Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2023 ? { εξωτερικό }

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν αλλάξει κατι έχω κλείσει ήδη το δρομολόγιο στις 25/7 για Βενετία, αλλιώς επιστροφή στις 5/8. Αν κατσει ένα από τα 2 θα βρεθούμε για :friendship:
Αν επιτρέπετε -για να τσεκάρω τιμές- με ποια εταιρεία θα πας. Εγώ κοιτάω για ΑΝΕΚ και για Βενετία έχει 24 - 27 -31/7 (δλδ Δευτέρα και Πέμπτη).
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Βενετια από ότι κατάλαβα μόνο ΑΝΕΚ πλέον.. Ναι ξέχασα μαλλον να αναφέρω πως θα το κάνω απο Ηγουμενίτσα :p


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Με τα χιονια που εχουν παει πισω, η πρωτη επιλογη μου φαινεται ακυρη για Αυστρια μερια.
Το κυρίως πιάτο & βάση η Σλοβενία .
Άλλωστε Τι καιρό θα κάνει σε 3 μήνες δεν το ξέρει κανείς . Επί τόπου αποφασίζεις τον μονοημερο προορισμό απο την βαση σου

Π.Χ.
17/4 καρφί Μαυροβούνιο
18/4 κάπου προς Σπλιτ
19+20+21/4 Σλοβενία ίσως Λιουμπλιάνα με 3 χορταστικες μονοημερες με τα μπαγκάζια στο χοτελ
22/4 Ανκόνα 16.30 και Πάτρα μεσημερι 23/4 του Αι Γιώργη
Εύκολο :cns::friend:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το κυρίως πιάτο & βάση η Σλοβενία .
Άλλωστε Τι καιρό θα κάνει σε 3 μήνες δεν το ξέρει κανείς . Επί τόπου αποφασίζεις τον μονοημερο προορισμό απο την βαση σου

Π.Χ.
17/4 καρφί Μαυροβούνιο
18/4 κάπου προς Σπλιτ
19+20+21/4 Σλοβενία ίσως Λιουμπλιάνα με 3 χορταστικες μονοημερες με τα μπαγκάζια στο χοτελ
22/4 Ανκόνα 16.30 και Πάτρα μεσημερι 23/4 του Αι Γιώργη
Εύκολο :cns::friend:
Καλά το σκέφτεσαι....έχει πολύ πραμα εκει πάνω.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω φετος 12/04 για μια εβδομαδα κατι σαν το πλανο του Jeronimo η Ελληνοφωνα Ιταλιας.

Για καλοκαιρι θα με εψηνε μια Ρουμανια που εχω καιρο να παω και εχω πολλα ακομα να δω.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το κυρίως πιάτο & βάση η Σλοβενία .
Άλλωστε Τι καιρό θα κάνει σε 3 μήνες δεν το ξέρει κανείς . Επί τόπου αποφασίζεις τον μονοημερο προορισμό απο την βαση σου

Π.Χ.
17/4 καρφί Μαυροβούνιο
18/4 κάπου προς Σπλιτ
19+20+21/4 Σλοβενία ίσως Λιουμπλιάνα με 3 χορταστικες μονοημερες με τα μπαγκάζια στο χοτελ
22/4 Ανκόνα 16.30 και Πάτρα μεσημερι 23/4 του Αι Γιώργη
Εύκολο :cns::friend:
Ετσι ναι.
Για Αυστριακα και Ιταλικα πασσα ελεγα δυσκολα.
 

Costas

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπός
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom 650xt
καλημέρα, για φέτος έχω προγραμματίσει ταξίδι στο Nordkapp, αναχώρηση στις 23 Ιουνίου με πλοίο από Πάτρα.
Διάρκεια ταξιδιού 30 περίπου ημέρες.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά

 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Το ψήνω πολύ την Μ. βδομάδα για 5 μέρες, με ορμητήριο την Agerola να βολτάρω στην costiera amalfitana, με ολίγον από Νάπολη και Πομπηία και επιστροφή Matera-Alberobello.
Με κολλάει λίγο ο καιρός πως θα είναι εκείνη την περίοδο και δεν έχω κλείσει ακόμα τα εισιτήρια του πλοίου...

Για καλοκαίρι αν μας έχει μείνει κανένα φράγκο...καμιά ταπεινή εξερεύνηση κατά Σερβία μεριά :p
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Το ψήνω πολύ την Μ. βδομάδα για 5 μέρες, με ορμητήριο την Agerola να βολτάρω στην costiera amalfitana, με ολίγον από Νάπολη και Πομπηία και επιστροφή Matera-Alberobello.
Με κολλάει λίγο ο καιρός πως θα είναι εκείνη την περίοδο και δεν έχω κλείσει ακόμα τα εισιτήρια του πλοίου...

Για καλοκαίρι αν μας έχει μείνει κανένα φράγκο...καμιά ταπεινή εξερεύνηση κατά Σερβία μεριά :p
Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι,με το Πάσχα να είναι η μόνη περίοδος που μπορώ να λείψω μέρες
 

FeatherBrain

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Kawasaki Versys 1000
Το ψήνω πολύ την Μ. βδομάδα για 5 μέρες, με ορμητήριο την Agerola να βολτάρω στην costiera amalfitana, με ολίγον από Νάπολη και Πομπηία και επιστροφή Matera-Alberobello.
Με κολλάει λίγο ο καιρός πως θα είναι εκείνη την περίοδο και δεν έχω κλείσει ακόμα τα εισιτήρια του πλοίου...

Για καλοκαίρι αν μας έχει μείνει κανένα φράγκο...καμιά ταπεινή εξερεύνηση κατά Σερβία μεριά :p
Παρόμοιο πρόγραμμα ετοιμάζω και εγώ την περίοδο αυτή. Βλέπω να μαζευόμαστε πολλοί :yew:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το ψήνω για Καύκασο - Γεωργία, Τουρκία ξανά με όχι μόνο συνδετικές και διαδικαστικές διαδρομές και αν υπάρχει ησυχία στην περιοχή Αζερμπαϊτζάν - Αρμενία.

Να δούμε τι θα γίνει μετά τις εκλογές στην Τουρκία.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Λόγω δουλειάς;;Διότι και η φύση του δικού μου επαγγελματος(μάγειρας) με κρατάει πιο βιδωμενο.
Εσένα σε κρατάνε βιδωμένο, ο άλλος τους "βιδωνει" στο έδαφος..... :laugh:!!!!
Βρε τι γίνεται εδώ πέρα;;; :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λόγω δουλειάς;;Διότι και η φύση του δικού μου επαγγελματος(μάγειρας) με κρατάει πιο βιδωμενο.
Ναι ...έχω Μαξ 8-10 ημέρες, λόγω δουλειάς.
Καλά είναι δεν έχω παράπονο.
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Παρόμοιο πρόγραμμα ετοιμάζω και εγώ την περίοδο αυτή. Βλέπω να μαζευόμαστε πολλοί :yew:
Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι,με το Πάσχα να είναι η μόνη περίοδος που μπορώ να λείψω μέρες

Ε τότε να συνεννοηθούμε όταν θα έρθει η ώρα, να πιούμε έναν α-ντε-βε καφέ...εκεί στην ξενιτιά
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το ψήνω πολύ την Μ. βδομάδα για 5 μέρες, με ορμητήριο την Agerola να βολτάρω στην costiera amalfitana, με ολίγον από Νάπολη και Πομπηία και επιστροφή Matera-Alberobello.
Με κολλάει λίγο ο καιρός πως θα είναι εκείνη την περίοδο και δεν έχω κλείσει ακόμα τα εισιτήρια του πλοίου...

Για καλοκαίρι αν μας έχει μείνει κανένα φράγκο...καμιά ταπεινή εξερεύνηση κατά Σερβία μεριά :p
Επειδή και εγώ αμφιταλαντευομαι σε Ιταλία η δυτικά Βαλκάνια λόγω καιρού...
Θεωρητικά είναι νότια η Ιταλία και θα έχει καλές συνθήκες. Από την άλλη πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης...
Περισυ ήμουν Τοσκάνη και ο maniac εφαγε αρκετη βροχα ενω εμεις κατι ψυχαλες.
Η ακτή αμαλφι είναι τέλεια αυτή την περίοδο καθώς δεν έχει καθόλου κόσμο.Ετσι το βιώσαμε εμείς τουλάχιστον.

Έχω αφήσει εκκρεμότητα και εγώ την Πομπηία...
Λες???:yew:
 
Top Bottom