Yamaha T7 Tenere

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
16.000 χλμ το TENERE, η εγγύηση έληξε τον Απρίλιο και έμεινε τη Δευτέρα απο αντλία βενζίνης. Ευτυχώς με άφησε στο γκαράζ την ώρα που πήγα να τη πάρω για δουλειά. Πάλι καλά που δεν με άφησε στο βουνό. Η Yamaha φυσικά δεν έχει ετοιμοπαραδοτη, παραγγελία απο Ολλανδία 360€ σε μια εβδομάδα. Τώρα κοιτάω μήπως αλλάξω μοτεράκι μόνο, αλλά θέλω να βρω ένα καλό όχι τα φθηνά του εμπορίου. Δεν κοιτάζω για ΟΕΜ γιατί όπως είναι αναμενόμενο δεν θέλω να ξαναβάλω την ίδια. Μη λέμε μόνο για τα Ευρωπαϊκά, όλα πρέπει να ακούγονται για να υπάρχει η πληροφορία. Η αλήθεια είναι ότι όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα αναφορές για αντλία βενζίνης τόσο νωρίς και ο αντιπρόσωπος μου είπε δεν του έχει ξανατύχει και είναι πολύ σπάνιο. Θα κρατήσω ενήμερο το thread με τις λύσεις που έχω βρει και που θα καταλήξω τελικά. Στο τσακίρ κέφι θα ποστάρω καμία φωτό.
Η εδώ για παράδειγμα...
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ποιο λάστιχο προτείνετε για το μηχανάκι για χωμάτινη χρήση;
Εννοώ θα μπει για την βόλτα και μετά θα βγει.
Σε soft τύπου διαδρομές σε πρώτη φάση...
Βλέπε νιουφιοφφάδα
 

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
TKC 80 ή ΚAROO 4 ;

για μένα απο τα καλύτερα για να μην σε τρομάξει και στην άσφαλτο αν κανεις αρκετά ασφαλτινα


αν θές αρκετά χωμάτινο εγώ δοκίμασα τελευταία τα Ελαστικά Goldentyre GT823KH 150/70/18 - 90/90/21
και μου άρεσαν πολυ ιδικά σε μεγάλες ταχύτητες ήταν το κατι άλλο

στην άσφαλτο μετά το στρώσιμο ήταν μια χαρά δεν με τρόμαξαν ακόμα και στην Αθήνα που τα κράτησα 2/3 ήμερες και την μια με βροχή
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
170,000 μίλια, στρώθηκε η ακόμα;

Ωχ θα κράζουν ολα τα αλλα μηχανάκια τωρα, ως χρέπια , οι ιδιοκτήτες του Τ7
Μοτερ παντως κ χαρτογράφηση πιστεύω ειναι η Νο 1 , στη μεσαία κατηγορία adventure


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ωχ θα κράζουν ολα τα αλλα μηχανάκια τωρα, ως χρέπια , οι ιδιοκτήτες του Τ7
Μοτερ παντως κ χαρτογράφηση πιστεύω ειναι η Νο 1 , στη μεσαία κατηγορία adventure


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μοτερ ειδικά πρέπει να είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε μοτοσυκλέτα αυτή τη στιγμή, ακόμα και από boxer που φημιζεται για λειτουργία,γραμμικότητα κλπ, παίζει να είναι καλύτερο
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
καταπληκτικό αυτό που κάνει αυτός ο άνθρωπος ... όντας και εκείνος ασθενής!!!!
273.000 χλμ !!!!
μονό με το Τενερε.

960.000 χλμ (600.000 μίλια) μέσα σε 11 χρόνια που το ξεκίνησε για να μαζέψει χρήματα για την σκλήρυνση κατά πλάκας !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
273.000 χλμ !!!!
μονό με το Τενερε.
Δεύτερο Τ7 που φθάνει στα ίδια χιλιόμετρα με συντήρηση λίγο στην τύχη
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δεύτερο Τ7 που φθάνει στα ίδια χιλιόμετρα με συντήρηση λίγο στην τύχη
Μερικές φορές αυτό το παραπάνω που πληρώνεις σε σύγκριση με άλλες φθηνότερες επιλογές δεν είναι μόνο το όνομα ...
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Ψωνίσαμε!! ProTaper τιμόνι μαύρο με καινούρια grips και πλαστικά T7 REVOLUTION, πλαινά σκουρο μπλε με μαύρο ματ καπάκι. Ουρά και πλαινά καπάκια τα αφήνω ως έχει προς το παρόν και βλέπουμε.
RaceTech, ίσως το χειρότερο customer support που έχω συναντήσει. Η παραγγελία 17 ημέρες στο δρόμο και να μην μπορώ να βγάλω άκρη που βρίσκεται!! Να απαντάνε (εάν απαντήσουν) στα e-mail μετά απο 2-3 μέρες, και μάλιστα αόριστα. Τελικά η παραγγελία γύρισε πίσω γιατί είχαν γράψει λάθος τηλέφωνο. Άνοιγμα αμφισβήτησης στο PayPal, επιστροφή χρημάτων και άντε γεια!!
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
RaceTech, ίσως το χειρότερο customer support που έχω συναντήσει. Η παραγγελία 17 ημέρες στο δρόμο και να μην μπορώ να βγάλω άκρη που βρίσκεται!! Να απαντάνε (εάν απαντήσουν) στα e-mail μετά απο 2-3 μέρες, και μάλιστα αόριστα. Τελικά η παραγγελία γύρισε πίσω γιατί είχαν γράψει λάθος τηλέφωνο. Άνοιγμα αμφισβήτησης στο PayPal, επιστροφή χρημάτων και άντε γεια!!
H Racetech με τις αναρτησεις λες;
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
H Racetech με τις αναρτησεις λες;
Δεν ξέρω για αναρτήσεις, ένα σετ πλαστικών για το Τ7 έχει βγάλει σε πολύ καλή τιμή.
Rtechmx.com είναι ιταλική, φαντάζομαι είναι ίδια εταιρεία με τις αναρτήσεις.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δεν ξέρω για αναρτήσεις, ένα σετ πλαστικών για το Τ7 έχει βγάλει σε πολύ καλή τιμή.
Rtechmx.com είναι ιταλική, φαντάζομαι είναι ίδια εταιρεία με τις αναρτήσεις.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Απο ότι είδα συνεργάζεται η Offtheroad.de μαζι τους, ίσως την επόμνεη παραγγελιά να τη βάλεις απο εκει. Είναι πιο αξιόπιστοι.
 

jaygmiata

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Tenere 700 23'
Σήμερα μόλις παρέλαβα και εγώ μετά απο πολλές διαβουλεύσεις και σκουλίκια που μου έτρωγαν το μυαλό μέχρι να αποφασίσω αν θα πάρω 790 adv τελικά πήγαμε ξανά για 2η φορά στον cp2. Φωτό απο αύριο το πρωι που θα πάω βόλτα ( κανείς για παρέα καμια πρωινή εξόρμηση?).
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Σήμερα μόλις παρέλαβα και εγώ μετά απο πολλές διαβουλεύσεις και σκουλίκια που μου έτρωγαν το μυαλό μέχρι να αποφασίσω αν θα πάρω 790 adv τελικά πήγαμε ξανά για 2η φορά στον cp2. Φωτό απο αύριο το πρωι που θα πάω βόλτα ( κανείς για παρέα καμια πρωινή εξόρμηση?).
Καλορίζικο να είναι! Να υποθέσουμε μετάβαση απο Tracer?

Στάλθηκε από το JSN-AL00a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom