Εντυπωσεις εορταστικης πουροντουραδας 18/12/16

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Ναι, ναι, με ενημερωσε ο Κακο-Βαγγελης :ok: :cool: :D Μαλιστα μουπε οτι ειχε λυσαξει ο Κονκωστης και εφαγε μια χυμα κανοντας γκαζο-μαγκιες σε μια ασχημη λασπουρια οπου εγινε ολος καφε! :roflmao: :roflmao: Δε βλεπω φωτο απο τις πτωσεις ομως, μονο του Diego τις "εντριβες με κονιακ" στο κατεμι του βαλατε :rolleyes: :D Επισης ακουσα οτι επαληθευτηκε ακομη μια φορα οτι οταν αρχιζουν τα απροσμενα/δυσκολουτσικα, "οσο πιο ελαφρο τοσο πιο καλο" ;) (δυστυχως και στην πτωση στο γρασιδι-με-παγο του Γατου :()

Επιφυλασομαι για πουροντουραδα για το καλωσορισμα του νεου ετους στις 8 Γενναρη!! :yew:
Θα δεις βιντεο...αλλα θα αργησει...:tzt:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Δεν ήθελα να το πω εγώ......αλλά αφού το μαρτυρισε ο "διαβολικος" :p
Αλλά ήταν στο χιόνι νομίζω και όχι στη λασπη



advφον
Λασπη και χιονι η χαρα του εντουρα...:prft:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μπηκα να δω πως τα πηγαν τα BMW απεναντι στα ΚαΤεΜια κ ειδα...ηττα σοβαρή...Μα ειναι αυτια αυτα τα λελογαντα;Πωωωωω:rles: το αμεσως επομενο στη λιστα "Οφροαντ Λελος" ειναι βαλιτσα 82λτ top case !!!Ξεφτιλιστησαν τα οφροαντ...:tzt::ll:

Οσο για τη βολτα,ειδα περασατε φινα...κ ευχομαι παντα τέτοια.Οι συνθήκες κ οι διαδρομές ειναι δευτερες οταν η παρέα δε χαμπαριαζει κ περνά σούπερ:clp:
Με τον Κωστα τα ειπαμε... περαστικά κ γρήγορα όρθιος:pce:
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Δεν ήθελα να το πω εγώ......αλλά αφού το μαρτυρισε ο "διαβολικος" :p
Αλλά ήταν στο χιόνι νομίζω και όχι στη λασπη



advφον
Τα πιτσιρικια που κατουραγαν τα κtm στην πλατεια του χωριου τα καναν και πανω στον κονκοστ??
:disgust::disgust::disgust:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο Τεο προσπαθει να πεισει...τον Κωστα οτι ο δρομος ηταν απροπελαστος...:omg2:
Εδω του εξηγω οτι ο αλλος δρομος περναγε απ τα 1000+ κι οχι πιο χαμηλα οπως ειχε υπολογισει. Ακομα κι αν εκει ψηλα το βαραγε ο ηλιος, μετα επεφτε στα 500 (στα Δόμβραινα) περνώντας από μόλις 5-6 φουρκέτες! Οπότε η κλίση αυτή και να στρίβεις φουρκέτες λασπο-χιονισμένες, δεν είναι κι ότι καλύτερο ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπηκα να δω πως τα πηγαν τα BMW απεναντι στα ΚαΤεΜια κ ειδα...ηττα σοβαρή...Μα ειναι αυτια αυτα τα λελογαντα;Πωωωωω:rles: το αμεσως επομενο στη λιστα "Οφροαντ Λελος" ειναι βαλιτσα 82λτ top case !!!Ξεφτιλιστησαν τα οφροαντ...:tzt::ll:

Οσο για τη βολτα,ειδα περασατε φινα...κ ευχομαι παντα τέτοια.Οι συνθήκες κ οι διαδρομές ειναι δευτερες οταν η παρέα δε χαμπαριαζει κ περνά σούπερ:clp:
Με τον Κωστα τα ειπαμε... περαστικά κ γρήγορα όρθιος:pce:
Πλανάσαι πλάνην οικτράν Μάθο ;)
Μη στέκεσαι στο "φαίνεσθαι":cool:
Οι χοντρές χθες "γάζωσαν" :ok::ok::ok::ok::ok:
Με τη συνδρομή και του @mitch , που είναι τιμονάρα - το είπαμε αυτό- άπαντες είδαν πλάτες και αριθμούς.:cool::cool::cool::cool: Και χωρίς πεσίματα, γλιστρήματα κι άλλα χαριτωμένα:D:D:D:D

γιατί καλό το χιουμοράκι, αλλά να λέμε και τα σύκα-σύκα :dnl:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι, ναι, με ενημερωσε ο Κακο-Βαγγελης :ok: :cool: :D Μαλιστα μουπε οτι ειχε λυσαξει ο Κονκωστης και εφαγε μια χυμα κανοντας γκαζο-μαγκιες σε μια ασχημη λασπουρια οπου εγινε ολος καφε! :roflmao: :roflmao: Δε βλεπω φωτο απο τις πτωσεις ομως, μονο του Diego τις "εντριβες με κονιακ" στο κατεμι του βαλατε :rolleyes: :D Επισης ακουσα οτι επαληθευτηκε ακομη μια φορα οτι οταν αρχιζουν τα απροσμενα/δυσκολουτσικα, "οσο πιο ελαφρο τοσο πιο καλο" ;) (δυστυχως και στην πτωση στο γρασιδι-με-παγο του Γατου :()

Επιφυλασομαι για πουροντουραδα για το καλωσορισμα του νεου ετους στις 8 Γενναρη!! :yew:
Λάθος άκουσες.... Και φυσικά δεν επαληθεύεσαι , με όλη την αγάπη που ξέρεις ότι σου έχω.
Τα πιο βαριά όλων, πέρασαν από παντού πολύ πιο άνετα από όλα τα υπόλοιπα (εξαιρώ τα 2 Χ650 λόγω ικανότητας αναβατών, πού ότι κι αν καβάλαγαν θα ήταν το ίδιο) και χωρίς πεσίματα-γλιστρήματα!
Και φυσικά δεν είχαμε θέμα να συνεχίσουμε μέχρι όσο πήγαινε , εκεί που έγινε το πισωγύρισμα. Απλώς συναινέσαμε γιατί αυτό ήταν το λογικό και το φρόνιμο. Σίγουρα όμως δεν διακόπηκε η πορεία προς Αρβανίτσα εξαιτίας κάποιου GS.
Και πάλι για να λέμε τα πράγματα ως έχουν και να μην δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις ;)
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Πλανάσαι πλάνην οικτράν Μάθο ;)
Μη στέκεσαι στο "φαίνεσθαι":cool:
Οι χοντρές χθες "γάζωσαν" :ok::ok::ok::ok::ok:
Με τη συνδρομή και του @mitch , που είναι τιμονάρα - το είπαμε αυτό- άπαντες είδαν πλάτες και αριθμούς.:cool::cool::cool::cool: Και χωρίς πεσίματα, γλιστρήματα κι άλλα χαριτωμένα:D:D:D:D

γιατί καλό το χιουμοράκι, αλλά να λέμε και τα σύκα-σύκα :dnl:
Εγω ακουσα και για ενα gs που επεσε αλλα δεν ηθελα να το θιξω...οσο για τα κατεμια το ενα που ειχε και σωστα λαστιχα και εμπειρο αναβατη μπροστα ηταν συνεχεια εκτος οταν καθοταν πισω να τραβηξει βιντεο..οι υπολοιποι με τα κατεμια ο ενας εμπαινε χωμα δευτερη φορα και του αλλου τα λαστιχα μοιαζαν με του ροσσι απο το λιωσιμο που χουν και δεν ειχα ριξει και πιεση γιατι βαριομουν..παρ ολα αυτα καλα ηταν και τα bmw μωρε..μ εντυπωσιασαν..αλλα το πιο εντυπωσιακο ηταν οταν πηγαινα σπιτι στη μεσσογειων ειδα εναν που σηκωσε το bmw με τριτη αν δεν κανω λαθος...στο επομενο φαναρι που ανοιξαμε βεβαια ειδε την πλατη μου αλλα δεν το πιστευα οτι μπορουν να σηκωθουν ευκολα οι ντιβανοκασελες...

:stm::yew:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Πλανάσαι πλάνην οικτράν Μάθο ;)
Μη στέκεσαι στο "φαίνεσθαι":cool:
Οι χοντρές χθες "γάζωσαν" :ok::ok::ok::ok::ok:
Με τη συνδρομή και του @mitch , που είναι τιμονάρα - το είπαμε αυτό- άπαντες είδαν πλάτες και αριθμούς.:cool::cool::cool::cool: Και χωρίς πεσίματα, γλιστρήματα κι άλλα χαριτωμένα:D:D:D:D

γιατί καλό το χιουμοράκι, αλλά να λέμε και τα σύκα-σύκα :dnl:
Μα ρε φιλε ασε τα βιδεα να μιλησουν...ολα τα κατεμια πεσαν...εκτος του βλαμμενου του moniker που κανει κρυφες προπονησεις η εχει βοηθητικες κρυφες....moniker........παντα ορθιος φιλαρακι....απο την ζηλια μου τα λεω....ουουουουου
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Εδω του εξηγω οτι ο αλλος δρομος περναγε απ τα 1000+ κι οχι πιο χαμηλα οπως ειχε υπολογισει. Ακομα κι αν εκει ψηλα το βαραγε ο ηλιος, μετα επεφτε στα 500 (στα Δόμβραινα) περνώντας από μόλις 5-6 φουρκέτες! Οπότε η κλίση αυτή και να στρίβεις φουρκέτες λασπο-χιονισμένες, δεν είναι κι ότι καλύτερο ;)
Η ουσια ειναι η ιδια...:ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω ακουσα και για ενα gs που επεσε αλλα δεν ηθελα να το θιξω...οσο για τα κατεμια το ενα που ειχε και σωστα λαστιχα και εμπειρο αναβατη μπροστα ηταν συνεχεια εκτος οταν καθοταν πισω να τραβηξει βιντεο..οι υπολοιποι με τα κατεμια ο ενας εμπαινε χωμα δευτερη φορα και του αλλου τα λαστιχα μοιαζαν με του ροσσι απο το λιωσιμο που χουν και δεν ειχα ριξει και πιεση γιατι βαριομουν..παρ ολα αυτα καλα ηταν και τα bmw μωρε..μ εντυπωσιασαν..αλλα το πιο εντυπωσιακο ηταν οταν πηγαινα σπιτι στη μεσσογειων ειδα εναν που σηκωσε το bmw με τριτη αν δεν κανω λαθος...στο επομενο φαναρι που ανοιξαμε βεβαια ειδε την πλατη μου αλλα δεν το πιστευα οτι μπορουν να σηκωθουν ευκολα οι ντιβανοκασελες...

:stm::yew:
Το πιο βαρύ όλων, το 1150 του Δημήτρη είχε χάιντι επίσης ;)
Σαφώς δεν υπάρχει "κόντρα" στη βόλτα. Οχι μόνο χθες, αλλά σε όλες τις βόλτες ο καθένας πάει με το ρυθμό του χωρίς να εκτίθεται σε κινδύνους κλπ.
Συμβαίνει όμως στο πλαίσιο του χαβαλέ, και κυρίως μετά τη βόλτα, να λέμε και καμιά μ@λκια να περάσει η ώρα. Παρόλα αυτά, από την τελευταία με τα βράχια που δεν πέρασαν τα GS -και καλά δε χωρούσαν- έχουμε δει/ακούσει διάφορα και κάπου περίμενα κάποιες αλμυρούτσικες συνθήκες για μια απευθείας επαλήθευση. Δεν ήταν τίποτα το "ζόρικο" χθες, απλούστατα γιατί -πολύ σωστά- εκεί που ζόρισε, γυρίσαμε.
Τα πεσίματα στο χώμα, ειδικά σε λάσπη, χιόνι κλπ είναι επόμενο να συμβούν . Σε ότι όμως είπε ο Γιώργης και όπως το είπε "Επισης ακουσα οτι επαληθευτηκε ακομη μια φορα οτι οταν αρχιζουν τα απροσμενα/δυσκολουτσικα, "οσο πιο ελαφρο τοσο πιο καλο", χθες είδες τα βαριά (990 και 1200 και 1150) να υστερούν κάπου? Στους ρυθμούς και στη διάθεση βόλτας που είχαμε πάντα. Δε μιλάμε "κόντρα στο ρολόι του αγώνα".... Να ξέρουμε τι λέμε :cool:
Μόνο αυτό και καμιά διάθεση κόντρας.
Το άλλο με την πρόοδο του Λάμπρου, το είπα και χθες σε κάποιους όσο είμαστε όλοι μαζί , το είπα και στο τραπέζι σε όσους έμειναν.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μα ρε φιλε ασε τα βιδεα να μιλησουν...ολα τα κατεμια πεσαν...εκτος του βλαμμενου του moniker που κανει κρυφες προπονησεις η εχει βοηθητικες κρυφες....moniker........παντα ορθιος φιλαρακι....απο την ζηλια μου τα λεω....ουουουουου
Ο Πάνος εχει επίσης τεράστια πρόοδο από πέρσι που τον είδα 1η φορά!!!!
Τα είπαμε και στο τραπέζι ;)
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Μα ρε φιλε ασε τα βιδεα να μιλησουν...ολα τα κατεμια πεσαν...εκτος του βλαμμενου του moniker που κανει κρυφες προπονησεις η εχει βοηθητικες κρυφες....moniker........παντα ορθιος φιλαρακι....απο την ζηλια μου τα λεω....ουουουουου
Το να πεσεις στο χωμα ειναι υγεια και μερος του παιχνιδιου...οσο αποκτας εμπειρια ελαχιστοποιεις τις πιθανοτητες αλλα και παλι πεφτεις...ποσο μαλλον οταν σε τρωει ο :mooning: σου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το να πεσεις στο χωμα ειναι υγεια και μερος του παιχνιδιου...οσο αποκτας εμπειρια ελαχιστοποιεις τις πιθανοτητες αλλα και παλι πεφτεις...ποσο μαλλον οταν σε τρωει ο :mooning: σου.
Όπως τον κονκωστ χθες .....:D:D:D:D
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τελεια θα ηταν αν δεν ειχαμε την πτωση και τον (μαλλον οχι πολυ σοβαρο) τραυματισμο του γατου

Η αλλη η καλουτσικη τουμπα ηταν η δικια μου στις λασπες ...Και ευτυχως που τραυματιστηκε μονο ο εγωισμος μου
Οι υπολοιπες ηταν ολες λελικες ...Ακομα και αυτες των κατεμιων :p

Κατα τα λοιπα επεστρεψα στο σπιτι και ακομα πεινασμενος για χωματινη οδηγηση ημουν Ειναι ισως που ειχα να πατησω χωμα και καποιους μηνες, ή ισως που μου εμεινε η απορια αν θα εβγαινε τελικα η εναλλακτικη για Αγια Αννα διαδρομη που ειχα σχεδιασει
Δεν πειραζει ομως θα κρατησω ορεξη για την επομενη!
 
Top Bottom