Εξατμιση Tenere 700

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν κρίνω από τα ελληνικά καταστήματα που πουλάνε τα συγκεκριμένα τελικά οι τιμές είναι άνω των 600 ευρώ. Οποτε με κανει να αναρωτιέμαι οταν βγει κανονικά το συγκεκριμένο κιτ αν ακολουθήσει την ίδια πολιτική. Προσωπικά θεωρώ πολλά τα χρήματα για ένα τελικό και λίγη σωλήνα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν κρίνω από τα ελληνικά καταστήματα που πουλάνε τα συγκεκριμένα τελικά οι τιμές είναι άνω των 600 ευρώ. Οποτε με κανει να αναρωτιέμαι οταν βγει κανονικά το συγκεκριμένο κιτ αν ακολουθήσει την ίδια πολιτική. Προσωπικά θεωρώ πολλά τα χρήματα για ένα τελικό και λίγη σωλήνα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Για το τελικό ΟΚ (αν ισχύει αυτό που γράφεις), αλλά η σωλήνα αν κουρμπάρεται χειροποίητα μη περιμένεις να κάνει 40 ευρώ και είναι λογικό. Αν το βγάζει τυποποιημένα μια πρέσα αλλάζει το πράγμα αλλά και πάλι, το εξειδικευμένο πάντα πληρώνεται. Ένα επώνυμο τελικό εξάτμιση έχει 6-7 φορές πάνω και προφανώς είναι αποτέλεσμα μιας έρευνας που πρέπει να πληρωθεί αλλά από τα 150 ευρώ στα π.χ. 900 ευρώ υπάρχει τεράστιο γκαπ και όμως πολλοί τα δίνουν ευχαρίστως.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σας οδηγήσαμε στην εξωστρέφεια... Δεν είναι Καλύτερα έτσι? :friendship:
Άντε να πω και εγώ ένα πρόβλημα που παρουσίασε το kawasaki μου, τώρα που μας έπιασε η εξωστρέφεια :p!!!
Μου έκαψε την μπροστινη λάμπα και κόπηκε ένα καλωδιάκι κάτω από την κεντρική κλειδαριά και δεν έπαιρνε εμπρός!!!! :muted:
Ουφ, το'πα και μου'φυγε ένα βαρος :laugh::laugh::laugh:!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα το δικό μου συνεχίζει και καίει βενζίνη. Εκεί σε θέλω... να το ξέρεις και να μη βρίσκεις τι φταίει. Το λες τώρα αυτό; Δεν το λες!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Και το δικο μου
Δεν εμεινε ποτε στο ...Μαρτινο
Εμεινε ομως ρε παιδια στο Μπραχαμι απο ντιζα συμπλεκτη :eek:
...Μα στο Μπραχαμι ρε γμτ; :oops: Χαθηκε μια Εκαλη, μια Βαρκιζα, καπου αλλου τελος παντων πιο σικ

Τι να πεις; :rolleyes:
Μπουρδελο!

Το πα και γω και ξαλαφρωσα...! :happy:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Και το δικο μου
Δεν εμεινε ποτε στο ...Μαρτινο
Εμεινε ομως ρε παιδια στο Μπραχαμι απο ντιζα συμπλεκτη :eek:
...Μα στο Μπραχαμι ρε γμτ; :oops: Χαθηκε μια Εκαλη, μια Βαρκιζα, καπου αλλου τελος παντων πιο σικ
Ενω εμενα με "αφησε" σε πιο σικατο μερος στο κεντρο του Λονδινου, Waterloo Bridge για την ακριβεια :cool: οποτε δεν εχω παραπονο :D Αλλα το 'δελλο μ'αφησε σε ωρα αιχμης με τους δρομους πηγμενους και μουβαλε δυσκολα να φτασω στο σπιτι με καρφωτες να την αλλαξω, αφηνει που αφηνει αλλα δε διαλεγει τουλαχιστο τη σωστη ωρα, ναναι οι δρομοι λιγο πιο αδειοι ρε αδερφε :rolleyes:

Ετσι, να τα λεμε ολα :happy:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ενω εμενα με "αφησε" σε πιο σικατο μερος στο κεντρο του Λονδινου, Waterloo Bridge για την ακριβεια :cool: οποτε δεν εχω παραπονο :D Αλλα το 'δελλο μ'αφησε σε ωρα αιχμης με τους δρομους πηγμενους και μουβαλε δυσκολα να φτασω στο σπιτι με καρφωτες να την αλλαξω, αφηνει που αφηνει αλλα δε διαλεγει τουλαχιστο τη σωστη ωρα, ναναι οι δρομοι λιγο πιο αδειοι ρε αδερφε :rolleyes:

Ετσι, να τα λεμε ολα :happy:
Μα και εσυ ρε Γιωργη περασες απο εκει με το τιμιο ξυλο...χαθηκε να περασεις με κανα MVAgusta?
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II



To αφήνω εδώ προς ενημέρωση. Τις προσεχείς ημέρες θα ανακοινωθεί επίσημα στη σελίδα τους. Αν και οπτικά δείχνει (για εμένα) συμπαθές, το κόστος θα είναι για να δακρίζεις...
Στο σαητ πάντως ακόμα τίποτα. Πληροφορίες και παραγγελίες μόνο απο fb και messenger. Εμείς που δεν, θα περιμένουμε :roflmao:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450

αλλη μια πατέντα
Χωρίς να θέλω να πω κάτι αρνητικό για τις εταιρίες που έχουν αξεσουάρ για το πρόβλημα τις εξάτμισης. Απλά για να μοιραστώ τις γνώσεις μου.

Το προστατευτικό στο ψαλίδι έχει ως αποτέλεσμα να σπρώχνει την εξάτμιση προς τα έξω. Με αποτέλεσμα μια βάση που έχει ήδη πάει μέσα, τώρα να πηγαίνει προς τα έξω με τον ίδιο, βίαιο τρόπο. Κάντε το σε έναν συνδετήρα και θα δείτε τι γίνεται. Όταν λυγίζεις κάτι για πρώτη φορά προς μία κατεύθυνση, όλα καλά. Το πας απο την ανάποδη και ... κόβεται. Και το ίδιο γίνεται με την βάση της εξάτμισης, που έχω δεί κομμένες.

Το ως άνω προστατευτικο,. λόγο του υλικού του κυρίως (στραντζαριστό) έχει αυτό το κακό που έχουν τα στρατζαριστά. Απ ότι βλέπω, κοντράρει επάνω στο πλαίσιο την πάνω του μεριά, όμως σε πτώση, θα λυγίσει και αυτό μιας και είναι ο σχεδιασμός του τέτοιος. Δεν βλέπω δηλαδή να έχει νεύρα προς κάποια κατεύθυνση. Θα μου πείς και τί να κάνω? Προς το παρόν, η λύση του πλαστικού είναι η πιο ''safe'' και αν δεν θέλετε να ξοδέψετε χρήματα, αγοράστε Acetal ή HDPE απο τον Πειραιά και ''φορέστε'' το στο ψαλίδι με δεματικά. Εναλλακτικά, μπορεί να βάλει κάποιος ''δαχτυλίδι'' στην εξάτμιση εκεί που θα βρει στο ψαλίδι.

Δ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Χωρίς να θέλω να πω κάτι αρνητικό για τις εταιρίες που έχουν αξεσουάρ για το πρόβλημα τις εξάτμισης. Απλά για να μοιραστώ τις γνώσεις μου.

Το προστατευτικό στο ψαλίδι έχει ως αποτέλεσμα να σπρώχνει την εξάτμιση προς τα έξω. Με αποτέλεσμα μια βάση που έχει ήδη πάει μέσα, τώρα να πηγαίνει προς τα έξω με τον ίδιο, βίαιο τρόπο. Κάντε το σε έναν συνδετήρα και θα δείτε τι γίνεται. Όταν λυγίζεις κάτι για πρώτη φορά προς μία κατεύθυνση, όλα καλά. Το πας απο την ανάποδη και ... κόβεται. Και το ίδιο γίνεται με την βάση της εξάτμισης, που έχω δεί κομμένες.

Το ως άνω προστατευτικο,. λόγο του υλικού του κυρίως (στραντζαριστό) έχει αυτό το κακό που έχουν τα στρατζαριστά. Απ ότι βλέπω, κοντράρει επάνω στο πλαίσιο την πάνω του μεριά, όμως σε πτώση, θα λυγίσει και αυτό μιας και είναι ο σχεδιασμός του τέτοιος. Δεν βλέπω δηλαδή να έχει νεύρα προς κάποια κατεύθυνση. Θα μου πείς και τί να κάνω? Προς το παρόν, η λύση του πλαστικού είναι η πιο ''safe'' και αν δεν θέλετε να ξοδέψετε χρήματα, αγοράστε Acetal ή HDPE απο τον Πειραιά και ''φορέστε'' το στο ψαλίδι με δεματικά. Εναλλακτικά, μπορεί να βάλει κάποιος ''δαχτυλίδι'' στην εξάτμιση εκεί που θα βρει στο ψαλίδι.

Δ.
Δημήτρη πότε αναμένεται να παρουσιασετε τη δική σας πρόταση στο θέμα της εξάτμισης;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Δημήτρη πότε αναμένεται να παρουσιασετε τη δική σας πρόταση στο θέμα της εξάτμισης;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δουλεύουμε σε πρωτότυπο ενίσχυσης της βάσης που κρατάει την εξάτμιση. Υπολογίζω αρχές/μέσα Οκτ. Να την δούμε Online.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Τι μου θυμιζει

Αυτή "αντιγράφουν" και την ιδια είχα στο ΤΑ600, ήταν τόσο όσο. Βέβαια στο ΤΑ μετά απο 2 χρόνια ο πετροβάμβακας που είχε μέσα πέταξε όλος και τον έφτιαξα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτή "αντιγράφουν" και την ιδια είχα στο ΤΑ600, ήταν τόσο όσο. Βέβαια στο ΤΑ μετά απο 2 χρόνια ο πετροβάμβακας που είχε μέσα πέταξε όλος και τον έφτιαξα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...
Όλες θέλουν σέρβις μετά από κάποια χλμ
 
Top Bottom