Εξατμιση Tenere 700

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7



To αφήνω εδώ προς ενημέρωση. Τις προσεχείς ημέρες θα ανακοινωθεί επίσημα στη σελίδα τους. Αν και οπτικά δείχνει (για εμένα) συμπαθές, το κόστος θα είναι για να δακρίζεις...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s



To αφήνω εδώ προς ενημέρωση. Τις προσεχείς ημέρες θα ανακοινωθεί επίσημα στη σελίδα τους. Αν και οπτικά δείχνει (για εμένα) συμπαθές, το κόστος θα είναι για να δακρίζεις...
Tελικο Κινεζοβιτς απο ebay, σωληνα απο Παπαγιαννη και γεια σας. Αν και δεν μας δειχνουν βαση πινακιδας/φλας να δουμε τι παιηζ...
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Λαιμός από Παπαγιάννη και τελικό Κινεζοβιτς όπως είπε ο k0k0s
Ακριβώς αυτό βλέπετε εδώ.
Αν και ακόμα σκέφτομαι να ξαναπάω στον Παπαγιαννη να φτιαξω λαιμό που θα περνάει πίσω από την βάση στήριξης και θα φέρνει το τελικό πιο ψηλά πιο οριζόντιο και κυρίως πιο μέσα ωστε να μην βρίσκει κάτω με τίποτα, και να φτιάξω πλαινά κάγκελα πιο κοντά.
Μ αρέσει όμως πολύ το οπτικο αποτέλεσμα, τώρα και μάλλον θα το αφήσω έτσι μια που και να βρει κάτω η εξάτμιση, δεν βρίσκει πια στο ψαλίδι, και δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αν κοπανήσω τον Κινεζοβιτς των €50, πράγμα που δεν μπορώ να το πω για το €700 τελικό της Ακρα.


Στάλθηκε από τον ηλεκτρονικό μου ρουφιάνο χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R



To αφήνω εδώ προς ενημέρωση. Τις προσεχείς ημέρες θα ανακοινωθεί επίσημα στη σελίδα τους. Αν και οπτικά δείχνει (για εμένα) συμπαθές, το κόστος θα είναι για να δακρίζεις...
Στέφανε επειδή έχω χοντρό κόλλημα με τις "καλλιτεχνικές" εργασίες, αυτή είναι μακράν η καλύτερη οπτική εφαρμογή από όσες άλλες έχω δει μέχρι τώρα και κάπως έτσι το φανταζόμουν σε άλλη συζήτηση μας. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι ο εμπρός λαιμός έχει κοπεί ή έχει κουρμπαριστεί ή και τα δυο.

Προσωπικά μάλλον θα επέμενα πρωτίστως σε λύση που αφορά την ενίσχυση της υπάρχουσας βάσης σε συνδυασμό με τα πίσω κάγκελα. Όπως ήταν αυτό της Rally Raid. Θα το πάλευα και με δική μου λύση αλλά δεν έχω Tenere για να σπαζοκεφαλιάσω τόσο. Τώρα που χαλαρώνουν σιγά-σιγά τα πράγματα θα βρεθούμε και θα το μελετήσω από κοντά.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στέφανε επειδή έχω χοντρό κόλλημα με τις "καλλιτεχνικές" εργασίες, αυτή είναι μακράν η καλύτερη οπτική εφαρμογή από όσες άλλες έχω δει μέχρι τώρα και κάπως έτσι το φανταζόμουν σε άλλη συζήτηση μας.

Προσωπικά μάλλον θα επέμενα πρωτίστως σε λύση που αφορά την ενίσχυση της υπάρχουσας βάσης σε συνδυασμό με τα πίσω κάγκελα. Όπως ήταν αυτό της Rally Raid. Θα το πάλευα και με δική μου λύση αλλά δεν έχω Tenere για να σπαζοκεφαλιάσω τόσο. Τώρα που χαλαρώνουν σιγά-σιγά τα πράγματα θα βρεθούμε και θα το μελετήσω από κοντά.
Τη βάση την έφτιαξα Στέφανε, και δεν λυγίζει το ευπαθες λαμακι. Ωστόσο στρίβει το τελικό μεσα στο κολιέ του και χάνει πάλι τον προσανατολισμό του. Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενημερωτικά... Το θέμα αυτό έχει πιάσει σε αριθμούς το θέμα με το ktm
Ένα μπράβο και εδω σε όλους όσους έχουν δώσει λύση σε θεματακια
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ενημερωτικά... Το θέμα αυτό έχει πιάσει σε αριθμούς το θέμα με το ktm
Ένα μπράβο και εδω σε όλους όσους έχουν δώσει λύση σε θεματακια
Είναι που οι Τζαπανόφιλοι τα κρατάνε κρυφά...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τη βάση την έφτιαξα Στέφανε, και δεν λυγίζει το ευπαθες λαμακι. Ωστόσο στρίβει το τελικό μεσα στο κολιέ του και χάνει πάλι τον προσανατολισμό του. Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Θα ενισχύσουμε τον κολιέ αδερφέ, ή θα βρούμε κάποια άλλη λύση. Παρατήρησα ότι η νέα Akrapovic της Rally edition 2021 έχει ενισχυμένη βάση συγκράτησης χωρίς κολιέ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προβολές 708
Προβολές ΚΤΜ 217Κ

"έχετε πιάσει σε αριθμούς το θέμα των ΚΤΜ"

Μανιακέ κάνεις για κυβερνητικός εκπρόσωπος.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Νταξ μωρέ....πως κανετ'έτσι...επειδή έχουν νευρικούς σπασμούς τα όργανα ,και στραβώνει ο λαιμός της εξάτμισης ,κ βρίσκει στο ψαλίδι ,κ το χαρακώνει...σιγά τ'αυγά...
Τι να πουν κι οι ΚαΤεΜάδες ,που τους "πετσικάρει" το καπάκι του δοχείου υγρών φρένων...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προβολές 708
Προβολές ΚΤΜ 217Κ

"έχετε πιάσει σε αριθμούς το θέμα των ΚΤΜ"

Μανιακέ κάνεις για κυβερνητικός εκπρόσωπος.
Τα θέματα του Τ700 είναι ένα με αυτό της εξατμισης
Κοίτα ξανά το νουμερο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα θέματα του Τ700 είναι ένα με αυτό της εξατμισης
Κοίτα ξανά το νουμερο
Το θέμα του Τ700 είναι 220Κ προβολές.

Κάτι άλλο θες να πεις αλλά μάλλον έχεις μπερδέψει τα νούμερα. Κάπως έτσι αποφασίζουν και οι λοιμωξιολόγοι τα μέτρα "έχουμε 5 ασθενείς ΠΟΣΟΥΣ ΕΙΠΕΣ 5000 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΩΩΩΩ ΧΑΜΟΣ κλείστε την μουσική ρε παιδιά να ακούει ο επιστήμονας τι του λέμε ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΧΗΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΚΑΦΕ ΧΩΡΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ"
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το θέμα του Τ700 είναι 220Κ προβολές.

Κάτι άλλο θες να πεις αλλά μάλλον έχεις μπερδέψει τα νούμερα. Κάπως έτσι αποφασίζουν και οι λοιμωξιολόγοι τα μέτρα "έχουμε 5 ασθενείς ΠΟΣΟΥΣ ΕΙΠΕΣ 5000 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΩΩΩΩ ΧΑΜΟΣ κλείστε την μουσική ρε παιδιά να ακούει ο επιστήμονας τι του λέμε ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΧΗΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΚΑΦΕ ΧΩΡΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ"
220000 προβολές.. Χωρίς την εξάτμιση
Τι δεν καταλαβαίνεις??

Το Τ700 έχει περισσότερα προβλήματα από το ΚΤΜ :pointu:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Εχει σημασία πόσα ποστ, εμφανίσεις κλπ. εχει; Είναι ένα εμπορικό μηχανάκι, που όπως όλα, εχει τα θέματα του. Λογικό είναι να γράφουμε όλο και περισσότεροι αφου κυκλοφορούν όλο και περισσότερα στο δρόμο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχει σημασία πόσα ποστ, εμφανίσεις κλπ. εχει; Είναι ένα εμπορικό μηχανάκι, που όπως όλα, εχει τα θέματα του. Λογικό είναι να γράφουμε όλο και περισσότεροι αφου κυκλοφορούν όλο και περισσότερα στο δρόμο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ναι ρε συ... Πλακα κανουμε
Προφανώς συμβαίνει αυτό που λες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το θέμα των Τ7 έχει περισσότερες προβολές από αυτό των ΚΤΜ 9Χ0 ήθελες να πεις, καμία σχέση με την εξάτμιση.

Λογικό γιατί είναι "η νέα μεγάλη ελπίδα" των adventure μοτοσικλετών, όλη η απόλαυση, κανένα από τα προβλήματα.

ΟΚ είναι λίγο σπαστικό να έχεις τον νου σου ΑΝ πέσεις δεξιά, νομίζω έχει γίνει η τρίχα-τριχιά. Τι να πουν τα ψαλίδια/ενυδρεία άλλων εταιριών...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σας οδηγήσαμε στην εξωστρέφεια... Δεν είναι Καλύτερα έτσι? :friendship:
Ναι για εσάς σίγουρα είναι πολύ καλύτερα έτσι.
Αυτοί οι Tenero-κάτοχοι δε ξέρω πως ξέφυγαν από το δόγμα του κρυψινισμού των φιλο-Japan μοτοσυκλετιστών. Teneristas οι φιλαλήθεις!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II



To αφήνω εδώ προς ενημέρωση. Τις προσεχείς ημέρες θα ανακοινωθεί επίσημα στη σελίδα τους. Αν και οπτικά δείχνει (για εμένα) συμπαθές, το κόστος θα είναι για να δακρίζεις...
Πάντως η hpcorse δίνει και κούρμπες , λαιμούς σκέτους στον κατάλογό της. Έχει ένα ενδιαφέρον γιατί και οι τιμές δεν είναι χαλια...
 
Top Bottom