ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
καλησπέρα σε ολους

θα μπω κατεθειαν στο ψητο εχω παρατηρησει αυτες τις ημερες πως στο αποτομο ανοιγμα του γκαζιου εχει μια μικρη καθυστερηση ενα lag. σαν να εχει νεκρο σημειο.
αλλαχθηκαν πριν 6000 κμ φιλτρο βενζινης και ανορθωτης σειριακος. εβαλα σε βενζινη σε μια shell στην γρηγοριου λαμπρακη απο το ενα ντεποζιτο αλλα στο 90% βαζω απο συγκεκριμενο βενζιναδικο.
σε τι μπορει να οφειλεται αυτο?

και κατι αλλο ελεγα να βαλω το προγραμμα της ακραποβιτς να το δοκιμασω λογω εξατμισεων και ελευθερου φιλτρου ξερει καποιος την διαδικασια και καμια δικλειδα ασφαλεις σε περιπτωση που γινει μαλακια να επιστρεψω στο μαμα προγραμμα?
Θα σου πρότεινα να βάλεις καστομ προγράμμα απο κάποιον που ασχολητε με αυτα τα πραγματα..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: STF

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Που τον βρίσκεις αυτόν Όμως??

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και η συνεχεια του θεματος με το λαμπακι του λαδιου...
παραγγελνω μια βαλβιδα λαδιου απο εξουσιοδοτημενο (Αθηνα)
και χτες το βραδυ ξεκιναω λυσιμο

ο ενοχος:p

το νεο ανταλλακτικο

και παλιο και νεο μαζι


να αναφερω σαν τιπ,οτι δεν ειναι απαραιτητο να βγουν ψεκαστικα σωματα και οτι η δουλεια γινεται απο τα πλαγια...
θελει κλειδι 21mm και χερια που να αντεχουν την πιεση...τη διαδικασια δε μπορω να την περιγραψω...οποιος ασχοληθει η ασχοληθηκε καταλαβαινει τι λεω:)
εννοειται,για να μη το παιζω και εξυπνουλης,οτι τον τροπο αυτο το διαβασα σε καποιον συντροχο εξ αλλοδαπης και ειπα να δοκιμασω και εντελλει γινεται!
Σημερα που το δουλεψα αλλα για λιγο δεν αναψε κατι,επιφυλασσομαι για τα επομενα χλμ;)
Ελπιζω να βοηθησα..εστω και λιγο:)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
καλησπέρα σε ολους

θα μπω κατεθειαν στο ψητο εχω παρατηρησει αυτες τις ημερες πως στο αποτομο ανοιγμα του γκαζιου εχει μια μικρη καθυστερηση ενα lag. σαν να εχει νεκρο σημειο.
αλλαχθηκαν πριν 6000 κμ φιλτρο βενζινης και ανορθωτης σειριακος. εβαλα σε βενζινη σε μια shell στην γρηγοριου λαμπρακη απο το ενα ντεποζιτο αλλα στο 90% βαζω απο συγκεκριμενο βενζιναδικο.
σε τι μπορει να οφειλεται αυτο?

και κατι αλλο ελεγα να βαλω το προγραμμα της ακραποβιτς να το δοκιμασω λογω εξατμισεων και ελευθερου φιλτρου ξερει καποιος την διαδικασια και καμια δικλειδα ασφαλεις σε περιπτωση που γινει μαλακια να επιστρεψω στο μαμα προγραμμα?
εγω της ακραπας εχω και πυροβολαει στα μεσαια....
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Μετά από μία χαλαρή βόλτα στο βουνό μου κάνει κάτι κολπακια η ένδειξη θερμοκρασίας του περιβάλλοντος - θερμόμετρο (όχι η ένδειξη θερμοκρασίας του ψυγειου).

Μερικές φορές δείχνει πιο χαμηλά απ'οτι είναι η πραγματική θερμοκρασία και χθες στο ξεκίνημα δεν είχα καθόλου ένδειξη. Έδειχνε --.-- και μετά από λίγα δευτερόλεπτα επανήλθε. Καμιά ιδέα;
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κατανάλωση;
Oι Γορτυναίοι είναι large κ δεν μετράνε κατανάλωση.:sneaky:
Είναι πολλά τα ελαιόδενδρα σε λέω :D
κι άμα προσθέσεις κ τις πανΤούΦλες :p....κλάϊν μάϊν οι μπεΤζίνες. :fun
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Oι Γορτυναίοι είναι large κ δεν μετράνε κατανάλωση.:sneaky:
Είναι πολλά τα ελαιόδενδρα σε λέω :D
κι άμα προσθέσεις κ τις πανΤούΦλες :p....κλάϊν μάϊν οι μπεΤζίνες. :fun
οχι και γορτυναιος...Τσακωνας αγαπητε κωστα με Τ κεφαλαιο,ελιες δεν εχουμε,μανταρινια και πορτοκαλια,μελιτζανες τσακωνικες κτλπ.Κοιτα με 100σταρα οταν το κυνηγαω κανα 8αρι καιει....σε χαλαρους ρυθμους τουριστικους με γυναικα και ετσι,ειμαι στα 6,5,δεν καιω δεκαρικα που εχω διαβασει.κοινως δεν αναβω λαμπακι κατω απο 200 χλμ
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
οχι και γορτυναιος...Τσακωνας αγαπητε κωστα με Τ κεφαλαιο,ελιες δεν εχουμε,μανταρινια και πορτοκαλια,μελιτζανες τσακωνικες κτλπ.Κοιτα με 100σταρα οταν το κυνηγαω κανα 8αρι καιει....σε χαλαρους ρυθμους τουριστικους με γυναικα και ετσι,ειμαι στα 6,5,δεν καιω δεκαρικα που εχω διαβασει.κοινως δεν αναβω λαμπακι κατω απο 200 χλμ
Σχωράτε με Κε Τσάκωνα.:D
Και :friendship:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R


Έχει ανοίξει κανείς φανάρι;
Πως το ανοίγουμε χωρίς να κάνουμε ζημιά;
Το βάζουμε στο φούρνο να ζεσταθεί και να μαλακώσει η σιλικόνη;

Έκανα μαμακια και βγήκε η μπίλια που ρυθμίζει το δεξιά αριστερά και δεν γλιτώνω το άνοιγμα.
Ευκαιρία να σκουπίσω και κάτι αραχνουλες :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.


Έχει ανοίξει κανείς φανάρι;
Πως το ανοίγουμε χωρίς να κάνουμε ζημιά;
Το βάζουμε στο φούρνο να ζεσταθεί και να μαλακώσει η σιλικόνη;

Έκανα μαμακια και βγήκε η μπίλια που ρυθμίζει το δεξιά αριστερά και δεν γλιτώνω το άνοιγμα.
Ευκαιρία να σκουπίσω και κάτι αραχνουλες :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τι θες και το σκαλίζεις ;; πηγαινε αστο στο Σπυρακο να στο σενιαρει αγόρι μου !:D
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
για το φαναρι λιγο ιστορια το 2010...
προπορευεται gs 1200 στη βουδαπεστη που πλοηγει για το ξενοδοχειο..
στριβει δεξια...
ασυναισθητα κοιταω πισω να δω αν ερχονται οι αλλοι.....
αυτο εχει σταματησει....
του δινω μια με το φαναρι(βρισκει στη μεταλικη βαλιτσα του gs)κανει μια πιρουετα και παρτο κατω...
εγω κατι αεροπλανικα,κανει και ενα σαλτο η γυναικα...κοιταω φαναρι και μια μικρη αμυχη,της πλακας.....
ΚΤΜ ΡΕ,δινει και σπρωξιματα....
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Επιτέλους πέρασε σχεδόν εβδομάδα χωρίς να αναφερθεί πρόβλημα !!!!χαχα μην μας δουλεύουν οι υπόλοιποι ότι το πιο κινήσιμο νήμα είναι αυτό με τις βλάβες στα ΚΤΜια!!
 
Top Bottom