Zumo 660 - LOADER LOADING...

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε παλαιοτερη περίπτωση γνωστου, το κοστος ηταν 80 ευρω...παλι μεσω σκορδιλη.


Στάλθηκε από adveφον
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όχι ακόμα Κώστα, βασικά μου έκανε εντύπωση ότι με παρότρυναν να μην προσπεράσω τον τοπικό dealer.
Αυτή είναι πάγια πολιτική της Garmin και μακάρι να γλιτώσεις την Αγγλία.

[/quote]Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό, αντιλαμβάνομαι σαφώς ότι είμαι εκτός εγγύησης αλλά βρε παιδί μου, δεν έκανα τίποτα πέραν από αυτά που προβλέπονται, ένα κουμπί πάτησα και διαλύθηκαν όλα :)[/quote]
Αυτό μακάρι να αποτελέσει "πάτημα" ;):)
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Έλα ρε Στράτο.....:eek:Εύχομαι να πανε όλα καλα και χωρίς έξοδα...;)
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Το παρέλαβε σήμερα ο Σκορδίλης, σαφώς και δεν ήταν κάτι απλό για να μπορέσει να δώσει άμεσα λύση αλλά μου είπαν ότι αν καταφέρουν να το επαναφέρουν το κόστος είναι μόνο 15€. Αν όχι, θα πάει Αγγλία και θα μου πουν για το κόστος :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εύχομαι να δώσουν λύση στον Άλιμο ;)
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Όπως το περίμενα... αντικατάσταση συσκευής - κόστος 159€
εβίβα :)

Σε όλους όσους έχετε garmin σας προτείνω ανεπιφύλακτα να ΜΗΝ κάνετε upgrade το firmware μέσω MAC περιβάλλοντος. Προτιμήστε το Garmin Express των Windows ή κάντε το μέσω browser με το Garmin Communicator Plugin (πάλι μέσω Windows). Δυστυχώς η Garmin έχει ακόμα μεγάλο θέμα με τα MAC, κι ας μην το παραδέχεται δημόσια.
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
πω ρε φιλε κρίμα τα 159 euro , αλλα λογικά δεν πρέπει να πλήρωσης μια, αφού εσύ έκανες την standard διαδικασία για firmware update.
όσο αφορά το πρόβλημα με την Garmin σίγουρα κάτι συμβαίνει αφού τα MAC είναι από τα πιο αξιόπιστα και σταθερά computer
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
πω ρε φιλε κρίμα τα 159 euro , αλλα λογικά δεν πρέπει να πλήρωσης μια, αφού εσύ έκανες την standard διαδικασία για firmware update...
Κρίμα δε λες τίποτα! :( Αλλά όταν είσαι έξω απ την εγγύηση, αυτά γίνονται :(
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Εγώ αμα κατάλαβα καλά 159€ είναι το κόστος της συσκευής που πληρώνεις 500€-600€ για να την πάρεις!!
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Όπως το περίμενα... αντικατάσταση συσκευής - κόστος 159€
εβίβα :)

Σε όλους όσους έχετε garmin σας προτείνω ανεπιφύλακτα να ΜΗΝ κάνετε upgrade το firmware μέσω MAC περιβάλλοντος. Προτιμήστε το Garmin Express των Windows ή κάντε το μέσω browser με το Garmin Communicator Plugin (πάλι μέσω Windows). Δυστυχώς η Garmin έχει ακόμα μεγάλο θέμα με τα MAC, κι ας μην το παραδέχεται δημόσια.
Πάντως εγώ έκανα την αναβάθμιση με Mac Στράτο και δουλεύει μιά χαρά...Ισως ήταν κάποια ηλεκτρονική ατυχία !
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Όπως το περίμενα... αντικατάσταση συσκευής - κόστος 159€
εβίβα :)

Σε όλους όσους έχετε garmin σας προτείνω ανεπιφύλακτα να ΜΗΝ κάνετε upgrade το firmware μέσω MAC περιβάλλοντος. Προτιμήστε το Garmin Express των Windows ή κάντε το μέσω browser με το Garmin Communicator Plugin (πάλι μέσω Windows). Δυστυχώς η Garmin έχει ακόμα μεγάλο θέμα με τα MAC, κι ας μην το παραδέχεται δημόσια.
Πάντως εγώ έκανα την αναβάθμιση με Mac Στράτο και δουλεύει μιά χαρά...Ισως ήταν κάποια ηλεκτρονική ατυχία !
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Όπως το περίμενα... αντικατάσταση συσκευής - κόστος 159€
εβίβα :)

Σε όλους όσους έχετε garmin σας προτείνω ανεπιφύλακτα να ΜΗΝ κάνετε upgrade το firmware μέσω MAC περιβάλλοντος. Προτιμήστε το Garmin Express των Windows ή κάντε το μέσω browser με το Garmin Communicator Plugin (πάλι μέσω Windows). Δυστυχώς η Garmin έχει ακόμα μεγάλο θέμα με τα MAC, κι ας μην το παραδέχεται δημόσια.
Πάντως εγώ έκανα την αναβάθμιση με Mac Στράτο και δουλεύει μιά χαρά...Ισως ήταν κάποια ηλεκτρονική ατυχία !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγώ αμα κατάλαβα καλά 159€ είναι το κόστος της συσκευής που πληρώνεις 500€-600€ για να την πάρεις!!
Οπως ειχα γραψει αρχικα, το 160αρι γταν σιγουρο απαξ και το εστελναν Αγγλια. Το 2012 ηταν 163€, τωρα ειναι 159. Εκτιμω δε, μετα βεβαιοτητος θα ελεγα, οτι θα παρει την ιδια συσκευη, με αλλη πλακετα. Οθονη κλπ θα ειναι η ιδια. Δεν αλλαζουν τη συσκευη μ αυτα τα λ7.....
Αλλαζουν οτι χαλασει. Πχ, οθονη, κεραια, πλακετα κλπ.

Send from LG G2
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Οπως ειχα γραψει αρχικα, το 160αρι γταν σιγουρο απαξ και το εστελναν Αγγλια. Το 2012 ηταν 163€, τωρα ειναι 159. Εκτιμω δε, μετα βεβαιοτητος θα ελεγα, οτι θα παρει την ιδια συσκευη, με αλλη πλακετα. Οθονη κλπ θα ειναι η ιδια. Δεν αλλαζουν τη συσκευη μ αυτα τα λ7.....
Αλλαζουν οτι χαλασει. Πχ, οθονη, κεραια, πλακετα κλπ.

Send from LG G2
Ναι, την ίδια συσκευή θα πάρω, το ρώτησα για το serial number, επειδή έχω πληρώσει maps lifetime upgrade για αυτό το serial
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ναι, την ίδια συσκευή θα πάρω, το ρώτησα για το serial number, επειδή έχω πληρώσει maps lifetime upgrade για αυτό το serial

Αυτό δεν παίζει ρόλο!!Εσύ μπορεί να γουστάρεις να πάρεις ένα montana ή ένα zumo590 το lifetime που έχεις αγοράσει μπορείς να το ξεδειλώσεις από το 660 και να το κάνεις regist Με το καινούριο σου μηχάνιμα!
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Αυτό δεν παίζει ρόλο!!Εσύ μπορεί να γουστάρεις να πάρεις ένα montana ή ένα zumo590 το lifetime που έχεις αγοράσει μπορείς να το ξεδειλώσεις από το 660 και να το κάνεις regist Με το καινούριο σου μηχάνιμα!
Νομίζω πως δεν είναι έτσι, στους όρους χρήσης λέει:

"Δεν παρέχεται η δυνατότητα μεταβίβασης σε άλλο πρόσωπο ή προϊόν..."
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Ε, παιδιά συγνώμη αλλά η κατάσταση αυτή με έβγαλε από τα ρούχα μου!

Είναι τώρα 1,5 μήνας που έχω δώσει το gps στον Σκορδίλη, παίρνω τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα, μιλάω με το τεχνικό τμήμα, ρωτάω πότε αναμένεται να μου παραδοθεί η συσκευή και μου λέει ο τεχνικός "δεν ξέρω" (έλεος...). Τελικά μου υπόσχεται ότι θα ενημερωθεί και θα με καλέσει να με ενημερώσει.

Με γράφουν κανονικά, και σήμερα μετά από μια εβδομάδα, ξανατηλεφωνώ, και παίρνω την ίδια απάντηση! "ΔΕ ΞΕΡΩ, ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ GARMIN"!

Του ζητάω το RMA number, να επικοινωνήσω εγώ προσωπικά με την Garmin στην Αγγλία, "δεν το ξέρω, λείπει ο υπεύθυνος, θα σας καλέσει εκείνος" μου απαντάει ο τεχνικός.

Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά στην εποχή μας να λειτουργεί επιχείρηση με αυτό τον τρόπο και να επιβιώνει;
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Μονοπώλιο, επιβιώνει με τα marine συστήματα κυρίως... αλλά κ με την συσσωρευμένη πελατεία κ φήμη.... Βασικά παίζει χωρίς αντίπαλο. Λυπάμαι γιά τις περιπέτειες σου...

from wolves city
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στρατη....περνα απο εκει και μιλα με τον ίδιο τον Σκορδιλη!!


Στάλθηκε από adveφον
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Στρατη....περνα απο εκει και μιλα με τον ίδιο τον Σκορδιλη!!


Στάλθηκε από adveφον
Ναι Κώστα, μάλλον αυτό πρέπει να κάνω...
 
Top Bottom