Αγορα καινουργιας μοτοσυκλετας

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Καλησπέρα και από μένα.
Έτυχε να οδηγήσω vstrom1000 και africa1000 στο ride day του ΜΟΤΟ και από τους ελάχιστους γύρους που έκανα, ψηφίζω vstrom 1000...με 1000 :D
"Γεμάτο" μοτέρ, ποιοτική κύλιση, οίκειο. Το africa δεν μου άρεσε, δεν ξέρω ακριβώς γιατί. Δηλαδή, ανέβηκα όλο ελπίδα να δω το africa και ξενέρωσα, ανέβηκα με μπλαζέ και διεκπεραιωτικό ύφος στο vstrom και εντυπωσιάστηκα. Με λίγα λόγια, θα εκπλαγείς με το τι μπορείς να αποκομίσεις από μια μοτοσυκλέτα κάνοντας λίγα χλμ μαζί της. Στην τελική, η αίσθηση μιας μοτο είναι πολύ σημαντική μιας και, κακά τα ψέμματα, όλες οι μηχανές είναι πλέον καλές, το θέμα είναι να βρούμε τι μς ταιριάζει!
Όσον αφορά τον 21 μπροστά, όσο είχα το 990 (πρώτη φορά με 21 εμπρός), στις περισσότερες περιπτώσεις δεν με ενόχλησε σε κάτι, μόνο όταν το πίεζα στο στροφιλίκι δεν το ένοιωθα καλά. Σίγουρα δεν πρόλαβα να εξοικιωθώ μαζί του, έχω δει άλλα παιδιά να το πάνε πολύ γρήγορα.
Καλησπερα και σε σενα φιλε μου. Οπως θα παρατηρησες και στις προηγουμενες απαντησεις ολοι σχεδον με συμβουλευουν στο v strom 1000. Μολις γινει το τεστ drive και στα δυο ελπιζω να καταλαβω πιο μου ταιριαζει περισσοτερο και να μην δυσκολευτω να αποφασισω.Το μονο σιγουρο ειναι οτι αν παρω το v strom θα μου μεινουν αρκετα λεφτα για ταξιδαρα κατευθειαν με την μηχανη στο εξωτερικο :D
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
βρε συ αγορι....
παρε αυτο που σου κανει ''κλικ''....
να το βλεπεις και να σε φτιαχνει....

και παρε ενα που να σε καλυψει και στα προσεχως....
και οταν λεω ''προσεχως'' ειναι τα χωματινα που θα θες να παρεις μερος , εδω μεσα που εμπλεξες....
και το στρωμα καλο για ασφαλτο αλλα οχι για να ερχεσαι στις βολτες μας (=χωμα)....

συμβιβασου λοιπον με το αφρικανακι ή το ''πενφε'' με τους 21'' μπροστα ....
να χαιρεσαι σε ολα τα τεραιν.....

και γρατζουνιες να γινουν δεν τρεχει και τιποτα.....
θα τις βλεπεις καθε μερα και θα θυμασαι ποσο ωραια περασες.....
και θα θες καπακι να κανεις καινουργιες.....

''παρασημα'' συμμετοχης σε βολτες τα βλεπω εγω....
και ειναι ωραιααααααα....

αντε αγορινα , ξεκινα.....
ετσι :biker: ή ετσι :2ob: ή και ετσι :drt:......................


καλοριζικο......:friendship:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
H διαφορα μεταξυ 21" και 19" στο ταξιδι ειναι αμελητεα. Εκει που παιζει μια διαφορα ειναι στο στροφιλικι, για δυο λογους. Πρωτον οι τροχοι 21" ειναι κατα τι πιο "αργοι" στο στριψιμο και δευτερον οι 21" φορανε πιο στενα λαστιχα απο τους 19". Αλλα και παλι μιλαμε να το κυνηγας τρελα το μηχανακι για να καταλαβεις τη διαφορα. Η μεγαλυτερη διαφορα μεταξυ 21 και 19 ιντσων ειναι οι επιλογες σε λαστιχα. Σε 21" εχεις απειρες επιλογες για χωμα, λιγες για καθαρα ασφαλτινο. Σε 19" εχεις το ακριβως αντιθετο, λιγα 50-50 για χωμα, αλλα τεραστια γκαμα για καθε τυπο ασφαλτινου, απο απεθαντα τουρινγκ λαστιχα μεχρι σπορ/βεντουζες ασφαλτινα.

Σαν ζαντα επισης εχουν διαφορες. Οι 19αρες μασιφ πχ του Στρομ δεν θελουν καμια μα καμια επεμβαση ποτε, μονο πεταμα ή επισκευη εαν τις στραβωσεις ποτε. Οι 21" ακτινωτοι απο την αλλη θελουν που και που ακτινολογηση, ακομη και εαν δεν μπαινεις χωμα, μονο και μονο απο λακουβες. Αλλα ακομη και Βεστρομ ΧΤ να παρεις με ακτινωτες 19αρες εχεις αλλο ενα πλας, το tubeless λαστιχο, το οποιο ειναι MUST για ταξιδι σε ασφαλτο και εθνικες.

Απο εκει και περα ολα τα μηχανακια που εβαλες στη λιστα ταξιδευουν εξισου ομορφα στην ασφαλτο. Διαλεξε εκεινο που σου αρεσει περισσοτερο, εκεινο πανω στο οποιο νιωθεις πιο ανετα και εκεινο που οταν ανοιγεις το γκαζι σε εξιταρει περισσοτερο.
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Kαλησπερα και σε σενα φιλε μου και σε ευχαριστω για τον χρονο σου.Προφανως και θα γινουν test drive πριν την αγορα μπας και αποκτησω καλυτερη αποψη και διευκολυνθω περισσοτερο στην αποφαση.Ο μονος λογος που θελω να ανεβω σε κυβικα ειναι καθαρα για τον λογο των ταξιδιων με δευτερο ατομο και βαλιτσες και για να δω πως ειναι και τα περισσοτερα αλογα :cool: μιας και ειχα το 650 v strom Πριν. Βλεπω ολοι οτι μου προτεινουν σαν την πιο τιμιο επιλογη και vfm αγορα το v strom 1000 απλα ακομα στο ματι δεν μου καθετε καλα. Και νομιζω πως ολοι μας οταν θελουμε να αγορασουμε κατι αγοραζουμε αυτο που γουσταρουμε πρωτα. Σιγουρα αν ειχα τα λεφτα θα αγοραζα κατευθειαν μια καινουργια BMW gs 1200 γιατι ειναι πανεμορφη και νομιζω ειναι πολυ αξιολογο μηχανακι αλλα επειδη δεν τα εχω δεν θα το παρω.Καποια στιγμη στο μελλον θα ηθελα πολυ να την αποκτησω αυτην την μηχανη αν και οι αποψεις διαφερουν κατα πολυ απ οτι παρατηρω.Οσο για το ducati που λες ξεφευγουμε πολυ σε μπατζετ με 17500+ μην αναφερθω σε σερβις και ανταλλακτικα που θα κλαιω πιστευω
Να είσαι καλά!
Ούτως ή άλλως εδώ οι προτάσεις συνήθως είναι πολύ ''λογικές'' , σύμφωνες με τη χρήση και το budget σου, αγνοώντας αρκετές παραμέτρους οι οποίες θα παίξουν ρόλο στην τελική σου επιλογή. Στο τέλος όμως εσύ θα βάλεις το χέρι στην τσέπη και εσύ θα αποφασίσεις και υποθέτω ότι θα επιλέξεις όχι απλά ένα μεταφορικό μέσο αλλά την αγαπημένη σου, συνεπώς το ''στο μάτι δε μου κάθεται καλά'' που γράφεις για το vstrom 1000 είναι deal breaker. Από την άλλη, ομολογείς ξεκάθαρα τον έρωτα για τη μεγάλη GS...αυτή η χοντρούλα τελικά μάλλον έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας για να γοητεύει τόσο πολύ κόσμο!
Και αφού μιλάμε για BMW, ρίξε μια ματιά και στο F 900 XR το οποίο όμως είναι ολοκαίνουριο(δεν ξέρω καν αν έχει έρθει στις εκθέσεις) με ό,τι καλό ή ό,τι κακό συνεπάγεται αυτό.
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
σε δύσκολη φάση είσαι, αλλά ωραία................όπως λένε και οι απο πάνω, αγόρασε με την καρδιά σου, στον έρωτα δέν έχει λογική, άμα το γουστάρεις θα κάνεις και λίγο στραβά τα μάτια, άμα είσαι χλιαρός θα σου μπαίνουν διαόλια.......
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αν έχεις υπομονή, πέρα απο το 900XR της BMW περίμενε και το Tiger 900, το οποίο στην χαμηλή του έκδοση με το 19αρη τροχό θα κάνει ταμαμ για αυτά που ζητάς.
Δες τα και τα 2 απο κοντά μετά τα τεστ που έχεις κανονισει, και ίσως κάποιο σου κάνει κλικ ώστε να προχωρήσεις και να αποκτήσεις οχι απλά καινούργιο αλλά και το πλεον φρέσκο μηχανάκι!

Αν πάλι θες, δες 1200 LC μοντ 15-16 μεταχειρισμένα με λίγα χλμ, τα οποία δίνονται (ή διεκδικουνται) σε καλές τιμές.
Εγω το δικό μου το πήρα μοντ 2014 με 21000 χλμ. Συνήθως είναι θέμα υπομονής να βρεις κατι αξιόλογο, είναι η μηχανή με τις πιο πολλές πωλήσεις αρα και πιο πολλά μεταχειρισμένα.
Στο γραφω γιατί απο οτι διαβάζω αυτή γουστάρεις, και καλά κάνεις γιατί είναι γαμάτο μηχάνημα.
Και αν πάρεις μια άλλη καινούρια που θα είναι συμβιβασμός δεν θα την χαρείς όσο θα της αξίζει, και θα χάσεις και αρκετά λεφτά αν αποφασίσεις να την αλλάξεις.

Καλή τύχη!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γράφεις ότι σου αρέσει το GS. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πάρεις ένα μτχ, με τα χρήματα που διαθέτεις θα βρεις σε σχεδόν καινούργια κατάσταση, άσε που μπορεί να προλάβεις να έχει και υπόλοιπο εγγύησης. Μιλάμε για μοτοσυκλέτα έως 2 ετών, με χρήστες ανθρώπους που επί το πλείστον κυκλοφορούν χαλαρά και αστικά και όχι κανά SS 10ετίας...
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
βρε συ αγορι....
παρε αυτο που σου κανει ''κλικ''....
να το βλεπεις και να σε φτιαχνει....

και παρε ενα που να σε καλυψει και στα προσεχως....
και οταν λεω ''προσεχως'' ειναι τα χωματινα που θα θες να παρεις μερος , εδω μεσα που εμπλεξες....
και το στρωμα καλο για ασφαλτο αλλα οχι για να ερχεσαι στις βολτες μας (=χωμα)....

συμβιβασου λοιπον με το αφρικανακι ή το ''πενφε'' με τους 21'' μπροστα ....
να χαιρεσαι σε ολα τα τεραιν.....

και γρατζουνιες να γινουν δεν τρεχει και τιποτα.....
θα τις βλεπεις καθε μερα και θα θυμασαι ποσο ωραια περασες.....
και θα θες καπακι να κανεις καινουργιες.....

''παρασημα'' συμμετοχης σε βολτες τα βλεπω εγω....
και ειναι ωραιααααααα....

αντε αγορινα , ξεκινα.....
ετσι :biker: ή ετσι :2ob: ή και ετσι :drt:......................


καλοριζικο......:friendship:
Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ για τις συμβουλές σου. Ελπίζω να καταλήξω σύντομα και να σας γράψω τελικά πιο προτίμησα
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Να είσαι καλά!
Ούτως ή άλλως εδώ οι προτάσεις συνήθως είναι πολύ ''λογικές'' , σύμφωνες με τη χρήση και το budget σου, αγνοώντας αρκετές παραμέτρους οι οποίες θα παίξουν ρόλο στην τελική σου επιλογή. Στο τέλος όμως εσύ θα βάλεις το χέρι στην τσέπη και εσύ θα αποφασίσεις και υποθέτω ότι θα επιλέξεις όχι απλά ένα μεταφορικό μέσο αλλά την αγαπημένη σου, συνεπώς το ''στο μάτι δε μου κάθεται καλά'' που γράφεις για το vstrom 1000 είναι deal breaker. Από την άλλη, ομολογείς ξεκάθαρα τον έρωτα για τη μεγάλη GS...αυτή η χοντρούλα τελικά μάλλον έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας για να γοητεύει τόσο πολύ κόσμο!
Και αφού μιλάμε για BMW, ρίξε μια ματιά και στο F 900 XR το οποίο όμως είναι ολοκαίνουριο(δεν ξέρω καν αν έχει έρθει στις εκθέσεις) με ό,τι καλό ή ό,τι κακό συνεπάγεται αυτό.
Που ξέρω τι έχουν κάνει οι Γερμαναράδες και έχουν κάνει τόσο πολύ κόσμο να το ερωτευτεί και πιστεύω αν το βγαζαν και πιο φθηνό θα έβλεπες στο μεγαλύτερο ποσοστό να αγοράζουν αυτό το μηχανάκι όχι πως δεν κυκλοφορούν ήδη αρκετά. Όλο τέτοια βλέπεις στον δρόμο.
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
σε δύσκολη φάση είσαι, αλλά ωραία................όπως λένε και οι απο πάνω, αγόρασε με την καρδιά σου, στον έρωτα δέν έχει λογική, άμα το γουστάρεις θα κάνεις και λίγο στραβά τα μάτια, άμα είσαι χλιαρός θα σου μπαίνουν διαόλια.......
Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και 3γω. Μην πάω και αγοράσω κάτι για το οποίο είμαι χλιαρός όπως λες και απλά μετά δεν το ευχαριστιεμαι τόσο πολύ όσο αυτό που ηθελα αρχικά να αγοράσω και σκέφτομαι τι χαζομάρα έκανα. Πιστεύω θα διευκολύνθω αρκετά όταν τα οδηγήσω.
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Αν έχεις υπομονή, πέρα απο το 900XR της BMW περίμενε και το Tiger 900, το οποίο στην χαμηλή του έκδοση με το 19αρη τροχό θα κάνει ταμαμ για αυτά που ζητάς.
Δες τα και τα 2 απο κοντά μετά τα τεστ που έχεις κανονισει, και ίσως κάποιο σου κάνει κλικ ώστε να προχωρήσεις και να αποκτήσεις οχι απλά καινούργιο αλλά και το πλεον φρέσκο μηχανάκι!

Αν πάλι θες, δες 1200 LC μοντ 15-16 μεταχειρισμένα με λίγα χλμ, τα οποία δίνονται (ή διεκδικουνται) σε καλές τιμές.
Εγω το δικό μου το πήρα μοντ 2014 με 21000 χλμ. Συνήθως είναι θέμα υπομονής να βρεις κατι αξιόλογο, είναι η μηχανή με τις πιο πολλές πωλήσεις αρα και πιο πολλά μεταχειρισμένα.
Στο γραφω γιατί απο οτι διαβάζω αυτή γουστάρεις, και καλά κάνεις γιατί είναι γαμάτο μηχάνημα.
Και αν πάρεις μια άλλη καινούρια που θα είναι συμβιβασμός δεν θα την χαρείς όσο θα της αξίζει, και θα χάσεις και αρκετά λεφτά αν αποφασίσεις να την αλλάξεις.

Καλή τύχη!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
2 ενδοιασμούς έχω σχετικα με τα μεταχειρισμένα σε αυτές τις τιμές. Είναι πολύ μεγάλο το ποσό για να πάω να αγοράσω κάτι μεταχειρισμένο(καλός ή κακός είναι λαχνος το μεταχειρισμένο) και η αλήθεια είναι ότι προτιμάω να αγοράσω κάτι κουτα. Άλλη η αίσθηση του καινούργιου. Τώρα αν βρω κάποια καλή προσφορά σε κάποια αντιπροσωπεία θα το σκεφτώ σίγουρα αρκετά. Αλλά να σου πω την αλήθεια προτιμώ αν κάποια στιγμή μαζέψω τα λεφτά να το πάρω ολοκαίνουριο
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Γράφεις ότι σου αρέσει το GS. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πάρεις ένα μτχ, με τα χρήματα που διαθέτεις θα βρεις σε σχεδόν καινούργια κατάσταση, άσε που μπορεί να προλάβεις να έχει και υπόλοιπο εγγύησης. Μιλάμε για μοτοσυκλέτα έως 2 ετών, με χρήστες ανθρώπους που επί το πλείστον κυκλοφορούν χαλαρά και αστικά και όχι κανά SS 10ετίας...
ΈΧΩ ένα μικρό κόλλημα σχετικά με το μεταχειρισμένο μηχανάκι σε αυτά τα λεφτά. Μιλάμε για ένα ποσό πάνω από 14 χιλιάδες για μοντέλα του 15 και μετά. Με τρομάζει λίγο το σκεπτικό για αγορά μεταχειρισμένου σε τέτοια πόσα χωρίς εγγύηση. Αυτά που έχουν εγγύηση είναι του 2017-18 και εκεί φτάνουμε σε μπάτζετ 18 χιλιάδες. Οπότε παίζουμε εκτός μπάτζετ. (δεν σκοπεύω να μείνω ταπί με ταπί και να μην έχω μετά για βενζίνη :fun
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρωτησε και καποιος αλλος πιο πανω, το διδυμακι του GS, το XTZ1200 της Γιαμαχα δεν σε ενδιαφερει;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Που ξέρω τι έχουν κάνει οι Γερμαναράδες και έχουν κάνει τόσο πολύ κόσμο να το ερωτευτεί και πιστεύω αν το βγαζαν και πιο φθηνό θα έβλεπες στο μεγαλύτερο ποσοστό να αγοράζουν αυτό το μηχανάκι όχι πως δεν κυκλοφορούν ήδη αρκετά. Όλο τέτοια βλέπεις στον δρόμο.
Το δίνουν με εξαιρετικό χρηματοδοτικό πρόγραμμα, καλύτερη εγγύηση, σέρβις μέσα στις δόσεις προαιρετικά, ασφάλεια κλοπής στην αξία αγοράς προαιρετικά.

Αντί να δώσεις 16500 ντούκου ταμείο δίνεις 8000, δόσεις 3 χρόνια και στο τέλος βλέπεις τι κάνεις... Βολικό.

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι, δεν είναι μετρήσιμα μεγέθη όμως.
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Ρωτησε και καποιος αλλος πιο πανω, το διδυμακι του GS, το XTZ1200 της Γιαμαχα δεν σε ενδιαφερει;
ΠΉΓΑ το είδα κατευθείαν σε αντιπροσωπεία και σε πολύ καλή τιμή στα 14 χιλιάρικα σήμερα το απλό. Το raid βγαίνει στα 19 νομίζω. Όμορφο μηχανάκι δεν θα το απεκλεια το έχω και αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μου
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Το δίνουν με εξαιρετικό χρηματοδοτικό πρόγραμμα, καλύτερη εγγύηση, σέρβις μέσα στις δόσεις προαιρετικά, ασφάλεια κλοπής στην αξία αγοράς προαιρετικά.

Αντί να δώσεις 16500 ντούκου ταμείο δίνεις 8000, δόσεις 3 χρόνια και στο τέλος βλέπεις τι κάνεις... Βολικό.

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι, δεν είναι μετρήσιμα μεγέθη όμως.
Δεν θα σου πω ψέματα αν είναι άτοκες οι δόσεις αυτές δεν θα το σκεφτόμουν καν βουρ για το gs. Αλλά ένα μηχανάκι από 25 χιλιάδες να μου βγει στο τέλος 28 χιλιάδες από τους τόκους δεν θεωρώ ότι αξίζει. Γιατί να πετάξω αυτά τα λεφτά χωρίς λόγο. Έτσι το βλέπω εγώ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να τονίσουμε και την σχέση που έχει κάθε άνθρωπος ενδεχομένως με μια μάρκα και την ιστορία της, προηγούμενες μηχανές, εμεπιρίες κλπ. Για μένα η Suzuki είναι η σουζουκάρα, η μάρκα που θα έπαιρνα αβλεπί πρώτα απ όλες χωρίς δεύτερη σκέψη. Άλλος μπορεί να έχει ψηλά την KTM, την BMW φυσικά ή να πίνει νερό στο όνομα της Triumph. Είναι αυτή η ιδιαίτερη σχέση και βέβαια ο έρωτας με ένα μοντέλο συγκεκριμένο.

Εγώ τώρα στο δικό μου μυαλό αν ψώνιζα στην κατηγορία και είχα budget 16-17 χιλιάρικα θα έπαιρνα μάλλον το καινούργιο V-strom 1000 θα πήγαινα στην Γερμανία στην HRT και θα τους έλεγα..



και βάλτε μου πάνω το κιτ το καλό...


giphy via images


:inlove::inlove:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν θα σου πω ψέματα αν είναι άτοκες οι δόσεις αυτές δεν θα το σκεφτόμουν καν βουρ για το gs. Αλλά ένα μηχανάκι από 25 χιλιάδες να μου βγει στο τέλος 28 χιλιάδες από τους τόκους δεν θεωρώ ότι αξίζει. Γιατί να πετάξω αυτά τα λεφτά χωρίς λόγο. Έτσι το βλέπω εγώ
Άτοκη μόνο η Άφρικα 1000 σήμερα που μιλάμε, η οποία χωρίς πλάκα "έπρεπε" να είναι στην λίστα μαζί την απλή 1100 αφού δεν σε ενοχλεί η σαμπρέλα.


Έχει επιτόκιο, η λογική είναι ότι πληρώνεις κάτι παραπάνω μεν, δεν ξηλωνεσαι σήμερα δε και έχεις παροχές που ίσως αν τις βάλεις κάτω σε τριετία να το κάνουν λιγότερο πικρό το ποτήρι. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις ακριβώς το οικονομικό και να οδηγήσεις, η BMW δεν κάνει την δύσκολη στα τεστ ραιντ.
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Αν σου αρέσει το αφρικα πάρε το Αφρικα, μια χαρά κάνει ταξίδια, την εχω οδηγήσει από μέλος αυτού του φόρουμ(καλά αυτός που την εχει την πάει αέρα για πλάκα στα στροφιλίκια τρέχουμε να τον πιάσουμε) και στρίβει μέχρι κάτω, παρα πολύ ευκολοδήγητη και τους ελληνικούς δρόμους που δεν τους λες και καλύτερους του κόσμου τους κάνει μαγικό χαλί. Πολύ άνετα θα την αγόραζα. Το μόνο μείον που μας εχει πει και ο ίδιος ε εντάξει 21 τροχό έχει, όσο ανεβαίνουν τα χλμ μιλάμε για πάνω από 160-180 κοντερίσια δεν έχει το ίδιο πάτημα που έχει μία μηχανή με 19 τροχό πόσο μάλλον με 17 τροχό μπροστά. Εγώ αν δεν είχα αυτήν την μηχανή που έχω μόνο το Αφρικα θα σκεφτόμουν. Σε κάθε περίπτωση καλη αγορά και να την χαρείς με το παραπάνω ότι και να διαλέξεις φίλε μου.
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Να τονίσουμε και την σχέση που έχει κάθε άνθρωπος ενδεχομένως με μια μάρκα και την ιστορία της, προηγούμενες μηχανές, εμεπιρίες κλπ. Για μένα η Suzuki είναι η σουζουκάρα, η μάρκα που θα έπαιρνα αβλεπί πρώτα απ όλες χωρίς δεύτερη σκέψη. Άλλος μπορεί να έχει ψηλά την KTM, την BMW φυσικά ή να πίνει νερό στο όνομα της Triumph. Είναι αυτή η ιδιαίτερη σχέση και βέβαια ο έρωτας με ένα μοντέλο συγκεκριμένο.

Εγώ τώρα στο δικό μου μυαλό αν ψώνιζα στην κατηγορία και είχα budget 16-17 χιλιάρικα θα έπαιρνα μάλλον το καινούργιο V-strom 1000 θα πήγαινα στην Γερμανία στην HRT και θα τους έλεγα..



και βάλτε μου πάνω το κιτ το καλό...


giphy via images


:inlove::inlove:
Αν το μοντέλο του 2020 το έβγαζαν με ένα διαφορετικό φανάρι μάλλον και εγώ προς τα αυτό θα πήγαινα. Είναι πολύ όμορφο είναι η αλήθεια αλλά. Με χαλάει όμως πολύ το μπροστά του το φανάρι με παραπέμπει σε άλλη δεκαετία. Μάλλον θέλουν να χτυπήσουν σε άλλο αγοραστικό κοινό πιο μεγάλο σε ηλικία χωρίς παρεξήγηση :fun
 
Top Bottom