Εκτακτη Πουροντουραδα 13/3

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
EDIT
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πςςςς τι βολτάρα ήταν αυτή; Καλά η παρέα δεν παίζεται μιλάμε, φοβερές ατάκες και πειράγματα.

Είχα πολύ καιρό να περάσω από Ραπεντώσα και εγινε με την κατάλληλη παρέα και ιδανικό τερέν.




Την ευχαριστήθηκα πολύ την διαδρομή. Στο τέλος που χωρίσαμε όταν βγήκα άσφαλτο, δεν μπόρεσα να αντισταθώ σε κάτι λαχταριστά μονοπατάκια :yew:και εκανα ενα κομμάτι του 3ου εντούρο μίτινγκ (είχα κάνει την σηματοδότηση της διαδρομής και τα θυμόνουν μια χαρά ;)), ίσως και της τελευταίας βόλτας του Doc, αφού πέτυχα κορδέλες. :yew:. Γύρω από την λίμνη είχε ΛΑΣΠΟΥΡΙΑ και κάτι μονοπατάρες όνειρο.



CCM κύριοι, συνδυάζει βουνό και θάλασ εεεε, μονοπάτι και φλατ με χαρακτηριστική άνεση. :)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Φιλαρακι, το πολυ κοτρωνι και νεροφαγωμα σημερα σε επηρεασε ή μου φαινεται? :rolleyes: :D


ΥΓ Ενας mod να σβησει αυτο εδω και τα EDIT και edit ποστ του πλοηγου Ευαγγελου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ειστε πραγματικα ανεκτιμητη παρεα ολοι. Παιδες ευχαριστω και παλι
Σταμάτα το "γλύψιμο" ρε φιλαράκι. Θα ξανάρθουμε μαζί σου κ χωρίς αυτό. :friend:

για την χαλαρωτικη βολτα σε ηπιους χωματοδρομους χωρις χασιματα λουκια και πετρες....:devilish:

Mας δουλεύεις ,έτσι...;;;
:thinking:


αλλα νομιζω οτι αλλη μια δυο τετοιες βολτες θα πρεπει να κανουμε ουρα στον Χριστοφορο να μαζευουμε τις ευσωμες...απο σπασμενα καρτερ και ποδιες, εως αναρτησεις...
Σοφόν ,έχει ηλεκτροκόλληση τελευταίας τεχνολογίας ,κι ο μαστροΚλούνης κάνει κάτι κολλήσεις ΜΟΥΡΛΙΑ. :yew:

υποσχομαι η επομενη να ειναι φλατ και γρηγορηηη αντε με λιιιιιιγο λασπιτσα:pointu:.
Καλά ,τωρα σε πιστέψαμε. Αφού έχεις φοιτήσει στην σχολή του ΚονΚωςςςςςςςς....:pointu:[/quote]


Moniker neodure πες που κα εις προπονηση κρυφα και σε καθε βολτα εμφανιζεσαι πιο μαχιμι...με το Leopard...
Οντως το ανοιγες το γκάζι σήμερα ΝεοΝτούρε. :ok:

Γατε αφου γλυτωσες το εγκεφαλικο σημερα, με ολη την μηχανοβια περιουσια σου σε πουροντουρικη βολτα σπαστηρι...δεν θα παθεις ποτε τιποτα...:friendship:
Σιγά μην πάθω εγκεφαλικό για σίδερα κ πλαστικά ρε Βαγγ.
Οτι κ να γίνει αναστρέψιμο είναι αφού υπάρχουν ανταλλακτικά.
Απλά επειδή δεν γουστάρω να τρίζει κάτι όταν την οδηγώ ,με είδες κ ψαχνόμουν.
Και δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα που να μην επισκευάζεται επιτόπου ,όταν ο Padis κουβαλάει μαζί του αυτά τα heavy duty tie wraps.
;)
Παιδες ευχαριστω και παλι...η συνεχεια...επι της οθονης..:friendship:
Ασε τις σάλτσες & Φτιάσε τα βίδεα. :yew:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλά ,τωρα σε πιστέψαμε. Αφού έχεις φοιτήσει στην σχολή του ΚονΚωςςςςςςςς....:pointu:
Και τεινει να γινει σε πολυ συντομο διαστημα εφαμιλλος του δασκαλου του :yew: :pointu:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πασχαλη, περιμενε το "φουλ τεστ" οπου θα εξηγηθει και ο πουροντουρικος ορισμος της απατης και θα δεις οτι υπηρχανε καποια στοιχεια τα οποια ομως στο ενδελεχες τεστ, σε ευκολακια οπως παντα, αποδειχτηκαν αβασιμα.
Οι εντυπώσεις του Ακαδημαϊκού test ride ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ όπως αναρτηθούν στο κατάλληλο νήμα.(ΧΤ660Ζ)
Ευχαριστώ. :ok:


Παντως Ευαγγελε συντελεσες και συ ωστε ν'ανεβει η πιεση του Γατου ;) :muted:

Μετα το πρωτο κομματι χωμα, που ουτε κι'αυτο ηταν ευκολο, κανουμε λιγη ασφαλτο και σε βλεπω να πας να μπεις σε κεινο το καρα-χαλασμενο δρομακι-μονοπατι με τα κατηφορικα λουκια και σκεφτομαι "Εγω που παω να βαλω εδω μεσα μηχανακι που το παιρνω πρωτη φορα στο χωμα??" :rolleyes: :eek: Γι'αυτο και σουπα "Δεν το αφηνουμε καλυτερα αυτο.." αλλα εσυ βουρ μεσα. Τελικα το μηχανακι μ'εβγαλε ασπροπροσωπο αλλα ειδα τον Γατουλη, μαλλον χλωμο, στην επομενη σταση στο βαθος του ρεματος ναρχεται και να με ρωταει με αγωνια "Ολα καλα???" o_O :D
Φίλε Γιώργη ,αν δεν είχα την άποψη που έχω για σένα ,σχετικά με τις οδηγικές σου δυνατότητες κ την εμπειρία σου στο χώμα ,να είσαι σίγουρος οτι δεν θα'βγαινε απο το γκαράζ μου ο Τενεκές.
Ο λόγος που σε ΄ρωτησα το "Ολα καλα???" μετά το πρώτο σπαστήρι ,ήταν γιατί αφενώς καβαλόυσες το μηχανάκι για πρώτη φορά ,αφεταίρου γιατί είσαι συνηθισμένος στο ΤΑ και αυτό θέλει άλλον τρόπο για να λειτουργήσει όπως πρέπει.
Εξοικιώθηκες όμως τάχιστα ,άνοιγες το γκάζι ,κι ο Τενεκές τα κατάπινε όλα.:)

Το μόνο που με άγχωνε ήταν ,μη κάνει το ΛΑΘΟΣ κ σε προσπεράσει κανένας :confused: ,και μετά το μετατρέψεις σε πύρΚαυλο εδάφους-εδάφους.:D :laugh::roflmao:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Καλά περάσαμε και σήμερα....
Χαζοδιαδρομή μεν, αλλά ωραίο παρεάκι δε ! :confused:
Περίμενα πως θα έχει λίγο πιπεράκι βάλει ο Βαγγέλης στην χάραξη, να γουστάρουμε λίγο, αλλά τίποτα... Φλαταδούρες στρωμένες με 3Α, ανοιχτές στροφές και ισάδια... (Ρε Βάγγο, μήπως το έκανες επειδή ήταν ο πρόεδρος μαζί?)
Άντε, την επόμενη να την κάνουμε λίγο πιο δύσκολη, να ανεβάσουμε λίγο το επίπεδο....:hungry:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πωωωω...!!! Τι διαβάζουμε σήμερα; Είμαι στο διάλειμμα από τη συνεχή αποσυναρμολόγηση/συναρμολόγηση βρεφικών και μη επίπλων και με βάζετε στη πρίζα να μη σηκωθώ από τον υπολογιστή... περιμένοντας τη συνέχεια των αναφορών!
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Καλά περάσαμε και σήμερα....
Χαζοδιαδρομή μεν, αλλά ωραίο παρεάκι δε ! :confused:
Περίμενα πως θα έχει λίγο πιπεράκι βάλει ο Βαγγέλης στην χάραξη, να γουστάρουμε λίγο, αλλά τίποτα... Φλαταδούρες στρωμένες με 3Α, ανοιχτές στροφές και ισάδια... (Ρε Βάγγο, μήπως το έκανες επειδή ήταν ο πρόεδρος μαζί?)
Άντε, την επόμενη να την κάνουμε λίγο πιο δύσκολη, να ανεβάσουμε λίγο το επίπεδο....:hungry:
Δεν μασατε ετσι?Κατσε να ερθει ο δασκαλος (konkost) και θα φτυσετε την βαλβολινη που σας ταισε η μανα σας...:pointu::pointu::pointu::pointu:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καλά περάσαμε και σήμερα....
Χαζοδιαδρομή μεν, αλλά ωραίο παρεάκι δε ! :confused:
Περίμενα πως θα έχει λίγο πιπεράκι βάλει ο Βαγγέλης στην χάραξη, να γουστάρουμε λίγο, αλλά τίποτα... Φλαταδούρες στρωμένες με 3Α, ανοιχτές στροφές και ισάδια... (Ρε Βάγγο, μήπως το έκανες επειδή ήταν ο πρόεδρος μαζί?)
Άντε, την επόμενη να την κάνουμε λίγο πιο δύσκολη, να ανεβάσουμε λίγο το επίπεδο....:hungry:
Ρε μάγκες...να ρωτήξω κάτι...Εμένα ,με είδε κανείς σήμερα ? ή είχα πάει σε άλλη βόλτα...:thinking:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ρε μάγκες...να ρωτήξω κάτι...Εμένα ,με είδε κανείς σήμερα ? ή είχα πάει σε άλλη βόλτα...:thinking:
Εμ στα 'χω πει... καβάλα λίγο περισσότερο το Tenere να "δείξεις" λίγο μπόι!
Εσύ όχι μόνο δε το καβαλάς αλλά και μετά από τόσο διάστημα που έκανες να το βγάλεις το έδωσες σε άλλα χέρια (πάλι καλά που τουλάχιστον ήταν ο XLG), φυσικό επακόλουθο ήταν τα φώτα της δημοσιότητας να πέσουν αλλού!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ρε μάγκες...να ρωτήξω κάτι...Εμένα ,με είδε κανείς σήμερα ? ή είχα πάει σε άλλη βόλτα...:thinking:
Συγγνώμη φίλος... Εσύ ήσουν αυτός με το καλυτερομηχανακιτουκοσμουσεασπρο ή κάνω λάθος και σε μπερδεύω με άλλον ? :p

Στάλθηκε από το GT-I8200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ευχαριστώ για την παρέα σημερα παιδιά. Ωραία βόλτα και ωραία μέρη.
Φιλε Σπυρο, χαρηκα(με) πολυ που σε ξαναειδα(με) σε πουροντουραδα :cool: Και πουσαι, συνεχισε να κανεις οικονομια του μπροστινου ελαστικου στα σπαστηρια :D οσο παταει κατω μπορει να ναχεις θεμα απο καμια κοφτερη πετρα :rolleyes: :wacky:


ΥΓ Οσο ειχα το τουτουρι, εκανα κι'εγω οικονομια σε κανα δυο σημεια σε κατι αποτομα ανηφορια με τη δευτερα στα κοκκινα :oops: :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ζήλεψα.
...πριν ξεχάσετε τα μονοπατια και πριν τα κάνετε φλαταδουρες, παρακαλω να ξαναγίνει η διαδρομη γιατι δεν γνώρισα τιποτα απ τις φωτογραφιες!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εμ στα 'χω πει... καβάλα λίγο περισσότερο το Tenere να "δείξεις" λίγο μπόι!
Εσύ όχι μόνο δε το καβαλάς αλλά και μετά από τόσο διάστημα που έκανες να το βγάλεις το έδωσες σε άλλα χέρια (πάλι καλά που τουλάχιστον ήταν ο XLG), φυσικό επακόλουθο ήταν τα φώτα της δημοσιότητας να πέσουν αλλού!
Μάλλον δεν κατάλαβες τον λόγο του ερωτήματός μου ΣΤΦ.
Αναρωτιέμαι μήπως εγώ πήγα αλλού ,γιατί όλοι μιλάνε για ισάδια κ φλαταδούρες...:confused:

Οσο για τον Τενεκέ ,φυσικά κ τον καβάλησα κι εγώ ,για να δώ πως πάει με τις τελευταίες μετατροπές που του έκανα απο πέρυσι ,μια και απο τότε που έβγαλα στην κυκλοφορία το ΤουΤούρι(απο πέρσι τον Μάη) ο Τενεκές δεν είχε ξαναπατήσει χώμα.

Και σήμερα χάρηκα πολύ ,γιατί είδα οτι περΠΑΤΟΥΣΕ τέλεια παντού. :ok:
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μάλλον δεν κατάλαβες τον λόγο του ερωτήματός μου ΣΤΦ.
Αναρωτιέμαι μήπως εγώ πήγα αλλού ,γιατί όλοι μιλάνε για ισάδια κ φλαταδούρες...:confused:

Οσο για τον Τενεκέ ,φυσικά κ τον καβάλησα κι εγώ ,για να δώ πως πάει με τις τελευταίες μετατροπές που του έκανα απο πέρυσι ,μια και απο τότε που έβγαλα στην κυκλοφορία το ΤουΤούρι(απο πέρσι τον Μάη) ο Τενεκές δεν είχε ξαναπατήσει χώμα.

Και σήμερα χάρηκα πολύ ,γιατί είδα οτι περΠΑΤΟΥΣΕ τέλεια παντού. :ok:
αααααα.... :banghead::banghead::banghead: οκ, αντερστουντ!

Άντε, άντε με ανεβάσατε, βλέπε τα Tenere να πληθαίνουν και στο forum και στα χώματα!!!
 
Top Bottom