sellers αλλά δεν την βοήθεια το ότι είναι aprilia..Αν έγραφε Honda η Yamaha θα πούλαγε σαν ζεστό ψωμί..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Αυτή η μηχανή θα μπορούσε να γίνει best sellers αλλά δεν την βοήθεια το ότι είναι aprilia..Αν έγραφε Honda η Yamaha θα πούλαγε σαν ζεστό ψωμί..
Έξω θα έλεγα πουλάει αρκετά, σίγουρα καλύτερα από εδω
 
Top Bottom