XT660Z Tenere

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
@konkost αυτό έχουμε με αυτό παλεύουμε..:D
Τωρα που το φορτωσα, ειναι ευκαιρια να ξεκινησω διαιτα να ξελαφρωσει λίγο απο εμένα να το μετριάσουμε..:roflmao::laugh::wacky:
Μόνο για το ταξιδι θα φορτωθει έτσι.. Μετα θα βγουν όλλα.. βαλιτσες καγκελα κτλ...;)
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...


(δεν λέω κάτι ειρωνικά, μην παρεξιγηθω..)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
@yns
@Nick_990
Με τριβάλιτσο κατεβαίνει το παλικάρι...
Κανονίστε με τι θα τον φορτώσετε...:):D:roflmao:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ενταξει καταπληκτικη δουλεια δεν λεω και μπραβο σου! Εισαι καλιτεχνης στο μεταλο

...Αλλα ρε παιδια εχετε ενα απαραδεκτα βαρυ (για μονοκυλινδρο) μηχανακι και αντι να το ελαφρωσετε οσο μπορειτε εσεις το φορτωνεται και μ' αλλο βαρος; Δεν το καταλαβαινω
Και πως θα ταξιδέψει ο άνθρωπος ρε φίλε; Έχεις ακούσει που λένε πως ο βρεγμένος τη βροχή δε τη φοβάται; Ε, έτσι και το Tenere... τα κιλά δε τα φοβάται.
Το Tenere έχει μια χαρά υποπλαίσιο για φόρτωμα και κιλά, πολλά κιλά (όπως άλλωστε έγραψε και ο @John-Elias_Tenere)!

@Alex 660z είσαι νοικοκύρης, πρόσεξα και πόσο όμορφα έκλεισες τη "τρύπα" που προκύπτει μετά την αφαίρεση της εργοστασιακής εξάτμισης! Ωραίος! :friendship:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc

Πριν κάτι μέρες ήρθε και η σχάρα μου!
SW, μεταλλική απο OTR.
Έχει μπόλικα σημεία για δέσιμο, είναι τόση όση-διακριτική και ωραία :)




Αναμένω και κάτι κάγκελα για να είμαι κομπλέ από το θέμα φόρτωσης Tenere.
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
@STF σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...!
Όπως είπατε από φόρτωμα δεν έχει ανάγκη..
Από Βέροια - Αθήνα τριβαλιτσος και διπλός το TENERE δεν κατάλαβε τίποτα..
Και γκαζι είχε και στις ανηφορες τραβουσε μια χαρά!!! Με 130 - 140 km ταξιδεψαμε μια χαρά!! ;)

Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200

Πριν κάτι μέρες ήρθε και η σχάρα μου!
SW, μεταλλική απο OTR.
Έχει μπόλικα σημεία για δέσιμο, είναι τόση όση-διακριτική και ωραία :)




Αναμένω και κάτι κάγκελα για να είμαι κομπλέ από το θέμα φόρτωσης Tenere.
kolko leva αν επιτρεπεται?
ωραια ειναι..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Πριν κάτι μέρες ήρθε και η σχάρα μου!
SW, μεταλλική απο OTR.
Έχει μπόλικα σημεία για δέσιμο, είναι τόση όση-διακριτική και ωραία :)




Αναμένω και κάτι κάγκελα για να είμαι κομπλέ από το θέμα φόρτωσης Tenere.
Αυτοί στο OTR βάζουν και αυτά τα μίνι Haribo... όλα τα λεφτά!

Εγώ πήρα από SW-Motech εκείνη που έχει και τις αναμονές με τις 3 βίδες μισής στροφής στην οποία μπορείς να προσαρμόσεις σχάρα (πάλι της SW-Motech) για να βάζεις βαλίτσες οποιασδήποτε εταιρείας θέλεις. Το καλό με αυτήν είναι ότι προσαρμόζεις σχάρα και βαλίτσα σε λιγότερο από 30".
Είναι το επόμενο προτζεκτ μου, θέλα να δω πως θα καταφέρω να την προσαρμόσω (θα χρειαστεί να κάνω νέες φρεζαριστές τρύπες) στο WR250R. Φυσικά για βαλίτσα στο WR250R ούτε συζήτηση.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
kolko leva αν επιτρεπεται?
ωραια ειναι..
Ούτε 63€ δεν είχε, μόνο 62.90€!!!
& 13€ τα μεταφορικά αλλά σε αυτά μπορείς να "βάλεις" κι άλλα πραγματα χωρίς να αλλάξουν, μέχρι φυσικά κάποια κιλά & όγκο.

Έχει τρύπες κι αυτή για βάσεις βαλίτσας, προτίμησα την σιδερένια γιατί μου φαινόταν λιιιιγο πιο μικρή από την αλουμινίου.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Καλύτερη η σοκολάτα από τα ζελεδάκια..!

Ο Πολωνός, που πήρα τα πλαϊνά πίσω κάγκελα, άραγε τι να βάζει μέσα;
Θα προτιμούσα κάτι σε ρακί που έχουν κάτι ωραία ζουμιά εκεί πάνω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Και η σχαρα φορεμενη στο μηχανακι:





Εχθες τη δουλεψα πρωτη φορα, μια τσαντα πλατης με εργαλεια φορτωσα οχι κατι δηλαδη, πολυ βολικη μπορω να πω, θα εχω τις επομενες μερες κι ενα "Πι" να της βαλω, κατασκευη στο μηχανουργειο, θα βοηθαει αρκετα νομιζω οταν θα θελω να δεσω πχ ενα μεγαλο back pack ή ενα κουτι πολυ γρηγορα και σταθερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και η σχαρα φορεμενη στο μηχανακι:





Εχθες τη δουλεψα πρωτη φορα, μια τσαντα πλατης με εργαλεια φορτωσα οχι κατι δηλαδη, πολυ βολικη μπορω να πω, θα εχω τις επομενες μερες κι ενα "Πι" να της βαλω, κατασκευη στο μηχανουργειο, θα βοηθαει αρκετα νομιζω οταν θα θελω να δεσω πχ ενα μεγαλο back pack ή ενα κουτι πολυ γρηγορα και σταθερα.
Ωραία είναι! Άντε καλοφόρτωτη να είναι, πάντα γιομάτη ωραίες αναμνήσεις!
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αυτοί στο OTR βάζουν και αυτά τα μίνι Haribo... όλα τα λεφτά!

Εγώ πήρα από SW-Motech εκείνη που έχει και τις αναμονές με τις 3 βίδες μισής στροφής στην οποία μπορείς να προσαρμόσεις σχάρα (πάλι της SW-Motech) για να βάζεις βαλίτσες οποιασδήποτε εταιρείας θέλεις. Το καλό με αυτήν είναι ότι προσαρμόζεις σχάρα και βαλίτσα σε λιγότερο από 30".
Είναι το επόμενο προτζεκτ μου, θέλα να δω πως θα καταφέρω να την προσαρμόσω (θα χρειαστεί να κάνω νέες φρεζαριστές τρύπες) στο WR250R. Φυσικά για βαλίτσα στο WR250R ούτε συζήτηση.

Συγνώμη που θα βγω off topic, δεν είχα ποτέ μου Tenere, αλλά αυτή η φωτό με κάνει να θέλω να το καβαλησω και να χαθώ στα βουνά. Από την αρχή που το είχα δει μου άρεσε και πιστεύω ότι το σουλουπι του τύπου Dakar, του πάει μουρλια. Να το χαίρεσαι το εργαλείο!

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@stefos συνονόματε αυτή η μηχανή έλαβε μπόλικη αγάπη από τη πλευρά μου και πάντα την πρόσεχα ευλαβικά!
Ήταν για μένα μία από τις ομορφότερες μοτοσυκλέτες που πέρασαν από τα χέρια μου. Κάθε αναβάθμιση της ήταν προσεγμένη ώστε να αποδώσει τα μέγιστα λειτουργικά -πάντα στη χρυσή τομή- αλλά και εμφανισιακά ώστε να μη γίνει "τσίρκο".
Τώρα πια πέρασε στην ιστορία και πολλές φορές μου λείπει... είναι και το παρόν θέμα μαχαίρι που στρίβει στη πληγή μου.
Ευτυχώς το 'φερε έτσι η κατάσταση και αν και μικρότερο πήρα ένα άλλο αγαπημένο μηχανάκι!

Σε ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια! :friendship:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
@stefos συνονόματε αυτή η μηχανή έλαβε μπόλικη αγάπη από τη πλευρά μου και πάντα την πρόσεχα ευλαβικά!
Ήταν για μένα μία από τις ομορφότερες μοτοσυκλέτες που πέρασαν από τα χέρια μου. Κάθε αναβάθμιση της ήταν προσεγμένη ώστε να αποδώσει τα μέγιστα λειτουργικά -πάντα στη χρυσή τομή- αλλά και εμφανισιακά ώστε να μη γίνει "τσίρκο".
Τώρα πια πέρασε στην ιστορία και πολλές φορές μου λείπει... είναι και το παρόν θέμα μαχαίρι που στρίβει στη πληγή μου.
Ευτυχώς το 'φερε έτσι η κατάσταση και αν και μικρότερο πήρα ένα άλλο αγαπημένο μηχανάκι!

Σε ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια! :friendship:
Δεν ήξερα ότι ήταν περασμένος έρωτας... Ελπίζω ο επόμενος να είναι ακόμα καλύτερος και δυνατότερος. Πάντα όρθιοι συνονοματε!

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
@stefos συνονόματε αυτή η μηχανή έλαβε μπόλικη αγάπη από τη πλευρά μου και πάντα την πρόσεχα ευλαβικά!
Ήταν για μένα μία από τις ομορφότερες μοτοσυκλέτες που πέρασαν από τα χέρια μου. Κάθε αναβάθμιση της ήταν προσεγμένη ώστε να αποδώσει τα μέγιστα λειτουργικά -πάντα στη χρυσή τομή- αλλά και εμφανισιακά ώστε να μη γίνει "τσίρκο".
Τώρα πια πέρασε στην ιστορία και πολλές φορές μου λείπει... είναι και το παρόν θέμα μαχαίρι που στρίβει στη πληγή μου.
Ευτυχώς το 'φερε έτσι η κατάσταση και αν και μικρότερο πήρα ένα άλλο αγαπημένο μηχανάκι!

Σε ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια! :friendship:
Πραγματι! Ηταν το πιο προσεγμενο στην λεπτομερεια τενερε που εχω δει (εκτος απο το μπροστα ψηλο φτερο :p )
Πχ θυμαμαι το ποσο εντυπωσιακα κομψα ηταν τα καγκελα για τα σαμαρια που ειχες βαλει Ειχε και εκεινο το σουμπερ μπλε της γιαμαχα :inlove:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Είμαι ο Αλέξης και μόλις τελείωσα!!!
Έτοιμος για Κρήτη!!!!!!! :cool: :cool:



Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπράβο ρε Αλεξ!!

Φοβερη δουλεια φαίνεται οτι εχεις κάνει, ωραίες λεπτομέριες, κομψό αποτέλεσμα και πάνω απο ολα handmade:ok::ok:

Καλοτάξιδοι να είστε και να σου επιστρέψουν το κόπο και την ταλαιπωρία με όμορφα ταξίδια!!

Kepp on...:l2:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
αν βρεθειτε ποτε σε συζητηση για μηχανες και δεν ξερετε ας πουμε,ποιο ειναι το ομορφοτερο μηχανακι στην κατηγορια βαρια μονοκυλινδρα on-off 650cc,ή ας πουμε πως θα επρεπε να εχει βγαλει η Yamaha το Ζ εξαρχης...
τοτε δε χρειαζεται να βασανιζεστε αλλο..
απλα να θυμαστε το μηχανακι μου.







για τους μη παρατιρητικοι,εβαψα τα αθλια γκρι πανελ
:cool::p:cool:
 
Top Bottom