Yamaha T7 Tenere

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Xαρηκα ρε παιδια ... το θεμα ειναι πως δε θελω καποια

Xαιρω πολυ ...
το θεμα ειναι πως υπαρχει ενα προϊόν της SC για Τενερε που δε τοχει κανεις εδω , τουλαχιστον ακομα..
μιλαω για αυτο :
rally race titanium.
Κ επειδη δεν εχω παρει ποτε απεξω ,ειπα μπας κ ξερουμε κανενα αντιπρόσωπο της SC να μιλησω μαζι του ..
Ιμαρτον ..
Εγώ έχω αυτή Google Αποτελέσματα Eικόνων για https://www.motoraid.eu/image/cache/catalog/products/scproject/sc-project-rally-raid-muffler-yamaha-tenere-700-world-raid-titanium-motoraid_eu_01-750x750.jpg και είναι αγορασμένο από motoraid.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Χάρηκα ξανα..
Οπως ειπα , δεν εχω αγορασει ποτε απεξω.. Θα προτιμούσα να εβρισκα καποιον αντιπροσωπο απο δω..
Ισως με βολεψει καποιος που απλα τις εμπορευται στην τελικη.
Πάμε πάλι

Δεν είναι μαγαζί τυχαίο.

ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΦΤΙΆΧΝΟΥΝ.

Δηλαδή αν πεις εσύ βγάζω πατάτες στο χωράφι μου, κάποιος άλλος αντί να τις πάρει από εσένα και επιμένει να πάει σε σούπερ μάρκετ, το βλέπεις λογικό, οκ.
Γιαννη, για καποιον που δεν εχει ξαναψωνισει απ εξω, ειναι ''καπως'' η διαδικασια, ειδικα αν δεν ειναι σιγουρος για τις λεπτομερειες του προιοντος, εχει ερωτηματικα, ανησυχει για την εγγυηση, εχει μαθει ισως και σε καποιο παζαρι κλπ.
Η μη φυσικη επαφη καποιους ακομα τους ξενιζει, οσο κι αν φαινεται πρωτογονο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να ανησυχείς για εγγύηση από ελληνικό μαγαζί το καταλαβαίνω.. Από τον κατασκευαστή... Τι να πω.

Σήμερα γυρίσαμε πίσω ένα ζευγάρι Nike που ξεκόλλησε η σόλα... Ενάμιση χρόνο μετά, αγορά από άλλη χώρα σε φυσικό κατάστημα.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Γιαννη, για καποιον που δεν εχει ξαναψωνισει απ εξω, ειναι ''καπως'' η διαδικασια, ειδικα αν δεν ειναι σιγουρος για τις λεπτομερειες του προιοντος, εχει ερωτηματικα, ανησυχει για την εγγυηση, εχει μαθει ισως και σε καποιο παζαρι κλπ.
Η μη φυσικη επαφη καποιους ακομα τους ξενιζει, οσο κι αν φαινεται πρωτογονο.
Ακριβως...
Το ιδιο ειναι να μιλησω τηλεφωνικα με καποιον δικο μας που ισως κλεισω κ καποιο ραντεβου
και το ιδιο ειναι να ανταλλαζω email με
τον Del Piero???
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αγορασε απο το site ειναι μια χαρα , εγω απο motoraid την περιμενα 1 μηνα τελικα ειχαν κανει λαθος και τσαμπα περιμενα και αφου το καταλαβαν καταλαθος την εφεραν αφου πρωτα μου ειπαν να περιμενω αλλο ενα μηνα και λογο φασαριας την πηρα σε 7 μερες , οι ιταλοι με 15 ευρω σε 3 μερες σπιτι σου
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Αγορασε απο το site ειναι μια χαρα , εγω απο motoraid την περιμενα 1 μηνα τελικα ειχαν κανει λαθος και τσαμπα περιμενα και αφου το καταλαβαν καταλαθος την εφεραν αφου πρωτα μου ειπαν να περιμενω αλλο ενα μηνα και λογο φασαριας την πηρα σε 7 μερες , οι ιταλοι με 15 ευρω σε 3 μερες σπιτι σου
Σε 3 μέρες αν μιλήσεις με τον Ντελ Πιέρο...κι αν βγει ο Μπατιστούτα στο τηλ; Θελετε να τον παρετε στο λαιμό σας τον άνθρωπο;
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έχει έχτρα μεταφορικά 15 ευρώ και έρχεται άμεσα, το γραφει στο site αν μπει θα το βρει ,αντε να κάνει 5 μέρες
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το σχόλιο δεν απευθυνοταν σε σενα αλλά στον Γιάννη που ψάχνεται γενικά :mooning:
Σπύρο αν θέλει ο κόσμος να κάνει την ζωή του δύσκολη και να βαράει την μια μπουνιά στο μαχαίρι μετά την άλλη έχει το δικαίωμα να το κάνει. Και έχουμε το δικαίωμα να του πούμε, στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης που γίνεται, ότι υπάρχει πιο εύκολος και απλός τρόπος. Το ότι αρνείται να το δεί, ενώ το έχει ήδη διαθέσιμο, λέει πολλά.

Θέλει μαγαζί τοπικό να φέρει αυτό που δεν έρχεται και το θέλει τώρα. Ε. Οκ. Λες και το να πρέπει να πάει Θεσσαλονίκη που είναι το πιο κοντινό μοτορέιντ να συζητήσουν και μετά να περιμένει λύση είναι πιο εύκολο από ένα email. Μπορεί να τα βλέπω λάθος και .. να ψάχνομαι, όλα πιθανά είναι.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Νομίζω το να παίρνουμε κεφάλια επειδή κάποιος για τον α β λόγο ψάχνει πληροφορίες ρωτώντας στο φόρουμ αντί να γκουγκλαρει είναι άκυρο.

Σε μια παρέα ας πούμε πως θα ρωταγες μια πληροφορία? Με τον ίδιο τρόπο. Γιατί να πρέπει να ρωτήσεις την ηλεκτρονική Πυθία σώνει και ντε? Γιατί επίσης να μην εισπράξεις μια απάντηση "δεν ξέρω φίλος ρωτά τον τάδε". Βέβαια οι περισσότεροι που νιώθουν την ανάγκη να απαντήσουν θα ρωτήσουν την γκουγκλ. Και έτσι κι αλλιώς οι περισσότερες πληροφορίες στα φορά έρχονται σαν προϊόν αναζήτησης στις διάφορες μηχανές και όχι από προσωπική εμπειρία. Και από κει διαμορφώνεται και η συλλογική γνώμη για πολλά πράγματα.

Για να μην επεκταθω παραπέρα νομίζω το φόρουμ καλύπτει ανάγκες κοινωνικότητας και επικοινωνίας. Οπότε ας αφήσουμε την κοινωνικότητα ελεύθερη έστω και μέσω από την γραπτή κουβέντα σε ανούσιες ερωτήσεις. Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέμα μαλλιάς είναι ότι Τετάρτη αν θες έχεις εξάτμιση κατευθείαν από το εργοστάσιο, αλλιώς απλά περιμένεις ποιος που πότε και αν θα στην φέρει.

Επιλογή και το ένα και το άλλο.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Καλημέρα σας,

Έχω αρχίσει σιγά σιγά να μεζεύω τη μηχανή. Θα χρειαστώ νέο τιμόνι και σκέφτομαι για renthal ή ProTaper αλλά δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο χρείαζομαι. Μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος φίλος?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα σας,

Έχω αρχίσει σιγά σιγά να μεζεύω τη μηχανή. Θα χρειαστώ νέο τιμόνι και σκέφτομαι για renthal ή ProTaper αλλά δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο χρείαζομαι. Μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος φίλος?
Καλημέρες...
Πέρα από αυτό της πρώτης τοποθέτησης που είναι στάνταρ στις γωνίες του από κει και πέρα ότι βολεύει εμένα δεν σημαίνει ότι θα βολέψει το ίδιο και εσένα.
Ως εκ τούτου μόνο με δοκιμή θα πρότεινα και για έναν επιπλέον λόγο της εξοικονόμησης χρημάτων.
Φιλικά πάντα... :friendship:
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ευχαριστώ Θάνο,

το θέμα είναι ότι το original δεν μπορώ να πω ότι με βόλευε και ιδιαίτερα. Επίσης κοστίζει 100€ χωρίς να είναι όπως αποδείχτηκε και πολύ ανθεκτικό. Το άφτερ τιμόνι το σκέφτομαι και ως πλεονέκτημα σε περίπτωση πώλησης της μηχανής όπως προγραμματίζω να την στήσω τώρα με νέα πλαστικά T7 Revolution κλπ.

Έχουμε στο περίπου ένα κόστος?
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Καλημέρα σας,

Έχω αρχίσει σιγά σιγά να μεζεύω τη μηχανή. Θα χρειαστώ νέο τιμόνι και σκέφτομαι για renthal ή ProTaper αλλά δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο χρείαζομαι. Μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος φίλος?
Για τέτοια θέματα πρέπει ν απευθυνθειτε στον κύριο mallllias αφού πρώτα γνωμοδότησει ο κύριος amyroukai . Έχουμε διαδικασίες σε αυτό το φόρουμ
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ευχαριστώ Θάνο,

το θέμα είναι ότι το original δεν μπορώ να πω ότι με βόλευε και ιδιαίτερα. Επίσης κοστίζει 100€ χωρίς να είναι όπως αποδείχτηκε και πολύ ανθεκτικό. Το άφτερ τιμόνι το σκέφτομαι και ως πλεονέκτημα σε περίπτωση πώλησης της μηχανής όπως προγραμματίζω να την στήσω τώρα με νέα πλαστικά T7 Revolution κλπ.

Έχουμε στο περίπου ένα κόστος?
Γιατί σου στράβωσε το εργοστασιακό; Εχω φάει πολλες τούμπες, αλλά δεν έχει κάνει κιχ. Μου έχει τύχει να στρίβουν οι βάσεις αν ειναι καλή η πτώση και το φέρνω με τα χέρια, αλλά μέχρι εκεί. Εγώ το έχω με αποστάτες 30χιλ. και είναι μια χαρά. Επίσης λες ως πλεονέκτημα σε περίπτωση πώλησης (;), δηλαδη στήνεις τη μηχανή οπως τη θες για να τη δώσεις; Συγνώμη αλλά μπερεύτηκα.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Γιατί σου στράβωσε το εργοστασιακό; Εχω φάει πολλες τούμπες, αλλά δεν έχει κάνει κιχ. Μου έχει τύχει να στρίβουν οι βάσεις αν ειναι καλή η πτώση και το φέρνω με τα χέρια, αλλά μέχρι εκεί. Εγώ το έχω με αποστάτες 30χιλ. και είναι μια χαρά. Επίσης λες ως πλεονέκτημα σε περίπτωση πώλησης (;), δηλαδη στήνεις τη μηχανή οπως τη θες για να τη δώσεις; Συγνώμη αλλά μπερεύτηκα.
2018-2023, έξι χρόνια, έξι διαφορετικές μηχανές. Άσε ανωμαλία. Το Τenere δεν νομίζω να το δώσω, μου αρέσει πολύ εμφάνιση-στήσιμο-μοτέρ. Μπορεί όμως και να μου την δώσει και να το πουλήσω, οπότε το στήνω κατά κύριο λόγο για να το κρατήσω αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Για τέτοια θέματα πρέπει ν απευθυνθειτε στον κύριο mallllias αφού πρώτα γνωμοδότησει ο κύριος amyroukai . Έχουμε διαδικασίες σε αυτό το φόρουμ
Που έιπαμε βρίσκω την φόρμα να υποβάλλω τα αιτήματά μου!! :ll:
 
Top Bottom