Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιατρέ μου εννοείτε ότι θα πάω για δοκιμή και θα πάμε και να δοκιμασουμε και ότι άλλο παίζει σαύρα τα λεφτά.....αλλά χθες το βράδυ σκαλωσιά σε μια αγκαλιά σχεδόν 3 ώρες νομίζω ερωτεύτηκα


Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έλα.φιλε πες ,θα σου δώσω και κάτι παραπάνω γιατί το δίνεις τσάμπα. Ρε θα μας τρελάνουν?πες του να πα να ... :yew:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αννν...κοιτάξεις κ κανένα 1200xt..
παίζει ένα κοντά μου.Μπορω να το δω ή να έρθετε να κεράσω λουκουμάδες Αλεξίου !
Είδα βαλβίδες και τα ηλεκτρικά ότι τα έχει στο πλαϊνό καπάκι και δεν με ενθουσίασε η ιαπωνική ποιότητα του..... Το έχω δει Μπάμπη έχω δει ότι παίζει από 7-10 χλιαρικα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Την αγγελία θα την κρίνω από τα κείμενα, τι άλλο. Το ότι σε εμένα δεν αρέσει αυτό που διαβάζω δεν δεσμεύει κανέναν άλλο εννοείται.
Όταν ήταν να πάρω το Άφρικα πήγα να δω 24 Άφρικα σε όλη την Ελλάδα και το πιο καθαρό τελικά ήταν ενός παιδιού που είχε μια φωτό χωρίς περιγραφή και το πήρα χαχα ...... Είμαι υπέρ στο να πάω να δω πολλά μηχανάκια πρωτα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όταν ήταν να πάρω το Άφρικα πήγα να δω 24 Άφρικα σε όλη την Ελλάδα και το πιο καθαρό τελικά ήταν ενός παιδιού που είχε μια φωτό χωρίς περιγραφή και το πήρα χαχα ...... Είμαι υπέρ στο να πάω να δω πολλά μηχανάκια πρωτα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άλλο το χωρίς περιγραφή και άλλο το "το έχω λιώσει μόνο πόλη και νομίζω ότι έχω κάνει καλή χρήση".
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για δουλειά έγραψε , όχι ντελίβερυ. Η δουλειά του μπορεί να είχε 20χλμ πηγαινελα εθνική.
Μπορεί.. Αυτό είναι προς διερεύνηση, έτσι είναι και στην δική μου περίπτωση πχ, αλλά η πλειοψηφία των χιλιομέτρων που έχει κάνει το μηχανάκι είναι 500-800 την ημέρα.

Οι ώρες που έχει δουλέψει για να κάνει κάθε χιλιάδα είναι κάτω από 15 (πραγματική συνθήκη βόλτας) και σε θερμοκρασία *ιδανική" με μηδέν πατιναρισμα συμπλέκτη. Αν κάποιος θέλει 50 χιλιόμετρα προς και από την δουλειά του, οι ώρες για κάθε 1000χλμ είναι από 30 ως 40 ανάλογα με τις συνθήκες και τον οδηγό, η ώρα που έχει δουλέψει κρύο είναι απλά χαοτικά περισσότερη, η θερμοκρασία στην οποία δουλεύει είναι πολύ πιο ψηλά στο αστικό κομμάτι που είναι το μισό, συμπλέκτης πατιναρισμα συνεχώς στην μισή διαδρομή κλπ.

Στο 950 έκανα 3700 σε τρεις μετακινήσεις μέσα σε ενάμιση μήνα, δηλαδή όσο κάνει ο τυχαίος "καθημερινός" σε 74 εργάσιμες, δηλαδή ένα τρίμηνο περίπου (βαλε και κανέναν καφέ μέσα). Πιστεύει κάποιος σοβαρά ότι έχει έστω την ίδια φθορά;

Τα αυτονόητα λέμε τώρα, αλλά...


*Και αυτό με την υπόθεση ότι είναι όντως έτσι όπως τα λες, αν μένει ξέρω γω Μαρούσι και δουλεύει κέντρο, λολ
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Eχω πύργο θέλω κάτι να φοράω με το κουστούμι χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Αυτή είναι ευκαιρία μοντέλο του 20 με 14000 χλμ 12800
Γιώργο του 20 έχουν όλα ηλεκτρονικές αναρτήσεις?
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Γιώργο του 20 έχουν όλα ηλεκτρονικές αναρτήσεις?
Κώστα από όσο ξέρω και από ότι βλέπω και στις φωτογραφίες της Αγγελίας όχι δεν έχουν, και καλύτερα κατά εμέ κάτι λιγότερο που μπορεί να χαλάσει αν και στην συγκεκριμένη μηχανή δεν ξέρω κάτι που να χαλάει ειδικά στην δεύτερη γενιά όπως είναι αυτό το μοντέλο, το πρώτης γενιάς είχε ένα δύο πταίσματα που λύνονταν κατευθείαν, αλλά το δεύτερης γενιάς όπως αυτό είναι ραφιναρισμένο στην εντέλεια.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα από όσο ξέρω και από ότι βλέπω και στις φωτογραφίες της Αγγελίας όχι δεν έχουν, και καλύτερα κατά εμέ κάτι λιγότερο που μπορεί να χαλάσει αν και στην συγκεκριμένη μηχανή δεν ξέρω κάτι που να χαλάει ειδικά στην δεύτερη γενιά όπως είναι αυτό το μοντέλο, το πρώτης γενιάς είχε ένα δύο πταίσματα που λύνονταν κατευθείαν, αλλά το δεύτερης γενιάς όπως αυτό είναι ραφιναρισμένο στην εντέλεια.
:friendship:
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ο άνθρωπος κάνει δικαβαλα φορτωμένα χλμ στην Ευρώπη βρε γιατρέ...μην τον μπερδεύεις περισσότερο.
Γιαυτα τα πράγματα είναι ταμαμ...καμια σύγκριση με κανενα αλλο on/off εκείνες τις χρονιές.αν εξαιρέσεις βέβαια τα ktmια που αν εισαι κυριως μονός τα θεωρώ πιο ευχάριστα μηχανάκια(στην άκρη η ανεση).
Ανταλλαγή 1200 7αρι το ορθόδοξο με 9Χ0

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιαυτα τα πράγματα είναι ταμαμ...καμια σύγκριση με κανενα αλλο on/off εκείνες τις χρονιές.αν εξαιρέσεις βέβαια τα ktmια που αν εισαι κυριως μονός τα θεωρώ πιο ευχάριστα μηχανάκια(στην άκρη η ανεση).
Ανταλλαγή 1200 7αρι το ορθόδοξο με 9Χ0

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φτάνει δεν έχει για όλους 9Χ0,στέρεψε το καρ
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Φτάνει δεν έχει για όλους 9Χ0,στέρεψε το καρ
Γιατί τα πιο όμορφα μηχανάκια να είναι ktm???? Xaxaxaxa

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom