Έκθεση Μοτοσυκλέτας 2024 - 10 έως 14 Απριλίου, Εκθεσιακό Κέντρο METROPOLITAN Expo (Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος)

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
640 Armageddon καταρχήν πολλά συγχαρητήρια για την συλλογική σας προσπάθεια που έβγαλε τόσο ωραία αποτελέσματα.

Να σταθώ μόνο στην άποψη σου να ρωτήσω για το βελτιωμένο κιτ που έβγαλε για την αντλία η εταιρεία του Κου Θεοχάρη και αφορά τα 790 (και τα 890?). Επειδή είναι μοτέρ που τελευταία κυκλοφορούν πολλες΄αστοχίες για τα εκκεντρα μήπως είναι ένα βήμα προς τη λύση του προβλήματος? ¨Εχεις εμπλάκεί σε κάποια τέτοια κουβέντα που μπορεί να απασχολεί βέβαια ιδιοκτήτες τετοιων μοτοσυκλετων? ¨Εχω δει πάντως και άτομα σε σχετική απο το εξωτερικό με 790 να παραγγέλνουν αυτό το κιτ .
Αυτό φτιάχτηκε εξαρχής νομίζω για το mt800 cf moto , δηλαδή 790 .

Ο τοπικός αντιπρόσωπος μας είναι με την Honda και έχει πάρει και την cf Moto ο οπιος δουλεύει πολύ πάνω στην cf από τι έχω δει με αρκετά πρότζεκτ και με πρώτο τον ψεκασμό της
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πολλοί γνωστοί στην έκθεση!

Το σωστό γκαράζ θέλει xr και 890
Μόνο σε μένα το 890/790 και λοιπά παράγοντα με τεποζιτο πεσμένα βυγζια φαίνονται πραγματικά άσχημα? Όσο καλό και να είναι το 890 προσωπικά δεν μπορώ να το βλέπω. Κάπως καλύτερα το Norden που έχει καλύψει λίγο καλύτερα το τεποζιτο. Πιστεύω σύντομα θα εγκαταλειφθεί ααυτη η λύση από την ktm καθώς και αισθητικά εκτρώματα δημιουργεί και η λύση του τεποζιτου χαμηλά μέχρι τη σέλα όπως την έχουν υιοθετήσει tuareg και 800Χ δίνει και παρόμοια πλεονεκτήματα και μια αρμονική σιλουέτα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόνο σε μένα το 890/790 και λοιπά παράγοντα με τεποζιτο πεσμένα βυγζια φαίνονται πραγματικά άσχημα? Όσο καλό και να είναι το 890 προσωπικά δεν μπορώ να το βλέπω. Κάπως καλύτερα το Norden που έχει καλύψει λίγο καλύτερα το τεποζιτο. Πιστεύω σύντομα θα εγκαταλειφθεί ααυτη η λύση από την ktm καθώς και αισθητικά εκτρώματα δημιουργεί και η λύση του τεποζιτου χαμηλά μέχρι τη σέλα όπως την έχουν υιοθετήσει tuareg και 800Χ δίνει και παρόμοια πλεονεκτήματα και μια αρμονική σιλουέτα.
Είστε καβασάκικοι

Κάτι σαν τους ηρακλειδείς ή τους πανιώνιους στο ποδόσφαιρο

Σκληροπυρηνικοί αλλά κανείς δεν σας παίρνει στα σοβαρά μετά τα μούτρα των kawasaki των τελευταίων ετών
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είστε καβασάκικοι

Κάτι σαν τους ηρακλειδείς ή τους πανιώνιους στο ποδόσφαιρο

Σκληροπυρηνικοί αλλά κανείς δεν σας παίρνει στα σοβαρά μετά τα μούτρα των kawasaki των τελευταίων ετών
Ε ναι άμα δεν δεις ενα μούτρο honda η ktm την ημέρα δεν σου φτιάχνει η διάθεσή!!

Στα kawasaki έτσι κι αλλιώς σημασία έχει να έχουν ωραίο κ@λο γιατί οι άλλοι συνήθως αυτό βλέπουν!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε ναι άμα δεν δεις ενα μούτρο honda η ktm την ημέρα δεν σου φτιάχνει η διάθεσή!!

Στα kawasaki έτσι κι αλλιώς σημασία έχει να έχουν ωραίο κ@λο γιατί οι άλλοι συνήθως αυτό βλέπουν!
Κάπου το χάσατε και αυτό στο δρόμο.

Γενικά μιλώντας το 7/890 είχε ανισορροπία στους όγκους του με το κενό μπροστά, όταν διορθώθηκε αυτό είτε με.aftermarket λύση είτε με την εργοστασιακή, πρακτικά δεν έμεινε κάτι που να με ενοχλεί στο μάτι.

Μου άρεσε πολύ το cf moto 450 με την ψηλή σέλα, η ανάρτηση όμως είναι για πολύ πολύ αδύνατο αναβάτη. Το triumph 400 scrambler επίσης το ψώνιζα.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Το εξπεντισιο είναι Παναγία μου …. :inlove:
Ορθόδοξος έτοιμος για αμαρτία!!!
Αν το πας βόλτα έχεις βάλει αγγελία
Αιρετικός..
Μην με γ@μ@σ :roflmao:
Ιούδας...
Καλά μην το πάρεις, σε λίγους μήνες 991
Πιλάτος...
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ορθόδοξος έτοιμος για αμαρτία!!!
Αιρετικός..
Ιούδας...
Πιλάτος...
Δημήτρη πάω για εξομολόγηση , μου μπήκε πειρασμός . Ξεκινάω νηστεία :ha:roflmao:


Ξέρω από χουσβαρνα ρε Δημήτρη , είχαμε ένα αλυσοπρίονο στο χωριό κοβαμε τις ελιές για το τζάκι
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δημήτρη πάω για εξομολόγηση , μου μπήκε πειρασμός . Ξεκινάω νηστεία :ha:roflmao:


Ξέρω από χουσβαρνα ρε Δημήτρη , είχαμε ένα αλυσοπρίονο στο χωριό κοβαμε τις ελιές για το τζάκι
Έχω χλοοκοπτικο και αλυσοπρίονο

Άσε με, είχα και τον Αργύρη "το 890 23+ έχει καλύτερο μπροστινό και από Norden και από παλιότερα 890"


Κάθομαι στο XR και είναι σαν να μπαίνω σπίτι μου μετά από δύσκολη ημέρα. Απλά φτιαγμένο για εμένα αυτό το μηχανάκι..
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το μηχανάκι που θα ήθελα από την έκθεση για να συμπληρώσει το κενό Μεγάλο για κανα ταξίδι και καμιά σβέλτη βόλτα έχω και μου κάνει,μικρό να το κοπαναω και να το πετάω στα βράχια στα γύρω μονοπάτια έχω και μου κάνει ,αυτό πιστεύω που λείπει είναι ένα 450 rally και γενικά εκείνη η κατηγορία ,οπου βασικά για αυτά πήγα και στην έκθεση
Cf 450 και Himalayan, τα άλλα δύο
Το kove μου άρεσε πάρα πολύ....μα πάρα πολυ...έρωτας , όπως και το cf από κοντά μου άφησε άριστες εντυπώσεις ,αν και το τιμόνι το είχαν πολύ πίσω ρυθμισμένο στο γκρι στο άλλο δεν ανέβηκα
Το Himalayan ενώ σε προτίμηση το είχα πάνω από το cf ,όπου μπορείς να το συγκρίνεις , δε ξέρω ...από κοντά που το είδα περίμενα να ενθουσιαζομουν αλλά έγινε το αντίθετο ...μου έδωσε την αίσθηση της βαριάς μηχανής και μόνο που την κοιτάς και με ξένισε λίγο η θέση οδήγησης , σε ρίχνει μπροστά και για να καθίσεις σε όρθια θέση θέλει προσπάθεια,τουλάχιστον στο δικό μου σωματότυπο ,μπορεί κάποιος ψηλότερος πχ να κάθεται πιο πίσω και να μην ισχύει κάτι τέτοιο !!
Στη πορεία θα τα εξερευνήσουμε καλύτερα και τα τρία μοντέλα!!
Και μια φωτό από τον Κινέζο


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
[QUOTE="dodos, post: 541425, για αυτά πήγα και στην έκθεση
Cf 450 και Himalayan, τα άλλα δύο
Το kove μου άρεσε πάρα πολύ....μα πάρα πολυ...έρωτας , όπως και το cf από κοντά μου άφησε άριστες εντυπώσεις ,αν και το τιμόνι το είχαν πολύ πίσω ρυθμισμένο στο γκρι στο άλλο δεν ανέβηκα
Το Himalayan ενώ σε προτίμηση το είχα πάνω από το cf ,όπου μπορείς να το συγκρίνεις , δε ξέρω ...από κοντά που το είδα περίμενα να ενθουσιαζομουν αλλά έγινε το αντίθετο ...μου έδωσε την αίσθηση της με καλύτερα και τα τρία μοντέλα!!
Και μια φωτό από τον Κινέζο


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOTE]

Αποστόλη κ εγω απο ασιατικά σε αυτα τα χρηματα , το kove450Rally θα αγόραζα για 2 λόγους .
Εχει εξελιχθεί σε 2 αγώνες Dakar κ ειναι απλή καταςκευη στα video που εχω δει
Το φέρνει η αντιπροσωπεία της SYM που εχει καταστήματα σε ολη την ελλαδα , αρα θα υπαρχει υποστήριξη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
4-5 μοτοσυκλέτες μου έκαναν εντύπωση...

Κοβε 450 κ 800 πόσο μικρές κ ελαφριές έμοιαζαν
Bmw r 12...αυτό που χρειάζομαι....απλό κ ροπατο
Triumph tiger 850...στα λεφτά του ιδανικό για τα παντα
Fc Moto 450....πιο ποιοτικό απ' ότι περιμενα

Μερικές μότο ήταν τόσο ιδιες.μεταξυ τους που δεν τις ξεχώριζα ούτε με κυάλια....

Άλλες βαρίδια, οι τιμες γενικά για κλάματα...

29000 ο ντουκος, 33000 το XrM...

19000 το χάσκυ.....ρε πάτε καλά....

Υ.Γ.

Είδα πολλές εταιρείες να προσφέρουν...βαλίτσες...

Άλλες μικρές, άλλες πλαστικές, άλλες εύκαμπτες, άλλες να μοιάζουν μεταλλικες αλλά να είναι απλά βάμμενες....

ΟΛΕΣ πλην μιας εταιρείας να είναι παράταιρες....σε βαθμό που να μην μπορεί να ανέβει ο συνεπιβάτης αν δεν κατέβει ο αναβάτης....

Σημεία των καιρων....και δείγμα σχεδιαστικής φθηνιας....
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
3 μοτοσυκλέτες μου έκαναν εντύπωση...

Κοβε 450 κ 800 πόσο μικρές κ ελαφριές έμοιαζαν
Bmw r 12...αυτό που χρειάζομαι....απλό κ ροπατο
Triumph tiger 850...στα λεφτά του ιδανικό για τα παντα
Fc Moto 450....πιο ποιοτικό απ' ότι περιμενα

Μερικές μότο ήταν τόσο ιδιες.μεταξυ τους που δεν τις ξεχώριζα ούτε με κυάλια....

Άλλες βαρίδια, οι τιμες γενικά για κλάματα...

29000 ο ντουκος, 33000 το XrM...

19000 το χάσκυ.....ρε πάτε καλά....

Υ.Γ.

Είδα πολλές εταιρείες να προσφέρουν...βαλίτσες...

Άλλες μικρές, άλλες πλαστικές, άλλες εύκαμπτες, άλλες να μοιάζουν μεταλλικες αλλά να είναι απλά βάμμενες....

ΟΛΕΣ πλην μιας εταιρείας να είναι παράταιρες....σε βαθμό που να μην μπορεί να ανέβει ο συνεπιβάτης αν δεν κατέβει ο αναβάτης....

Σημεία των καιρων....και δείγμα σχεδιαστικής φθηνιας....
Μια διόρθωση ...ο ντουκος rs έχει 43000
Το xr χωρίς το Μ πακέτο είναι 7000 πιο φθηνό.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Μια διόρθωση ...ο ντουκος rs έχει 43000
Το xr χωρίς το Μ πακέτο είναι 7000 πιο φθηνό.
Λέω ότι θυμάμαι απ' τα ταμπελακια....

Ακόμη κ κάποια κινέζικα έχουν πάρει την ανηφόρα....

Το Σουζούκι αντι-XR καλό ήταν, αλλά δεν ανατριχιασα κιόλας....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
4-5 μοτοσυκλέτες μου έκαναν εντύπωση...

Κοβε 450 κ 800 πόσο μικρές κ ελαφριές έμοιαζαν
Bmw r 12...αυτό που χρειάζομαι....απλό κ ροπατο
Triumph tiger 850...στα λεφτά του ιδανικό για τα παντα
Fc Moto 450....πιο ποιοτικό απ' ότι περιμενα

Μερικές μότο ήταν τόσο ιδιες.μεταξυ τους που δεν τις ξεχώριζα ούτε με κυάλια....

Άλλες βαρίδια, οι τιμες γενικά για κλάματα...

29000 ο ντουκος, 33000 το XrM...

19000 το χάσκυ.....ρε πάτε καλά....

Υ.Γ.

Είδα πολλές εταιρείες να προσφέρουν...βαλίτσες...

Άλλες μικρές, άλλες πλαστικές, άλλες εύκαμπτες, άλλες να μοιάζουν μεταλλικες αλλά να είναι απλά βάμμενες....

ΟΛΕΣ πλην μιας εταιρείας να είναι παράταιρες....σε βαθμό που να μην μπορεί να ανέβει ο συνεπιβάτης αν δεν κατέβει ο αναβάτης....

Σημεία των καιρων....και δείγμα σχεδιαστικής φθηνιας....
Αυτό με την ομοιότητα.. το συζητούσαμε με τον Αποστόλη
Ειδικά όταν είσαι Καβάλα πολλές μηχανές μοιάζουν ίδιες.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Να σου πω Πέτρο....

Είναι ξενερωμα....


Κοιτάς στο δρόμο μια μηχανή , την ξανακοίτας και δεν ξέρεις τι σκατα είναι....

Πώς να την γουστάρεις....

Παλιά έβλεπες ένα μπολντορα κ τον θυμόταν και η ψυχή σου....για 40 χρόνια ...

Άχρωμα, άοσμα, μιας χρήσης.,.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Στα της έκθεσης...
Τιμή εισόδου πλήρως αποδεκτή.
Μότο πολλές οκ δεν μπορώ να πω.
Όμως από αξεσουάρ,αφτερ μάρκετ ρούχα κράνη κτλ πάτος.. κρίμα.
Ανύπαρκτα ...όλα
2,3 παρουσίες κ κεινες οριακες
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ναι το R12 ήταν ο έρωτας.
Με αυτό θα έφευγα κ γω από την έκθεση.

Τα κινέζικα όλα ίδια σε βαθμό αδιάφοριας πλην όμως 50 τακατο κάτω σε λεφτά από κάθε Ιαπωνίκο κ στο 1/3 της τιμής απο ευρωπαικο.
Όμως αποτελούν μια καλή λύση για όποιον δεν θέλει να δώσει μια περιουσία για να κάνει το κέφι του.

Οι τιμές στα γνωστά παραδοσιακά μοντέλα ήταν για Ελβετούς τραπεζίτες.

Το πολυσυζητημενο βστρομ 800 απλά δεν βλέπετε...ασχέτως ικανοτήτων.
 
Top Bottom