Αναζήτηση δικύκλου 640 (άκυρο)

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Car.gr - KTM 640 LC4 '01

Αυτό φαινομενικά δείχνει άριστο
Θέλει ψάξιμο γιατί δείχνει κολάζ από διάφορα…

Αν ήμουν σε στενό μπάτζετ ίσως να κοιτούσα για το παρακάτω. Λίγα χρήματα και σιγά σιγά το χτίζεις με ανταλλακτικά..
Ίσως..
ktm-640-lc4

Έντιτ: υπάρχει κι αυτό στο ψαρ. Είναι μέλους νομίζω, ίσως μπορείς να μάθεις πράγματα.
Τσίλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Θέλει ψάξιμο γιατί δείχνει κολάζ από διάφορα…

Αν ήμουν σε στενό μπάτζετ ίσως να κοιτούσα για το παρακάτω. Λίγα χρήματα και σιγά σιγά το χτίζεις με ανταλλακτικά..
Ίσως..
ktm-640-lc4
Το κρατάμε και αυτό σαν επιλογή!
Έντιτ: υπάρχει κι αυτό στο ψαρ. Είναι μέλους νομίζω, ίσως μπορείς να μάθεις πράγματα.
Τσίλα
Αυτό είναι τούμπανο και μάλιστα «Δώρο κομποσκοίνι και ένα μπουκαλάκι αγιασμό». :ha
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Ένα θα σου πω, και εδώ τελειώνει η κουβέντα που λένε :laugh:!!!
Όταν ήμουν φοιτητής, πάνε αρκετές δεκαετίες τώρα :p, η μηχανή που μου άρεσε τότε ήταν η virago!
Αν μπορούσα να σου γράψω το τι μου έλεγαν φίλοι μου..... δεν πάει το μυαλό σου!!!!
Τους "έγραψα" κανονικα, την αγόρασα, την κράτησα χρόνια και το κατα ευχαριστηθηκα (Θεσσαλονίκη Αθήνα, ουκ ολίγες φορές μαλιστα)!
Αν δεν σου αρέσει η μηχανή που αγόρασες, σε σύντομο διάστημα πάει πάντα στο car!!!!!
Ένα θα σου πω, και εδώ τελειώνει η κουβέντα που λένε :laugh:!!!
Όταν ήμουν φοιτητής, πάνε αρκετές δεκαετίες τώρα :p, η μηχανή που μου άρεσε τότε ήταν η virago!
Αν μπορούσα να σου γράψω το τι μου έλεγαν φίλοι μου..... δεν πάει το μυαλό σου!!!!
Τους "έγραψα" κανονικα, την αγόρασα, την κράτησα χρόνια και το κατα ευχαριστηθηκα (Θεσσαλονίκη Αθήνα, ουκ ολίγες φορές μαλιστα)!
Αν δεν σου αρέσει η μηχανή που αγόρασες, σε σύντομο διάστημα πάει πάντα στο car!!!!!
χαχαχα και εμένα δεν μου φτάνει το κράξιμο των φίλων μου, μπήκα εδώ να με κράξετε και εσείς!!! :friend::ha
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Ένα DR 650 είναι σαφώς καλύτερη λύση απλά δεν υπάρχουν καλά κομμάτια, σε λογική τιμή, όπως γίνεται και στα μικρά XR 250-400.
Όντως η έρευνα για DR κλπ δεν έδειξε καλά πράγματα!
Πληροφοριακά το car εχει ενα se στα Χανιά. που λέει μοντέλο '02, αλλά είναι μοντέλο '00. Από τη φωτό εχει και κανα δυο ύποπτα σημεία.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!

Αυτή είναι η αγγελία!
Να σημειώσω ότι μετά από επικοινωνία με τον πωλητή, μαθαίνω ότι η μηχανή δεν έχει κάνει πολύ χώμα.
Ιδιοκτήτης 49 χρόνων και 1ο χέρι μάλιστα. Θα την κρατούσε για το γιο του απ ότι μου είπε, αλλά τον κράζει η γυναίκα του! :p
Από τις φωτογραφίες εμένα μου φαίνεται ότι οντωσ δεν έχει μπει και πολύ στο βουνο. Δεν έχει ας πούμε , φθορές απο πέτρες στα ψαλίδια και στις μπότες τις εμπρός ανάρτησης. Το τακουνάκι του ωστόσο το φοράει (3 μήνες λάστιχο απ ότι είπε) Ένας θεός ξέρει. ( Αν και το μηχανάκι φτιαγμένο γι αυτά είναι, αλλά θα προτιμούσα να το ξέρω)
Όσον αφορά στην τιμή, αυτή συμφωνήθηκε στις 2.000€. Μου καλύπτει δηλαδή τα έξοδα μου πήγαινε έλα. ( θα πάω με ΚΤΕΛ και θα γυρίσω με τη μηχανή)
Από σέρβις απ ότι λέει η μηχανή δεν θέλει κάτι. Έχει ρυθμίσει βαλβίδες πριν κανένα χρόνο, έχει αλλάξει λάδια φίλτρα όταν άλλαξε και τα λάστιχα. Απ ότι λέει είναι λειτουργική και άριστη.
Επέμενα πολύ στο αν η μηχανή θα με φέρει στην Αθήνα γιατί δεν θα ήταν και πολύ ωραίο να μείνω στο δρόμο με μηχανή που μόλις αγόρασα, έτσι δεν είναι;
Υπάρχει καμία συμβουλή ως προς το τι να κοιτάξω όταν πάω εκεί; Επίσης, πιστεύεται ότι θα ήταν πρόσφορος ο έλεγχος μιας τέτοιας περίπτωσης σε εξουσιοδοτημένο της περιοχής της Πάτρας, ή όπου και να πάω θα μου το βγάλουν άχρηστο; Ξέρετε κάποιο έμπιστο συνεργείο εκεί;
Εγώ σκεφτόμουν να κοιτάξω μόνος μου κατάσταση αλυσίδας και γραναζιών , αν έχει τακάκια, αν μπαίνουν όλες οι ταχύτητες, αν δουλεύει σωστά ο συμπλέκτης, αν ανάβει το βεντιλατερ και αν έχει σωστή στάθμη λαδιού ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ.
Τι λέτε;
Αναμένω με αγωνια:brr::brr:
Για κάνε το κόπο σε παρακαλώ και ξαναρώτα τον αν είναι 1ό χέρι(μη σου πεί πως δεν το κατάλαβε την 1η φορά που ρώτησες και είναι"αργά"γιατί θα είσαι Πάτρα):)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σ'ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια. ¨Ενα εξαιρετικό τόπικ θα βρεις στην πολύ ωραία δουλειά που έχει κάνει ο Juohmaru! στο δικό του 640 adventure και πραγματικά το έχει απογειώσει. Εγώ δεν έκανα τόσο εκτεταμένη δουλειά. μοτέρ ας πούμε δεν πείραξα μέσα επειδή δουλευε ωραία.

Τώρα η πραγματικότητα είναι πως αν θες να ζήσεις την εμπειρία 640 δεν μένουν πολλές ευκαιρίες. Περνάνε τα χρόνια!! Ακόμα υπάρχουν πολλά ανταλλακτικά ειδικά σε μεταχειρισμένα, πολύ γνώση μαζεμένη και μηχανακια διαθέσιμα. Βρες ένα σε καλή κατάσταση όσο γίνεται και εφόσον πιάνουν λίγο και τα χέρια σου και έχεις λίγο μεράκι θα καταλήξεις με μια μοτοσυκλέτα που θα σου φέρνει πολύ χαμόγελο και θα χαίρεσαι να την εχεις..
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Εφόσον αγοράσεις αυτό που πραγματικά γουστάρεις, ακόμα και τις ζημιές που τυχόν θα βγάλει, θα τις "συγχωρείς"!!!
Θα έχεις άλλη όρεξη και κάβλα, είτε για βόλτα είτε για μαστορέματα!!!!
Φίλε boxer σου έχω πει ότι μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι;
Από Πάτρα πετάγεσαι και μια Καλαμάτα για μαντήλι μετά WannabeADV .Δώρο του boxer για το κλάμα που θα πέσει από την "τ"άβλα & τα μαστορέματα.

:ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Από Πάτρα πετάγεσαι και μια Καλαμάτα για μαντήλι μετά WannabeADV .Δώρο του boxer για το κλάμα που θα πέσει από την "τ"άβλα & τα μαστορέματα.

:ha
Έχω τέτοια μαντήλια πολλα!!! :laugh:
Μάντεψε τι μάρκα γράφουν επάνω... :p
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Πληροφοριακά το car εχει ενα se στα Χανιά. που λέει μοντέλο '02, αλλά είναι μοντέλο '00. Από τη φωτό εχει και κανα δυο ύποπτα σημεία.
Ναι το έχω δει!
Νομίζω γενικότερα δεν μου γεμίζει το μάτι; Ποια σημεία θεωρείς εσυ ύποπτα;
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Για κάνε το κόπο σε παρακαλώ και ξαναρώτα τον αν είναι 1ό χέρι(μη σου πεί πως δεν το κατάλαβε την 1η φορά που ρώτησες και είναι"αργά"γιατί θα είσαι Πάτρα):)
Ξέρεις κάτι εσυ και δεν μας το λες;
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Σ'ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια. ¨Ενα εξαιρετικό τόπικ θα βρεις στην πολύ ωραία δουλειά που έχει κάνει ο Juohmaru! στο δικό του 640 adventure και πραγματικά το έχει απογειώσει. Εγώ δεν έκανα τόσο εκτεταμένη δουλειά. μοτέρ ας πούμε δεν πείραξα μέσα επειδή δουλευε ωραία.

Τώρα η πραγματικότητα είναι πως αν θες να ζήσεις την εμπειρία 640 δεν μένουν πολλές ευκαιρίες. Περνάνε τα χρόνια!! Ακόμα υπάρχουν πολλά ανταλλακτικά ειδικά σε μεταχειρισμένα, πολύ γνώση μαζεμένη και μηχανακια διαθέσιμα. Βρες ένα σε καλή κατάσταση όσο γίνεται και εφόσον πιάνουν λίγο και τα χέρια σου και έχεις λίγο μεράκι θα καταλήξεις με μια μοτοσυκλέτα που θα σου φέρνει πολύ χαμόγελο και θα χαίρεσαι να την εχεις..
Έχω παρακολουθήσει και το «Meoni» project το ίδιο ευλαβικά με τη δίκη σου ανακατασκευή και περιμένω να τελειώσει για να δω ολοκληρωμένο αποτέλεσμα! ;);)
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Από Πάτρα πετάγεσαι και μια Καλαμάτα για μαντήλι μετά WannabeADV .Δώρο του boxer για το κλάμα που θα πέσει από την "τ"άβλα & τα μαστορέματα.

:ha
Είμαι σκληρό καρύδι! Δεν χρειάζομαι παρηγοριά! Βεβαια αν είναι κανένας standby να έρθει να με μαζέψει απ το δρόμο θα του είμαι υπόχρεος!!! :yew:
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Λοιπόν για να μην κρατάμε μυστικά… τις πιθανές διαρροές του είπα του φίλου να διερευνήσει, από χέρια ροποκλειδα… Τάπες λαδιού, φίλτρου , συμπλέκτη μάστερ και σλειβ , στην βάση της εξάτμισης πάνω στην κεφαλή κτλπ.
Αλιως το μήνυμα ήταν ότι εγώ θα «πεθάνω» με αυτό το μηχανάκι.
 
Top Bottom