Zumo 660 - LOADER LOADING...

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το παρακάτω λοιπόν σε απάντηση στου φίλου μου του Κώστα το "Μιλαμε για εναν αντιπρόσωπο. ...με καμμια 40ρια χρονια στον χωρο της ναυτιλιας" και στου επίσης φίλου μου Θοδωρή forester το "Θεωρώ το ποστ στο gsmotoclub, "άκυρο"

Με παίρνουν πριν λίγο από τον Σκορδίλη, ο "Μπάμπης" από το servive, ο οποίος μου λέει ότι δεν υπάρχει RMA number γιατί αυτό είναι νούμερο που υφίσταται ΜΟΝΟ αν η συσκευή σταλεί από ιδιώτη και όχι από επίσημο αντιπρόσωπο. Λίγα λεπτά αργότερα λαμβάνω την παρακάτω απάντηση με mail από την garmin:

¨As there is no RMA number, which our system uses, it is likely we have not received the device here at Garmin Europe. ¨

Πες Κώστα μου λοιπόν μετά από το παραπάνω, που μπαίνουν τα "40 χρονια στον χωρο της ναυτιλιας";

Στράτο, όπως ακριβώς το είδα γραμμένο το πρωί, από το σύνδεσμο που έβαλες, φίλε 1000 συγνώμη αλλά το λέω και πάλι! Άκυρο!!!
Αν εσύ, ψάχνοντας την άκρη για το δικό σου θέμα, καταλήξεις ότι το ποστ στο gsmotoclub είναι ακριβές, τότε δεν έχεις παρά να δημοσιεύσεις τις αποδείξεις (όπως το mail που έβαλες πιο πάνω από την garmin) και να ξεγυμνωθεί ο οποιοσδήποτε!!! Το δικό σου δημοσίευμα, με τις αντίστοιχες αποδείξεις , θα είναι μια χαρά! Ακόμα και τότε όμως, το ποστάρισμα που λέμε στο άλλο φόρουμ, παραμένει και θα παραμείνει άκυρο, αφού βασίζεται στο "άκουσα". Αν έλεγε κι έδειχνε κάποιο στοιχείο, όλα θα ήταν αλλιώς.
Αυτά τα γράφω λόγω ιδιοσυγκρασίας, χαρακτήρα και προσωπικών αξιών - "πιστεύω". Καμιά διάθεση αντιπαλότητας, αντιπαράθεσης κλπ. Αποψη μου, απλώς.
Επί του προκειμένου λοιπόν:
1. Έχει αποδειχθεί (από τα γραφόμενά σου και σε πιστεύω 100%) μια απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντί σου, από την αντιπροσωπεία.
2. Σου απαντούν με υπεκφυγές, όταν ρωτάς συγκεκριμένα πράγματα.
3. Υπάρχει σημαντική καθυστέρηση στην επισκευή του εργαλείου σου.
4. Η garmin europe δεν έχει ιδέα για τη συσκευή σου!!!!



Αυτά είναι δεδομένα φίλε! Κι αυτά πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις και να βρεις την άκρη. Μαζί σου είμαστε;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αγαπητέ φίλε Κώστα όταν ο Ευτύχης λέει κάτι είναι σίγουρος για αυτό. <<Δεν άκουσε δεν είπαν απλά κακώς πιθανόν να αναφέρθηκα έτσι>> Κατηγόρια δεν υπήρξε σε κανένα εκτός και αν είναι ντροπή που ένας Ηρακλειώτης που βρισκόταν χρόνια στην Garmin USA και γύρισε στον τόπο του και εργάζεται να είναι κακό. Ίσα Ίσα που τα χρήματα μας μένουν εδώ και αυτό αποτελεί και διαφήμιση για τον τόπο μας . Πιθανόν λόγω φόρτου αυτή την περίοδο να μην έχουν ασχοληθεί με το Garmin του Στράτου όμως το σίγουρο είναι ότι είναι σε καλά χέρια .
Ακουσα απο μια παρεα........ειπες φιλε!!!
Αλλα αφου ξερεις ποιος συνεργαζεται με την εταιρεια Σκορδιλη.....καλο θα ειναι να πεις ενα ονομα, για να ενημερωθουμε ολοι, για το μελλον
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αγαπητέ φίλε Κώστα όταν ο Ευτύχης λέει κάτι είναι σίγουρος για αυτό. <<Δεν άκουσε δεν είπαν απλά κακώς πιθανόν να αναφέρθηκα έτσι>> Κατηγόρια δεν υπήρξε σε κανένα εκτός και αν είναι ντροπή που ένας Ηρακλειώτης που βρισκόταν χρόνια στην Garmin USA και γύρισε στον τόπο του και εργάζεται να είναι κακό. Ίσα Ίσα που τα χρήματα μας μένουν εδώ και αυτό αποτελεί και διαφήμιση για τον τόπο μας . Πιθανόν λόγω φόρτου αυτή την περίοδο να μην έχουν ασχοληθεί με το Garmin του Στράτου όμως το σίγουρο είναι ότι είναι σε καλά χέρια .

Καλώς τον Ευτύχαρο!
Μαζί γράφαμε...
Τώρα τα λες αλλιώς. Τώρα μιλάς συγκεκριμένα Ευτύχη. Τελείως διαφορετικό.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στράτο, σε συνδυασμό όλων τώρα, "προχώρα στο παρασύνθημα":cool:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Στράτο, σε συνδυασμό όλων τώρα, "προχώρα στο παρασύνθημα":cool:
To παρασύνθημα:

Μετά από ένα τηλεφώνημα που τους έκανα προχθές που τέλος πάντων ας μην μπω σε λεπτομέρειες σχετικά με τη φύση του... με καλούν χθες και μου λένε "το gps σας ήρθε, μπορείτε να έρθετε να το παραλάβετε" :)

Πάω κι εγώ λοιπόν σήμερα το πρωί, και μου δίνει ένα ολοκαίνουριο zumo 660 (που δήθεν ήρθε από Αγγλία σε αντικατάσταση)! Αυτό του λέω είναι καινούριο, δεν είναι το δικό μου, έχει άλλο serial, τι γίνεται με τους χάρτες που είχα πληρώσει life updates 99€ και που δε μεταβιβάζονται σε άλλη συσκευή βάσει όρων χρήσης της garmin;

"Γι αυτό κύριε δεν ευθυνόμαστε εμείς" μου λέει ο νεαρός. Μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, "Τι λες ρε" του λέω, "εννοείς ότι θα ξαναπληρώσω τα 99 για να έχω updated χάρτες"?

Μη σας τα πολυλογώ, δεν κρατήθηκα και ύψωσα τον τόνο, όπου αναγκάστηκε να έρθει ο ίδιος ο Σκορδίλης, ο οποίος με απάθεια και ειρωνικό ύφος άκουσε υπομονετικά τη διαμαρτυρία μου, και καταλήξαμε στο ότι αν δε με εξυπηρετήσει στο θέμα των χαρτών η Garmin, να πάω από εκεί να αναλάβουν αυτοί (έλεος...), αλλιώς έχω και την επιλογή να μην το παραλάβω!!!

Πάω στο γραφείο μου, συνδέω τη νέα συσκευή και βλέπω ότι είναι 660ML (ML = map lifetime?) δηλαδή δεν απαιτείται το lifetime της προηγούμενης συσκευής. Κάνω κάπου λάθος;

.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
μαλλον ξεμπέρδεψες φιλε......

η απορια εμενα μου εμεινε παντως.
επισκευάζονται στην Αγγλια ή στην Κρητη???
νομιζω ότι πρεπει να ξερουμε, γιατι όταν δινεις το μηχανημα σου για επισκευή, δεν πρπει να σε κοροϊδεύουν.

τους εδειξες το mail της garmin???
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
μαλλον ξεμπέρδεψες φιλε......

η απορια εμενα μου εμεινε παντως.
επισκευάζονται στην Αγγλια ή στην Κρητη???
νομιζω ότι πρεπει να ξερουμε, γιατι όταν δινεις το μηχανημα σου για επισκευή, δεν πρπει να σε κοροϊδεύουν.

τους εδειξες το mail της garmin???
Τελικά το θέμα έγινε αρκετά πιο περίπλοκο αφού όπως φαίνεται η συσκευή που μου παρέδωσαν είναι ξανα-χρησιμοποιημένη, ενώ έκανα το registration σήμερα, στο "H επιφάνειά μου" (my.garmin.com) λέει:

Ημερομηνία Εγγραφής 31 Αύγουστος 2012

Επίσης ΔΕΝ είναι ML οπότε ξεκίνησα νέα διαδικασία με την garmin τώρα, ώστε να μην ξαναπληρώσω τα 100€ για το lifetime maps upgrades


Καλά κρασία :)
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Τελικά το θέμα έγινε αρκετά πιο περίπλοκο αφού όπως φαίνεται η συσκευή που μου παρέδωσαν είναι ξανα-χρησιμοποιημένη, ενώ έκανα το registration σήμερα, στο "H επιφάνειά μου" (my.garmin.com) λέει:

Ημερομηνία Εγγραφής 31 Αύγουστος 2012

Επίσης ΔΕΝ είναι ML οπότε ξεκίνησα νέα διαδικασία με την garmin τώρα, ώστε να μην ξαναπληρώσω τα 100€ για το lifetime maps upgrades


Καλά κρασία :)
τα κρασια σιγουρα θα ειναι καλα..:rolleyes:
Κοιτα να ξεμπερδεψεις γρηγορα γιατι ο καιρος περνα...και εχουμε...ταξειδι...:)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τι να πει κανείς.....
Τελικά, καλύτερα είναι να τα παίρνεις από άλλες πηγές στα 2/3 της τιμής και κάτω πολλές φορές και να τους γράφεις στ' @ρχίδι@ σου όλους τους καραγκιόζηδες!!!!
Στην τελική, αν πάθει κάτι, τα πληρώνεις τότε....
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
τα κρασια σιγουρα θα ειναι καλα..:rolleyes:
Κοιτα να ξεμπερδεψεις γρηγορα γιατι ο καιρος περνα...και εχουμε...ταξειδι...:)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αγόρι μου εσύ, φτιάξε με :) Πάρε gps γιατί εγώ βλέπω να έρχομαι με φυσικούς χάρτες έτσι όπως πάει το πράμα :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τόσα τζιπιέσια παίζουνε στο φόρυμ ρε συ Στράτο!!! Σιγά μη φύγεις ταξίδι "ξερός"...
Αν σου έκανε το colorado, το 'χεις όποτε θες. Απλά δεν έχει τις ευκολίες των πλοηγών που έχεις καλομάθει!;)
Άμα συμβιβάζεσαι, το 'χεις ήδη!:cool:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Τόσα τζιπιέσια παίζουνε στο φόρυμ ρε συ Στράτο!!! Σιγά μη φύγεις ταξίδι "ξερός"...
Αν σου έκανε το colorado, το 'χεις όποτε θες. Απλά δεν έχει τις ευκολίες των πλοηγών που έχεις καλομάθει!;)
Άμα συμβιβάζεσαι, το 'χεις ήδη!:cool:
Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, αστειευόμουν, το gps δουλεύει, απλά δεν έχει αναβαθμίσεις χαρτών, όλα ΟΚ. Περισσότερο το ανέφερα ως εξέλιξη απρόβλεπτη αλλά μετά από όλα αυτά θα μου πεις, τι "απρόβλεπτο" λέω κι εγώ ... :)
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Ηρέμησε παλληκάρι. ...
Ρωτώντας πας στην Πόλη. ...

Λολ. ..

from wolves city
.....o_O:oops::eek:θα παμε και Πολη...για δρακουλοχωρα ετοιμαζομουν..
:rolleyes::D:)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σ' ευχαριστώ Θοδωρή, αστειευόμουν, το gps δουλεύει, απλά δεν έχει αναβαθμίσεις χαρτών, όλα ΟΚ. Περισσότερο το ανέφερα ως εξέλιξη απρόβλεπτη αλλά μετά από όλα αυτά θα μου πεις, τι "απρόβλεπτο" λέω κι εγώ ... :)
Αυτό με τις αναβαθμίσεις είναι λυμένο, με όλους εμάς που δεν έχουμε LM συσκευές και δε δώσαμε και το 100ρικο στη Garmin....;)
Kυκλοφορούν τα πάντα ρε συ ψηλέ;):)
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Αυτό με τις αναβαθμίσεις είναι λυμένο, με όλους εμάς που δεν έχουμε LM συσκευές και δε δώσαμε και το 100ρικο στη Garmin....;)
Kυκλοφορούν τα πάντα ρε συ ψηλέ;):)
Μέχρι κ ο Autodrive. ... φροντίζει ο www

from wolves city
Ρε εσείς μην γράφετε τέτοια στον Στράτο..... :roflmao:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Top Bottom