Voge 300GY Rally Pro: Μικρός ραλίστας εν δράσει

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Παιδιά μια ερώτηση γιατί δν έχω κτλβει ακόμα. Πίσω γρανάζι από τι μηχανάκι ταιριάζει σε μας? Μανετες επίσης γνωρίζει κάποιος από που ταιριάζουν ?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άμα πάω μάστορα θα ρωτήσω :pht2;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτός μπορεί όχι.
Η τσέπητ μάλλον ναι :ha
Από εκεί που ψωνίζει ο konkost τα παίρνει όλα σχεδόν τσάμπα. Μην ανησυχείς.
Άλλη παίρνουν VOGE και το φορτώνουν με Japan αξεσουάρ και ο konkost έχει Honda και του έχουν δώσει το χρυσό κλειδί στο Πεκίνο.
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Εγώ πάντως μανετες επειδή λέω να το κρατήσω άλλαξα με ρυθμιζόμενες .
Και λάμπες βεβαίως βεβαίως.
Καλημέρα! πώς ρυθμίζουμε τη δέσμη; και τι τύπος είναι οι λάμπες; το εγχειρίδιο είναι φειδωλό εκει
 

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλημέρα! πώς ρυθμίζουμε τη δέσμη; και τι τύπος είναι οι λάμπες; το εγχειρίδιο είναι φειδωλό εκει
Εχω την ίδια απορία μιας και η μεγάλη σκάλα φωτίζει στα ουρανια

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλημέρα! πώς ρυθμίζουμε τη δέσμη; και τι τύπος είναι οι λάμπες; το εγχειρίδιο είναι φειδωλό εκει
Ούτε που ξέρω ,όπως τις πέρασε ο μάστορας (κάτι λεντ) δεν ασχολήθηκα .
Πάντως νύχτα δεν είδα από απέναντι να με κάνουν σινιάλο οπότε νομίζω ότι έγινε δλεια.
Θα κοίταξω και θα σε πω
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ούτε που ξέρω ,όπως τις πέρασε ο μάστορας (κάτι λεντ) δεν ασχολήθηκα .
Πάντως νύχτα δεν είδα από απέναντι να με κάνουν σινιάλο οπότε νομίζω ότι έγινε δλεια.
Θα κοίταξω και θα σε πω
Led ε; δε το παίζω ξυπνιος αλλα τα παίζουν λόγω κραδασμών; δε θυμάμαι καλά αλλά κάτι παλιές led και αλογόνου τύπου night breaker τα παίζανε γρηγορότερα απο τις απλές ποιοτικές (οσραμ, φιλιπς, πια κ.τ..) στο τζιπ και στο gs που τα εβγαζα λίγο συχνά εκτός. Απλα απορώ με το αν πρέπει να λύσω ολο το μπροστινο για να ρυθμίσω δέσμη..
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Led ε; δε το παίζω ξυπνιος αλλα τα παίζουν λόγω κραδασμών; δε θυμάμαι καλά αλλά κάτι παλιές led και αλογόνου τύπου night breaker τα παίζανε γρηγορότερα απο τις απλές ποιοτικές (οσραμ, φιλιπς, πια κ.τ..) στο τζιπ και στο gs που τα εβγαζα λίγο συχνά εκτός. Απλα απορώ με το αν πρέπει να λύσω ολο το μπροστινο για να ρυθμίσω δέσμη..
Ειλικρινά δεν έχω ιδέα !
Πάντως επειδή είναι ψηλό μηχανάκι καλά είναι να μην τις βάλεις μόνος ή αν μπορείς να βρεις τρόπο να τις ρυθμίσεις για να μην τυφλώνουν .
Μέχρι εδώ μετά από κάνα 5 μηνό που το έχω πρόβλημα ουδέν κι από κραδασμούς .
Κι η νύχτα μέρα .
Στο gs οι σάηκλοψ αν και ακριβοπληρωμένες η μία κάηκε πολύ γρήγορα .
Κάτι κινεζιες που πήρα μετά δούλευαν πολύ ωραία και αθόρυβα σε σχέση με τις προαναφερθείσες.
Βέβαια έτρωγα πολύ σινιάλο στο δρόμο μέχρι που έβαλα το γνωστό λεντοφαναρο και έγινε ησυχία .
Στα κουτιά δεν πειράζω τίποτα,τα φώτα με καλύπτουν αρκετά αν και αλογόνου .
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Φόρτωμα μέχρι τα μπούνια,δοκιμή Πωγώνι .
Θα ξαναφορτωθει Τετάρτη και βουρρρ
Άσχετο με τη μηχανή, αλλά και μόνο που βλέπω την χειμωνιάτικη ατμόσφαιρα της υπαίθρου στη φωτογραφία, πολύ μ'αρεσει!!!! :inlove:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Άσχετο με τη μηχανή, αλλά και μόνο που βλέπω την χειμωνιάτικη ατμόσφαιρα της υπαίθρου στη φωτογραφία, πολύ μ'αρεσει!!!! :inlove:
Σήμερα είναι πολύ καλά.
Απλά υπολόγισε ότι η ώρα ήταν κάπου 7 παρά (αργά το θυμήθηκα να δω πως είναι)και άρχιζε να σουρουπωνει.
Έπιασε νύχτα :


Μάζεψα πρόχειρα τα πάντα όλα και βουρ για μπύρα ,αύριο ταχτοποιημα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φόρτωμα μέχρι τα μπούνια,δοκιμή Πωγώνι .
Θα ξαναφορτωθει Τετάρτη και βουρρρ
Μαρεσει το σύνολο.
Γράψτε χιλιόμετρα.
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Μεγάλο ντεπόζιτο και κεντρικό σταντ για το 300 RALLY υπάρχουν;
Προφανως οχι - ίσως ακομα αν και εχει κυκλοφορησει παρόμοιο χωρις ψεκασμό (νομίζω) Loncin 300 lx gy και ταιριάζει η πλειοψηφια των ανταλλακτικών. Εντάξει ειναι η μοιρα μας για το rally να μην ασχολουνται οι μεγαλοι κατασκευαστες των αξεσουαρ, εγω το ειχα δεχτει πριν το παρω..
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Προφανως οχι - ίσως ακομα αν και εχει κυκλοφορησει παρόμοιο χωρις ψεκασμό (νομίζω) Loncin 300 lx gy και ταιριάζει η πλειοψηφια των ανταλλακτικών. Εντάξει ειναι η μοιρα μας για το rally να μην ασχολουνται οι μεγαλοι κατασκευαστες των αξεσουαρ, εγω το ειχα δεχτει πριν το παρω..
Βέβαια αντικειμενικά μεγάλο τεποζιτο αυτό το μηχανάκι με τόσο μεγάλη αυτονομία δεν χρειάζεται και επίσης κεντρικό Σταντ σε τέτοιο μηχανάκι για μένα δεν έχει θέση.

Δυο πράγματα για μένα θέλει μόνο. Μια καλή πόδια αλουμινίου που υπάρχει στο aliexpress και πλαϊνά καγκελακια για σαμάρια ενδεχομένως αν κάποιος θέλει να το ταξιδέψει που και αυτά νομίζω υπάρχουν.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
... Εντάξει ειναι η μοιρα μας για το rally να μην ασχολουνται οι μεγαλοι κατασκευαστες των αξεσουαρ, εγω το ειχα δεχτει πριν το παρω..
Ευκαιρία για Κινέζους κατασκευαστές να μπούν στην αγορά φτιάχνοντας πρώτα αξεσουάρ για τις κινέζικες μηχανές.
Οι Κινέζοι φτιάχνουν ένα σωρό παπαριές, γιατί να μη φτιάξουν και ένα κεντρικό σταντ που θα πουλήσει σίγουρα;
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
... επίσης κεντρικό Σταντ σε τέτοιο μηχανάκι για μένα δεν έχει θέση.
Ναι να θέλεις να αλλάξεις λάστιχο στο βουνό και να προσπαθείς να στερεώσεις τη μηχανή με πέτρες για να βγάλεις τη ρόδα.
Το κεντρικό σταντ για κάποιον που μεταφέρει μαζί του εργαλεία, το θεωρώ άκρως απαραίτητο για όλες τις επιτόπου επισκευές.
Αν δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις επισκευή στο δρόμο δεν χρειάζεται. Βέβαια και όταν παίρνει το μηχανάκι η οδική βοήθεια, καλό είναι να έχεις κεντρικό σταντ.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Datr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
KTM 660 SMC
KTM 625 SXC
KTM EXC 125
Voge 300
CCM 404
Καλησπέρα, ρώτησα για τακάκια πίσω στην αντιπροσωπεία μου είπανε 33 ευρώ. Πολλά μου φάνηκαν... Έχει βρει κανείς κάτι aftermarket να ταιριάζει?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ευκαιρία για Κινέζους κατασκευαστές να μπούν στην αγορά φτιάχνοντας πρώτα αξεσουάρ για τις κινέζικες μηχανές.
Οι Κινέζοι φτιάχνουν ένα σωρό παπαριές, γιατί να μη φτιάξουν και ένα κεντρικό σταντ που θα πουλήσει σίγουρα;
Μαλλον ενα σωρο αντιγραφες φτιαχνουν οχι κατι πρωτοτυπο :ha
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ναι να θέλεις να αλλάξεις λάστιχο στο βουνό και να προσπαθείς να στερεώσεις τη μηχανή με πέτρες για να βγάλεις τη ρόδα.
Το κεντρικό σταντ για κάποιον που μεταφέρει μαζί του εργαλεία, το θεωρώ άκρως απαραίτητο για όλες τις επιτόπου επισκευές.
Αν δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις επισκευή στο δρόμο δεν χρειάζεται. Βέβαια και όταν παίρνει το μηχανάκι η οδική βοήθεια, καλό είναι να έχεις κεντρικό σταντ.:D
Γενικοτερα για συντηρησεις και οτι αλλο αλλα μηπως βαζοντας του πολυ πραμα πανω καταργουμε και τη φυση του (το βαρος) - ενα μικρο απλο ελαφρυ μηχανακι για λιγο εκτος δρόμου?! Λεω εγω τώρα..
 
Top Bottom