Zumo 660 - LOADER LOADING...

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
και μετά μου λέτε
να αγοράσω απ το Ελλάδα
για να χω servicio

καλή ευκολία ρε φιλαρακι
μακάρι να βρεις την άκρη γρήγορα κ ανώδυνα
Απλώς αν το πάρεις από Ελλάδα και πάθει κάτι τα 2 πρώτα χρόνια, δεν πληρώνεις. Το θέμα με τη μεταφορά στην Αγγλία δεν το γλιτώνεις, έτσι κι αλλιώς....
Και δεν πιστεύω ότι είναι θέμα Ελληνικής αντιπροσωπίας η καθυστέρηση - ταλαιπωρία του Στράτου. Η ελλειπης ενημέρωσή του και η αδιαφορία, ναι! Αλλά μέχρι εκεί . Για τα υπόλοιπα φταίει η Garmin. Μόνη της παίζει παγκοσμίως:cool:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
...
Και δεν πιστεύω ότι είναι θέμα Ελληνικής αντιπροσωπίας η καθυστέρηση - ταλαιπωρία του Στράτου. Η ελλειπης ενημέρωσή του και η αδιαφορία, ναι! Αλλά μέχρι εκεί . Για τα υπόλοιπα φταίει η Garmin. Μόνη της παίζει παγκοσμίως:cool:
Η αλήθεια είναι ότι η μαμά Garmin κινείται με απίστευτες καθυστερήσεις και σίγουρα ευθύνεται σε ένα μεγάλο βαθμό για το τελικό αποτέλεσμα. Πέραν όμως από τον μη επαγγελματικό χειρισμό της ελληνικής αντιπροσωπίας (δεν είναι δυνατόν σήμερα να επιτρέπει εταιρία στον υπάλληλο της να δίνει μονίμως την απάντηση "δεν ξέρω" στην ερώτηση "σε τι στάδιο βρισκόμαστε..."), έπεσε μια πληροφορία στο "αδεφλό" φόρουμ που αν ισχύει τότε σαφώς και αλλάζει η όλη τροπή του θέματος - http://www.gsmotoclub.gr/threads/zumo-660-loader-loading.1918/page-2#post-34756
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αλήθεια είναι ότι η μαμά Garmin κινείται με απίστευτες καθυστερήσεις και σίγουρα ευθύνεται σε ένα μεγάλο βαθμό για το τελικό αποτέλεσμα. Πέραν όμως από τον μη επαγγελματικό χειρισμό της ελληνικής αντιπροσωπίας (δεν είναι δυνατόν σήμερα να επιτρέπει εταιρία στον υπάλληλο της να δίνει μονίμως την απάντηση "δεν ξέρω" στην ερώτηση "σε τι στάδιο βρισκόμαστε..."), έπεσε μια πληροφορία στο "αδεφλό" φόρουμ που αν ισχύει τότε σαφώς και αλλάζει η όλη τροπή του θέματος - http://www.gsmotoclub.gr/threads/zumo-660-loader-loading.1918/page-2#post-34756
Καλο θα ειναι, αυτες οι πληροφοριες, να ειναι διασταυρωμενες και εγκυρες, πριν ποσταρουμε.......διοτι μιλαμε για επαγγελματιες με νομικα δικαιωματα.
Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας.
δεν υπαρχει σκαφος στην ελλαδα, που να μην χρησιμοποιει οργανα της garmin.
Καλο ειναι να μην βιαζομαστε .....


P.s.....gsmotoclub λεγεται το φορουμ και οχι "αδελφο"
Εχουμε λελους για αυτη την σχεση:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλο θα ειναι, αυτες οι πληροφοριες, να ειναι διασταυρωμενες και εγκυρες, πριν ποσταρουμε.......διοτι μιλαμε για επαγγελματιες με νομικα δικαιωματα.
Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας.
δεν υπαρχει σκαφος στην ελλαδα, που να μην χρησιμοποιει οργανα της garmin.
Καλο ειναι να μην βιαζομαστε .....


P.s.....gsmotoclub λεγεται το φορουμ και οχι "αδελφο"
Εχουμε λελους για αυτη την σχεση:D
+1000

Θεωρώ το ποστ στο gsmotoclub, "άκυρο".:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
Πρέπει να έχεις χειροπιαστά δεδομένα για να λες τέτοιες ιστορίες!
Έχω δηλώσει εξάλλου, ότι απαιχθάνομαι κουβέντες του τύπου: "μου είπαν", "άκουσα", "λέγεται"......:cool:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
+1000

Θεωρώ το ποστ στο gsmotoclub, "άκυρο".:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
Πρέπει να έχεις χειροπιαστά δεδομένα για να λες τέτοιες ιστορίες!
Έχω δηλώσει εξάλλου, ότι απαιχθάνομαι κουβέντες του τύπου: "μου είπαν", "άκουσα", "λέγεται"......:cool:
Καλο θα ειναι, αυτες οι πληροφοριες, να ειναι διασταυρωμενες και εγκυρες, πριν ποσταρουμε.......διοτι μιλαμε για επαγγελματιες με νομικα δικαιωματα.
Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας.
δεν υπαρχει σκαφος στην ελλαδα, που να μην χρησιμοποιει οργανα της garmin.
Καλο ειναι να μην βιαζομαστε .....


P.s.....gsmotoclub λεγεται το φορουμ και οχι "αδελφο"
Εχουμε λελους για αυτη την σχεση:D
Κατάλαβα, είδατε το κόκκινο πανί :) Τέλος πάντων, σαφώς και έχετε δίκαιο σχετικά με τα στοιχεία που με ευθύνη πρέπει να εξετάζονται πριν αποδοθεί κατηγορία, αλλά με συγχωρείς Κώστα μου αλλά τα "Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" αυτά τα ακούω βερεσέ, εεεε είπαμε, έλεος, δεν είναι έτσι ο επαγγελματισμός φίλε μου, στο λέω εγώ που είμαι επαγγελματίας και ξέρω πολύ καλά πως πρέπει να συμπεριφέρεται ο επαγγελματίας στους πελάτες του. Από χθες περιμένω να με πάρουν τηλ να μου δώσουν το ρημάδι το RMA number και για άλλη μια φορά με γράφουν στα π@π@ρια τους, ε όχι αγαπητέ μου, τα "40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" ε να μην πω που τα γράφω υπό τις συνθήκες. Δεν είναι έτσι τα πράματα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατάλαβα, είδατε το κόκκινο πανί :) Τέλος πάντων, σαφώς και έχετε δίκαιο σχετικά με τα στοιχεία που με ευθύνη πρέπει να εξετάζονται πριν αποδοθεί κατηγορία, αλλά με συγχωρείς Κώστα μου αλλά τα "Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" αυτά τα ακούω βερεσέ, εεεε είπαμε, έλεος, δεν είναι έτσι ο επαγγελματισμός φίλε μου, στο λέω εγώ που είμαι επαγγελματίας και ξέρω πολύ καλά πως πρέπει να συμπεριφέρεται ο επαγγελματίας στους πελάτες του. Από χθες περιμένω να με πάρουν τηλ να μου δώσουν το ρημάδι το RMA number και για άλλη μια φορά με γράφουν στα π@π@ρια τους, ε όχι αγαπητέ μου, τα "40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" ε να μην πω που τα γράφω υπό τις συνθήκες. Δεν είναι έτσι τα πράματα...
Δεν αναφερθηκα στην συμπεριφορα τους στην δικη σου περιπτωση, αλλα στο "ακουσα", "μου ειπαν"......οτι τα επισκευαζει στην ελλαδα.

Εσυ εχεις χιλια διακοσια δικια και ειμαι μαζι σου.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
....Από χθες περιμένω να με πάρουν τηλ να μου δώσουν το ρημάδι το RMA number και για άλλη μια φορά με γράφουν στα π@π@ρια τους, ε όχι αγαπητέ μου, τα "40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" ε να μην πω που τα γράφω υπό τις συνθήκες. Δεν είναι έτσι τα πράματα...
Αν αυτο το RMA δεν στο δωσουν ποτε τοτε κατι ''βρωμαει'' και ισως τοτε θελει διερευνηση για το που τα στελνει!

Καλα ξεμπερδεματα!


P.S αδελφια ειμαστε ολοι σε τουτη τη γη :)
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Έχει απόλυτο δίκιο ο Στράτος. ...Εγώ είχα μια ατυχία με το μοντανα , το πάω μακαν το αφήνω και σε 10 μέρες είχα ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ μηχάνημα γιατί απλά δεν κάθεται να ασχολειθει η garmin με το να το επισκευάσει . .. Σε ότι κίνηση έγινε είχα άμεση απάντηση με mail.



1150GSA
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Χάρη εγώ έφταιγα. Μου έπεσε με τα μούτρα και έκανε ράγισμα η οθόνη όχι των κρυστάλλων αλλά η touch.
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
...Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας.
δεν υπαρχει σκαφος στην ελλαδα, που να μην χρησιμοποιει οργανα της garmin.
Καλο ειναι να μην βιαζομαστε .....
...
Θεωρώ το ποστ στο gsmotoclub, "άκυρο".:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
Πρέπει να έχεις χειροπιαστά δεδομένα για να λες τέτοιες ιστορίες!...
Το παρακάτω λοιπόν σε απάντηση στου φίλου μου του Κώστα το "Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" και στου επίσης φίλου μου Θοδωρή forester το "Θεωρώ το ποστ στο gsmotoclub, "άκυρο"

Με παίρνουν πριν λίγο από τον Σκορδίλη, ο "Μπάμπης" από το servive, ο οποίος μου λέει ότι δεν υπάρχει RMA number γιατί αυτό είναι νούμερο που υφίσταται ΜΟΝΟ αν η συσκευή σταλεί από ιδιώτη και όχι από επίσημο αντιπρόσωπο. Λίγα λεπτά αργότερα λαμβάνω την παρακάτω απάντηση με mail από την garmin:

¨As there is no RMA number, which our system uses, it is likely we have not received the device here at Garmin Europe. ¨

Πες Κώστα μου λοιπόν μετά από το παραπάνω, που μπαίνουν τα "40 χρονια στον χωρο της ναυτιλιας";
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα...
οταν κατηγορείς εναν εμπορο, πρεπει να εχεις στοιχεια, οτι τα φτιαχνει στο Ηρακλειο και δεν τα στελνει στην garmin.
Τα "ακουσα" "ειπαν"".......ειναι συζήτηση καφενειακη.

Σε αυτο αναφερομαι και οχι οτι ο αντιπροσωπος ειναι καλος επαγγελματιας κλπ.....δεν παιρνω φυσικα το μερος του, γιατι προφανως σε ταλιπωρει και κοροιδευει, αλλα δεν μπορουμε να τον κατηγορουμε, για κατι που μας "ειπαν".....νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος.

τεσπα.....πηγαινε και τριψτους το μειλ στα μουτρα.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
οπου υπάρχει καπνος υπάρχει και φωτια κακα τα ψεματα....
καλη δυναμη Στρατο!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν εχει και σηματακι ποπ-κορν! Βαλτε ενα, απο παλια το λεμε :D

Τελικα οντως κατι ''βρωμαει'' μαλλον ο ''Μπαμπης-Σακης-Μητσος'' που τα φτιαχνει την αμολησε! :UH:

Στειλε email στην garmin europe και περιεγραψε την εμπειρια σου να ξερουν για τον ''40 χρονια ΑΝΤΙ-επαγγελματια'' τους :thumbsdown:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Κατάλαβα, είδατε το κόκκινο πανί :)


Τέλος πάντων, σαφώς και έχετε δίκαιο σχετικά με τα στοιχεία
που με ευθύνη πρέπει να εξετάζονται πριν αποδοθεί κατηγορία,
αλλά με συγχωρείς Κώστα μου αλλά τα "Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας"
αυτά τα ακούω βερεσέ, εεεε είπαμε, έλεος, δεν είναι έτσι ο επαγγελματισμός φίλε μου,
στο λέω εγώ που είμαι επαγγελματίας και ξέρω πολύ καλά πως πρέπει να συμπεριφέρεται ο επαγγελματίας στους πελάτες του.
Από χθες περιμένω να με πάρουν τηλ να μου δώσουν το ρημάδι το RMA number και για άλλη μια φορά με γράφουν στα π@π@ρια τους, ε όχι αγαπητέ μου, τα "40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" ε να μην πω που τα γράφω υπό τις συνθήκες. Δεν είναι έτσι τα πράματα...
bold 1
Τα ''κοκκινα πανια'' φιλε μου ειναι για τους ταυρους.
Οι οποιοι κινουνται μανιασμενοι δεξια αριστερα κυνηγωντας τον ευκινητο ταυρομαχο,
μονιμα δεσμιοι του υπερβαρου τους και με μονο οπλο το εκτοπισμα που απεκτησαν εκ γενετης.
(Προσπαθω ματαιως να ανακαλεσω στη μνημη μου περιστατικο συγγενειας των 2)
bold 2
Οντως....οταν ενας επαγγελματιας κινειται με τα δικα σου υψηλα επαγγελματικα στανταρ
οργιζεται οταν συναντα συμπεριφορες και πρακτικες οπως αυτη που περιγραφεις.
 

Eftixis

Μέλος
Όνομα
Ευτύχης
Μοτό
RT 1200 R
Μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα...
οταν κατηγορείς εναν εμπορο, πρεπει να εχεις στοιχεια, οτι τα φτιαχνει στο Ηρακλειο και δεν τα στελνει στην garmin.
Τα "ακουσα" "ειπαν"".......ειναι συζήτηση καφενειακη.
Αγαπητέ φίλε Κώστα όταν ο Ευτύχης λέει κάτι είναι σίγουρος για αυτό. <<Δεν άκουσε δεν είπαν απλά κακώς πιθανόν να αναφέρθηκα έτσι>> Κατηγόρια δεν υπήρξε σε κανένα εκτός και αν είναι ντροπή που ένας Ηρακλειώτης που βρισκόταν χρόνια στην Garmin USA και γύρισε στον τόπο του και εργάζεται να είναι κακό. Ίσα Ίσα που τα χρήματα μας μένουν εδώ και αυτό αποτελεί και διαφήμιση για τον τόπο μας . Πιθανόν λόγω φόρτου αυτή την περίοδο να μην έχουν ασχοληθεί με το Garmin του Στράτου όμως το σίγουρο είναι ότι είναι σε καλά χέρια .
 
Top Bottom