Yamaha T7 Tenere

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Διάβαζα για καλύτερες θερμοκρασίες σε σχέση με το πλαστικό και επειδή 120ε που κάνει η γνήσια μου φαίνονται πολλά είπα μήπως
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Συμφωνω με τον από πάνω, δεν υπάρχει λόγος. Βεντιλατερ υπάρχει και αναβει όποτε θέλει/χρειάζεται. Μια χαρα είναι όπως είναι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
στο 0:16 και στο 0:25 φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει αλλάξει θέση στην εξάτμιση και την έχει βάλει ψηλά.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
σε κανα χαντακι αφησε και την εξατμιση ο τρελλος….. το βλεπω να το πεταει απο κανα γκρεμο, να του βαζει και φωτια και να ξαναπερνει μπρος, σαν το hilux στο top gear….. σωθηκε ο ισπανος!!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Πράγματι ωραίο σετ-απ!
Αν κάποιος θέλει σώνει-και-καλά κάγκελα, αυτά τα χαμηλά κάγκελα ΜΟΝΟ και προστατεύουν στα πλάγια τον κινητήρα, κάνοντας αχρείαστο το έξτρα κόστος-βάρος μιας μεγαλύτερης rallye ποδιάς, και σε μια ενδεχόμενη πτώση θα ακουμπήσουν αυτά και οι χούφτες πιθανότατα.
Επιπλέον θεωρώ τις MOSKO Moto rackless το καλύτερο σύστημα "μαλακών" αποσκευών, αν και θα προτιμούσα μάλλον αυτό των 80l αντί των 40l χμ που φοράει η μότο της φωτογραφίας...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eξαρταται, απο το ποσο ικανος εισαι, ποσο ατυχος εισαι, που σκοπευεις να το πας κτλ. Αμα πεσει πχ σε πετρα στην "καταλληλη" θεση εστω και σταματημενο η ζημια γινεται.

 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Eξαρταται, απο το ποσο ικανος εισαι, ποσο ατυχος εισαι, που σκοπευεις να το πας κτλ. Αμα πεσει πχ σε πετρα στην "καταλληλη" θεση εστω και σταματημενο η ζημια γινεται.

Αυτός δεν είναι λόγος - κατά τη γνώμη μου πάντα - να γεμίσεις σιδεριές παντού!
Κάνεις μια επιλογή που καλύπτει τις περισσότερες συνήθεις περιπτώσεις και για τις υπόλοιπες... παίρνεις το ρίσκο! Αν δεν αναλαμβάναμε καθόλου ρίσκο, πολύ απλά δε θα πρεπε να καβαλάμε μηχανές...
Προσωπικά σε καμία μηχανή μου δεν είχα κάγκελα και αυτή που είχε όταν την αγόρασα (990 ADV travel pack) τα έβγαλα αμέσως. Για το δε Tenere έχω γράψει πιο πάνω ότι θα του έβαζα ένα σετ ενισχυμένων (enduro) αυτοκόλλητων και τίποτα άλλο.
Απλά για τους περισσότερο "φοβικούς" (πλάκα κάνω, μην παρεξηγηθούμε) νομίζω ότι τα παραπάνω κάγκελα με τη μαμά ποδιά είναι ένας καλός συνδυασμός κόστους-ΒΑΡΟΥΣ και προστασίας.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Αυτό δεν είναι Ελλάδα, σωστά?

Επίσης, ξέρετε που μπορώ να κάνω test ride στην Αθήνα το Τ7?
Τι test ride εδώ δεν έχουν ετοιμοπαράδοτα μηχανάκια. Ο μέσος όρος αναμονής είναι 2 μήνες...
Εγώ παράγγειλα χωρίς να χω κάτσει καν στην σέλα. Και γενικά το δίκτυο αντιπροσώπων της yamaha μου φάνηκε μόνο απαράδεκτο, όχι τεστ δεν τους έκοβα να δίνουν, εδώ δεν θέλαν να μου πουλήσουν μηχανάκι. Χρειάστηκε να πάω σε αντιπροσωπεία 15χλμ μακρυά για να αγοράσω ενώ είχα πάει σε 4 κοντά μου και ούτε καν είχα κάποια απαίτηση για δώρα ή έκπτωση, δεν ήθελαν να ασχοληθούν. Απλά απαράδεκτοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom