Αναμένοντας την Αφρικάνα μου!

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ηρθε το περασμενο Σαββατο σε κουτες, σημερα την "στησανε" και περασα στα γρηγορα να της ριξω μια πρωτη ματια.







Θα ειναι ετοιμη για παραδοση (νουμερο, κεντρικο σταντ / παροχη ρευματος) την Τεταρτη αλλα θα την βγαλω στο δρομο στη 1 Μαρτιου για να παρει πινακιδα 2017 - εξ'αλλου θα ειμαι away λογω δουλειας για 2 απο τις 4 βδομαδες του Φλεβαρη. Ελπιζω να με ανταμειψει σε βαθος χρονου, θα δειξει.

Εχω παραγγειλει προς το παρον τα εξης αξεσουαρ. Motech Kobra χουφτες (μαυρες), Motech μαρσπιε, Motech επεκταση της βασης του πλαϊνου σταντ, Motech alurack για πισω, Kaoko cruise control. Χρειαζομαι ακομη γραναζι πισω 1 δοντι μεγαλυτερο (JT 43αρι), καγκελα (μαλλον Outback Motortek), Kriega καλυματα τσιμουχων πηρουνιου, tankbag της Touratech και βαλιτσες/καγκελα (μαλλον Givi Trekker Outback). Επισης θ'αλλαξω το καλυμα της σελας σε μαυρο δυο τονων στο MotoK. Θαχει δουλιτσα μεχρι να το φερω στα μετρα μου και δυστυχως αυτο τον καιρο πνιγομαι στη δουλεια + καποια αλλα θεματα. Το ταξιδι στο Μαροκο μαλλον θα αναβληθει γι'αργοτερα αλλα καπου μακρια ισως παω το Πασχα για να την "εγκαινιασω" καταλληλα :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ηρθε το περασμενο Σαββατο σε κουτες, σημερα την "στησανε" και περασα στα γρηγορα να της ριξω μια πρωτη ματια.







Θα ειναι ετοιμη για παραδοση (νουμερο, κεντρικο σταντ / παροχη ρευματος) την Τεταρτη αλλα θα την βγαλω στο δρομο στη 1 Μαρτιου για να παρει πινακιδα 2017 - εξ'αλλου θα ειμαι away λογω δουλειας για 2 απο τις 4 βδομαδες του Φλεβαρη. Ελπιζω να με ανταμειψει σε βαθος χρονου, θα δειξει.

Εχω παραγγειλει προς το παρον τα εξης αξεσουαρ. Motech Kobra χουφτες (μαυρες), Motech μαρσπιε, Motech επεκταση της βασης του πλαϊνου σταντ, Motech alurack για πισω, Kaoko cruise control. Χρειαζομαι ακομη γραναζι πισω 1 δοντι μεγαλυτερο (JT 43αρι), καγκελα (μαλλον Outback Motortek), Kriega καλυματα τσιμουχων πηρουνιου, tankbag της Touratech και βαλιτσες/καγκελα (μαλλον Givi Trekker Outback). Επισης θ'αλλαξω το καλυμα της σελας σε μαυρο δυο τονων στο MotoK. Θαχει δουλιτσα μεχρι να το φερω στα μετρα μου και δυστυχως αυτο τον καιρο πνιγομαι στη δουλεια + καποια αλλα θεματα. Το ταξιδι στο Μαροκο μαλλον θα αναβληθει γι'αργοτερα αλλα καπου μακρια θα παω το Πασχα για να την "εγκαινιασω" καταλληλα :cool:
Ουαου.......:friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ωω.ω..Γιωργη ειναι υπεροχα ομορφη!!! με το καλο να την οδηγησεις κ να σου δωσει οσα αναμενεις!!
εγω παντως θα την εβαζα στο σαλονι για κανενα 3μηνο αρχικα...κ θα την χαζευα καθε βραδυ μ'ενα ποτηρι καλο ουισκι στο χερι....
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Πω πω πω ομορφιές ! :jp
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ υπομονετικό σε βρίσκω Γιώργη...:waiting:
Να την έχεις ενα μήνα στο περίμενε...















...και να μην την καβαλάς...
Καλοτάξιδη η κούκλα φιλαράκι...!!!:friendship:
Έυχομαι με την Αφρικάνα να πραγματοποιήσεις ότι ταξίδι έχεις σχεδιάσει!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γιώργη φίλε μου καλέ.:)...ΠΟΛΥ χαίρομαι με την Χαρά σου !!!:woho:
Σου εύχομαι...Με το Καλό να την καβαλήσεις την κουκλάρα σου ,και να την χαρείς περισσότερο απ'ότι έχεις φανταστεί.:l2::stm:

Τα λοιπά απο κοντά με :friendship:
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Ηρθε το περασμενο Σαββατο σε κουτες, σημερα την "στησανε" και περασα στα γρηγορα να της ριξω μια πρωτη ματια.







Θα ειναι ετοιμη για παραδοση (νουμερο, κεντρικο σταντ / παροχη ρευματος) την Τεταρτη αλλα θα την βγαλω στο δρομο στη 1 Μαρτιου για να παρει πινακιδα 2017 - εξ'αλλου θα ειμαι away λογω δουλειας για 2 απο τις 4 βδομαδες του Φλεβαρη. Ελπιζω να με ανταμειψει σε βαθος χρονου, θα δειξει.

Εχω παραγγειλει προς το παρον τα εξης αξεσουαρ. Motech Kobra χουφτες (μαυρες), Motech μαρσπιε, Motech επεκταση της βασης του πλαϊνου σταντ, Motech alurack για πισω, Kaoko cruise control. Χρειαζομαι ακομη γραναζι πισω 1 δοντι μεγαλυτερο (JT 43αρι), καγκελα (μαλλον Outback Motortek), Kriega καλυματα τσιμουχων πηρουνιου, tankbag της Touratech και βαλιτσες/καγκελα (μαλλον Givi Trekker Outback). Επισης θ'αλλαξω το καλυμα της σελας σε μαυρο δυο τονων στο MotoK. Θαχει δουλιτσα μεχρι να το φερω στα μετρα μου και δυστυχως αυτο τον καιρο πνιγομαι στη δουλεια + καποια αλλα θεματα. Το ταξιδι στο Μαροκο μαλλον θα αναβληθει γι'αργοτερα αλλα καπου μακρια ισως παω το Πασχα για να την "εγκαινιασω" καταλληλα :cool:
Φτουφτου Ομορφιές .... Καλοτάξιδη η κούκλα !!! Ναναι αγρατζουνιστη και αυτή και εσυ !!!
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Φτου...φτου... πανεμορφη η αφρικανα και στο καλυτερο χρωματακι;), σου ευχομαι πολλα χλμ.σε ολα τα τεραιν...:friendship:.Παντως... εγω θα την πηγαινα σε μια βαρβατη πουροεντουραδα και μετα θα την χαζευα παρεα με ουισκακι...:prft:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ηρθε το περασμενο Σαββατο σε κουτες, σημερα την "στησανε" και περασα στα γρηγορα να της ριξω μια πρωτη ματια.







Θα ειναι ετοιμη για παραδοση (νουμερο, κεντρικο σταντ / παροχη ρευματος) την Τεταρτη αλλα θα την βγαλω στο δρομο στη 1 Μαρτιου για να παρει πινακιδα 2017 - εξ'αλλου θα ειμαι away λογω δουλειας για 2 απο τις 4 βδομαδες του Φλεβαρη. Ελπιζω να με ανταμειψει σε βαθος χρονου, θα δειξει.

Εχω παραγγειλει προς το παρον τα εξης αξεσουαρ. Motech Kobra χουφτες (μαυρες), Motech μαρσπιε, Motech επεκταση της βασης του πλαϊνου σταντ, Motech alurack για πισω, Kaoko cruise control. Χρειαζομαι ακομη γραναζι πισω 1 δοντι μεγαλυτερο (JT 43αρι), καγκελα (μαλλον Outback Motortek), Kriega καλυματα τσιμουχων πηρουνιου, tankbag της Touratech και βαλιτσες/καγκελα (μαλλον Givi Trekker Outback). Επισης θ'αλλαξω το καλυμα της σελας σε μαυρο δυο τονων στο MotoK. Θαχει δουλιτσα μεχρι να το φερω στα μετρα μου και δυστυχως αυτο τον καιρο πνιγομαι στη δουλεια + καποια αλλα θεματα. Το ταξιδι στο Μαροκο μαλλον θα αναβληθει γι'αργοτερα αλλα καπου μακρια ισως παω το Πασχα για να την "εγκαινιασω" καταλληλα :cool:
Καλοτάξιδο γιωργο καλοτάξιδο
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ηρθε το περασμενο Σαββατο σε κουτες, σημερα την "στησανε" και περασα στα γρηγορα να της ριξω μια πρωτη ματια.







Θα ειναι ετοιμη για παραδοση (νουμερο, κεντρικο σταντ / παροχη ρευματος) την Τεταρτη αλλα θα την βγαλω στο δρομο στη 1 Μαρτιου για να παρει πινακιδα 2017 - εξ'αλλου θα ειμαι away λογω δουλειας για 2 απο τις 4 βδομαδες του Φλεβαρη. Ελπιζω να με ανταμειψει σε βαθος χρονου, θα δειξει.

Εχω παραγγειλει προς το παρον τα εξης αξεσουαρ. Motech Kobra χουφτες (μαυρες), Motech μαρσπιε, Motech επεκταση της βασης του πλαϊνου σταντ, Motech alurack για πισω, Kaoko cruise control. Χρειαζομαι ακομη γραναζι πισω 1 δοντι μεγαλυτερο (JT 43αρι), καγκελα (μαλλον Outback Motortek), Kriega καλυματα τσιμουχων πηρουνιου, tankbag της Touratech και βαλιτσες/καγκελα (μαλλον Givi Trekker Outback). Επισης θ'αλλαξω το καλυμα της σελας σε μαυρο δυο τονων στο MotoK. Θαχει δουλιτσα μεχρι να το φερω στα μετρα μου και δυστυχως αυτο τον καιρο πνιγομαι στη δουλεια + καποια αλλα θεματα. Το ταξιδι στο Μαροκο μαλλον θα αναβληθει γι'αργοτερα αλλα καπου μακρια ισως παω το Πασχα για να την "εγκαινιασω" καταλληλα :cool:
Καλοταξιδη να ειναι!!!

Απο εξτρα τα καταλαβαινω σχεδον ολα εκτος απο το 1 δοντι μεγαλυτερο γραναζι..... εχει αναφερθει κατι και θες να το αλλαξεις?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ένστικτο , καλοτάξιδο και απο εδω Γιώργη.
Να γράψεις πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα όσο πιο μακριά μπορείς !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Απο εξτρα τα καταλαβαινω σχεδον ολα εκτος απο το 1 δοντι μεγαλυτερο γραναζι..... εχει αναφερθει κατι και θες να το αλλαξεις?
Οχι, αλλα στα εκτεταμενα τεστ-ραϊντ που εκανα βρηκα την 6η πολυ μακρια για τα γουστα μου. Δεν μου αρεσει να κατεβαζω 5η συχνα, το ιδιο θεμα ειχα και στο VFR (στην προ-vtec περιοχη) μεχρι που εβαλα γραναζι 1 δοντι μεγαλυτερο πισω και το μηχανακι μεταμορφωθηκε :cool: Σκεφτομουνα οτι για δικαβαλο ταξιδι με αποσκευες, 1 δοντι πισω γραναζι μεγαλυτερο θα ειναι απαραιτητο. Εξ'αλλου το κοστος ειναι αμελητεο στα 21GBP / 25€, αν μου φανει οτι παρακονταινει το μηχανακι (που δε νομιζω 43/42=2.4%) τοτε απλα ξαναβαζω το μαμα 42αρι.

Εχω γραψει περισοτερες πληροφοριες για το σχετικα μακρυ γραναζωμα του Αφρικα εδω:
http://advride.gr/threads/new-africa-prototype-and-true-adventure-as-honda-says.2419/page-68#post-136647
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
εγω παντως θα την εβαζα στο σαλονι για κανενα 3μηνο αρχικα...κ θα την χαζευα καθε βραδυ μ'ενα ποτηρι καλο ουισκι στο χερι....
στο μυαλό είμαι είσαι !
Μπεκρηδες...:blh:ευκαιρια για πιωμα ψαχνετε εσεις κι οχι μηχανακι...:friendship::brbq:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Πω πω ομορφιές!:clp:
Καλοτάξιδο Γιώργη! Πολλά και καλά χιλιόμετρα εύχομαι, γεμάτα μοναδικές εικόνες και μαγικές στιγμές!
 
Top Bottom