Yamaha T7 Tenere

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ψωνίσαμε!! ProTaper τιμόνι μαύρο με καινούρια grips και πλαστικά T7 REVOLUTION, πλαινά σκουρο μπλε με μαύρο ματ καπάκι. Ουρά και πλαινά καπάκια τα αφήνω ως έχει προς το παρόν και βλέπουμε.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Ψωνίσαμε!! ProTaper τιμόνι μαύρο με καινούρια grips και πλαστικά T7 REVOLUTION, πλαινά σκουρο μπλε με μαύρο ματ καπάκι. Ουρά και πλαινά καπάκια τα αφήνω ως έχει προς το παρόν και βλέπουμε.
ωραιος ! για ανεβασε ενα λινκ ποιο τιμονι πειρες ακριβως?
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
ωραιος ! για ανεβασε ενα λινκ ποιο τιμονι πειρες ακριβως?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Εχει δοκιμασει κανεις την akrapovic,μονο τελικο ,την λιγο παλιοτερη με τη μια εξοδο,οχι τη διπλη, αυτη δλδ:
ΕΞΑΤΜΙΣΗ AKRAPOVIC ΜΑΥΡΗ TENERE 700 19-20 | DPmoto.gr
χωρις το σιγαστηρα????
Χανει σε δυναμη καθολου το μηχανακι αν βγαλεις το σιγαστηρα στη συγκεκριμενη??
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
16.000 χλμ το TENERE, η εγγύηση έληξε τον Απρίλιο και έμεινε τη Δευτέρα απο αντλία βενζίνης. Ευτυχώς με άφησε στο γκαράζ την ώρα που πήγα να τη πάρω για δουλειά. Πάλι καλά που δεν με άφησε στο βουνό. Η Yamaha φυσικά δεν έχει ετοιμοπαραδοτη, παραγγελία απο Ολλανδία 360€ σε μια εβδομάδα. Τώρα κοιτάω μήπως αλλάξω μοτεράκι μόνο, αλλά θέλω να βρω ένα καλό όχι τα φθηνά του εμπορίου. Δεν κοιτάζω για ΟΕΜ γιατί όπως είναι αναμενόμενο δεν θέλω να ξαναβάλω την ίδια. Μη λέμε μόνο για τα Ευρωπαϊκά, όλα πρέπει να ακούγονται για να υπάρχει η πληροφορία. Η αλήθεια είναι ότι όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα αναφορές για αντλία βενζίνης τόσο νωρίς και ο αντιπρόσωπος μου είπε δεν του έχει ξανατύχει και είναι πολύ σπάνιο. Θα κρατήσω ενήμερο το thread με τις λύσεις που έχω βρει και που θα καταλήξω τελικά. Στο τσακίρ κέφι θα ποστάρω καμία φωτό.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αν έχεις την παλιά αντλία βγάλε καμία φωτο.
Πάντως υπάρχει μια υποψία ότι μπορεί να ευθύνεται η ποιότητα της βενζίνης και συγκεκριμένα μεγαλύτερες ποσότητες βιοαιθανόλης μαζί με ίσως με μικροβιακους παραγοντες..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν έχεις την παλιά αντλία βγάλε καμία φωτο.
Πάντως υπάρχει μια υποψία ότι μπορεί να ευθύνεται η ποιότητα της βενζίνης και συγκεκριμένα μεγαλύτερες ποσότητες βιοαιθανόλης μαζί με ίσως με μικροβιακους παραγοντες..
Δεν είναι νομίζω δικαιολογία αυτή!!!
Οι κατασκευαστές ξέρουν πολύ καλά το τι ισχύει με τις βενζίνες πλέον σε παγκόσμιο επιπεδο, καθώς και για τις αναλογίες τους σε βιοκαύσιμα, οπότε ας τις φτιάχνουν πιο ανθεκτικές!!!!
16.000 χλμ είναι.... τίποτα!!!!!!!!!!!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Τελευταία επεξεργασία:

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Εχει δοκιμασει κανεις την akrapovic,μονο τελικο ,την λιγο παλιοτερη με τη μια εξοδο,οχι τη διπλη, αυτη δλδ:

χωρις το σιγαστηρα????
Χανει σε δυναμη καθολου το μηχανακι αν βγαλεις το σιγαστηρα στη συγκεκριμενη??
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχει δοκιμασει κανεις την akrapovic,μονο τελικο ,την λιγο παλιοτερη με τη μια εξοδο,οχι τη διπλη, αυτη δλδ:

χωρις το σιγαστηρα????
Χανει σε δυναμη καθολου το μηχανακι αν βγαλεις το σιγαστηρα στη συγκεκριμενη??
Δεν βλέπω να το εχει δοκιμάσει σε τενερε κάποιος εδώ μέσα, αλλά να σου πω εγώ την εμπειρία μου από ξεταπωτες γενικά
"Αδειάζει" χαμηλές στροφές χωρίς τάπα και δεν κερδίζεις κάτι γενικά, παρα μόνο βαβούρα
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Απίστευτη τιμή για το κιτ της RTech!! Όλα τα πλαστικά 238,00€ τελική τιμή, το μόνο αρνητικό ότι δεν μπορείς να συνδυάσεις χρώματα. Αξίζει με χίλια, το παίρνεις και αλλάζεις χρώματα μόλις βαρεθείς και θές ανανέωση.


Εγώ περιμένω πλαινά και καπάκι από το επίσημο site. Σου παρέχουν και το πατρόν για να κόψεις αυτοκόλλητα. Ενημερωτικά οι τιμές που βλέπετε περιλαμβάνουν ΦΠΑ. Όσον αφορά τα μεταφορικά τους, στου στέλνουν e-mail για το κόστος και αφού επιβεβαιώσεις ότι συμφωνείς πληρώνεις με paypal. Για Κρήτη πλήρωσα 30€ για βάρος 3kg (2.5kg net weight), λίγο τσιμπημένα δυστυχώς.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Δεν βλέπω να το εχει δοκιμάσει σε τενερε κάποιος εδώ μέσα, αλλά να σου πω εγώ την εμπειρία μου από ξεταπωτες γενικά
"Αδειάζει" χαμηλές στροφές χωρίς τάπα και δεν κερδίζεις κάτι γενικά, παρα μόνο βαβούρα
ωραια... αν αλλαξω κ λαιμους κ τοτε παλι βγαλω την ταπα?? χανω??
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Αυτό θα το δεις στην πράξη εσύ.
Ευκολακι
Σε περιπτωση που αλλαξω και λαιμους , με τον αισθητηρα λ κανονικα συνδεδεμενο με τους νεους λαιμους,
εχει βγαλει σε κανενα λαμπακι μηχανης στο καντραν???
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
16.000 χλμ το TENERE, η εγγύηση έληξε τον Απρίλιο και έμεινε τη Δευτέρα απο αντλία βενζίνης. Ευτυχώς με άφησε στο γκαράζ την ώρα που πήγα να τη πάρω για δουλειά. Πάλι καλά που δεν με άφησε στο βουνό. Η Yamaha φυσικά δεν έχει ετοιμοπαραδοτη, παραγγελία απο Ολλανδία 360€ σε μια εβδομάδα. Τώρα κοιτάω μήπως αλλάξω μοτεράκι μόνο, αλλά θέλω να βρω ένα καλό όχι τα φθηνά του εμπορίου. Δεν κοιτάζω για ΟΕΜ γιατί όπως είναι αναμενόμενο δεν θέλω να ξαναβάλω την ίδια. Μη λέμε μόνο για τα Ευρωπαϊκά, όλα πρέπει να ακούγονται για να υπάρχει η πληροφορία. Η αλήθεια είναι ότι όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα αναφορές για αντλία βενζίνης τόσο νωρίς και ο αντιπρόσωπος μου είπε δεν του έχει ξανατύχει και είναι πολύ σπάνιο. Θα κρατήσω ενήμερο το thread με τις λύσεις που έχω βρει και που θα καταλήξω τελικά. Στο τσακίρ κέφι θα ποστάρω καμία φωτό.
Ριξε καμια ματιά εδω.
https://www.highflowfuel.com/qfs-oem-replacement-in-tank-efi-fuel-pump-w-tank-seal-strainer-for-yamaha-tenere-efi-2021-2022-replaces-bw3-13907-00-00-bw3-13907-10-00/Δεν ξέρω αν ειναι αυτό που χρειάζεσαι
Εχω πάρει 2 φορές αντλία βενζίνης απο κει για το gs adv μου αντι για 400 περιπου που θέλουν αντιπροσωπεια.Επισης υπάρχουν πολλές after market εξισου ή και πιο πολύ αξιοπιστες αλλά φτηνότερες..Ειχαν κάποτε εγγύηση εφόρου ζωης και τη δευτερη μου την έχουν στειλει δωρεαν,την έχω καινούργια..
 
Top Bottom