Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Δηλαδή εννοείς πώς το best seller της κατηγορίας ''made in βαθειά China'' με όνομα Γκοργκολής Daytona (ουσιαστικά No name) και εμφάνιση αυτή



πετυχαίνει τις πωλήσεις του λόγω εμφάνισης? Που είναι σαν transformer μετά απο τρακάρισμα με ποταμόπλοιο??!
Την ίδια απέχθεια μου προκαλεί κ αυτό, πετυχαίνει όμως σε ανθρώπους που τώρα ανακάλυψαν τη μοτοσικλέτα, ή σε άσχετους που τους ενδιαφέρει μόνο το ψευτοντιζάιν για πουλ Μουρ στο κοριτσάκι.
Βέβαια είναι κ ελάχιστοι που γνωρίζουν αλλά το "προτιμούν" λόγω κόστους για μεταφορικό μέσο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Την ίδια απέχθεια μου προκαλεί κ αυτό, πετυχαίνει όμως σε ανθρώπους που τώρα ανακάλυψαν τη μοτοσικλέτα, ή σε άσχετους που τους ενδιαφέρει μόνο το ψευτοντιζάιν για πουλ Μουρ στο κοριτσάκι.
Βέβαια είναι κ ελάχιστοι που γνωρίζουν αλλά το "προτιμούν" λόγω κόστους για μεταφορικό μέσο
Πραγματικα δεν καταλαβαίνω γιατί σου προκαλεί απέχθεια ένα dominar 400. Αδιάφορο να σου είναι οκ αλλά απέχθεια? Πολύ τίμιο σε εμφανιση είναι.

Ποιο μηχανάκι η μηχανάκια της κατηγορίας θα διάλεγες από εμφάνιση?
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Τίμια ήταν κ η γιαγιά μου ρε Βαγγέλη, δεν σημαίνει ότι ήταν γκομενάρα :laugh:
Προσωπικά δεν συμπαθώ (να το πω πιο ευγενικά) όλες τις Κινεζιές που πουλάνε φουμαρα.
π.χ. σιδερένια πλαίσια 230 κιλών με 48 ίππους, 50αρια μπροστινά που δεν αποσβενουν ούτε όπως τα 43αρια του 2002.
Θα προτιμήσω μια καλομεταχειρισμένη 4ετιας ανώτερης ποιότητας κ κόστους.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τίμια ήταν κ η γιαγιά μου ρε Βαγγέλη, δεν σημαίνει ότι ήταν γκομενάρα :laugh:
Προσωπικά δεν συμπαθώ (να το πω πιο ευγενικά) όλες τις Κινεζιές που πουλάνε φουμαρα.
π.χ. σιδερένια πλαίσια 230 κιλών με 48 ίππους, 50αρια μπροστινά που δεν αποσβενουν ούτε όπως τα 43αρια του 2002.
Θα προτιμήσω μια καλομεταχειρισμένη 4ετιας ανώτερης ποιότητας κ κόστους.
Η Bajaj βρε Βασιλάρα είναι η ιδιοκτήτρια ουσιαστικά της ΚΤΜ (ή μεγαλομέτοχος ας πούμε) και είναι η μεγαλύτερη Ινδική εταιρεία. Δεν έχει καμία σχέση με Κινεζιές συνεπώς και το μοτέρ που φοράει το Dominar είναι αυτούσιο (με μικροαλλαγές στη ρύθμιση) το μοτέρ του KTM 390 Duke και του 390 adventure. Στα εργοστάσια της φτιάχνονται τα μισά ΚΤΜ που πωλούνται.

Δεδομένης λοιπόν της ποιότητας του μοτέρ αλλά και γενικότερα της μηχανής σε επίπεδα ουσιαστικά εφάμιλλα με ένα ΚΤΜ 390 ουσιαστικά (ίδιο εργοστάσιο) αλλά με λίγο φτηνότερα περιφερειακά σε αναρτήσεις και ηλεκτρονικά κυρίως μια μοτοσυκλέτα 400κυβικά, 40 άλογα με τελική 170 και πολύ καλό στήσιμο στο δρόμο στα 4 χιλιάρικα θα άξιζε φρονώ να κάνει πολύ καλές πωλησεις στην Ελλάδα. Σε αυτά τα λεφτά σε καινούργιο βρίσκεις κάνα Honda SH150 και σε καλομεταχειρισμένα ποιότητας με λίγα χλμ κάνα Versys 300. Εγώ που την είχα οδηγήσει το 2017 νομίζω μου είχε φανεί πάρα πολύ καλή πάντως. Και πολύ καλή σε ποιότητα. Θυμάμαι μάλιστα πως καβάλησα μετά ένα tracer 700 πρώτης γενιάς και αν με ρώταγες ποια είναι η Κινεζιά θα έλεγα το yamaha.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να έβγαζαν ένα πολιτικό εντουράκι με βάση αυτό το μοτέρ! Και με τιμή Bajaj :hungry::inlove:
Βγάζουν και με μάλλον καλύτερο μοτέρ.
Για τη κατηγορία κυβισμών τους και τις δυνατότητες τους είναι εξαιρετικά και από άποψη τιμής και ίσως και αυτή (η τιμή) να είναι και ελαφρώς διαπραγματεύσιμη. Αν αγόραζα καινούριο σήμερα θα το σκεφτόμουν σοβαρά για ένα από τα παρακάτω δυο (μάλλον προς το "μεγάλο" θα κοιτούσα).


 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βγάζουν και με μάλλον καλύτερο μοτέρ.
Για τη κατηγορία κυβισμών τους και τις δυνατότητες τους είναι εξαιρετικά και από άποψη τιμής και ίσως και αυτή (η τιμή) να είναι και ελαφρώς διαπραγματεύσιμη. Αν αγόραζα καινούριο σήμερα θα το σκεφτόμουν σοβαρά για ένα από τα παρακάτω δυο (μάλλον προς το "μεγάλο" θα κοιτούσα).


Είναι πραγματικά πολύ ωραία, αλλά αν έχουν συντήρηση με ώρες δεν τα λες και πολιτικά. Εκτός και αν το κόστος συντήρησης είναι μικρό. Δεν γνωρίζω καθόλου, αν κάποιος ξέρεις περισσότερα ας μας διαφωτίσει.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι πραγματικά πολύ ωραία, αλλά αν έχουν συντήρηση με ώρες δεν τα λες και πολιτικά. Εκτός και αν το κόστος συντήρησης είναι μικρό. Δεν γνωρίζω καθόλου, αν κάποιος ξέρεις περισσότερα ας μας διαφωτίσει.
Λόγω προδιαγραφών έχει μειωθεί λίγο η ιπποδύναμη τους. Αυτό σε συνδυασμό με μια ονοφφάδικη χρήση βελτιώνει σημαντικά τα διαστήματα σέρβις (κατά τη γνώμη μου). Η λογική είναι ότι δεν το χρησιμοποιείς για καθημερινή χρήση αλλά για τις βόλτες στο βουνό (ακόμη και λίγο απομακρυσμένες μέσω ασφάλτου).

 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Ιδανικά ίσως ήθελε ένα έξτρα δοχείο λαδιού, να μεγαλώσει η χωρητικότητα και ένα ψυγείο λαδιού.

Αλλά ποιος ρισκάρει για 7000 να ρίξει αλλά 1500 και να το πάρει μασχάλη?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ιδανικά ίσως ήθελε ένα έξτρα δοχείο λαδιού, να μεγαλώσει η χωρητικότητα και ένα ψυγείο λαδιού.

Αλλά ποιος ρισκάρει για 7000 να ρίξει αλλά 1500 και να το πάρει μασχάλη?
Αν κάποιος κάνει 5.000 χλμ το χρόνο πραγματικά δε βρίσκω το λόγο. Δεν είναι μηχανή για να πηγαίνεις στο σμαρκετ, είναι μοτοσυκλέτα ελεύθερου χρόνου.
Τα 1,8 λίτρα λαδιού που παίρνει είναι μια χαρά για αυτά τα μοτέρ. Με ήπια χρήση αν τα αλλάζεις κάθε 2.000 χλμ δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν κάποιος κάνει 5.000 χλμ το χρόνο πραγματικά δε βρίσκω το λόγο. Δεν είναι μηχανή για να πηγαίνεις στο σμαρκετ, είναι μοτοσυκλέτα ελεύθερου χρόνου.
Τα 1,8 λίτρα λαδιού που παίρνει είναι μια χαρά για αυτά τα μοτέρ. Με ήπια χρήση αν τα αλλάζεις κάθε 2.000 χλμ δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.
Για αυτό το λόγο, έχει αποκλειστεί και αυτή, μαζί με παρά πολλές άλλες!!!!!!!!! :muted:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

δε το τόλμησα ποτέ να το πάρω
Σα να το ξέρω αυτό το BIG...
Όποιος το θέλει προχωράει άφοβα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

δε το τόλμησα ποτέ να το πάρω
ω ρε φιλε κούκλα το χει!! Και λογική τιμή!!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
ω ρε φιλε κούκλα το χει!! Και λογική τιμή!!
Πριν λίγο καιρό πήγα και το έκανα μια καλή βόλτα, μιας και ενδιαφερόταν φίλος.

Παρά την ηλικία του είναι σε άριστη κατάσταση, δουλεύουν όλα και έχει όλα τα πράγματα μαμά...
κινητήρας ρολόι με τη ροπάρα του τεράστιου μονοκύλινδρου... πολύ καλό και καλή τιμή.

Το παλικάρι... μερακλής, ωραίος τύπος και με αγάπη για τη μοτο, αν δεν κάνω λάθος έχει άλλα 4-5.
Α...είναι και χωμάτινος... όταν πήγα περιποιόταν ένα κατακόκκινο BETA....
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012

Η τιμή δεν μου αρέσει πολύ αλλά είναι αυτό που θέλουν οι γνήσιοι αντβε τύποι
 
Top Bottom