Μυστικη Πουροντουραδα

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Έχεις καταφέρει και έχεις κρατήσει μια "απόσταση" αξιοπρέπειας από τους PouroDurus.
Αν ήμουν εγώ που "βυθιζόμουν" κάποιοι -ονόματα δε λέμε- θα μου έκαναν και "πατητή" με την enduro μπότα στο κεφάλι και θα έβγαζαν και selfie....

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
χαχαχαχα,μου εδωσες ιδεα.....
ποτε ειπαμε θα ρθεις στην επομενη πουροντουραδα?:roflmao::roflmao::roflmao:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Έχεις καταφέρει και έχεις κρατήσει μια "απόσταση" αξιοπρέπειας από τους PouroDurus.
Αν ήμουν εγώ που "βυθιζόμουν" κάποιοι -ονόματα δε λέμε- θα μου έκαναν και "πατητή" με την enduro μπότα στο κεφάλι και θα έβγαζαν και selfie....

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
Φιλε μου καλε εγω τετοιο πραγμα ποτε δεν θα σου 'κανα
Την σελφι παντως θα την εβγαζα την ωρα που θα παταγα κατω την απατη το τενεκε να παει πιο βαθεια:friend:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ολη η ιστορία είναι η τριβή.
Αν βγαίνεις στο βουνό 2 φορές τη βδομάδα ,η οδηγική εξέλιξη είναι σύντομη και εμφανής.
Αν βγαίνεις 1 φορά το 2μηνο ,τότε ο εγκέφαλος έχει κάνει reset την προηγούμενη ,και το πας πάλι απο την αρχή.
Αυτό ισχύει και για μένα+ότι θέλω πολύ(μα πολύ χρόνο) για να ζεσταθώ και να πηγαίνω με ροή.Βέβαια υπάρχουν άλλοι αναβάτες που βγαίνουν ακόμα σπανιότερα απο μένα και με το που πατήσουν χώμα πηγαίνουν αέρα πατέρα.

Η πάσα αλήθεια είναι πως κι εγώ όταν οδήγησα το ΤΑ του Χριστόφορου με όλο το σετ πλαστικών επάνω πραγματικά φίλε δεν έβλεπα τη τύφλα μου που πατάω και που βρίσκομαι! Το δικό σου έτσι γυμνωμένο ήταν σαν λίγο τροφαντό εντουροειδές οπότε στο αναγνωρίζω αυτό, δεν μπορούσες να περάσεις παρά έτσι όπως πέρασες!
Γι'αυτο τον λόγο επέλεξα να ξηλώνω κατα το δοκούν τα πλαστικά του ντομί,πέρα απο την λίγο ελαφρύτερη αίσθηση του μπροστινού η διαφορά ορατότητας μπροστά είναι χαώδης.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Το ότι ήταν απερισκεψία (μ@λ@κία) αν -όπως βλέπω στο video- δεν μετρήσατε το βάθος πριν ορμήσετε μέσα μόνο εγώ το σκέφτομαι;
Το βάθος φαινότανε στο θολό νερό ή ρισκάρατε π.χ. αν το βάθος ήταν 1,5 π.χ. μέτρα;
Το αναφέρω γιατί προ 10ημέρου περίπου εγώ δεν το πέρασα... μη έχοντας όρεξη να βυθομετρήσω και όντας μόνος.
Κότα ή όχι;
μονος που ησουνα καλα εκανες και δεν ρισκαρισες αλλα εμεις που ημασταν παρεα τι θα παθαιναμε?
το πολυ πολυ να καναμε νωρις το μπανακι μας,αντι το πασχα που το ειχα προγραμματισει,η να αφηναμε εκει τα ρημαδια μας (μες την λιμνη για ντεκορ)
σιγα τα ωα δηλαδη,πολλοι μη μου απτου εχουν μαζευτει εδω τωρα τελευταια:laugh::laugh::laugh:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ωραία η κουβεντούλα περί διαφορετικότητας-ικανότητας αναβατών/μοτοσυκλετών αλλά άμα έχει χάρη ο (Πουρο)εντουράς είναι άλλο πράμα :pointu:



Αμα ειναι ζογκλερ ο ανθρωπος...!:friend:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ωραία η κουβεντούλα περί διαφορετικότητας-ικανότητας αναβατών/μοτοσυκλετών αλλά άμα έχει χάρη ο (Πουρο)εντουράς είναι άλλο πράμα :pointu:



Ρε φίλε αν είναι αυτή η σειρά των φωτογραφιών πραγματικά ΜΠΡΑΒΟ!
Εγώ μετά τη 2η φωτο θα ήμουν κάτω!
:roflmao::wacky::D:p
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Ρε φίλε αν είναι αυτή η σειρά των φωτογραφιών πραγματικά ΜΠΡΑΒΟ!
Εγώ μετά τη 2η φωτο θα ήμουν κάτω!
:roflmao::wacky::D:p
:roflmao::roflmao:
Ναι είναι η σωστή σειρά,πρόσθεσα και μια ενδιάμεση(2η τώρα) για όσους θέλουν να το αντιγράψουν :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εσύ έχεις Tenere και προφανώς έχεις ανοίξει τους ασκούς του αιόλου..:p

Στη θέση σου απλά θα ξεφτίλιζα αυτά τα ταλαίπωρα ΤΑ σε κάθε διαδρομή και όταν βυθιζόντουσαν θα τους έκανα εγώ πατητή με την μπότα και θα τράβαγα Selfies..!

Δε θέλει Αξιοπρέπεια στις βόλτες με τους Πουροντούρο.. ο ισχυρός πρέπει να κερδίσει..:pointu:

Βία και αίμα στις πουροντουρόβολτες..:yew:
Βαγγέλη, γενικά μου αρέσει να κρατάω χαμηλά τους τόνους.
Όμως... όσοι έχουν βγάλει γλώσσα θα έρθει η μέρα που θα πάρω τη Tenero-ψαλίδα και χρατς... θα τους τη κόψω μια και καλή!

Τότε θα δεις στο χρηματιστήριο του car.gr πως και πόσο θα πωλούνται τα ΤΑ και μάλιστα μαζικά...

Αναρωτιέμαι με την ανοχή που έχει δείξει κάποιος κάτοχος Tenere.
Δε πειράζει... όταν πρέπει.... θα πέσει ο πέλεκυς!

Εσύ έχεις Tenere και προφανώς έχεις ανοίξει τους ασκούς του αιόλου..:p

Στη θέση σου απλά θα ξεφτίλιζα αυτά τα ταλαίπωρα ΤΑ σε κάθε διαδρομή και όταν βυθιζόντουσαν θα τους έκανα εγώ πατητή με την μπότα και θα τράβαγα Selfies..!

Δε θέλει Αξιοπρέπεια στις βόλτες με τους Πουροντούρο.. ο ισχυρός πρέπει να κερδίσει..:pointu:

Βία και αίμα στις πουροντουρόβολτες..:yew:

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Βαγγέλη, γενικά μου αρέσει να κρατάω χαμηλά τους τόνους.
Όμως... όσοι έχουν βγάλει γλώσσα θα έρθει η μέρα που θα πάρω τη Tenero-ψαλίδα και χρατς... θα τους τη κόψω μια και καλή!

Τότε θα δεις στο χρηματιστήριο του car.gr πως και πόσο θα πωλούνται τα ΤΑ και μάλιστα μαζικά...

Αναρωτιέμαι με την ανοχή που έχει δείξει κάποιος κάτοχος Tenere.
Δε πειράζει... όταν πρέπει.... θα πέσει ο πέλεκυς!




Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
Σιγα το καλσον σου ρε με Tenero-ψαλίδι σου:friend:
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ασε ρε, μας έχετε πρήξει με τις μαύρες, ασημένιες και μπλε νεροχελώνες σας! :D

Στάλθηκε από συσκευή τηλεπικοινωνίας
 
Τελευταία επεξεργασία:

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
ωραία φάση δεν λέω,
αλλά δεν θα σταθώ τόσο στο πέρασμα της λίμνης αλλά στον ξέκρανωτο της παρεας.......μεγάλη "μαλακια"
εντουραδα διχως τα αυτονόητα περί προστασίας

θα θελα πάντως σύντομα να κάνουμε παρεα καμιά Hardcore εντουραδα
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το ρεματακι πριν από το παραπάνω της φωτό σε τι κατάσταση ήταν;
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ωραία φάση δεν λέω,
αλλά δεν θα σταθώ τόσο στο πέρασμα της λίμνης αλλά στον ξέκρανωτο της παρεας.......μεγάλη "μαλακια"
εντουραδα διχως τα αυτονόητα περί προστασίας

θα θελα πάντως σύντομα να κάνουμε παρεα καμιά Hardcore εντουραδα
Ο ξεκράνωτος δεν ήταν της παρέας...ήταν της τυχαίας προσκολήσεως.;)
Κι εγώ φρίκαρα μόνο που τον έβλεπα στο βίδεο.

Οσο για χωματάδα παρέα ,μακάρι να ταιριάξει φίλε.:friendship:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
ωραία φάση δεν λέω,
αλλά δεν θα σταθώ τόσο στο πέρασμα της λίμνης αλλά στον ξέκρανωτο της παρεας.......μεγάλη "μαλακια"
εντουραδα διχως τα αυτονόητα περί προστασίας

θα θελα πάντως σύντομα να κάνουμε παρεα καμιά Hardcore εντουραδα
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω δεν ήταν μέλος της παρέας.Συναντηθήκαμε μεσούσης της βόλτας και ήρθε μαζί μας.Σε παρατήρηση μας γιατί δεν φοράει κράνος είπε ότι βγήκε για μια κοντινή χωμάτινη βόλτα μετά απο πολύ καιρό και σιγά σιγά πήγαινε όλο και πιο μακριά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΚΑΙ Πουστε,,,ναι...σε σας το λέω "ρεμάλια"...ξερετε ποιούς εννοώ....μην μου πειράζετε τον STF ,γιατί θα σας πατήσω χάμου ... :devilish:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία η κουβεντούλα περί διαφορετικότητας-ικανότητας αναβατών/μοτοσυκλετών αλλά άμα έχει χάρη ο (Πουρο)εντουράς είναι άλλο πράμα :pointu:





Όπως ειπώθηκε και παραπάνω δεν ήταν μέλος της παρέας.Συναντηθήκαμε μεσούσης της βόλτας και ήρθε μαζί μας.Σε παρατήρηση μας γιατί δεν φοράει κράνος είπε ότι βγήκε για μια κοντινή χωμάτινη βόλτα μετά απο πολύ καιρό και σιγά σιγά πήγαινε όλο και πιο μακριά.
Και είπε να λανσάρει το νέο κρανος-σκούφο! !!:eek::D
 
Top Bottom