Αναζήτηση μοτό για ότι προκύψει

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Να ασχολούμαι το καταλαβαίνω, να μη θέλει λάδια και τα λοιπά του κάθε 2-3000 χλμ. Τι βδομάδα θα κάνω ίσως και 350χλμ κάποιες φορές .Θα έχει συνέπεια? Με φοβίζουν όσα έχω διαβάσει .Έχω στείλει και σε δύο παλικάρια από εδώ μέσα να μου πουν τι γνώμη τους .Έχω αρχίσει και ανεβαίνω σε κυβικά απότομα .....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Aυγολέμονους ?? δεν τους ξέρω τους κυρίους...Για το ktm 690 μιλάμε?
Πως??
Δεν ξέρεις τον αυγολέμονο??



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πως??
Δεν ξέρεις τον αυγολέμονο??



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από τα λεγόμενα των κατόχων.. Είναι για αποφοίτους μηχανικούς ΝΑΣΑ με μεταπτυχιακό στη σελήνη
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τον άκουγα στο ράδιο αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και βίντεο
Αυγολεμονος + Γεωργίου κορυφή...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Από τα λεγόμενα των κατόχων.. Είναι για αποφοίτους μηχανικούς ΝΑΣΑ με μεταπτυχιακό στη σελήνη
Mπα, αυτο ειναι συμφωνα με τα λεγομενα των ΜΗ κατοχων, των γουαναμπιζ.

Συμφωνα με τα λεγομενα των πραγματικων κατοχων τα ΚΤΜ ειναι για κατα προτιμηση αθεους/ηδη αφορισμενους, με πλουσιο υβρεολογιο, με εργαλειοσυλλογη μεγαλυτερη απο κασσετινα πρακτικερ, με κρυφα σαδομαζοχιστικα συνδρομα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μια χαρά κάνει και για καθημερινή μετακίνηση αν συντηρείται σωστά το εργαλείο.
Εδώ μέσα υπάρχει άνθρωπος που είχε το 640 και το δούλευε καθημερινά.
δεν ξέρω αν εννοείς εμένα, αλλά για ένα χρόνο το χρησιμοποιούσα καθημερινά σπίτι-δουλειά-σπίτι. Μπορεί η απόσταση να ηταν μικρή (20χλμ πάνε έλα) αλλά προσωπικά
μια χαρά με βόλεψε!! Ίσως για πέρασμα από το κέντρο της Αθήνας να ζορίσει λίγο τον οδηγό, λόγω ζέστης που θα βγάλει, αλλά μόλις δει ανοιχτό δρόμο, κάνει μια μπράααααααπ
και έφυγε!
για ασφάλτινη βόλτα, τι να πω... έκανα 650 χλμ σε μια μέρα και δεν με ενόχλησε.
και σίγουρα στο χώμα θα τον κάνει τρελό μάγκα!!!!!

Γιώργο Giwrgos ξανά λέμε.... ότι και να επιλέξεις, κάποιες υποχωρήσεις θα γίνουν... το θέμα είναι ποιές θα επιλέξεις εσύ να είναι αυτές
και φυσικά, ότι μπορείς δοκίμασε να το οδηγήσεις!
η γνώμη του καθενός είναι προσωπική και σε καμία περίπτωση απόλυτη (αν και πολλοί θα έχουν άλλη άποψη γι' αυτό...)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
δεν ξέρω αν εννοείς εμένα, αλλά για ένα χρόνο το χρησιμοποιούσα καθημερινά σπίτι-δουλειά-σπίτι. Μπορεί η απόσταση να ηταν μικρή (20χλμ πάνε έλα) αλλά προσωπικά
μια χαρά με βόλεψε!! Ίσως για πέρασμα από το κέντρο της Αθήνας να ζορίσει λίγο τον οδηγό, λόγω ζέστης που θα βγάλει, αλλά μόλις δει ανοιχτό δρόμο, κάνει μια μπράααααααπ
και έφυγε!
για ασφάλτινη βόλτα, τι να πω... έκανα 650 χλμ σε μια μέρα και δεν με ενόχλησε.
και σίγουρα στο χώμα θα τον κάνει τρελό μάγκα!!!!!

Γιώργο Giwrgos ξανά λέμε.... ότι και να επιλέξεις, κάποιες υποχωρήσεις θα γίνουν... το θέμα είναι ποιές θα επιλέξεις εσύ να είναι αυτές
και φυσικά, ότι μπορείς δοκίμασε να το οδηγήσεις!
η γνώμη του καθενός είναι προσωπική και σε καμία περίπτωση απόλυτη (αν και πολλοί θα έχουν άλλη άποψη γι' αυτό...)
Ναι, σε πηγαινοφερνε στη δουλεια ανετα ΟΤΑΝ δουλευε, αυτο λεω κι εγω...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
δεν ξέρω αν εννοείς εμένα, αλλά για ένα χρόνο το χρησιμοποιούσα καθημερινά σπίτι-δουλειά-σπίτι. Μπορεί η απόσταση να ηταν μικρή (20χλμ πάνε έλα) αλλά προσωπικά
μια χαρά με βόλεψε!! Ίσως για πέρασμα από το κέντρο της Αθήνας να ζορίσει λίγο τον οδηγό, λόγω ζέστης που θα βγάλει, αλλά μόλις δει ανοιχτό δρόμο, κάνει μια μπράααααααπ
και έφυγε!
για ασφάλτινη βόλτα, τι να πω... έκανα 650 χλμ σε μια μέρα και δεν με ενόχλησε.
και σίγουρα στο χώμα θα τον κάνει τρελό μάγκα!!!!!

Γιώργο Giwrgos ξανά λέμε.... ότι και να επιλέξεις, κάποιες υποχωρήσεις θα γίνουν... το θέμα είναι ποιές θα επιλέξεις εσύ να είναι αυτές
και φυσικά, ότι μπορείς δοκίμασε να το οδηγήσεις!
η γνώμη του καθενός είναι προσωπική και σε καμία περίπτωση απόλυτη (αν και πολλοί θα έχουν άλλη άποψη γι' αυτό...)
Δε λέω για εσένα μαρή τσουράπω....
Εσυ είσαι λινατσα... :p
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μια κ σε βλέπω ρε Giwrgos ότι ανεβαίνεις κυβικά,όταν φτάσεις γύρω στα 1000 δεν ρίχνεις κ σε κανα 1150 μια ματιά.
Λάδια φίλτρο λάδια φίλτρο λάδια φίλτρο κ στα λεφτά είσαι μέσα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ναι, σε πηγαινοφερνε στη δουλεια ανετα ΟΤΑΝ δουλευε, αυτο λεω κι εγω...
το "όταν δούλευε" στην περίπτωσή μου έχει να κάνει με λάθος μάστορες και αδυναμία μου (διάφοροι λόγοι) να της βάλω χέρι....
τώρα με τον Αστραχάν, τα πράγματα είναι διαφορετικά και πιο σίγουρα....

ωστόσο, ΔΕΝ θέλει v-strom, ΔΕΝ θέλει χυτή ζάντα, ΔΕΝ θέλει 650 κυβικά, ΔΕΝ ξέρει τι θέλει (και τον πάω!!!)

η πρότασή μου: f650gs και κλείσαμε!!! και 21''/ακτίνες και abs και αξιοπιστία και άνεση σε ταξίδια (όπως λένε οι ιδιοκτήτες. Όχι με 140 δικάβαλο άνετα, αλλά 130 μονοκάβαλο χαλαρά....) και το χώμα σου θα το κάνεις παραπάνω από αξιοπρεπώς (και άσε τα άλματα για αργότερα) και θα καμαρώνεις ότι καβαλάς έλικα (....) και θα προετοιμάζεσαι για 1200gs, αφού στο τέλος, όλοι GS θα πάρετε...


βέβαια, πρέπει ο ίδιος να ξεκαθαρίσεις το διαθέσιμο ποσό σου.... άλλη κουβέντα το "δίνω 3-4000€ για μεταχειρισμένο" κι άλλη κουβέντα το "κοιτάω το 390adv, versys300x"
αποφάσισε αυτό και θα την βρεις τη λύση πολύ εύκολα....
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Φίλε μου cb500x. Είναι μονοδρομος για 500cc. Το προηγούμενο μοντέλο μπορεί και να το βρεις έως τις 4500. Παπί για την πόλη, ότι πρέπει για ταξίδια. Για το χώμα η 17 ιντσών μπροστινή ρόδα δεν βοηθάει αρκετά. Αλλά μην τα θέλουμε όλα.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Ναι είναι δυνατός τύπος,
το "όταν δούλευε" στην περίπτωσή μου έχει να κάνει με λάθος μάστορες και αδυναμία μου (διάφοροι λόγοι) να της βάλω χέρι....
τώρα με τον Αστραχάν, τα πράγματα είναι διαφορετικά και πιο σίγουρα....

ωστόσο, ΔΕΝ θέλει v-strom, ΔΕΝ θέλει χυτή ζάντα, ΔΕΝ θέλει 650 κυβικά, ΔΕΝ ξέρει τι θέλει (και τον πάω!!!)

η πρότασή μου: f650gs και κλείσαμε!!! και 21''/ακτίνες και abs και αξιοπιστία και άνεση σε ταξίδια (όπως λένε οι ιδιοκτήτες. Όχι με 140 δικάβαλο άνετα, αλλά 130 μονοκάβαλο χαλαρά....) και το χώμα σου θα το κάνεις παραπάνω από αξιοπρεπώς (και άσε τα άλματα για αργότερα) και θα καμαρώνεις ότι καβαλάς έλικα (....) και θα προετοιμάζεσαι για 1200gs, αφού στο τέλος, όλοι GS θα πάρετε...


βέβαια, πρέπει ο ίδιος να ξεκαθαρίσεις το διαθέσιμο ποσό σου.... άλλη κουβέντα το "δίνω 3-4000€ για μεταχειρισμένο" κι άλλη κουβέντα το "κοιτάω το 390adv, versys300x"
αποφάσισε αυτό και θα την βρεις τη λύση πολύ εύκολα....
Είχα gs1200adv ,δεν ξανά γυρνάω σε αυτό πάλι. Τα κοιτάω αλλά δεν τα ακουμπάω , λέω εγώ τώρα .Κέντρο δεν θα μπαίνω αλλά θα πηγαίνω από Παπάγου- άνω Λιόσια (όχι αττική)
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μια κ σε βλέπω ρε Giwrgos ότι ανεβαίνεις κυβικά,όταν φτάσεις γύρω στα 1000 δεν ρίχνεις κ σε κανα 1150 μια ματιά.
Λάδια φίλτρο λάδια φίλτρο λάδια φίλτρο κ στα λεφτά είσαι μέσα.
Κάποτε για αυτό πήγαινα και πήρα το 1200 adv τελικά. Άλλά έχω μάθει με την ρουκέτα μέσα στη πόλη και αυτό έχει έναν όγκο θα έλεγα.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κάποτε για αυτό πήγαινα και πήρα το 1200 adv τελικά. Άλλά έχω μάθει με την ρουκέτα μέσα στη πόλη και αυτό έχει έναν όγκο θα έλεγα.
Ρε Γιώργη για πλάκα το έγραψα :D
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και για χώμα 690 δαγκωτό ή bmw x challenge ή klr 650, XT600 κτλ (για πιο φτηνές επιλογές).

DRZ 400 μόνο αν βρεις κάνα sm με τροχούς εντούρο γιατί κυκλοφόρησε μέχρι πρόσφατα και υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί κάτι καλό και επίσης είχε καλές αναρτήσεις. Αλλά δεν έχει 6η ταχύτητα και θα σε παιδεύει στους ανοιχτούς δρόμους.

CCM που θα βρεις,?

Απ' ότι ξέρω ούτε ο Μήτσος ο σουγιάς, ούτε ο Νίκος ο πινιάκιας ούτε γω πουλάμε. :ha
 
Top Bottom