Αντιμετώπιση Συζύγων vs Εκδρομών

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ακριβώς αυτό ,με μόνη μου διαφοροποίηση στο "χύμα".
Το να γουστάρεις πολύ την μοτοσυκλέτα κ την μοτο-κίνηση ,δεν σημαίνει οτι πρέπει απαραίτητα να είσαι κ "χύμα" στις υπόλοιπες προεκτάσεις της ζωής σου.

Στο θέμα: Υπάρχουν κ θα υπάρχουν πολλές γυναίκες ,οι οποίες μετά τον γάμο θέλουν να οδηγήσουν την καθημερινότητά τους πρός μια συγκεκριμένη κατάσταση ,κι έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους το "θα τον στρώσω".
Εγκειται λοιπόν στον καθένα να βάλει τα όριά του ,να τα ξεκαθαρίσει ,και να μην δεχτεί να εγκαταλείψει κάτι σημαντικό ,που του δίνει ανάσα.

Βασικά υπάρχουν 3 κατηγορίες ανδρών.
1.Αυτοί που γουστάρουν να καβαλάνε μοτοσυκλέτες ,και ανασσαίνουν κ ανανεώνονται μέσω του riding.
2.Αυτοί που τις καβαλάνε για φιγούρα ,ή απο ανάγκη μεταφορικού μέσου για την πόλη.
3.Αυτοί που δεν καβαλάνε μοτοσυκλέτες ,είτε γιατί φοβούνται ,είτε γιατί το θεωρούν ταλαιπώρια.

Οι 2 & 3 ,είναι πολύ εύκολο να δεχτούν να μην ξανακαβαλήσουν ποτέ ξανά ,σαν αποδοχή της εξέλιξής τους μέσα σ'ένα γάμο (οικογενειακές-εργασιακές-οικονομικές-κοινωνικές υποχρεώσεις)

Οι 1 όμως ,θα πάν στην "εκκλησιά καβάλα" ,κ διακοπές 2 κάβαλοι κ 3βάλιτσοι.
Ακόμα κι αν κάποια στιγμη μελλοντική (κακώς) προσπαθήσουν να μην καβαλάνε πιά ,λόγω γκρίνιας-πίεσης ,γρήγορα θα μείνουν απο "ανάσα" ,οπότε ενστικτωδώς θα θελήσουν να "ανασάνουν¨ξανά.
Είναι θέμα ψυχολογικής επιβίωσης.
Γι'αυτό κ θα κάνουν ότι χρειαστεί ,ωστε ο μοτοσυκλετισμός στην ζωή τους να θεωρηθεί αυτονόητος κ να τύχει αποδοχής απο την οικογένειά τους.

Αυτό το τελευταίο βέβαια ,καλό θα είναι να γίνει εξ'αρχής.
Κοινώς: "αμα δεν ταιριάζουμε......δεν συμπεθεριάζουμε"





Μα ,πιθανά ,ήταν κι αυτός άλλος ένας λόγος ,που κόλλησε τη ζωή της με την δική σου.
Γιατί είχε τα ίδια γούστα με σένα.
Κι αν συνεχίζει να τα έχει με την πάροδο των χρόνων ,τότε θα πρέπει να είσαι χαρούμενος κ να νιώθεις τυχερός.
Και αυτονόητα θα πρέπει να γουστάρεις που βολτάρετε κ ταξιδεύετε ακόμα παρέα.

Στην δική μου περίπτωση ,η κυραΜάρω γούσταρε κ γουστάρει τα μοτο-ταξίδια.
Στις όποιες ασφάλτινες εξορμήσεις ,είναι σχεδόν πάντα στη σέλα μαζί μου.
Κι όταν για κάποιους λόγους δεν είναι ,νιώθω ένα κενό.

Ολα αυτα ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!! και ακομα παραπανω διοτι το ιδεωδες για εμενα και την Marion, και ειδικα για εκεινη, θα ηταν να προλαβαίναμε (λογο οικονομικων δυσκολιων πλεον) να ειχε και εκεινη μοτοσυκλετα, και να ταξιδευαμε παρεα .....γι αυτο και με θεωρω τυχαιρο!!!!! Αν και πιστευω οτι την τυχη την δημιουργουμε συμφωνα μ αυτα που θελουμε και θεωρουμε απαραιτητα και μη διαπραγματευσιμα......Και για του λογου το αληθές, οταν γνωριστικαμε και όντας εγω 40 χρονων αμετανόητος εργενης εγω η μοτοσυκλετα μου και τα ταξιδια μου, το πρωτο πραγμα που με ρωτησε ηταν εαν εχω μοτοσυκλετα..........................τι λες τωρα!!!!! ειπα μεσα μου, και το λεω ακομα!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
γιατί το άλλο
να πας αγάπη μου
και όταν γυρνάς ρωτάς
Τι έχεις;;;;
και σου απαντάει
ΤΙΠΟΤΑ
Τα είπες ΟΛΑ!


Αν και δεν είμαι ακόμη παντρεμένος αλλά προς τα εκεί οδεύω θα ξεστομίσω μια ατάκα που κάπου την άκουσα και δεν θυμάμαι που...

Μας ερωτεύονται γι`αυτό που είμαστε, στην πορεία προσπαθούν να μας κάνουν έτσι όπως νομίζουν πως θα θέλανε να είμαστε και (αν)/μόλις το καταφέρουν θα μας χωρίσουν γιατί θα έχουμε πάψει να είμαστε αυτοί που κάποτε ερωτεύτηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Σας νιώθω σύντροχοι...
Πχ χτες στη χειμερινή κατασκήνωση.
Δε μπορούσε ΚΑΙ να φέρνει ξύλα από το δάσος ΚΑΙ να τα κόβει, ήθελε να τα φέρνω ΕΓΩ!
Μας έχουν βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι σας λέω!

 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Σας νιώθω σύντροχοι...
Πχ χτες στη χειμερινή κατασκήνωση.
Δε μπορούσε ΚΑΙ να φέρνει ξύλα από το δάσος ΚΑΙ να τα κόβει, ήθελε να τα φέρνω ΕΓΩ!
Μας έχουν βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι σας λέω!
:hailbig:
Η μόνη μου ελπίδα να παντρευτώ κάποτε είναι η παρέα με το πιο ADV ζευγάρι που έχω γνωρίσει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Σας νιώθω σύντροχοι...
Πχ χτες στη χειμερινή κατασκήνωση.
Δε μπορούσε ΚΑΙ να φέρνει ξύλα από το δάσος ΚΑΙ να τα κόβει, ήθελε να τα φέρνω ΕΓΩ!
Μας έχουν βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι σας λέω!
Aυτά είναι τα ΩΡΑΙΑ !!! :friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Σας νιώθω σύντροχοι...
Πχ χτες στη χειμερινή κατασκήνωση.
Δε μπορούσε ΚΑΙ να φέρνει ξύλα από το δάσος ΚΑΙ να τα κόβει, ήθελε να τα φέρνω ΕΓΩ!
Μας έχουν βάλει τα δύο πόδια σε ένα παπούτσι σας λέω!

Μα ποσο δυστυχης μπορει να ειναι καποιος!:laugh:
 
Top Bottom