Yamaha T7 Tenere

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660



Καιρό ήθελα να στείλω τα μαμά αυτοκόλλητα αλλά δεν ήθελα ολόκληρο κιτ . DXL Graphics - Άψογο αποτέλεσμα - πολύ εξυπηρετικοί.

Επίσης έβγαλα τα πλαινά κάγκελα και τα πατάκια για να μπει το αυτοκόλλητο και άλλαξε πολύ η συμπεριφορά(προς το καλύτερο), είχα να το οδηγήσω χωρίς, 2 χρόνια.
Πολύ όμορφο !!!! :friendship:

Τα κάγκελα τα ριχα βάλει στο αφρικα παλιά και ήταν αρκετά βαρυα , γιαυτο δεν τα επέλεξα στο τουαρεγκ ξανά
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7



Καιρό ήθελα να στείλω τα μαμά αυτοκόλλητα αλλά δεν ήθελα ολόκληρο κιτ . DXL Graphics - Άψογο αποτέλεσμα - πολύ εξυπηρετικοί.

Επίσης έβγαλα τα πλαινά κάγκελα και τα πατάκια για να μπει το αυτοκόλλητο και άλλαξε πολύ η συμπεριφορά(προς το καλύτερο), είχα να το οδηγήσω χωρίς, 2 χρόνια.
Τι κάγκελα έχεις και μιλάς μόνο για τα εμπρός ή και τα πίσω;
Σίγουρα αλλάζει η συμπεριφόρα αφού μειώνεται το βάρος και είναι και πιο όμορφο έτσι, αλλά...
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Τα πίσω για τις τσάντες. Μπροστά δεν έχω .Τα έχω μόνιμα πάνω γιατί έχω άγχος την εξάτμιση αλλά τώρα το σκέφτομαι να τα βγάζω πολύ σοβαρά.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τα πίσω για τις τσάντες. Μπροστά δεν έχω .Τα έχω μόνιμα πάνω γιατί έχω άγχος την εξάτμιση αλλά τώρα το σκέφτομαι να τα βγάζω πολύ σοβαρά.
Γιατι δεν βάζεις μια high mount οπότε να είσαι κερδισμένος και από θέμα εξάτμισης και από βάρος; Χώμα πατάς; Αν ναι πως την παλεύεις με τις τούμπες (που δεν έχεις κάγκελα εννοώ);
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Γιατι δεν βάζεις μια high mount οπότε να είσαι κερδισμένος και από θέμα εξάτμισης και από βάρος; Χώμα πατάς; Αν ναι πως την παλεύεις με τις τούμπες (που δεν έχεις κάγκελα εννοώ);
Μην επαναλαμβάνομαι , πέφτω συνέχεια - έχω αγοράσει οικόπεδα σε όλη την ορεινή Ελλάδα αλλά πάντα βρίσκουν τιμόνι-πατάκια-λεβιεδές (ποδόφρενο και ταχυτήτων) και μια φορά έχω ισιώσει το αυτί που κρατάει το μπρος πλαινό πλαστικό και πιάνει στο ψυγείο.
(αυτό)

Αν μπει κάτι θα είναι πλαστικό προστατευτικό στον κινητήρα.

Έχει μπει scorpion, δεν ξαναδίνω λεφτά για εξάτμιση τώρα ή γιόλο ή +5 κιλά κάγκελο
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Γιατι δεν βάζεις μια high mount οπότε να είσαι κερδισμένος και από θέμα εξάτμισης και από βάρος; Χώμα πατάς; Αν ναι πως την παλεύεις με τις τούμπες (που δεν έχεις κάγκελα εννοώ);
Και εγώ σκέφτομαι αλλαγή στην ψηλή της mivv τώρα που είναι νωρίς και την έχει γλυτώσει το ψαλίδι. Μετά βέβαια σκέφτομαι και το 500άρικο + αλλαγή σε tail tidy + φλασάκια και μου περνάει.
Στέφανε, αν δεν κάνω λάθος έχεις φτιάξει λαιμούς και εξάτιμιση σε εξατμισά? Μπορείς να βάλεις καμιά φωτό να παίρνουμε ιδέες?
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700



Καιρό ήθελα να στείλω τα μαμά αυτοκόλλητα αλλά δεν ήθελα ολόκληρο κιτ . DXL Graphics - Άψογο αποτέλεσμα - πολύ εξυπηρετικοί.

Επίσης έβγαλα τα πλαινά κάγκελα και τα πατάκια για να μπει το αυτοκόλλητο και άλλαξε πολύ η συμπεριφορά(προς το καλύτερο), είχα να το οδηγήσω χωρίς, 2 χρόνια.
Πάρα πολύ όμορφο!!! Λιτό και με άποψη!!!
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Και εγώ σκέφτομαι αλλαγή στην ψηλή της mivv τώρα που είναι νωρίς και την έχει γλυτώσει το ψαλίδι. Μετά βέβαια σκέφτομαι και το 500άρικο + αλλαγή σε tail tidy + φλασάκια και μου περνάει.
Στέφανε, αν δεν κάνω λάθος έχεις φτιάξει λαιμούς και εξάτιμιση σε εξατμισά? Μπορείς να βάλεις καμιά φωτό να παίρνουμε ιδέες?
Όχι λαιμούς, μόνο τελικό στον Παπαγιάννη. Έχω βάλει φωτογραφία πιο πισω σε αυτό το θέμα. Θα ψάξω να βρω το ποστ και θα το βάλω εδώ.


Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs



Καιρό ήθελα να στείλω τα μαμά αυτοκόλλητα αλλά δεν ήθελα ολόκληρο κιτ . DXL Graphics - Άψογο αποτέλεσμα - πολύ εξυπηρετικοί.

Επίσης έβγαλα τα πλαινά κάγκελα και τα πατάκια για να μπει το αυτοκόλλητο και άλλαξε πολύ η συμπεριφορά(προς το καλύτερο), είχα να το οδηγήσω χωρίς, 2 χρόνια.
πολύ άμορφο! φτου φτου...
μην τα ξαναβάλεις...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7

Panos Blackeye

Μέλος
Όνομα
Panos
Μοτό
BMW f800 gs
HONDA VFR 800X
YAMAHA TENERE 700
HONDA CRF1100 ADS
Καλημέρα , μια που πιάσαμε το θέμα εξάτμισης , είδα την black widow - μου αρέσει στην εμφάνιση - έχει βάλει κανένας ;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Καλημέρα , μια που πιάσαμε το θέμα εξάτμισης , είδα την black widow - μου αρέσει στην εμφάνιση - έχει βάλει κανένας ;
Καλύτερα να την αποφύγεις, αφού είναι Βρετανική και θα έχεις τελωνεία και φόρο κατα την εισαγωγή. Επίσης η συγκεκριμένη δε λύνει το πρόβλημα αφού παραμένει χαμηλά και βρίσκει κάτω.
 

Panos Blackeye

Μέλος
Όνομα
Panos
Μοτό
BMW f800 gs
HONDA VFR 800X
YAMAHA TENERE 700
HONDA CRF1100 ADS
Βασικά μου αρέσει ο ήχος της , τώρα η τιμή της είναι κοντά στα 300€ , οπότε τελική θα βγει γύρω στα 400€ αν έρθει μέσω τελωνείου .
Τώρα το πρόβλημα της θέσης το έχω λυμένο , με ενίσχυση της βάσης , + ότι είναι μικρή σε μέγεθος - τουλάχιστον έτσι φαίνεται στις φοτό
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Σε αυτά χρήματα εγώ θα πήγαινα στη MIVV. Επίσης μην αποκλέιεις τα γνωστά εξατμισάδικα, είναι πολύ value for money.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Σε αυτά χρήματα εγώ θα πήγαινα στη MIVV. Επίσης μην αποκλέιεις τα γνωστά εξατμισάδικα, είναι πολύ value for money.
Στέφανε το value for money πρέπει να περάσει καιρός για να διαπιστωθεί. Επίσης για να πούμε ότι όντως κάνει καλό προϊόν ένας εξατμισας πρέπει να φαίνεται και στο δυναμόμετρο. Ταπεινή μου άποψη...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στέφανε το value for money πρέπει να περάσει καιρός για να διαπιστωθεί. Επίσης για να πούμε ότι όντως κάνει καλό προϊόν ένας εξατμισας πρέπει να φαίνεται και στο δυναμόμετρο. Ταπεινή μου άποψη...
Ναι αλλα τι περιμένεις να δεις στο δυναμόμετρο με ένα τελικό, χωρίς πρόγραμμα; Τεσπα δεν έχω πρόβλημα, ο καθένας κάνει ότι του αρέσει, τις σκέψεις μου μετέφερα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βασικά μου αρέσει ο ήχος της , τώρα η τιμή της είναι κοντά στα 300€ , οπότε τελική θα βγει γύρω στα 400€ αν έρθει μέσω τελωνείου .
Τώρα το πρόβλημα της θέσης το έχω λυμένο , με ενίσχυση της βάσης , + ότι είναι μικρή σε μέγεθος - τουλάχιστον έτσι φαίνεται στις φοτό
Κάτω από 150€ για φπα-δασμούς-εκτελωνισμό, δε πέφτεις με την καμία συν ότι η black window δεν είναι και τίποτα φοβερό, ο Παπαγιάννης της Αγγλίας είναι.
 
Top Bottom