Μυστικη Πουροντουραδα

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Ρε φιλε απο πανω υπονοεις οτι το βρακι ειναι δικο μου επειδη καποιος βρωμοντουρος το εβαλε στο μηχανακι μου?:roflmao::roflmao::friend:
:roflmao::roflmao::roflmao:να ανοιξουμε θεμα ψηφοφορια-δημοσκοπιση ποιανου ειναι το βρακι?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αυτά τραβάτε εάν δεν έχετε Boxer. ......:p
Απο φώτο σκίσατε. .......
Από βρακια βρεξατε. ....
Οπότε η βόλτα ήταν σουπερ
Πραγματι και δικιο εχεις! Αν καποιοι εχαν τον κινητηρα με τα βυΖα θα τα χρησιμοποιουσαν για πλωτηρες:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πραγματι και δικιο εχεις! Αν καποιοι εχαν τον κινητηρα με τα βυΖα θα τα χρησιμοποιουσαν για πλωτηρες:p
Ε ναι......Τα έλεγα εγώ, ότι μετά 3-4 βόλτες μαζί με τα gs, θα αρχίσετε τις μυστικές βόλτες και δεν θα μας παίζεται :D
Σας ρίξαμε την ψυχολογία μια φορά με τον πυλο. ....επόμενο ήταν :p
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Ε ναι......Τα έλεγα εγώ, ότι μετά 3-4 βόλτες μαζί με τα gs, θα αρχίσετε τις μυστικές βόλτες και δεν θα μας παίζεται :D
Σας ρίξαμε την ψυχολογία μια φορά με τον πυλο. ....επόμενο ήταν :p
Η βολτα θα επαναληφθει συντομα ανοιχτη...επαναλαμβανω αφου οι συμετεχοντες υπογραψουν οτι ουδεμια ευθυνη φερουν οι οργανωτες..χαχαχαχα
Υγ:θα γινει ελενχος και στα βρακια...επιτρεπονται μονο στρινκ που στεγνωνουν ευκολα...:yew::pointu::welcome::friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η βολτα θα επαναληφθει συντομα ανοιχτη...
Υγ:θα γινει ελενχος και στα βρακια...επιτρεπονται μονο στρινκ που στεγνωνουν ευκολα...:welcome:
Εισαι σιγουρος;...πώς θα κοντρολαρεται η βολτα με 500+συμμετοχες;:UH:
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Μπραβο σας παλικαρια! Ωραια εντουραδα κανατε!
Πειτε μας τωρα και πια μηχανακια εσβησαν στο ποταμι:secret:. ( οχι δεν πυροδοτω τιποτα..απλη περιεργια...):rolleyes:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σήμερα η φαση ήταν φοβερή.. απλά.. Απο τις πολύ δυνατές βόλτες που έχω κάνει στην Αττική και κυρίως οφείλεται στο ότι παρότι τα μεγάλα μηχανάκια κανείς δεν είπε όχι πουθενά.

Μετά την καταπληκτική βόλτα του Kordix πριν 2 βδομάδες στη Λαυρεωτική είδαμε και Πεντέλη σήμερα που κρύβει κι εκεί πολλά όμορφα κομμάτια κάποια που δεν έχει τύχει να τα κάνω παλαιότερα κυρίως επειδή είμαι παιδί της Δ.Αττικής και μεγάλωσα με Πατέρα, Γερνάνεια και Πάρνηθα αλλά ομολογώ οτι λέει και πολύ και περιμένω τις επόμενες..

Το XR στη διάσχιση της λίμνης (γιατί κομμάτι της λίμνης Μαραθώνα περάσαμε) πήρε νεράκι στο παπά, μούσκεψε και το φίλτρο και πέρασε νερό στο καρμπυρατερ απο την εισαγωγη αέρα και έσβησε. Δεν ήταν και παράλογο γιατί στο πορτάκι στο φιλτροκούτι κανονικά πρέπει να έχει κάποιο λαστιχο μόνωση το οποίο δεν το έχω και μπήκε το νεράκι μέσα! Πρέπει να το φτιάξω αυτό. Με καθυστέρησε λίγο να το βάλω μπρος γιατί ξέχασα να αδειάσω το ποτηράκι του καρπυρατέρ, ευτυχώς ο Λευκάδιος μου το θύμισε! Και μετά πήρε Ο Γιαπωνέζος και συνεχίσαμε κανονικότατα!

Δεν έχω υλικό εγώ δυστυχώς στην επόμενη θα φέρω και καμερούλα να πάρω πλανα. Δεν περίμενα ομολογώ ΤΟΣΟ ψωμί σήμερα, πολύ ευχάριστη έκπληξη!

Μπράβο ρε παίδες, ευχαριστώ όλους για την φανταστική παρέα και βόλτα!!:friendship:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Μπραβο σας παλικαρια! Ωραια εντουραδα κανατε!
Πειτε μας τωρα και πια μηχανακια εσβησαν στο ποταμι:secret:. ( οχι δεν πυροδοτω τιποτα..απλη περιεργια...):rolleyes:
Κοιτα θα σου πω αλλα θελω να μεινει μεταξυ μας τα 2 που εμειναν ηταν...................HONDA αλλα οχι transalp...:secret:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ωραία βόλτα!
Περιπετειώδης και κουραστική που όμως μένει στο μυαλό!
Από βδομάδα θα προσαρμόσω μάσκα/ βατραχοπέδιλα/ αναπνευστήρα στο Τρανσάλπ για να είμαι έτοιμος για την επόμενη βόλτα! :wacky:
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κοιτα θα σου πω αλλα θελω να μεινει μεταξυ μας τα 2 που εμειναν ηταν...................HONDA αλλα οχι transalp...:secret:
ε ψιτ μάστορα.. όχι ΄΄έμειναν΄΄!!

Έσβησαν ΄΄προσωρινά΄΄ μέχρι να ξαναπάρουν εμπρός μετα απο λίγο και να συνεχίσουν να υπηρετούν τον μύθο της Χόνδα..:wacky:

Ηθικό δίδαγμα για μένα, πάντα τα πλήρη εργαλεία μαζί και ένα spare μπουζάκι και ας είναι κοντινή βόλτα.
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Κοιτα θα σου πω αλλα θελω να μεινει μεταξυ μας τα 2 που εμειναν ηταν...................HONDA αλλα οχι transalp...:secret:
Ωραια ...ησυχασα τωρα...ως hondakias....εχω να πω οτι τουλαχιστον τα HONDA μενουν στο νερο και οχι στη στερια...:yew:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τωρα ειναι ΟΚ!;)
Αχ ρε Κονκοστάκο... ά ρε μπαγάσα.. 10 πόντους πιο βαθύ να τανε το λιμνάκι και να έσβηνες δεν θα σε ξέπλενε ούτε ο Δούναβης!!:disgust:

Δεν ξέρω ποιά διαβολεμένη συγκυρία έβαλε το χέρι και θέμα στο νερό είχαν τα πιο ελαφριά αλλά αυτό ήταν και τύχη γιατί δεν θα ήθελα να σηκώνουμε σούζα το Transalp να στεγνώνει!:hungover:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
ε ψιτ μάστορα.. όχι ΄΄έμειναν΄΄!!

Έσβησαν ΄΄προσωρινά΄΄ μέχρι να ξαναπάρουν εμπρός μετα απο λίγο και να συνεχίσουν να υπηρετούν τον μύθο της Χόνδα..:wacky:

Ηθικό δίδαγμα για μένα, πάντα τα πλήρη εργαλεία μαζί και ένα spare μπουζάκι και ας είναι κοντινή βόλτα.
Αυτό δεν ήταν ποτάμι ...ο Σηκουάνας ήταν...:yew:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν πάτε καλά.....!!!:yew::hailbig:
Αυτή ήταν κακοποίηση όχι πουροντουράδα....

Κ@τουράνε ωρέ τα Dominator...???
[quote


[/quote]
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αχ ρε Κονκοστάκο... ά ρε μπαγάσα.. 10 πόντους πιο βαθύ να τανε το λιμνάκι και να έσβηνες δεν θα σε ξέπλενε ούτε ο Δούναβης!!:disgust:

Δεν ξέρω ποιά διαβολεμένη συγκυρία έβαλε το χέρι και θέμα στο νερό είχαν τα πιο ελαφριά αλλά αυτό ήταν και τύχη γιατί δεν θα ήθελα να σηκώνουμε σούζα το Transalp να στεγνώνει!:hungover:
Βαγγελη ασε τα σαπια, το XRακι σου "πνιγηκε" και τα χοντρουλά Τρανσαλπ περασανε σαν ποταμοπολοια :D :roflmao:

Ακουσα παντως οτι βλεποντας τα Τρανσαλπ να μη μασανε σε εντουραδικες διαδρομες, πηρες δυο απο δαυτα σε καποια κοματια για να διαπιστωσεις οτι δεν κανανε voodoo οι αναβατες τους σ'αυτους με τα ελαφρια εντουρακια ωστε να βλεπουν οπτασιες :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Μπραβο μαγκες!Πολυ ωραιοι!Οντως τα μερη απο Ραπεντωσα πλευρά ειναι πολυ ωραια αλλα πολυ δυσκολα και απαιτητικα ιδιως για μεγαλα on-off!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
λοιπον σημερα δεν ηταν μια ωραια βολτα....ηταν μια ΥΠΕΡΟΧΗ βολτα
και δεν ηταν μια ονοφαδα αλλα μια εντουραδικη βολτα,για τις χοντρες ηταν hard enduro
ειχα πολυυυυ καιρο να κανω τετοια εντουραδικη βολτα και την ευχαριστηθηκα με το καταλληλο για μενα μηχανακι.
κροκαλες,μονοπατια,λασπες,ποταμακια,λιμνες ολα τα ειχε το μενου.
Μπραβο ρε παιδες!! Και κατι τετοια με κανουν και σκεφτομαι, αν ειχα το καινουργιο κΑφρικα, θα τομπλεκα σε τετοιες hardcore πουροκαταστασεις?? Αφου το "καταλληλο" μηχανακι που εχουμε πολλοι εχει αποδειξει οτι δε μασαει, για πε Χριστοφ..
 
Top Bottom