Λάστιχα 70-30 με διάρκεια

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Τι εννοείς?
Μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις επεξεργασία όσων έχεις γραψει
Δεν είπε αυτό ο Γιώργος.
Και εγώ συμφωνώ ότι θα έπρεπε να μπορείς να διαγράψεις, και όχι μόνο να επεξεργαστείς μια δικιά σου δημοσίευση
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν είπε αυτό ο Γιώργος.
Και εγώ συμφωνώ ότι θα έπρεπε να μπορείς να διαγράψεις, και όχι μόνο να επεξεργαστείς μια δικιά σου δημοσίευση
Ναι ...να σας κάνουμε όλους διαχειριστές, να ανατινάξετε το φόρουμ.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Ναι ...να σας κάνουμε όλους διαχειριστές, να ανατινάξετε το φόρουμ.
Πάντως το Facebook με 2.2 δισεκατομμύρια χρήστες, που μπορείς να σβήσεις δική σου δημοσίευση δεν έχει ανατιναχτεί ακόμα. :dstpc:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως το Facebook με 2.2 δισεκατομμύρια χρήστες, που μπορείς να σβήσεις δική σου δημοσίευση δεν έχει ανατιναχτεί ακόμα. :dstpc:
Το φατσομπουκι είναι για καθυστερημένους.
Συνεχισε
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Το φατσομπουκι είναι για καθυστερημένους.
Συνεχισε
Ρε συ για καλό τα λέμε για να για να βελτιωθεί το φόρουμ.
δεν λέω να σβήνεις δημοσιεύσεις που έχουν διαβαστεί και έχουν αντιδράσεις, γιατί τότε θα αλλοιώνεται το νόημα και η συνέχεια του νήματος.
αλλά όταν θέλεις να σβήσεις κάτι μόλις το έγραψες και δεν έχει απαντήσει η αντιδράσει κάποιος δεν νομίζω αυτό να αλλοιώνει την εικόνα του οποίου θέματος.

Επίσης το Facebook, είναι για καθυστερημενους ενώ εμείς που σηκωνωματε δύο ώρες νωρίτερα από τις μέρες που δουλεύουμε, Κυριακάτικα για να τρέχουμε να τσακιζομαστε στα βουνά είμαστε διανοιες. :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε συ για καλό τα λέμε για να για να βελτιωθεί το φόρουμ.
δεν λέω να σβήνεις δημοσιεύσεις που έχουν διαβαστεί και έχουν αντιδράσεις, γιατί τότε θα αλλοιώνεται το νόημα και η συνέχεια του νήματος.
αλλά όταν θέλεις να σβήσεις κάτι μόλις το έγραψες και δεν έχει απαντήσει η αντιδράσει κάποιος δεν νομίζω αυτό να αλλοιώνει την εικόνα του οποίου θέματος.

Επίσης το Facebook, είναι για καθυστερημενους ενώ εμείς που σηκωνωματε δύο ώρες νωρίτερα από τις μέρες που δουλεύουμε, Κυριακάτικα για να τρέχουμε να τσακιζομαστε στα βουνά είμαστε διανοιες. :ha
Δεν γίνεται τεχνικά ρε νούμερο αυτό
Πρέπει να είσαι δι;χειριστής για να σβήνεις ποστ.
Αλλά και η επεξεργασία που μπορούμε να κάνουμε όλοι, στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγει
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν γίνεται τεχνικά ρε νούμερο αυτό
Πρέπει να είσαι δι;χειριστής για να σβήνεις ποστ.
Αλλά και η επεξεργασία που μπορούμε να κάνουμε όλοι, στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγει
Γίνεται.
Υπάρχει η δυνατότητα αυτή ,το μέλος σβήνει το ποστ που θέλει ,εντός της ημέρας.
Δεν μπορεί να σβήσει παλιότερα ,εκτός αν οριστεί.
Μόνο οι διαχειριστές το βλέπουν (η πλατφόρμα το κρατάει όμως ,απλά δεν φαίνεται σε κοινή θέα ας το πούμε έτσι).
Για τον Χρήστο νόμιζα ότι με τις τελειες που έβαλε ότι ήθελε να καβαντζαρει τα ποστ πχ μήπως ήθελε να βάλει κι αυτός καποια φωτό χαχαχαχαχα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γίνεται.
Υπάρχει η δυνατότητα αυτή ,το μέλος σβήνει το ποστ που θέλει ,εντός της ημέρας.
Δεν μπορεί να σβήσει παλιότερα ,εκτός αν οριστεί.
Μόνο οι διαχειριστές το βλέπουν (η πλατφόρμα το κρατάει όμως ,απλά δεν φαίνεται σε κοινή θέα ας το πούμε έτσι).
Για τον Χρήστο νόμιζα ότι με τις τελειες που έβαλε ότι ήθελε να καβαντζαρει τα ποστ πχ μήπως ήθελε να βάλει κι αυτός καποια φωτό χαχαχαχαχα
Στην δική μας πλατφορμα?
Είσαι σίγουρος?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θα ρίξω μια ματιά στα υπόγεια, αν και δεν βλέπω τον λόγο να το κανουμε
Μπορεί να γνωρίζει ο Phoenix που ξέρει από κουμπάκια...:cool:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Τέλεια ας πούμε τώρα απόψεις και για λάστιχα που είναι 70/30 και όχι 50/50 με τέτοιο τακούνι
Το TKC-80 είναι τουλάχιστον 70/50, όποτε κατά το ήμισυ είναι εντός θέματος,
το υπόλοιπο μισό πάει ...υπέρ του μαθητή, οπότε ΟΚ ολικά.
/// Β
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για το μπροστα tkc80 λεμε, ετσι;
Oταν λοιπον λεμε πολλα εννοουμε πολλαααααα Εχω αλλαξει μπροστινο tkc80 με 22000χλμ! Τα 15000 χλμ τα φτανει ανετα χωρις ιδιαιτερη πτωση της αποδοσης του στην ασφαλτο Και οσες αρκετες φορες το εχω βαλει (και τωρα αυτο εχω μπροστα) δεν εχω δει περιεργη/μη κανονικη φθορα
Aπαντω στον ευατο μου και αναθεωρω:
Παρατηρησα σημερα το tkc80 που εχω μπροστα στο τρανσαλπ Και ω ναι! Εχει φαγωθει και το δικο μου οπως του Turtle Οχι βεβαια τοσο εντονα ωστε να φαινεται με την πρωτη ματια αλλα ακριβως με τον ιδιο τροπο
Με τον ιδιο τροπο που τρωγεται και το ΜΤ21 και φανταζομαι και αλλα τακουνατα λαστιχα Δηλαδη τακουνι παρα τακουνι περισσοτερο και κανοντας γωνια
Το λαστιχο το εβαλα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση αλλα με αγνωστο ακριβη αριθμο χλμ (καπου 3000 μου ειπε ο δωρητης) και εχω κανει και γω αλλα περιπου 4000 Και παντως ετσι οπως το κοβω δυσκολα θα βγαλει τα 15000+ που με ειχε συνηθισει το συγκεκριμενο λαστιχο
Δεν ξερω ισως η continental να αλλαξε την συνθεση της γομας του
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά όλα μου τα τακουνατα ( MT21, WILD, TKC , T63) έτσι τα τρώω. Μεγάλη ευθύνη γι'αυτό έχει το βάρος της μηχανής , εκτός εάν είμαι εγώ ζαβος.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά όλα μου τα τακουνατα ( MT21, WILD, TKC , T63) έτσι τα τρώω. Μεγάλη ευθύνη γι'αυτό έχει το βάρος της μηχανής , εκτός εάν είμαι εγώ ζαβος.
Αυτό ακριβώς.
Η φθορά αυτή ,είναι αποτέλεσμα του εμπρός φρένου.
Το αρκετο Εμπρόσθιο βάρος ,σε συνδιασμό με την συνήθως ενδοτική εμπρός ανάρτηση ,η οποία μεταφερει ακόμα περισσότερο βαρος εμπρός κατα το φρενάρισμα ,παραμορφώνουν ζεσταίνουν λυγίζουν κ τελικά φθείρουν τα τακούνια ανομοιόμορφα.

Γυρίστε τα ανάποδα όταν η γωνία φθοράς είναι πλεόν εμφανής.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εν τελει που κατεληξες φιλαρακι μου? Να δουμε και εμεις που ειμαστε στην αναζητηση τωρα.
Δεν κατεληξα πουθενα μονοσημαντα, χωρις υποσημειωσεις κλπ. Το μονο πισω λαστιχο που πληρει για μενα τις περισοτερες προϋποθεσεις για ταξιδι 15Κ χμ σε καθε ειδους εδαφος σε μεγαλο on-OFF μηχανακι (πχ στο δικο μου CRF) ειναι το Mitas E07 που τωρα πια λεγεται Enduro Trail - δεν ξερω αν το καινουργιο εχει κι'αλλες διαφορές εκτος απο το ονομα, η χαραξη παντως δειχνει ακριβως ιδια.

Αυτο νομιζω θα βγαλει 15Κ χμ και ειναι ικανοποιητικο σε χωμα και ασφαλτο αλλα πουθενα πολυ καλο, εκτος απο απλα καλο. Επειδη ομως το φοραω για τη ωρα σε διασταση 130-17 στο Αλπ650, δεν ειμαι το ιδιο ικανοποιημενος οπως με τα περισοτερα άλλα λαστιχα που φοραω/εχω φορεσει. Αρχικα, στο (στεγνο) χωμα ειναι απλα ικανοποιητικο αλλα ειναι σκληρο λαστιχο που θελει γεναιο ριξιμο πιεσης για να δουλεψει σε σκληρα εδαφη. Επισης εχει σχετικα τετραγωνη κορωνα που τετραγωνιζει ακομη περισοτερο οσο τρωγεται στο κεντρο και αυτο ξενιζει στο στριψιμο στην ασφαλτο. Επισης στη βρεγμενη ασφαλτο θελει προσοχη. Και ειναι επισης σχετικα σκληρο στο βγαλε/βαλε, η δουλεια γινεται σχετικα δυσκολα με λεβιεδες (το τελευταιο για οσους το βαζουν σε ΤΤ τροχους καθως ειναι TL). Μπροστα βεβαια για μενα TKC80 δαγκωτο για τετοιο ταξιδι.


ΥΓ Turtle: ετσι γινονται τα μπροστινα τακουνατα λαστιχα σε ενα βαθμο (το TKC80 σαφως λιγοτερο απο αλλα πιο μαλακα σαν το MT21) αλλα το δικο σου TKC80 εχει παραγινει για καποιο λογο.

Αν και η Conti δινει φορά, τα τακουνια ειναι συμμετρικα στο μπρος-πισω και δουλευει μια χαρα οταν το γυρνας αναποσα. Εγω κραταω το δικο μου μπροστινο περιπου 16Κ χμ στα μηχανακια μου, 8Κ με κανονικη φορά και 8Κ αναποδα.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Τα pirelli str? πιστευω οτι ειναι μια χαρα και βγαζουν κμ
Πόσα χιλιόμετρα σου εχουν βγάλει Αλεξ? Εμενα το πίσω στις 10.000 πρπ, ειναι για αλλαγή και μπορεί να λεω και πολλα, γιατί έβαζα και τα χωματινα και δεν μπορώ να υπολογισω ακριβώς.
 
Top Bottom