Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Επιτελους τα ηλεκτρικα ποδηλατα μπαινουν στον 21 αιωνα.

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά είχαμε ημέρα καθαριότητας σήμερα. Είπα μετά από καιρό να του δείξω λίγη αγάπη.



Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά είχαμε ημέρα καθαριότητας σήμερα. Είπα μετά από καιρό να του δείξω λίγη αγάπη.



Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι εννοεις καθαριοτητα?
Αν λασπώνεται και σταματημενο, κατι θελει να σου πει, να ξερεις!! :roflmao::roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τι εννοεις καθαριοτητα?
Αν λασπώνεται και σταματημενο, κατι θελει να σου πει, να ξερεις!! :roflmao::roflmao:
Το Tacx εκτελεί και χρέη σταντ για το λάδωμα μετά το πλύσιμο.

Άσε και θέλω να βάλω επάνω τα χωμάτινα, αλλά μετά δεν παίζει το προπονητήριο. Θα πρέπει να βρω ένα τροχό της πλάκας κομπλέ με γρανάζια που θα έχει επάνω μόνιμα λάστιχο προπόνησης :rolleyes::hungover:

Που έχουμε μπλέξει ρε φίλε με αυτά τα χόμπι, όπως έλεγε και ο ChristosGR , χάθηκε να μας αρέσει το ψάρεμα με καλάμι :roflmao::roflmao:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το Tacx εκτελεί και χρέη σταντ για το λάδωμα μετά το πλύσιμο.

Άσε και θέλω να βάλω επάνω τα χωμάτινα, αλλά μετά δεν παίζει το προπονητήριο. Θα πρέπει να βρω ένα τροχό της πλάκας κομπλέ με γρανάζια που θα έχει επάνω μόνιμα λάστιχο προπόνησης :rolleyes::hungover:

Που έχουμε μπλέξει ρε φίλε με αυτά τα χόμπι, όπως έλεγε και ο ChristosGR , χάθηκε να μας αρέσει το ψάρεμα με καλάμι :roflmao::roflmao:
Εγω τα κανω τραμπα...Καθημερινες φοραω για το προπονητηριο και ΣΚ τα χωματινα...15 λεπτα υποθεση...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εγω τα κανω τραμπα...Καθημερινες φοραω για το προπονητηριο και ΣΚ τα χωματινα...15 λεπτα υποθεση...
Πες μου ότι δεν αλλάζεις και το μπροστινό από κεκτημένη ταχύτητα :laugh::roflmao::roflmao:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Nα ρωτήσω κάτι, τι στο καλό χρήση έχει το προπονητήριο?

Θες ποδήλατο, βγες έξω και κάνε.
Χτες 10 το βραδυ που θα εκανα 10 χιλιομετρα εξω χωρις να με πεθανει κανεις;

Περα απο την πλακα σε κρατάει σε φόρμα… Τουλαχιστον εγω εχω βολευτεί παρα πολυ με το προπονητήριο.

Μακαρι να μπορουσα να πηγαίνω στην δουλεια με το ποδηλατο. Θα ηταν το καλυτερο σενάριο για εμενα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Nα ρωτήσω κάτι, τι στο καλό χρήση έχει το προπονητήριο?

Θες ποδήλατο, βγες έξω και κάνε.
Θέλω ποδήλατο.


Δεν θέλω να γίνω παγωτό γιατί είμαι κακομαθημένος, δεν θέλω να γίνω μούσκεμα πλέον (σε ηλικία με 1 μπροστά πάντα έβγαινα στην βροχή, απόλαυση), δεν θέλω να με κάνουν αλοιφή τα ζώα που οδηγούν στο χωριό ή τα ζώα πού βοσκάνε και τα βλέπεις τελευταία στιγμή, τώρα που το γράφω αυτό βέβαια συνειδητοποιώ ότι με το ποδήλατο έχεις χρόνο να δεις τα γελάδια ακόμα και την νύχτα.

Και αν κουραστώ θέλω να κατέβω εκείνη την ώρα, το ντους το νερό και σνακ δίπλα μου.


Όταν και αν καταφέρω να χτίσω ένα επίπεδο αντοχής το βλέπουμε το έξω, καλοκαίρι μόνο. Όλα τα άλλα ξεπερνιούνται, τα δίποδα με τα αυτοκίνητα παραμένουν επικίνδυνα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Nα ρωτήσω κάτι, τι στο καλό χρήση έχει το προπονητήριο?

Θες ποδήλατο, βγες έξω και κάνε.
Σε καμία περίπτωση ένα Bike-Trainer δεν αντικαθιστά την χαρά της ποδηλασίας έξω. Η χρήση του είναι άλλη, ως ένα εξαιρετικό εργαλείο προπόνησης.

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που δίνει το προπονητήριο είναι οι ελεγχόμενες συνθήκες.
Μέσα σε μια ώρα μπορείς να προσομοιώσεις δουλειά που έξω θα ήθελε πολύ συγκεκριμένη διαδρομή και αρκετά περισσότερο χρόνο.
Δουλεύεις με άμεσο feedback για το αποτέλεσμα και το έργο που παράγεις.
Αν ασχοληθείς και με FTP και δομημένη προπόνηση μπορείς πραγματικά να φτάσεις το επίπεδο σου πάρα πολύ ψηλά!

Αλλά ακόμα και αν δεν έχεις υψηλές βλέψεις, το ότι μπορείς να κρατηθείς σε φόρμα μέχρι την επόμενη βόλτα έξω νομίζω είναι σημαντικό. Και αυτό ανεξάρτητα από το αν βρέχει, αν κάνει κρύο, ζέστη ή αν έχεις μόνο μισή ώρα κενό.



Το διάστημα πριν το τελευταίο ταξίδι στην Αυστρία, σχόλαγα κάθε μέρα μετά τις 20:00. Όλη η προετοιμασία για να φύγω έγινε στο προπονητήριο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Να εδώ τα παιδιά τα εξηγούν ωραία. Δεν είναι το ένα ή το άλλο, είναι δυο διαφορετικά πράγματα

 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Nα ρωτήσω κάτι, τι στο καλό χρήση έχει το προπονητήριο?

Θες ποδήλατο, βγες έξω και κάνε.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Για μενα το νουμερο ενα οργανο για συμπληρωματικη ασκηση (δηλ στο σπιτι) ειναι αυτο:


Η καλλιτερη επενδυση που εχω κανει για το (θεϊκο) κορμι μου :ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μιας και το έφερε η κουβέντα σε προπονητήρια και εργόμετρα, μια ιδέα για το πως δουλεύουν οι ημιεπαγγελματίες, για εγκυκλοπεδικούς λόγους και μόνο :laugh:

Το παλικάρι βγάζει 340 FTP o_O και στα τελευταία λεπτά τον ανεβάζει στα 500watt+ :eek:o_O:hungover:


Αν ανέβαινα με όλο μου το βάρος στο πετάλι ίσως να έκανα και μια στροφή :laugh::hungover:

 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR

Το Σάββατο ανέβηκα απο εξαρχεια μέχρι το διάσελο του ΟΤΕ στον υμηττο. 14 χλμ 600 μέτρα υψόμετρο. Γυρισμός από το χωμάτινο μονοπάτι που ξεκιναει εκεί μέχρι κάτω και μετά αλλά 10χλμ. Φοβερός καιρός και μέρα, σκέτη απόλαυση!
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Είμαι γενικά υπέρ του προπονητηριου, έχει πολλά καλά αλλά σίγουρα δεν είναι όπως το έξω όσων αφορά την διασκέδαση. Στο προπονητήριο για να μην είναι και βαρετό μπορείς και πρέπει να κάνεις κάποιο πρόγραμμα διαλληματικες ασκήσεις 2λεπτα 5λεπτα κλπ βέβαια πρέπει να έχεις κάνει ένα έργομετρικο πριν για να ξέρεις τα νούμερα σου και να βελτιωθείς. Σου δίνει την δυνατότητα το χειμώνα ειδικά να κάνεις σπίτι στην ζέστη προπόνηση και το σκ να βγεις δυνατός γιατί αν κάνεις σοβαρό ποδήλατο πρέπει να κάνεις 4 φορές την εβδομάδα οπότε με μια βόλτα το σκ δουλειά δεν γίνεται. Στα συν λοιπόν δομημένη προπόνηση, προπόνηση στην ζεστασιά του σπιτιού και στεγνός όταν βρέχει, μικρή προπόνηση αφού μπορείς να κάνεις 30 ποιοτικά λεπτά ενώ έξω πρέπει να βγεις τουλάχιστον 1.30 ώρα. στα αρνητικά ότι είναι βαρετό μερικές φορές αλλά υπάρχουν κάτι ωραία προγράμματα από το gcn και φυσικά το Netflix για χάζεμα. Πχ σήμερα έκανα 40 λεπτά με 2 10λεπτα δυνατά, 5 λεπτά ξεκούραση και στο τέλος κάτι σπριντακια, μια χαρά και έβγαλα και τα σκυλια βόλτα πριν τους φύγουν! Χαχα
 
Top Bottom