Η σκηνή του ταξιδιάρη...

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πως την στερεωνεις πανω στην μηχανη ;
Ειμαι περιεργος να το ακουσω ,δεδομενου οτι το ποστ ειναι παλιο
55cm μαζεμένη για popup δεν είναι πολλά. Τη βολεύεις. Οι περισσότερες popUp εχουν διάμετρο πάνω από 80cm> Μια χαρά βολεύεται αυτή, ειδικά αν έχεις gs είναι αστεία υπόθεση.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
55cm μαζεμένη για popup δεν είναι πολλά. Τη βολεύεις. Οι περισσότερες popUp εχουν διάμετρο πάνω από 80cm> Μια χαρά βολεύεται αυτή, ειδικά αν έχεις gs είναι αστεία υπόθεση.
να γιατί μπόξερ, ακόμα μιά φορά

ωραία σκηνή για εκδρομές/βολική για το στήσε ξέστησε της ξεπέτας μιάς βραδιάς του φόρουμ, να πάρει φωτιά το σκρουτζ και το μπεστπράις μιά που μέχρι να το σκεφτώ για την άλλη την "ημίδιπλη" έφυγε.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εχω 3 σεκ σκηνη για μηχανή , γυριζω σπίτι την Δευτέρα , θα ανεβασω φωτο , τιμη κοντα στα 80€.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Εγω μια vango soul 200 εχω που ειναι μικρη σε μεγεθος και 2 κιλα..αδιαβροχοποιηση 3000 απο πανω 10000 νομιζω απο κατω.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εχω φιλο ,καλο , με σκηνη που πινει aperol spritz με γιακαδες σηκωμενους....

Με φιλοξενει στη σκηνη του αρκει να τον κρατω αγκαλια "κουταλακι"....

Αδιαβροχοποιση κτλ ας γραψει.....δεν ξερω
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εχω 3 σεκ σκηνη για μηχανή , γυριζω σπίτι την Δευτέρα , θα ανεβασω φωτο , τιμη κοντα στα 80€.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Την σκηνη δεν την μπουλαω , τοσο εχει καινούργια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Την σκηνη δεν την μπουλαω , τοσο εχει καινούργια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημγιά
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Την σκηνη δεν την μπουλαω , τοσο εχει καινούργια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε μην την μπουλησεις

Πες σε ποια σκηνή παθιάζεται ο σκληρός, αφού είναι καλή και δοκιμασμένη τουλάχιστον.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πουπουλο η σκηνη,ουτε 7 κιλα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τα τσι ες δεν εχουν ανάγκη ! Για καταδρομικές εχω τον ταφο του Ινδού, αυτη ειναι για να φιλοξενώ κοσμο στον οντά μου.
Και οπως λεει κ το ανέκδοτο:ασε τα παιδια να ερθουν κοντα μου...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε παίδες για ρίχτε ένα καλό σκοινάκι για 2 άτομα, ευρύχωρο σχετικά για άνοιξη καλοκαίρι πιο πολύ, όχι χειμώνα και χαμηλές θερμοκρασίες και να έχει και μια σχετικά καλή αδιαβροχοποίηση.
Δε με ενδιαφέρει το βάρος, για αμάξι τη θέλω κυρίως.
Ταβάνι τα 150 γιούρα.

Και μια που πιάσαμε τις σκηνές, ρίχτε και κάνα στρώμα φουσκωτό, 2 ατόμων, όσο το δυνατόν πιο άνετο.
Thanks..
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ρε παίδες για ρίχτε ένα καλό σκοινάκι για 2 άτομα, ευρύχωρο σχετικά για άνοιξη καλοκαίρι πιο πολύ, όχι χειμώνα και χαμηλές θερμοκρασίες και να έχει και μια σχετικά καλή αδιαβροχοποίηση.
Δε με ενδιαφέρει το βάρος, για αμάξι τη θέλω κυρίως.
Ταβάνι τα 150 γιούρα.

Και μια που πιάσαμε τις σκηνές, ρίχτε και κάνα στρώμα φουσκωτό, 2 ατόμων, όσο το δυνατόν πιο άνετο.
Thanks..
Πηρα πρόσφατα:
Και για στρώμα:


Δοκιμασμένα μια φορα. Κοιμήθηκα πολυ ανετα, δεν το περίμενα.
Να ναι καλα ο Θάνος που μου τα πρότεινε!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν είναι για αυτοκίνητο... Προτείνω να πάρεις φθηνό στρώμα, το οποίο είναι και καλύτερο στον υπνο

 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Αν είναι για αυτοκίνητο... Προτείνω να πάρεις φθηνό στρώμα, το οποίο είναι και καλύτερο στον υπνο

Φίλε Κώστα.... σε αυτά ΔΕΝ κοιμάσαι...
Ακόμη και ένα φτηνό αυτοφούσκωτο (σαν αυτό που πήρα για τη μικρή 20€ από το Lidl και δοκίμασα επιτυχώς το ΣΚ που μας πέρασε) είναι πολύ καλύτερο,
ακριβώς επειδή έχει μια δομή αφρού εσωτερικά και παρά τα 5εκ πάχους στηρίζει καλύτερα το σώμα.
Στο Thermarest Prolite δε των 3εκ που έχω, κοιμάμαι καλύτερα και απ' το κρεβάτι μου!
Τέλος, αντί ενός διπλού προτείνω 2 μονά, ώστε να είσαι περισσότερο ευέλικτος στη χρήση τους.
Προσωπική γνώμη πάντα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλε Κώστα.... σε αυτά ΔΕΝ κοιμάσαι...
Ακόμη και ένα φτηνό αυτοφούσκωτο (σαν αυτό που πήρα για τη μικρή 20€ από το Lidl και δοκίμασα επιτυχώς το ΣΚ που μας πέρασε) είναι πολύ καλύτερο,
ακριβώς επειδή έχει μια δομή αφρού εσωτερικά και παρά τα 5εκ πάχους στηρίζει καλύτερα το σώμα.
Στο Thermarest Prolite δε των 3εκ που έχω, κοιμάμαι καλύτερα και απ' το κρεβάτι μου!
Τέλος, αντί ενός διπλού προτείνω 2 μονά, ώστε να είσαι περισσότερο ευέλικτος στη χρήση τους.
Προσωπική γνώμη πάντα...
Διαφωνώ.... Αλλά το θέμα ύπνος είναι υποκειμενικο.
Ο "τεχνικος" εξοπλισμός δεν είναι σίγουρα άνετος σαν αυτά τα φουσκωτά στρώματα.
Πλεονεκτήματα τους είναι το βάρος, το μέγεθος και ότι δεν χρειάζονται τρομπα.
Έχω ορειβατικά αυτό φουσκωτά στρωματακια που κοστίζουν όσο μια σκηνή, αλλά δεν έχουν καμμια σχέση σε άνεση με τα 20 πόντους στρώματα.
Αλλά όπως είπα παραπνω... Όλα αυτά είναι υποκειμενικά και ο καθένας όπως βολεύεται.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω μια υποτιθέμενη σκηνή 2 ατόμων, αλλά 2 άτομα εκεί μέσα δεν κοιμούνται.
Μήπως να επιλέξω σκηνή 3 ατόμων?
Έχετε καμία υπόψη?
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Έχω μια υποτιθέμενη σκηνή 2 ατόμων, αλλά 2 άτομα εκεί μέσα δεν κοιμούνται.
Μήπως να επιλέξω σκηνή 3 ατόμων?
Έχετε καμία υπόψη?
Προφανώς και θα είσαι πιο άνετα, και θα έχεις χώρο και για τα πράγματα. Το θέμα είναι αν αξίζει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα.... Κάνεις κάμπινγκ γενικά; Θα κατασκηνώσεις αρκετές μέρες;
Έχω χρησιμοποιήσει την ορειβατική "στενή" σκηνή που έχω αρκετές φορές για δύο άτομα χωρίς πρόβλημα, οπως πχ στο φετινό Advtroffy, κυρίως όταν η μετακίνηση είναι με μηχανή.
Στις καλοκαιρινές διακοπές κάθε χρόνο που κάνουμε αρκετές μέρες κάμπινγκ με τη γυναίκα μου χρησιμοποιούσαμε μια κλασσική ιγκλού 3 ατόμων. Τώρα με τη μικρή μία 4 ατόμων.
Ελπίζω να βοήθησα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Προφανώς και θα είσαι πιο άνετα, και θα έχεις χώρο και για τα πράγματα. Το θέμα είναι αν αξίζει να δώσεις τα παραπάνω χρήματα.... Κάνεις κάμπινγκ γενικά; Θα κατασκηνώσεις αρκετές μέρες;
Στις καλοκαιρινές διακοπές κάθε χρόνο που κάνουμε αρκετές μέρες κάμπινγκ με τη γυναίκα μου χρησιμοποιούσαμε μια κλασσική ιγκλού 3 ατόμων. Τώρα με τη μικρή μία 4 ατόμων.
Δεν κάνω συχνά κάμπινγκ, παρά μόνο με τη μηχανή οπότε χρειαστεί, εξου και η ορειβατική 2 ατόμων που έχω, ο οποία είναι μικρή, ελαφριά με καλή αδιαβροχοποίηση και ακριβή.

Με τη γυναικα όμως θα προτιμήσω μια πιο ευρύχωρη για ευνόητους λόγους αλλά και το πλεονέκτημα μεταφοράς με αυτοκίνητο.

Ποια είναι η γνώμη σας γι αυτή?

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν κάνω συχνά κάμπινγκ, παρά μόνο με τη μηχανή οπότε χρειαστεί, εξου και η ορειβατική 2 ατόμων που έχω, ο οποία είναι μικρή, ελαφριά με καλή αδιαβροχοποίηση και ακριβή.

Με τη γυναικα όμως θα προτιμήσω μια πιο ευρύχωρη για ευνόητους λόγους αλλά και το πλεονέκτημα μεταφοράς με αυτοκίνητο.

Ποια είναι η γνώμη σας γι αυτή?

Μια χαρά σκηνή για κανονικές και καλοκαιρινές θερμοκρασίες
 
Top Bottom