Αναζήτηση δικύκλου 640 (άκυρο)

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Για κοίτα το voge rally 300 στα 4.700 καινούργιο. Δώσε μια προκαταβολή, βάλε και δόσεις και θα έχεις καινούργια μοτοσυκλέτα που μάλιστα έχει πουλήσει πολύ με ότι σημαίνει αυτό. Μπορεί να έχει λιγότερο γκάζι από τα 600 ρια αλλά είναι καινούργιο και πολύ καλό για τα λεφτά του.

Αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις μη τυχόν σκάσει κάτι καλό εδώ στο φόρουμ.
Απορώ πως και είσαι ο πρώτος που το προτείνει. Γενικά ενδιαφέρον μηχανάκι, δεν μπορώ να πω.
Οι απόψεις περί ποιότητας κατασκευής διίστανται…
Πρώτου διαβάσω σχετικά νήματα στο φόρουμ μπορώ να πω πως ήμουν πιο ζεστός για το Voge.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Απορώ πως και είσαι ο πρώτος που το προτείνει. Γενικά ενδιαφέρον μηχανάκι, δεν μπορώ να πω.
Οι απόψεις περί ποιότητας κατασκευής διίστανται…
Πρώτου διαβάσω σχετικά νήματα στο φόρουμ μπορώ να πω πως ήμουν πιο ζεστός για το Voge.
Έχει κάποιο σοβαρό θέμα που δεν το γνωρίζω? Δε ρωτάω εριστικά ή κακοπροαίρετα αλλά για να ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Έχει κάποιο σοβαρό θέμα που δεν το γνωρίζω? Δε ρωτάω εριστικά ή καλοπροαίρετα αλλά για να ξέρω.
Περί γενικότερης ποιότητας έχω διαβάσει…
Τίποτα περισσότερο. Το έχεις; Αν ναι, πες νου εντυπώσεις! Δεν το έχω δει απο κοντά…
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Περί γενικότερης ποιότητας έχω διαβάσει…
Τίποτα περισσότερο. Το έχεις; Αν ναι, πες νου εντυπώσεις! Δεν το έχω δει απο κοντά…
Έχω ένα CCM 404 (μοτέρ Suzuki drz) για ον ΟΦ, δεν έχω το Voge και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. Όμως βλέπω τι παίζει στην αγορά με τα σκληροπυρηνικά ον ΟΦ 20ετίας και βάλε. Για να βρεις κάτι καλό πρέπει πλέον να σταθείς τυχερός και φυσικά θα το πληρώσεις αρκετά χρήματα γιατί υπάρχει κενό σε τέτοια μοντέλα στην αγορά. Και αυτό είναι το καλό σενάριο.

Οπότε πρόσεχε να μη βιαστείς γιατί κυκλοφορεί πολύ σαβούρα αφού πολλοί δεν τα συντηρούν σωστά αλλά όταν έρθει η ώρα της πώλησης κάνουν ένα άρπα κόλλα συμμάζεμα και ψάχνουν για θύμα.

Για παράδειγμα, σκέψου πως τα τενερε 660 που αντικειμενικά ηταν ένα μέτριο ον οφ σε στοκ μορφή , πουλιούνται 10+ χρόνια μετά κοντά στις 5.000 ευρώ ενώ καινούργια είχαν 7500.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
για μενα στο ξαναλεω , πας να μπλεξεις ,φτηνο και καλο δεν γινεται και τα μηχανακια εχουν ανεβει πολυ, βαλε δοσεις και παρε ενα πιο φρεσκο να χαλας λεφτα μονο για βολτα και οχι στους μαστορους, μαζεψε χρηματα περιμενε λιγο και παρε κατι καλο , Τ7 μεταχειρο ή κανενα κτμ μπορει να σκασει 790 μεταχειρο ποτε δεν ξερεις....
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Για μένα ας περιμενει κ λίγο μήπως βγει κάνα μηχανάκι από δω μέσα που το ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι. Κακά τα ψέματα υπάρχουν μερικά καλά 640 εδώ μεσα
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
2ο ήταν…
20ό ήθελε να πεί μάλλον,θα μπερδεύτικε....πάλι!Πρόσεχε στις αγγελίες και ΕΙΔΙΚΑ στα ktm.Κάνε υπομονή να βρείς απο εδώ μέσα μοτό όπως είπαν και πιο πάνω οι φίλοι και το voge πολύ καλή περίπτωση.Φιλικά πάντα!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Σοφοί όλοι και μπράβο που δίνετε επιλογές στον φίλο.
Αλλά…. Το 640 είναι «ιδέα». Αν σου καρφωθεί δύσκολα ξεκολλάει. Χαχα
Τα ίδια έλεγε κάποτε και ό μουσατος συντοπίτης σου...
Και τώρα κυκλοφορεί. με... κινέζικο...!!!!!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Τα ίδια έλεγε κάποτε και ό μουσατος συντοπίτης σου...
Και τώρα κυκλοφορεί. με... κινέζικο...!!!!!
Τουλάχιστον το δοκίμασε Πέτρο. Δεν έμεινε με την ιδέα. Όποτε… Ο μουσατος είναι γάτος!
Άσε που πέρα από την πλάκα συμφωνώ με την επιλογή του τελικα για σημαντικούς λόγους τους οποίους κουβεντιάσαμε. Όχι ότι μας έπεφτε λόγος, αλλά πίστεψε με έχει φάει ήδη πολύ τοπική καζούρα για τον κινέζο.
Στην τελική όμως ρεσπεκτ.

edit: ότι και να λέω εγώ πάντως, δεν είναι και γιο όλους το 640, όπως και το αξιότιμο κουλούρι άλλωστε.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Έχω ένα CCM 404 (μοτέρ Suzuki drz) για ον ΟΦ, δεν έχω το Voge και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. Όμως βλέπω τι παίζει στην αγορά με τα σκληροπυρηνικά ον ΟΦ 20ετίας και βάλε. Για να βρεις κάτι καλό πρέπει πλέον να σταθείς τυχερός και φυσικά θα το πληρώσεις αρκετά χρήματα γιατί υπάρχει κενό σε τέτοια μοντέλα στην αγορά. Και αυτό είναι το καλό σενάριο.

Οπότε πρόσεχε να μη βιαστείς γιατί κυκλοφορεί πολύ σαβούρα αφού πολλοί δεν τα συντηρούν σωστά αλλά όταν έρθει η ώρα της πώλησης κάνουν ένα άρπα κόλλα συμμάζεμα και ψάχνουν για θύμα.

Για παράδειγμα, σκέψου πως τα τενερε 660 που αντικειμενικά ηταν ένα μέτριο ον οφ σε στοκ μορφή , πουλιούνται 10+ χρόνια μετά κοντά στις 5.000 ευρώ ενώ καινούργια είχαν 7500.
Άνετα έπαιρνα ccm αν υπήρχε σε σωστή τιμή!
Στα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα. Όχι ότι ψάχνω για μηχανάκι έτοιμο που δεν θέλει να βάλω χέρι σε τίποτα, αλλά όχι να θέλει και καλιμπρα το σασί του, εντάξει είπαμε. Βέβαια οι τσιμούχες στις μπουκάλες είχαν κλασει και κλασσικά η αριστερή έχανε λάδια (ίσως γ αυτό να τράβαγε;!). Έχω πει στον ιδιοκτήτη να κάνει σέρβις στις αναρτήσεις και να δει ο ίδιος να τραβάει ακόμα και μετά το σέρβις το μηχανάκι. Αν το κάνει και δεν τραβάει του είπα να με πάρει τηλ.
Αφού έκανα τον έλεγχο και του είπα τι βλέπω, πραγματα που ούτε ο ιδιοσ Δεν ήξερε, μου είπε αν θέλω να φτιάξουμε κ άλλο την τιμή για να το πάρω. Έδειξε γενικότερα ξενερωμενος που με έφερε τσάμπα στην Πάτρα και ζήτησε αρκετές φορές συγνώμη. Ευγενέστατος βέβαια αυτός, ευγενέστατος και εγώ! Εκείνη τη στιγμή ομωσ, λόγω ξενερας δεν μπήκα καν στον κόπο να τον ρωτήσω τι σκέφτεται
.

Όσον αφορά τα tenere απλά γελάω με τις τιμές τους!
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
για μενα στο ξαναλεω , πας να μπλεξεις ,φτηνο και καλο δεν γινεται και τα μηχανακια εχουν ανεβει πολυ, βαλε δοσεις και παρε ενα πιο φρεσκο να χαλας λεφτα μονο για βολτα και οχι στους μαστορους, μαζεψε χρηματα περιμενε λιγο και παρε κατι καλο , Τ7 μεταχειρο ή κανενα κτμ μπορει να σκασει 790 μεταχειρο ποτε δεν ξερεις....
Ρε σύ Αλέξανδρε, εδώ δεν μπορώ να πάρω 690, θα πάρω 790; Είπαμε να ξεφύγουμε από το μπατζετ, όχι να το πενταπλασιάσουμε! :D
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Για μένα ας περιμενει κ λίγο μήπως βγει κάνα μηχανάκι από δω μέσα που το ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι. Κακά τα ψέματα υπάρχουν μερικά καλά 640 εδώ μεσα
Οποίος έχει 640 από εδώ μέσα, να μου το δώσει ΑΜΕΣΑ!!!
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Σοφοί όλοι και μπράβο που δίνετε επιλογές στον φίλο.
Αλλά…. Το 640 είναι «ιδέα». Αν σου καρφωθεί δύσκολα ξεκολλάει. Χαχα
Ούτε ένα 690 δεν σ το ξεκολλάει το 640;
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Τα ίδια έλεγε κάποτε και ό μουσατος συντοπίτης σου...
Και τώρα κυκλοφορεί. με... κινέζικο...!!!!!
Ο κινεζος μια χαρά είναι! Με μπανιέρα μην κυκλοφορούμε στο μέλλον και ξεφτιλιστούμε!
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Τουλάχιστον το δοκίμασε Πέτρο. Δεν έμεινε με την ιδέα. Όποτε… Ο μουσατος είναι γάτος!
Άσε που πέρα από την πλάκα συμφωνώ με την επιλογή του τελικα για σημαντικούς λόγους τους οποίους κουβεντιάσαμε. Όχι ότι μας έπεφτε λόγος, αλλά πίστεψε με έχει φάει ήδη πολύ τοπική καζούρα για τον κινέζο.
Στην τελική όμως ρεσπεκτ.

edit: ότι και να λέω εγώ πάντως, δεν είναι και γιο όλους το 640, όπως και το αξιότιμο κουλούρι άλλωστε.
Άλλο το κουλούρι άλλο το πεϊνιρλί Νίκο! Και ειδικά αν είναι και από Rainbow!
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Ούτε ένα 690 δεν σ το ξεκολλάει το 640;
Εννοείται ότι το 690 είναι τεράστιο upgrade. Όταν υπερβάλω και λέω θα πεθάνω με το 640 απλά θέλω να δώσω έμφαση στο ποσό καλά έχει ταιριάξει σε μένα. Οπτικά σωματοτυπικα και φιλοσοφικά. Σιγουρα το 690 μπορεί να το ξεπεράσει αυτό το συναίσθημα. Και όχι μόνο το 690. Αλλά με το budget μου και γω σαν και σένα και με το συγκεκριμένο 640 του φίλου μου, θεωρώ δεν θα μπορούσα να αγοράσω κάτι καλύτερο.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Εννοείται ότι το 690 είναι τεράστιο upgrade. Όταν υπερβάλω και λέω θα πεθάνω με το 640 απλά θέλω να δώσω έμφαση στο ποσό καλά έχει ταιριάξει σε μένα. Οπτικά σωματοτυπικα και φιλοσοφικά. Σιγουρα το 690 μπορεί να το ξεπεράσει αυτό το συναίσθημα. Και όχι μόνο το 690. Αλλά με το budget μου και γω σαν και σένα και με το συγκεκριμένο 640 του φίλου μου, θεωρώ δεν θα μπορούσα να αγοράσω κάτι καλύτερο.
Κατατοπιστικότατος!
 
Top Bottom