Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομιζω οτι για αστικη χρηση εισαι υπερβολικος Ανετα μπορει καποιος να μεινει με το μαμα αμορτισερ αν η χρηση ειναι αστικη και η χωματινη ειναι του τυπου "εξερευνω και ...ρεμβαζω"
Καθολου με 73 κιλά βαρος και πατούσα κάτω σαν να ειμαι πανω σε μηχανακι με σελα 7-8 εκατοστα πιο χαμηλή. Δεν ειχε πολλα χλμ. αλλά μπορεί να ειχε κλαταρει η αναρτηση απο τα πολλά τεστ. δεν ειχα ξανασυναντησει κατι τετοιο...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καθολου με 73 κιλά βαρος και πατούσα κάτω σαν να ειμαι πανω σε μηχανακι με σελα 7-8 εκατοστα πιο χαμηλή. Δεν ειχε πολλα χλμ. αλλά μπορεί να ειχε κλαταρει η αναρτηση απο τα πολλά τεστ. δεν ειχα ξανασυναντησει κατι τετοιο...
To κυριως προβλημα με την αναρτηση του crf δεν ειναι τοσο το ελατηριο αλλα οι απουσβεσεις που....δεν εχει Με 73 κιλα που εισαι με καταλληλη προφορτιση μαλλον θα ησουν ΟΚ
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχουν αρχίσει να χάνουν τον ύπνο τους οι Ευρωπαίοι, και τις.... μπύρες τους οι γερμαναράδες!!!!! :p


Άσε που εδώ που τα λέμε, και με μπύρες, και χωρίς μπύρες, τις μαλακίες τους τις κάνουν!!!!:laugh:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ξερει κανεις ποσο στοιχιζουν τα πλασττικα του; Εχει κανεις κανα λινκ με ανταλακτικα να ριξω μια ματια;
Επισης το voge rally κυκλοφορει σε καμια ασιατικη χωρα;
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
To να λέει ο δημοσιογράφος : ".... μέχρι να ανέβει η τιμή εκεί που θα πρέπει ... να ξεπεράσει τα 6 χιλιάρικα ....." απλά με ξεπερνάει,
ακόμα και αν το λέει ο Μανιάτης !
Κρίμα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
To να λέει ο δημοσιογράφος : ".... μέχρι να ανέβει η τιμή εκεί που θα πρέπει ... να ξεπεράσει τα 6 χιλιάρικα ....." απλά με ξεπερνάει,
ακόμα και αν το λέει ο Μανιάτης !
Κρίμα
Αι γεια σου!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν νομίζω ότι μπορεί να ανέβει η τιμή μιας μοτοσυκλέτας επειδή το είπε ένας δημοσιογράφος.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
To να λέει ο δημοσιογράφος : ".... μέχρι να ανέβει η τιμή εκεί που θα πρέπει ... να ξεπεράσει τα 6 χιλιάρικα ....." απλά με ξεπερνάει,
ακόμα και αν το λέει ο Μανιάτης !
Κρίμα
Κι εμένα με ξενέρωσε πολύ αυτό να το λέει δημοσιογράφος. Αντι να πει καλό και τίμιο σε κοστολόγηση να προεξοφλεί πως θα πάρει σίγουρα επάνω και μάλιστα 60%.Μετα ας το κανουν υπόθετο είπαμε. Και αν έχουν τέτοιες αξιώσεις ας πουλήσει πρώτα καμιά 500αρια κομμάτια Ελλάδα και βλέπουμε. Κάπου κάτσε ρε φίλε καλό χρυσό αλλά η τιμή του αυτή είναι. Ας πέσει το honda σε τιμή άμα βρήκε ανταγωνισμό. Αυτό έπρεπε να πει όχι να ακριβυνει το voge. Εκτός αν ήθελε να φανεί πιεστικός και έξτρα ενθουσιώδης για λόγους που μόνο αυτός ξέρει. Αλλά αυτούς τους υπέρμετρους ενθουσιασμους τους είδαμε και από τη Καιλη με την εξαιρετική δουλειά των Καταριανων στα ανθρώπινα δικαιώματα.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Σε αστικη χρηση το οδηγησα το CRF300 και αναρωτιόμουν αν υπάρχουν αναρτήσεις, όχι αν είναι κακές...ειδικά πίσω...
Το θετικό της στοκ ανάρτησης είναι η φιλικότητα προς νέους αναβάτες. Εγώ στα 76 κιλά πάντως δεν έχω κάποιο θέμα με τις αναρτήσεις μέχρι τώρα σε αστική χρήση και σε λακούβες. Βέβαια είμαι και αρχάριος στις μοτοσυκλέτες οπότε ίσως να μην μπορώ να κρίνω. Ίσα ίσα που το γεγονός ότι όταν ανέβηκα πάνω πατούσα και με τα δύο πόδια κάτω λόγω της μαλακής ανάρτησης, ήταν καθοριστικό για να την αγοράσω. Σε πολύωρη χωμάτινη οδήγηση αρχίζω και το καταλαβαίνω, όπως έχει επισημάνει και στο σχετικό post ο konkost πιο αναλυτικά. Επίσης, τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω ότι θέλει προσοχή σε στροφές με χιλιόμετρα λόγω του bounce της πίσω ανάρτησης, οπότε προσαρμόζομαι ανάλογα γέρνοντας αντίθετα. Θα δοκιμάσω να πάω και την προφόρτιση τέρμα να δω μήπως αλλάξει κάτι σε συμπεριφορά, αλλά όσο πιο πολύ εμπειρία αποκτώ τόσο το YSS είναι πιο κοντά.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ξερει κανεις ποσο στοιχιζουν τα πλασττικα του; Εχει κανεις κανα λινκ με ανταλακτικα να ριξω μια ματια;
Επισης το voge rally κυκλοφορει σε καμια ασιατικη χωρα;
Στον Ali έχει σχεδόν τα πάντα! Ενδεικτικά, μπροστά φανάρι 170, ολόκληρο το σετ 2ψυγεια μαζί με βεντιλατέρ 400, πλαϊνό πλαστικό 86.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Αι γεια σου!
Γα να μην αναφέρω ότι κατά τον Μανιατη, οι αναρτήσεις χωρίς ρυθμίσεις είναι ομως τέλεια ρυθμισμένες από το εργοστασιο, τόσο γι άσφαλτο όσο κ για χώμα, προφανώς και γι αυτόν στα 100 κιλά κ για εμένα στα 70 !!!......
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γα να μην αναφέρω ότι κατά τον Μανιατη, οι αναρτήσεις χωρίς ρυθμίσεις είναι ομως τέλεια ρυθμισμένες από το εργοστασιο, τόσο γι άσφαλτο όσο κ για χώμα, προφανώς και γι αυτόν στα 100 κιλά κ για εμένα στα 70 !!!......
Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ που είμαι κάπου ανάμεσα λογικά είμαι τέλειος. Δευτέρα παραγγέλνω. :roflmao:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλύτερο (για μηχανάκι) review δεν είμαι σίγουρος ότι έχω δει

Ένα αρνητικό σχόλιο δεν είπε!!!!!! :oops:
Αυτό για εμένα σημαίνει πολλά!!!!

Τα περί τιμής που είπε.... αυτά και αν αφήνω ασχολίαστα!!!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Στον Ali έχει σχεδόν τα πάντα! Ενδεικτικά, μπροστά φανάρι 170, ολόκληρο το σετ 2ψυγεια μαζί με βεντιλατέρ 400, πλαϊνό πλαστικό 86.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Toτε αυτες οι τιμες ειναι τσαμπα και ειναι ενα ακομα συν για οποιον το προοριζει και για χωματινη χρηση
 

Panosmellor

Μέλος
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Voge 300 rally
Καλησπέρα σας!
Είμαι νέος στην ομάδα σας και κάτοχος του voge rally 300 εδώ και πέντε μέρες . Δεν θα αναφέρω ποσό με έχει ενθουσιάσει ,αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο κάποια πράγματα .
1ον . Έχω κάνει 220 χλμ μέχρι τώρα και καταλαβαίνω στις 5000 στροφές ένα μουγκρητό από μπροστά ,κάπου κοντά στα ψυγεία , δεν ξέρω αν συντονίζει κάτι ή είναι από το μοτέρ. Το έχει παρατηρήσει κανείς;
2ον. Οι αναρτήσεις μπροστά τρίζουν , πηγαίνω σε πορεία και όπως διαβάζει τον δρόμο ακούγεται συνέχεια σαν κρεβάτι που τρίζουν οι σούστες
Οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι χρήσιμη
Ευχαριστώ
 
Top Bottom