Ανάκληση μουαγιέ σε R και K.

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Με τις αντλίες έγινε κάτι σε αυτούς που τις άλλαξαν;

Δυστυχώς το είχα πάρει απ τον Κρητικό και δεν μου έβαλε παραστατικό.
Θα κάνω μια προσπάθεια μήπως μου στείλει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Πριν από ένα μήνα περίπου άλλαξα το Μπουαγιέ πληρώνοντας μόνο την εργασία 40€ !!!
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Τεχνική οδηγία μου είπαν εμένα σχετικά με το μουαγιε.
Αλλάζεται αν υπάρχει θέμα, οποία το άλλαξε δεν παίρνει τίποτα, όπως έγινε και με τις αντλίες καυσίμου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τεχνική οδηγία μου είπαν εμένα σχετικά με το μουαγιε.
Αλλάζεται αν υπάρχει θέμα, οποία το άλλαξε δεν παίρνει τίποτα, όπως έγινε και με τις αντλίες καυσίμου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλα,αναμεινατε στο ακουστικο σας.
Βγαζω το νεο βαζω το παλιο και παω για ελεγχο.
Μου μενει το μουαγιε που πληρωσα στο υπογειο,κατι δεν ειναι κι αυτο?
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγώ πλέον σκέφτομαι την πώληση της. Μια με την αντλία βενζίνης, δεύτερη με το μουαγιε νιώθω μαλακας που πλήρωσα 600+€ (στο ίδιο κάθε φορά επίσημο συνεργείο) και η εταιρεία μου αναγνωρίζει ...τίποτα. Απλά ξέρω ότι πλέον έχω λύσει κάθε πιθανό κατασκευαστικό θέμα. Και εμφανισιακά την έχω κάνει όπως την Θέλω. Αν βρω δουλειά πάντως μάλλον θα ψαχτω
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Εγώ πλέον σκέφτομαι την πώληση της. Μια με την αντλία βενζίνης, δεύτερη με το μουαγιε νιώθω μαλακας που πλήρωσα 600+€ (στο ίδιο κάθε φορά επίσημο συνεργείο) και η εταιρεία μου αναγνωρίζει ...τίποτα. Απλά ξέρω ότι πλέον έχω λύσει κάθε πιθανό κατασκευαστικό θέμα. Και εμφανισιακά την έχω κάνει όπως την Θέλω. Αν βρω δουλειά πάντως μάλλον θα ψαχτω
Βαλε και ενα αξονα σασμαν κοινως press direct ή αλλοιως την πονεμενη ιστορια των περισσοτερων gs1200ρακιδων.....για το οποιο θεμα επειδη στην Αμερικη μαμανε και δεν παιζουν με οτι εχουν πληρωσει ακριβα, ειχε βγει η παρακατω ανακλιση....

Recall ID #74693 - POWER TRAIN:MANUAL TRANSMISSION
Recall Date
JUL 01, 2008

Motorcycle Affected
2008 BMW R1200 GS

Summary
BMW IS RECALLING 46 MY 2008 R1200 R, R1200 GS, AND R1200 GS ADVENTURE MOTORCYCLES. DUE TO A MATERIAL DEFECT IN THE INTERMEDIATE SHAFT OF THE TRANSMISSION, THE SHAFT COULD BREAK. IF THIS OCCURRED, IT IS POSSIBLE FOR THE TRANSMISSION TO SEIZE.

Consequence
IF THIS HAPPENED, LOCK-UP OF THE REAR TIRE COULD OCCUR. IT IS ALSO POSSIBLE FOR THE TRANSMISSION HOUSING TO BREAK. IF THIS HAPPENED, OIL COULD LEAK ONTO THE REAR WHEE, INCREASING THE RISK OF A CRASH.

Remedy
DEALERS WILL REPLACE THE GEARBOX. THE RECALL BEGAN DURING AUGUST 2008. OWNERS SHOULD CONTACT BMW AT 1-800-331-1117.

Potential Motorcycles Affected
46

Notes
BMW OF NORTH AMERICA, LLC

Read more: http://www.motorcyclistonline.com/motorcycle_recalls/49/2008/bmw/r1200_gs/74693.html#ixzz3UGJ3umXZ
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Τελικά είναι ανάκληση η καλή θέληση ?


Χάρη αν το δείς όπως αναφέρετε είναι ανάκληση..η εταιρία μιλάει για recall και όχι για έλενχο.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Λέω να το πάω μια βόλτα από την άλλη μεριά του Ατλαντικού, να μου το φτιάξουν όπως πρέπει και να το επαναπατρίσω...
Πλάκα πλάκα, γιατί δεν ξεκινάμε από εδώ μέσα να διεκδικήσουμε και να απαιτήσουμε να περιληφθούν όλες οι ανακλήσεις και χωρίς την υποχρέωση να γίνουν με παράλληλη εργασία συντήρησης!
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Χάρη αν το δείς όπως αναφέρετε είναι ανάκληση..η εταιρία μιλάει για recall και όχι για έλενχο.
Πάντως δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα τα επίσημα, στο Περιστέρι το περνάνε καλή θέληση. Τους έχω εμπιστοσύνη ότι δεν το κάνουν από μόνοι τους αλλά είναι οδηγίες από bmwhellas

Ζητάνε την εργασία. Προφανώς για μια ακόμη φορά η μάμυ αντιμετωπίζει τους Έλληνες πελάτες αλλά και την Ελλάδα σαν χώρα "μπανάνα"
Υποψιάζομαι ισχυρά,ότι κάποιοι "Έλληνες" εργαζόμενοι βρίσκονται πίσω από τέτοιες συμπεριφορές....
Τι να πω??? Μόνο απογοήτευση...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom