Yamaha T7 Tenere

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ παιδιά έχω βρει την ησυχία μου με ένα σπρέι της valvoline. Λερώνει λίγο αλλά καθαρίζεται εύκολα και έχει και λογική τιμή. Αν κυκλοφορούσα μόνο άσφαλτο ίσως να έβαζα κάτι πιο κολλωδες. Αν πάω 2μερο στα βουνά παίρνω μαζί μού ένα της motul που είναι μόνο για off road και βάζω το βράδυ όταν σταματήσει η οδήγηση.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το καλύτερο σπρέι από καμιά δεκαριά που έχω δοκιμάσει,είναι της fuchs.
Είναι όσο ρευστό πρέπει,ούτε νερό, ούτε το κολλώδες άσπρο που κολλάνε πάνω όλες οι βρωμιες του δρόμου,και με καλή χλμ απόδοση.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
παραφινελαιο βαζω μονο στην αλυσιδα...οχι το φαρμακευτικο...αυτο για τα καντηλακια βαζω..
δε ξεπλενω,μονο με πανι ,κ μετα καπακι το λιπαντικο κ την παρκαρω..
Νομίζω καλό θα ήταν να το ξεπλένεις πρώτα κ μετά λιπαντικό, αφού βέβαια στεγνώσεις την αλυσίδα ιδανικά με αέρα, αλλά αν δεν γίνεται με πανάκι κ μετά μικρή βόλτα γύρω στο τετράγωνο να ζεσταθεί λίγο κ να φύγει τελείως το νερό.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
παραφινελαιο βαζω μονο στην αλυσιδα...οχι το φαρμακευτικο...αυτο για τα καντηλακια βαζω..
δε ξεπλενω,μονο με πανι ,κ μετα καπακι το λιπαντικο κ την παρκαρω..
Το παραφινελαιο το χρησιμοποιουμε επειδη εχει την ιδιοτητα να ''διαλυει'' τα γρασσα-λαδια και να τα απομακρυνει μαζι με τη βρωμια που εχει
κολλησει μαζι με αυτα στην αλυσιδα, ζαντα κλπ. Δεν ειναι λογικο μετα αν δεν το ξεπλυνεις να βαζεις λιπαντικο γιατι μου φαινεται η συνυπαρξη
θα του χειροτερεψει τις ιδιοτητες λιπανσης...
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Το παραφινελαιο το χρησιμοποιουμε επειδη εχει την ιδιοτητα να ''διαλυει'' τα γρασσα-λαδια και να τα απομακρυνει μαζι με τη βρωμια που εχει
κολλησει μαζι με αυτα στην αλυσιδα, ζαντα κλπ. Δεν ειναι λογικο μετα αν δεν το ξεπλυνεις να βαζεις λιπαντικο γιατι μου φαινεται η συνυπαρξη
θα του χειροτερεψει τις ιδιοτητες λιπανσης...
χμμμ απο δω κ στο εξης ετσι θα κανω
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Διαδικασία που την εφαρμόζω γιατί έχω κλειστό γκαράζ και το μηχανάκι δεν το χρησιμοποιώ καθημερινά ' Πρώτα περνάω παραφινελαιο με πινελάκι, το αφήνω μέχρι την επόμενη να κάνει δουλειά και μετά πλύσιμο με ζεστό νερό και σαπούνι (όχι πιεστικο) . Βόλτα να φύγει ότι έμεινε και μετά λίπανση.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Μηπως γνωριζει κανεις ποιος ειναι και αν υπαρχει ,
ο αντιπρόσωπος της SC Project στην Ελλαδα ???
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ισχύει...Τώρα με το google μπορείς να βρεις τις απαντήσεις σε ότι χρειαστείτε. Από ανταλλακτικά μέχρι τι μηχανάκι να αγοράσετε σήμερα. Ετσι δεν χρειάζεται να γράφετε σε φόρουμ και να πρήζετε η να σας τα πρήζουν... :roflmao:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Ισχύει...Τώρα με το google μπορείς να βρεις τις απαντήσεις σε ότι χρειαστείτε. Από ανταλλακτικά μέχρι τι μηχανάκι να αγοράσετε σήμερα. Ετσι δεν χρειάζεται να γράφετε σε φόρουμ και να πρήζετε η να σας τα πρήζουν... :roflmao:
Και το AI θα κανει βολτες για λογαριασμο μας, θα βγαζει φωτογραφιες απο τις διαδρομες που θα του λεμε και θα γραφει ταξιδιωτικα (ευκολα ολα αυτα),
ενω εμεις θα ειμαστε στον καναπε... θριαμβος... :wacky:
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Και το AI θα κανει βολτες για λογαριασμο μας, θα βγαζει φωτογραφιες απο τις διαδρομες που θα του λεμε και θα γραφει ταξιδιωτικα (ευκολα ολα αυτα),
ενω εμεις θα ειμαστε στον καναπε... θριαμβος... :wacky:
Το διασκεδάζουμε αλλά έχει και μια δόση τραγικότητας αυτό που λες…
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και το AI θα κανει βολτες για λογαριασμο μας, θα βγαζει φωτογραφιες απο τις διαδρομες που θα του λεμε και θα γραφει ταξιδιωτικα (ευκολα ολα αυτα),
ενω εμεις θα ειμαστε στον καναπε... θριαμβος... :wacky:
Το pixel 8 είναι έτοιμο να σου βάλει το μηχανάκι σου σε όποιο τοπίο θες
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Xαρηκα ρε παιδια ... το θεμα ειναι πως δε θελω καποια
Ισχύει...Τώρα με το google μπορείς να βρεις τις απαντήσεις σε ότι χρειαστείτε. Από ανταλλακτικά μέχρι τι μηχανάκι να αγοράσετε σήμερα. Ετσι δεν χρειάζεται να γράφετε σε φόρουμ και να πρήζετε η να σας τα πρήζουν... :roflmao:
Xαιρω πολυ ...
το θεμα ειναι πως υπαρχει ενα προϊόν της SC για Τενερε που δε τοχει κανεις εδω , τουλαχιστον ακομα..
μιλαω για αυτο :
rally race titanium.
Κ επειδη δεν εχω παρει ποτε απεξω ,ειπα μπας κ ξερουμε κανενα αντιπρόσωπο της SC να μιλησω μαζι του ..
Ιμαρτον ..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε αγόρι

Έχει shop στο ιταλικό site, έβαλες το λινκ, ψωνίζεις από την πηγή/κατασκευαστή και τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις την ζωή σου δύσκολη χωρίς λόγο.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ρε αγόρι

Έχει shop στο ιταλικό site, έβαλες το λινκ, ψωνίζεις από την πηγή/κατασκευαστή και τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις την ζωή σου δύσκολη χωρίς λόγο.
Χάρηκα ξανα..
Οπως ειπα , δεν εχω αγορασει ποτε απεξω.. Θα προτιμούσα να εβρισκα καποιον αντιπροσωπο απο δω..
Ισως με βολεψει καποιος που απλα τις εμπορευται στην τελικη.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάμε πάλι

Δεν είναι μαγαζί τυχαίο.

ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΦΤΙΆΧΝΟΥΝ.

Δηλαδή αν πεις εσύ βγάζω πατάτες στο χωράφι μου, κάποιος άλλος αντί να τις πάρει από εσένα και επιμένει να πάει σε σούπερ μάρκετ, το βλέπεις λογικό, οκ.
 
Top Bottom