Αναζήτηση μοτό για ότι προκύψει

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίο το honda 250 ralliyyy αλλά λίγο ψόφιο,μπήκα να δω αν βγαίνει και σε πιο μεγάλο ή αν αναμένεται κάτι νέο αλλά χόρτασα από το άκυρο.
Ε εντάξει αν γουστάρεις γκάζι πας σε πορτοκαλί....
640ADV 04-05 ή 690 enduro από τα πρώτα μοντέλα.
Αρκει να πιάνουν τα χέρια σου βεβαίως βεβαίως.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ε εντάξει αν γουστάρεις γκάζι πας σε πορτοκαλί....
640ADV 04-05 ή 690 enduro από τα πρώτα μοντέλα.
Αρκει να πιάνουν τα χέρια σου βεβαίως βεβαίως.
Και να έχεις ισορροπημένο και δυνατό χαρακτήρα, να βλέπεις τις ζημιές σαν μια πρόκληση, μια ευκαιρία να μάθεις κάτι καινούργιο σε αυτο το ταξίδι που λέγεται ζωή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και να έχεις ισορροπημένο και δυνατό χαρακτήρα, να βλέπεις τις ζημιές σαν μια πρόκληση, μια ευκαιρία να μάθεις κάτι καινούργιο σε αυτο το ταξίδι που λέγεται ζωή.
Και να ξέρεις... Σημασία δεν έχει ο προορισμός ή το ταξίδι, αλλά να φτάσεις.

Κλεμμένο από ktm
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και να ξέρεις... Σημασία δεν έχει ο προορισμός ή το ταξίδι, αλλά να φτάσεις.

Κλεμμένο από ktm
Ακόμα και να φτάσεις, θα μπορέσεις να πιείς έστω μια τζούρα από έναν ελληνικό καφέ ή θα πάρεις λεφτά?
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Καλημέρα , η αλήθεια είναι ότι τα βλέπω τα ΚΤΜ και μου τρέχουν τα σάλια , αλλά επειδή το θέλω και για χρήση κάθε μέρα φοβάμαι ότι δεν θα τρέχει τίποτα μετα .Πιάνουν τα χέρια μου αλλά μαθαίνω στην πορεία και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλαβαίνω με αυτά τα διαόλια .
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Και να έχεις ισορροπημένο και δυνατό χαρακτήρα, να βλέπεις τις ζημιές σαν μια πρόκληση, μια ευκαιρία να μάθεις κάτι καινούργιο σε αυτο το ταξίδι που λέγεται ζωή.
Επειδη αυτη η προταση ειναι καπως μεγαλη, τελικα χρησιμοποιηθηκε το μότο "ready to race"
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
H αλήθεια είναι ότι το Τενερέ 700 είναι φτιαγμένο για εσένα. Δυστυχώς δεν το φτάνεις οικονομικά. Οτιδήποτε άλλο πέφτει στην κατηγορία "todor" δηλαδή δεν ξέρω τι θέλω και δεν θα ησυχάσω αν δεν το αποκτήσω γιατί και ABS και καλές δυνατότητες εκτός και όσα έχεις πει, δύσκολο με τον προϋπολογισμό σου, οπότε θέλει απόφαση από που θα κόψεις, την οποία δεν μπορούν να πάρουν τρίτοι.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Νομιζω οι vfm επιλογες ειναι 390Adv για γκαζια η versys x300 για ανεση και αξιοπιστια. Και τα δυο περνανε απο παντου στο χωμα, εστω και σιγα και μπορουν να ταξιδεψουν κιολας.
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Να πω ότι διάβασα ένα θέμα του kordix για το ccm και από εκείνη την ημέρα έχω αρχίσει και το γλυκοκοιτάω . Βέβαια μου είπε καλύτερα να κοιτάω προς DRZ 400 όπου εμένα μου φαίνονται παρόμοια σαν άσχετος. Και έχει αρχίσει να βγαίνει αυτό το παιδικό και πονηρό χαμόγελο από μέσα μου όποτε το κοιτάω , από την άποψη ότι θα είναι μια μηχανή που θα έχει πλάκα , θα κάνω τα δίκα μου εκείνη τα δικά τις αλλά μου βγάζει ένα χαμόγελο .Ναι δεν θα πάω και δικάβαλο , ναι δεν έχει ABS , δεν θα έχει που να κάτσει η κοπέλα μου , δεν θα έχει λίγα χλμ , δεν το λες και όμορφο , δεν έχει πάνω του τεχνολογία , απορώ τι σκεφτόμουν όταν τα έγραφα αυτά στο πρώτο ποστ. Αλλά έχει ένα θετικό χαμογελάω όταν το βλέπω.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
μια χαρα ειναι τα 690, ουτε προβληματα βγαζουν ουτε τιποτα, και θα ευχαριστηθεις οδηγηση μοτοσυκλετας...

ccm οντως καλυτερα μακρυα, ενα που περασε απο χερια φιλου ηταν καημος, τα μηχανακια αυτα ειναι πολυ ταλαιπωρημενα στην πλειοψηφια τους και δεν αξιζει τον κοπο να παρεις ενα φτηνο ρημαδι και να του ριχνεις λεφτα...πανω κατω τα ιδια και για τα drz, πλεον εξαιρετικα δυσκολο να βρεις καθαρο μηχανακι. Αντιθετως 690 ειδικα αν κοιτας για εντουρο θα βρεις αρκετα σε καλη κατασταση
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλημέρα , η αλήθεια είναι ότι τα βλέπω τα ΚΤΜ και μου τρέχουν τα σάλια , αλλά επειδή το θέλω και για χρήση κάθε μέρα φοβάμαι ότι δεν θα τρέχει τίποτα μετα .Πιάνουν τα χέρια μου αλλά μαθαίνω στην πορεία και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλαβαίνω με αυτά τα διαόλια .
Mην τους ακους αυτους τους αναγωγους, δεν ξερουν τι λενε. ΚΤΜ = VFM.

 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Από περιέργεια το versys το 300 το έχει οδηγήσει κανένας στο χώμα;

Στην άσφαλτο που το οδήγησα στις χαμηλομεσαίες ήταν ψόφιο ....

Βέβαια το μοτέρ του στροφάρει τρελά αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για χώμα για ασφάλτινες διαδρομές αλλάζει το θέμα,

όπως και το kle 250 anhelo που το είχα για κάποια χρόνια
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Από περιέργεια το versys το 300 το έχει οδηγήσει κανένας στο χώμα;

Στην άσφαλτο που το οδήγησα στις χαμηλομεσαίες ήταν ψόφιο ....

Βέβαια το μοτέρ του στροφάρει τρελά αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για χώμα για ασφάλτινες διαδρομές αλλάζει το θέμα,

όπως και το kle 250 anhelo που το είχα για κάποια χρόνια
Γιατι να μη κανει για χωμα? Ο,τι του λειπει σε ροπη χαμηλα, το εχει απο το γραναζωμα. Δεν θα ειναι ο,τι πιο διασκεδαστικο αλλα δε θα κολλησει και καπου λογω μοτερ.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Από περιέργεια το versys το 300 το έχει οδηγήσει κανένας στο χώμα;

Στην άσφαλτο που το οδήγησα στις χαμηλομεσαίες ήταν ψόφιο ....

Βέβαια το μοτέρ του στροφάρει τρελά αλλά δεν νομίζω ότι κάνει για χώμα για ασφάλτινες διαδρομές αλλάζει το θέμα,

όπως και το kle 250 anhelo που το είχα για κάποια χρόνια

το θεμα ειναι τι θες να κανεις...αμα περιμενεις συμπεριφορα μονοκυλιδρου 600 απο 300κε 2κ, τοτε ναι, ειναι απογοητευση...αν ξερεις τι παιρνεις δεν υστερει καπου, ισα ισα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλημέρα , η αλήθεια είναι ότι τα βλέπω τα ΚΤΜ και μου τρέχουν τα σάλια , αλλά επειδή το θέλω και για χρήση κάθε μέρα φοβάμαι ότι δεν θα τρέχει τίποτα μετα .Πιάνουν τα χέρια μου αλλά μαθαίνω στην πορεία και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλαβαίνω με αυτά τα διαόλια .
Εφόσον πιάνουν τα χέρια σου χτυπα το 690 και θα το ευχαριστηθείς.

Αν έχει θεματακια, θα στα βγάλει,
θα τα φτιάξεις και κάθε φορά που θα το καβαλας θα τ'οδηγας και θα γουστάρεις.
Άσε που στο χωμα θα σε ξετρελάνει, όταν πλέον το μάθεις.


Τα υπόλοιπα άστα για τους αυγολέμονους :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εφόσον πιάνουν τα χέρια σου χτυπα το 690 και θα το ευχαριστηθείς.

Αν έχει θεματακια, θα στα βγάλει,
θα τα φτιάξεις και κάθε φορά που θα το καβαλας θα τ'οδηγας και θα ΚΑΡΑγουστάρεις.
Άσε που στο χωμα θα σε ξετρελάνει, όταν πλέον το μάθεις.


Τα υπόλοιπα άστα για τους αυγολέμονους :p
Ετσι ειναι πιο σωστο!!!! :ok:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εφόσον πιάνουν τα χέρια σου χτυπα το 690 και θα το ευχαριστηθείς.

Αν έχει θεματακια, θα στα βγάλει,
θα τα φτιάξεις και κάθε φορά που θα το καβαλας θα τ'οδηγας και θα γουστάρεις.
Άσε που στο χωμα θα σε ξετρελάνει, όταν πλέον το μάθεις.


Τα υπόλοιπα άστα για τους αυγολέμονους :p

Καλημέρα , αναζητώ μηχανή για χρήση καθημερινή 50χλμ δουλειά σπίτι
Aldebaran μηπως αγορασες αδεια ΤΑΧΙ?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Aldebaran μηπως αγορασες αδεια ΤΑΧΙ?
Μια χαρά κάνει και για καθημερινή μετακίνηση αν συντηρείται σωστά το εργαλείο.
Εδώ μέσα υπάρχει άνθρωπος που είχε το 640 και το δούλευε καθημερινά.
Αν δει την ανάρτηση θα γράψει πιστεύω.

Είπαμε βασική προϋπόθεση να ασχολείσαι με το μηχανάκι.
Αν δεν, τότε άκυρα τα ΚΤΜια.

Υπάρχουν και τα τενερέ.
 
Top Bottom