Αναζήτηση δικύκλου 640 (άκυρο)

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν για να μην κρατάμε μυστικά… τις πιθανές διαρροές του είπα του φίλου να διερευνήσει, από χέρια ροποκλειδα… Τάπες λαδιού, φίλτρου , συμπλέκτη μάστερ και σλειβ , στην βάση της εξάτμισης πάνω στην κεφαλή κτλπ.
Αλιως το μήνυμα ήταν ότι εγώ θα «πεθάνω» με εμένα θα με πεθάνει αυτό το μηχανάκι.
Fixed..:roflmao::roflmao:
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Είμαι σκληρό καρύδι! Δεν χρειάζομαι παρηγοριά! Βεβαια αν είναι κανένας standby να έρθει να με μαζέψει απ το δρόμο θα του είμαι υπόχρεος!!! :yew:
Μήπως είναι και πορτοκαλί;
Ε ρε θα κλάψουνε μανούλες…
Της θάλασσας θελουμε, της θάλασσας!!!
Κυριάκο WannabeADV η περίπτωση Πάτρα μου θυμίζει τον εξαίρετο αθλητή Μπακατσούλα Τρύφωνα ,ο οποίος ήταν "λιοντάρι" και θα πάλευε με ένα θηρίο από τον Καρβασαρά..

Θυμάσαι τι του είπε ο Βέγγος μόλις είδε το ΚΤΜ.. εεε λάθος τον άλλο πυγμάχο;

Στο 0:25..


 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Προσφατα πηρε ενα αντιστοιχο φιλος με μαυρο μοτερ, επρεπε να γινει ολο rebuild. Και το μηχανακι που πηρε, ηταν σε καλη κατασταση και προσεγμενο. Ανακαλυψε οτι το ρουλεμαν του πρωτευοντα αξονα επαιζε (οταν αλλαξε μπροστινο γραναζι ειδε τον τζογο) που αποτι φαινεται ειναι γνωστο προβλημα, και το μοτερ ειχε τελικα και σπασμενα ελατηρια στο πιστονι, ειχε και αλλες φθορες μεσα, και πολλα ανταλλακτικα που χρειαστηκε δε μπορουσε καν να τα βρει. Και ειχε ηδη high flow κεφαλη αυτο.

Περα απο κλα αυτα, διαφορα σκατουλακια εδω και εκει ηθελαν φτιαξιμο. Μονο το καρμπ για ξα το κανω να μην πηγαινει σαν 300αρι μπεβερλυ κοστικε 200ε σε ανταλλακτικα. Κοιτα αλλου καλυτερα.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Λοιπόν για να μην κρατάμε μυστικά… τις πιθανές διαρροές του είπα του φίλου να διερευνήσει, από χέρια ροποκλειδα… Τάπες λαδιού, φίλτρου , συμπλέκτη μάστερ και σλειβ , στην βάση της εξάτμισης πάνω στην κεφαλή κτλπ.
Αλιως το μήνυμα ήταν ότι εγώ θα «πεθάνω» με αυτό το μηχανάκι.
Εντάξει δεν ξέρω αν εγώ με αυτό το μηχανάκι, αν το πάρω δηλαδή, θα πεθάνω. Αλλά σίγουρα θέλω να αγαπήσω ( ή να μισήσω) άλλο ένα μηχανάκι!
Και πιστεύω πως περισσότερες πιθανότητες έχει αυτό στο να πάρει την αγάπη μου, παρά ένα απ τα προαναφερόμενα μοντέλα.


Προσφατα πηρε ενα αντιστοιχο φιλος με μαυρο μοτερ, επρεπε να γινει ολο rebuild. Και το μηχανακι που πηρε, ηταν σε καλη κατασταση και προσεγμενο. Ανακαλυψε οτι το ρουλεμαν του πρωτευοντα αξονα επαιζε (οταν αλλαξε μπροστινο γραναζι ειδε τον τζογο) που αποτι φαινεται ειναι γνωστο προβλημα, και το μοτερ ειχε τελικα και σπασμενα ελατηρια στο πιστονι, ειχε και αλλες φθορες μεσα, και πολλα ανταλλακτικα που χρειαστηκε δε μπορουσε καν να τα βρει. Και ειχε ηδη high flow κεφαλη αυτο.

Περα απο κλα αυτα, διαφορα σκατουλακια εδω και εκει ηθελαν φτιαξιμο. Μονο το καρμπ για ξα το κανω να μην πηγαινει σαν 300αρι μπεβερλυ κοστικε 200ε σε ανταλλακτικα. Κοιτα αλλου καλυτερα.
Ψιλοεχω αποδεχτεί το γεγονός ότι υπάρχει πιθανότητα να βγάλει κάτι χοντρό και Γ αυτό και το έχω κουράσει το θέμα φίλε μου.
Άλλωστε δυσκολεύομαι κιόλας να πιστέψω ότι οποιοδήποτε μηχανάκι 20ετιας+ και αν πάρω, δεν θα ζητήσει τίποτα, ή θα είναι σαν καινούργιο.
Αυτό είναι το μπατζετ προς το παρόν, αυτά μπορώ να πάρω. Το μέλλον θα δείξει τι θα φέρει και από χρήματα και από μηχανακι.
Μακάρι να υπήρχε δίκυκλο αποδεκτο απ όλους. Αλλά αν υπήρχε θα το παίρναμε και όλοι.
Το 990 καίει…
Το Τ7 ειναι ακριβό για να το βάλω ΕΓΩ χώμα…
Το Tuareg πιο ακριβό ακόμα…
Τα 790/890 ακόμα πιο ακριβά…
(Όλα τα προαναφερόμενα είναι και βαρια)
Τα crfL, Wrr, klr κλπ μου φαίνονται λίγα κυβικά ( όχι ότι θα χρησιμοποιήσω καθημερινά περισσότερα, αλλά αυτό το θέμα σηκωνει μεγάλη κουβέντα)
Τα klr, f650 κλπ μου φαίνονται ανάλατα…
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ 690…
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Κυριάκο WannabeADV η περίπτωση Πάτρα μου θυμίζει τον εξαίρετο αθλητή Μπακατσούλα Τρύφωνα ,ο οποίος ήταν "λιοντάρι" και θα πάλευε με ένα θηρίο από τον Καρβασαρά..

Θυμάσαι τι του είπε ο Βέγγος μόλις είδε το ΚΤΜ.. εεε λάθος τον άλλο πυγμάχο;

Στο 0:25..


Έκλαψα… :p:p:p
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Εντάξει δεν ξέρω αν εγώ με αυτό το μηχανάκι, αν το πάρω δηλαδή, θα πεθάνω. Αλλά σίγουρα θέλω να αγαπήσω ( ή να μισήσω) άλλο ένα μηχανάκι!
Και πιστεύω πως περισσότερες πιθανότητες έχει αυτό στο να πάρει την αγάπη μου, παρά ένα απ τα προαναφερόμενα μοντέλα.



Ψιλοεχω αποδεχτεί το γεγονός ότι υπάρχει πιθανότητα να βγάλει κάτι χοντρό και Γ αυτό και το έχω κουράσει το θέμα φίλε μου.
Άλλωστε δυσκολεύομαι κιόλας να πιστέψω ότι οποιοδήποτε μηχανάκι 20ετιας+ και αν πάρω, δεν θα ζητήσει τίποτα, ή θα είναι σαν καινούργιο.
Αυτό είναι το μπατζετ προς το παρόν, αυτά μπορώ να πάρω. Το μέλλον θα δείξει τι θα φέρει και από χρήματα και από μηχανακι.
Μακάρι να υπήρχε δίκυκλο αποδεκτο απ όλους. Αλλά αν υπήρχε θα το παίρναμε και όλοι.
Το 990 καίει…
Το Τ7 ειναι ακριβό για να το βάλω ΕΓΩ χώμα…
Το Tuareg πιο ακριβό ακόμα…
Τα 790/890 ακόμα πιο ακριβά…
(Όλα τα προαναφερόμενα είναι και βαρια)
Τα crfL, Wrr, klr κλπ μου φαίνονται λίγα κυβικά ( όχι ότι θα χρησιμοποιήσω καθημερινά περισσότερα, αλλά αυτό το θέμα σηκωνει μεγάλη κουβέντα)
Τα klr, f650 κλπ μου φαίνονται ανάλατα…
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ 690…

Car.gr - Husqvarna TE 610 '04
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Παίζει και ένα LT ,αλλά έχει 100ρίσει . Το ντεπόζιτο πάντως δύσκολο να βρεθεί.
Το γλυκοκοιτάω αυτό το μοντέλο κάνα χρόνο τώρα
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Το κοιτάω και αυτό αλλά θα συμφωνήσω με τον Doc.DD. Πιο δύσκολο από το κτμ το βλέπω σε εύρεση ανταλλακτικών αλλά και τεχνογνωσία μαστόρων. Αν λίγοι ξέρουν το κτμ, σίγουρα λιγότεροι θα ξέρουν τη σβάρνα.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Το κοιτάω και αυτό αλλά θα συμφωνήσω με τον Doc.DD. Πιο δύσκολο από το κτμ το βλέπω σε εύρεση ανταλλακτικών αλλά και τεχνογνωσία μαστόρων. Αν λίγοι ξέρουν το κτμ, σίγουρα λιγότεροι θα ξέρουν τη σβάρνα.
Όντως είναι φοβερό μηχανάκι το 610,το είχα καψούρα από παλιά αλλά έμεινα στην καψούρα.
Για μαστόρους δεν πρέπει να σε πολυαπασχολεί μιας και είπες ότι μπορείς να το συντηρείς μόνος σου (απλή μονοκύλινδρη κατασκευή είναι).
Με τα ανταλλακτικά λογικά είναι πιο δύσκολο από τα ΚΤΜ που κυκλοφόρησαν πολύ περισσότερο.
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Σύντροχοι καλησπέρα!
Σήμερα πηγα στην Πατρα για να δω το μηχανάκι!
Πολλά τα θέματα του, τα περισσότερα δεν τα γνώριζε ούτε ο πωλητής. Το μηχανάκι εκτός από θέματα που διορθώνονται, τράβαγε όλο αριστερά σε σημείο που νόμιζα ότι έμενε μόνιμα πατημένο το εμπρός φρένο. Είχε κύλινδρο από το επόμενο μοντέλο (γκρι), είχε κάποιες διαρροές στο φίλτρο λαδιού και είχε 80.000 χλμ και όχι 60 που αναφέρει η αγγελία!
Συνεχιζω ομωσ την αναζητηση!!!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Σύντροχοι καλησπέρα!
Σήμερα πηγα στην Πατρα για να δω το μηχανάκι!
Πολλά τα θέματα του, τα περισσότερα δεν τα γνώριζε ούτε ο πωλητής. Το μηχανάκι εκτός από θέματα που διορθώνονται, τράβαγε όλο αριστερά σε σημείο που νόμιζα ότι έμενε μόνιμα πατημένο το εμπρός φρένο. Είχε κύλινδρο από το επόμενο μοντέλο (γκρι), είχε κάποιες διαρροές στο φίλτρο λαδιού και είχε 80.000 χλμ και όχι 60 που αναφέρει η αγγελία!
Συνεχιζω ομωσ την αναζητηση!!!
Τα έξοδα στα πλήρωσε ο "τελεμές";
Με τις μπαρούφες και τα "γουάου μηχανάκια" έχασες χρόνο και χρήμα..

Άλλαξε ρότα και παίξε safe παιδί..
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για κοίτα το voge rally 300 στα 4.700 καινούργιο. Δώσε μια προκαταβολή, βάλε και δόσεις και θα έχεις καινούργια μοτοσυκλέτα που μάλιστα έχει πουλήσει πολύ με ότι σημαίνει αυτό. Μπορεί να έχει λιγότερο γκάζι από τα 600 ρια αλλά είναι καινούργιο και πολύ καλό για τα λεφτά του.

Αλλιώς θα πρέπει να περιμένεις μη τυχόν σκάσει κάτι καλό εδώ στο φόρουμ.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
..τράβαγε όλο αριστερά σε σημείο που νόμιζα ότι έμενε μόνιμα πατημένο το εμπρός φρένο. Είχε κύλινδρο από το επόμενο μοντέλο (γκρι), είχε κάποιες διαρροές στο φίλτρο λαδιού και είχε 80.000 χλμ και όχι 60 που αναφέρει η αγγελία!


Κοίτα αλλουυυυυυυυυυυυ....
 

WannabeADV

Μέλος
Περιοχή
Αιγάλεω-μαντρί και λίγο Πήλιο στις άδειες
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
F650 GS DAKAR
Τα έξοδα στα πλήρωσε ο "τελεμές";
Με τις μπαρούφες και τα "γουάου μηχανάκια" έχασες χρόνο και χρήμα..

Άλλαξε ρότα και παίξε safe παιδί..
Όχι βέβαια, και ούτε θα απαιτούσα κάτι τέτοιο. Παραπληροφόρηση δεν μου έκανε, απλά δεν ήξερε και πολλά. Στο επόμενο θα ψαχτώ καλύτερα χωρίς να με απασχολεί αν θα κουράσω τον πωλητή!
 
Top Bottom