XT660Z Tenere

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
εξωτερικευω σκεψεις τωρα...

ελεγα για το μαμα σετ.εχω ηδη το top case,θα ηθελα να το συμπληρωσω με το υπολοιπο,τις δυο πλαινες.
καθως μου αρεσουν πολυ οι βασεις τους,τις βγαζεις τις πλαινες και μενει μονο το μικρο καγκελακι χωρις να φορτωνεις πολυ το μηχανακι.
ταιριαζουν και οπτικα δλδ ετσι που ειναι αλουμινενιες,εμενα μ αρεσουν και θα ταν ιδανικο για το μηχανακι μου.
πλαινες μεταλλικες παντα,τις προτιμω γιατι κλειδωνουν,σε ταξιδακι δικαβαλος,καμπινγκ,πολυημερες αποδρασεις(λεμε τωρα...) κτλ κτλ,τις κλειδωνεις και μπορεις να κανεις μια σταση σαν αθρωπος χωρις φοβο,ν αφησεις και τη μηχανη λιγο απ τα ματια σου.
δενεις και πραγματα αλλα πανω.
οπως και να το κανεις βολευουν πολυ.

αλλα πρωτον καινουριες ουτε καν...γελαω με τις τιμες τους...
και δευτερον σιγα μη τις βρω μεταχειρισμενες και σε καλη τιμη...

και ερχονται μετα οι πολονοι και ο σμιας και μας βαζουν φωτιες.
πολυ καλη τιμη και καλη ποιοτητα,και οσο τα βλεπω τοσο πιο πολυ τα συνηθιζω.
σε περιπτωση που καταληξω σε αυτα,εχουν το πλεονεκτημα οτι θα περνουν σαμαρια ομορφα κ ωραια και νοικοκυρεμενα.
σαμαρια θα βρω πιστευω σε τμη πολυ καλυτερη απο βαλιτσες.

και δευτερον,εχουμε ηδη φτιαξει με φιλο πλαινες βαλιτσες για ενα βεστρομ και βγηκανε πενα.
οποτε θα παιξουνε και μεταλλικες με το κοστος μονο των υλικων.

win win situation

η σιδερια ομως εξακολουθει να μη μ αρεσει προς το παρον,οποτε λεω μια στο τοσο που κανονιζουμε τετοιων απαιτησεων βολτες,ε ας καθομαι το προηγουμενο βραδυ να τα βαζω πανω.
δεν προκυπτουν τετοιες βολτες ετσι ξαφνικα...
ειδικα τωρα με τα λοκνταουν.

αλλα και παλι μετα μπορει να μ αρεσουν και να τ αφησω πανω
ξερω γω...
οπως μου ρθει.

Smias αν εχεις ρε συ,βαλε καμια φωτο απο πισω να δω πως καθονται στο μηχανακι
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
εξωτερικευω σκεψεις τωρα...

ελεγα για το μαμα σετ.εχω ηδη το top case,θα ηθελα να το συμπληρωσω με το υπολοιπο,τις δυο πλαινες.
καθως μου αρεσουν πολυ οι βασεις τους,τις βγαζεις τις πλαινες και μενει μονο το μικρο καγκελακι χωρις να φορτωνεις πολυ το μηχανακι.
ταιριαζουν και οπτικα δλδ ετσι που ειναι αλουμινενιες,εμενα μ αρεσουν και θα ταν ιδανικο για το μηχανακι μου.
πλαινες μεταλλικες παντα,τις προτιμω γιατι κλειδωνουν,σε ταξιδακι δικαβαλος,καμπινγκ,πολυημερες αποδρασεις(λεμε τωρα...) κτλ κτλ,τις κλειδωνεις και μπορεις να κανεις μια σταση σαν αθρωπος χωρις φοβο,ν αφησεις και τη μηχανη λιγο απ τα ματια σου.
δενεις και πραγματα αλλα πανω.
οπως και να το κανεις βολευουν πολυ.

αλλα πρωτον καινουριες ουτε καν...γελαω με τις τιμες τους...
και δευτερον σιγα μη τις βρω μεταχειρισμενες και σε καλη τιμη...

και ερχονται μετα οι πολονοι και ο σμιας και μας βαζουν φωτιες.
πολυ καλη τιμη και καλη ποιοτητα,και οσο τα βλεπω τοσο πιο πολυ τα συνηθιζω.
σε περιπτωση που καταληξω σε αυτα,εχουν το πλεονεκτημα οτι θα περνουν σαμαρια ομορφα κ ωραια και νοικοκυρεμενα.
σαμαρια θα βρω πιστευω σε τμη πολυ καλυτερη απο βαλιτσες.

και δευτερον,εχουμε ηδη φτιαξει με φιλο πλαινες βαλιτσες για ενα βεστρομ και βγηκανε πενα.
οποτε θα παιξουνε και μεταλλικες με το κοστος μονο των υλικων.

win win situation

η σιδερια ομως εξακολουθει να μη μ αρεσει προς το παρον,οποτε λεω μια στο τοσο που κανονιζουμε τετοιων απαιτησεων βολτες,ε ας καθομαι το προηγουμενο βραδυ να τα βαζω πανω.
δεν προκυπτουν τετοιες βολτες ετσι ξαφνικα...
ειδικα τωρα με τα λοκνταουν.

αλλα και παλι μετα μπορει να μ αρεσουν και να τ αφησω πανω
ξερω γω...
οπως μου ρθει.

Smias αν εχεις ρε συ,βαλε καμια φωτο απο πισω να δω πως καθονται στο μηχανακι
Εγω παντως μετα απο αποτυχημενη προσπαθεια πατεντας ,τα παραγγειλα απο τον πολωνό και τα περιμενω ,για αλλο μηχανακι βεβαια , αλλα ειναι ιδια. Πολυ συνεργασιμος και γρηγορος.
Μετα, τσιμπας απο αυτους Aluminium panniers - NRTeam μεταλλικες σε καλη τιμη και εισαι ετοιμος.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
εξωτερικευω σκεψεις τωρα...

ελεγα για το μαμα σετ.εχω ηδη το top case,θα ηθελα να το συμπληρωσω με το υπολοιπο,τις δυο πλαινες.
καθως μου αρεσουν πολυ οι βασεις τους,τις βγαζεις τις πλαινες και μενει μονο το μικρο καγκελακι χωρις να φορτωνεις πολυ το μηχανακι.
ταιριαζουν και οπτικα δλδ ετσι που ειναι αλουμινενιες,εμενα μ αρεσουν και θα ταν ιδανικο για το μηχανακι μου.
πλαινες μεταλλικες παντα,τις προτιμω γιατι κλειδωνουν,σε ταξιδακι δικαβαλος,καμπινγκ,πολυημερες αποδρασεις(λεμε τωρα...) κτλ κτλ,τις κλειδωνεις και μπορεις να κανεις μια σταση σαν αθρωπος χωρις φοβο,ν αφησεις και τη μηχανη λιγο απ τα ματια σου.
δενεις και πραγματα αλλα πανω.
οπως και να το κανεις βολευουν πολυ.

αλλα πρωτον καινουριες ουτε καν...γελαω με τις τιμες τους...
και δευτερον σιγα μη τις βρω μεταχειρισμενες και σε καλη τιμη...

και ερχονται μετα οι πολονοι και ο σμιας και μας βαζουν φωτιες.
πολυ καλη τιμη και καλη ποιοτητα,και οσο τα βλεπω τοσο πιο πολυ τα συνηθιζω.
σε περιπτωση που καταληξω σε αυτα,εχουν το πλεονεκτημα οτι θα περνουν σαμαρια ομορφα κ ωραια και νοικοκυρεμενα.
σαμαρια θα βρω πιστευω σε τμη πολυ καλυτερη απο βαλιτσες.

και δευτερον,εχουμε ηδη φτιαξει με φιλο πλαινες βαλιτσες για ενα βεστρομ και βγηκανε πενα.
οποτε θα παιξουνε και μεταλλικες με το κοστος μονο των υλικων.

win win situation

η σιδερια ομως εξακολουθει να μη μ αρεσει προς το παρον,οποτε λεω μια στο τοσο που κανονιζουμε τετοιων απαιτησεων βολτες,ε ας καθομαι το προηγουμενο βραδυ να τα βαζω πανω.
δεν προκυπτουν τετοιες βολτες ετσι ξαφνικα...
ειδικα τωρα με τα λοκνταουν.

αλλα και παλι μετα μπορει να μ αρεσουν και να τ αφησω πανω
ξερω γω...
οπως μου ρθει.

Smias αν εχεις ρε συ,βαλε καμια φωτο απο πισω να δω πως καθονται στο μηχανακι
Μπορεις να βαλεις αν θες τις βασεις της SW Motech που ειναι προσθαφερουμενες με βιδες μισης στροφης, αν θες να μην τις εχεις μονιμα πανω, και πανω σε αυτες να προσαρμοσεις ειτε χειροποιητες βαλιτσες ή τις NRT που λεει ο ετερος Μητσος και τις εχω κι εγω και ειναι τρομερο VFM.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
μπηκα στο σαητ τους.
πολυ καλη δουλεια και πολυ λογικες τιμες.
εκει θα επρεπε να παιζουν ολες και οχι στο στα 800-1500.
δλδ καπου ελεο..δυο κουτια ειναι,δεν σε πανε στο φεγγαρι..

αυτες που ειχαμε φτιαξει παντως ειναι αντιστοιχου επιπεδου με τις NRT
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
μπηκα στο σαητ τους.
πολυ καλη δουλεια και πολυ λογικες τιμες.
εκει θα επρεπε να παιζουν ολες και οχι στο στα 800-1500.
δλδ καπου ελεο..δυο κουτια ειναι,δεν σε πανε στο φεγγαρι..

αυτες που ειχαμε φτιαξει παντως ειναι αντιστοιχου επιπεδου με τις NRT
Kαι ειναι και ηλεκτροστατικα βαμμενες μεσα εξω σε αυτα τα λεφτα... 1000% αδιαβροχες δοκιμασμενες σε κατακλυσμο. Γενικα πολυ ευχαριστημενος.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Smias αν εχεις ρε συ,βαλε καμια φωτο απο πισω να δω πως καθονται στο μηχανακι
Σου έστειλα στο messenger, όταν ανοίξω σταθερό πισί που έχω τις πολλές και παλιές, φωτογραφίες μου θα σου στείλω και με φόρτωμα νησιού κάμπινγκ.
Αύριο θα τραβήξω μερικές με τις σιδεριές και τις Leovince όπως είναι τώρα.

Τα μαμά κάγκελα πάντως είναι όντως τα πιο ωραία - διακριτικά, αλλά...
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
το ειδα ναι!
ωραιος!
ευχαριστω.
οταν μπορεσεις βαλε και καμια αλλη,μιας κ εχω κ εγω λεοβινς να δω τι και πως.

τα μαμα καγκελα σε κανα δεκαρια χρονια μπορει να τα βρεις με λογικη τιμη μεταχειρισμενα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
το ειδα ναι!
ωραιος!
ευχαριστω.
οταν μπορεσεις βαλε και καμια αλλη,μιας κ εχω κ εγω λεοβινς να δω τι και πως.

τα μαμα καγκελα σε κανα δεκαρια χρονια μπορει να τα βρεις με λογικη τιμη μεταχειρισμενα.
Πάντως αν κάποιος φίλος σας έχει τα μαμά, είναι πολύ εύκολο να αντιγραφούν. Τα είχα εγώ και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος. Λειτουργούσαν και ως προστασίες χωρίς να προσθέτουν βάρος και κρατούσαν σε καλή απόσταση τα σαμάρια.

Να είμαι ειλικρινής οι βαλίτσες αλουμινίου πάντα με τρόμαζαν στη περίπτωση μια πτώσης (τι ζημιά θα μπορούσαν να κάνουν στα πόδια, ακόμη και στις ασφάλτινες βόλτες).
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πάντως αν κάποιος φίλος σας έχει τα μαμά, είναι πολύ εύκολο να αντιγραφούν. Τα είχα εγώ και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος. Λειτουργούσαν και ως προστασίες χωρίς να προσθέτουν βάρος και κρατούσαν σε καλή απόσταση τα σαμάρια.

Να είμαι ειλικρινής οι βαλίτσες αλουμινίου πάντα με τρόμαζαν στη περίπτωση μια πτώσης (τι ζημιά θα μπορούσαν να κάνουν στα πόδια, ακόμη και στις ασφάλτινες βόλτες).
To κακο με τα μαμα ειναι οτι παιρνουν μονο τις εργοστασιακες βαλιτσες ή σαμαρια.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To κακο με τα μαμα ειναι οτι παιρνουν μονο τις εργοστασιακες βαλιτσες ή σαμαρια.
Αυτό είναι αλήθεια. Εγώ τα είχα πάρει για προστασία και για χρήση με σαμάρια. Αλλά τότε δεν τα είχα πάρει πολύ ακριβά, σε συνδυασμό με μια έκπτωση μου είχαν στοιχίσει 135€. Μαζί με τα μπαράκια δίνουν και κάτι βάσεις που μπαίνουν στα πατητά για στήριξη των βαλιτσών από κάτω.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Πάντως αν κάποιος φίλος σας έχει τα μαμά, είναι πολύ εύκολο να αντιγραφούν. Τα είχα εγώ και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος. Λειτουργούσαν και ως προστασίες χωρίς να προσθέτουν βάρος και κρατούσαν σε καλή απόσταση τα σαμάρια.

Να είμαι ειλικρινής οι βαλίτσες αλουμινίου πάντα με τρόμαζαν στη περίπτωση μια πτώσης (τι ζημιά θα μπορούσαν να κάνουν στα πόδια, ακόμη και στις ασφάλτινες βόλτες).
Κ εγώ για αυτή τη δουλειά τα ήθελα ακριβώς.
Προστασία και σαμάρια.
Όντως αν τα έχει κάποιος θα ήταν καλή περίπτωση να αντιγραφουν.
 

SunFizz

Μέλος
Περιοχή
Mytilini
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Tenere 660 2012
Καλημέρα παιδιά, η άποψη μου για της πλαϊνές βαλίτσες της yamaha είναι μονο ότι είναι ελαφριές και το γενικό σύνολο είναι πιο ωραίο κατα με στην γενική εικόνα της μηχανής.
Από θέμα ποιότητας κατασκευής δεν είναι τπτ σπουδαίο σιδερομενο αλουμινόχαρτο θα έλεγα και τις έχω μερεμετισει αρκετές φορές στα σημεία κλειδώματος στο κάγκελο. Εγώ τις αγόρασα 200€ μεταχειρισμένες και επέλεξα αυτές γιατί όταν την αγόρασα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη είχε τα καγκελακια και τις βάσεις για τις βαλίτσες πάνω. Από χωρητικότητα μία χαρά είναι νομίζω 30L η μία είναι.


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
εξωτερικευω σκεψεις τωρα...

ελεγα για το μαμα σετ.εχω ηδη το top case,θα ηθελα να το συμπληρωσω με το υπολοιπο,τις δυο πλαινες.
καθως μου αρεσουν πολυ οι βασεις τους,τις βγαζεις τις πλαινες και μενει μονο το μικρο καγκελακι χωρις να φορτωνεις πολυ το μηχανακι.
ταιριαζουν και οπτικα δλδ ετσι που ειναι αλουμινενιες,εμενα μ αρεσουν και θα ταν ιδανικο για το μηχανακι μου.
πλαινες μεταλλικες παντα,τις προτιμω γιατι κλειδωνουν,σε ταξιδακι δικαβαλος,καμπινγκ,πολυημερες αποδρασεις(λεμε τωρα...) κτλ κτλ,τις κλειδωνεις και μπορεις να κανεις μια σταση σαν αθρωπος χωρις φοβο,ν αφησεις και τη μηχανη λιγο απ τα ματια σου.
δενεις και πραγματα αλλα πανω.
οπως και να το κανεις βολευουν πολυ.
Για δες μια και αυτές εδω : pannier rack XT660Z Tenere. Δες τις φωτο βασικά να δεις πως κάθονται στο μηχανάκι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μην σας τρομάζουν οι μεταλλικες

Γίνονται και πλάγιο σταντ



Advphone....
Για τις μπροστά πλαϊνές λες ή για τις πίσω; Μάλλον για το πακέτο. Εκεί περνάει και αυτοκίνητο από κάτω όχι πόδι ρε φίλος!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για τις μπροστά πλαϊνές λες ή για τις πίσω; Μάλλον για το πακέτο. Εκεί περνάει και αυτοκίνητο από κάτω όχι πόδι ρε φίλος!
Για τις πίσω μιλάμε
Το προτέρημα τους είναι ότι κρατάνε πιο ψηλά την μηχανή σε πτώση.
Και με λίγη τύχη γλυτώνεις το πόδι.
Στο gs δεν χρειάζεται τύχη, γιατί μπροστά είναι τα βυζια του boxer.
 
Top Bottom