Tuareg-660

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το tuareg είναι το καλύτερο κ πιο ολοκληρωμένο μηχανάκι της κατηγορίας του.στην Αμερική οι πωλήσεις είναι μέτριες εξαιτίας του ανύπαρκτου δικτύου της Piaggio κ παρόλα αυτά έχει πουλήσει αρκετά,στην Ευρώπη έχει ένα αρκετά καλό μερίδιο στην αγορά. Στην Ελλάδα που υπάρχει κόλλημα μεταξύ πενφε κ ιαπωνικών έχει αρκετά χαμηλότερες πωλήσεις,και αρκετά λιγότερο σπρώξιμο από τον ειδικό τύπο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω αν έχει ανέβει στο παρελθόν αλλά αξίζει να πω ότι ο τύπος το τερματίζει....

Ωραίο βίντεο
Εγώ πάντως είδα αυτό που περίμενα
Ένα ικανό μεγάλο ονοφ, που στα δυσκολα δείχνει το βάρος του και χρειάζεται βοήθεια να περάσει, όπως όλα της κατηγορίας.

Ανυπομονώ να το δω σε μια δική μας δύσκολη στο λασπωμένο καντηλι
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ωραίο βίντεο
Εγώ πάντως είδα αυτό που περίμενα
Ένα ικανό μεγάλο ονοφ, που στα δυσκολα δείχνει το βάρος του και χρειάζεται βοήθεια να περάσει, όπως όλα της κατηγορίας.

Ανυπομονώ να το δω σε μια δική μας δύσκολη στο λασπωμένο καντηλι
Βαλτός είσαι να γρατζουνισουμε τα μηχανάκια μας κιορατα
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ωραίο βίντεο
Εγώ πάντως είδα αυτό που περίμενα
Ένα ικανό μεγάλο ονοφ, που στα δυσκολα δείχνει το βάρος του και χρειάζεται βοήθεια να περάσει, όπως όλα της κατηγορίας.

Ανυπομονώ να το δω σε μια δική μας δύσκολη στο λασπωμένο καντηλι
Είναι πολύ ελαφριά η αίσθηση του Και παρά πολύ καλά ζυγισμένο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο ενας αβανταδορος του αλλουνου...τς τς τς...:p
Έτσι....ξέρεις τι έχουμε περάσει με τα μαστοδοντα?
Μας είχαν κάνει τσουρέκια τα κοχονια
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Διαλέγουμε το ανάλογο τερραιν για το ανάλογο μηχανάκι?
Εγώ το λέω χρόνια, και με κοροϊδεύουνε ... το καλύτερο μηχανάκι είναι 5... :laugh:
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Μόλις είδα ότι τρέχει προσφορά για Νοέμβριο, ένα χιλιάρικο κάτω όπως αναφέρει στο site της Aprilia.
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Παρηγγειλα τα rally τελικά (όχι STR). Αφού κάνω μερικά χιλιόμετρα θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις! Ευχαριστώ για όλες τις γνώμες :friendship:
Λοιπόν, 800km αργότερα, έχω να πω γενικά καλά λόγια για τα Pirelli Scorpion Rally. Είναι τα πρώτα 50-50 λάστιχα που δοκιμάζω κ η μόνη βάση σύγκρισης μου είναι τα OEM STR, όποτε, disclaimer, εντελώς προσωπική άποψη που βασίζεται σε πολύ μικρή εμπειρία στο χώμα:

Από τα 800km που έχω κάνει ως τώρα, τα 150 χωμάτινα.

Κρατάνε μια χαρά στην άσφαλτο και σε βρεγμένη. Δεν ένιωσα να υστερούν κάπου σημαντικά σχετικά με τα OEM. Το έγειρα όσο κ με τα STR και δεν ένιωσα διαφορά. Λίγο παραπάνω θόρυβο κ λίγο παραπάνω ασάφεια το μπροστινό σε σχέση με το STR αλλά όχι κάτι ανησυχητικό.

Σε χώμα, άμμο, σαθρό, λάσπη μου άρεσαν πολύ ως τώρα, ειδικά το μπροστά, που ακόμα και στη λάσπη έβρισκε πρόσφυση και έδινε κατεύθυνση. Το πίσω σκάβει ωραία σε αμμώδες έδαφος και σκαρφάλωσε καλά απότομες ανηφόρες με βράχο στην Πεντέλη κ με σαθρό στον Παρνασσό. Ακόμα και μια που χρειάστηκε να σταματήσω στη μέση γιατί είχαν μείνει οι μπροστινοί, με ξεκόλλησε και ανέβηκε το Tuareg χωρίς να μασήσει, να γλιστρήσει κτλ. Στις λάσπες όμως νομίζω μπούκωνε αρκετά γρήγορα κ γλιστραγε (σε νορμαλ πλαίσια), πολύ καλύτερα όμως τα πήγε από τα STR.

Έχουν δείκτη ταχύτητας R (170χαω) κ έτσι (αλλά κ για να μη φαγωθούν γρήγορα) στην εθνική πήγαινα με 130 πολύ άνετα, χωρίς κραδασμούς ή αισθητά υψηλότερο θόρυβο. Για λίγο το πήγα κ με 150-160 που επίσης τα ένιωσα να πηγαίνουν απροβλημάτιστα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αναζητείτε ο υπερπιλοτος με το κόκκινο μαύρο από την βόλτα του χελιωτηγιατί θέλουμε να του κάνουμε δύο ερωτήσεις ...... Ξεκινάμε από το αν είναι άνθρωπος η εξωγηινος



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom