Μυστικη Πουροντουραδα

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τους ειπα οτι αν τραβαγαμε ευθεια κατω το κατηφορι τσουυυπ θα βρισκομασταν διπλα στην λιμνουλα
Με κοιταξαν με ματια σαν πιατακια του καφε:Watching:, εκαναν μεταβολη και εφυγαν μακρια μου...
...Μα τι κοτες ρε πστ μου!:rolleyes:


 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τους ειπα οτι αν τραβαγαμε ευθεια κατω το κατηφορι τσουυυπ θα βρισκομασταν διπλα στην λιμνουλα
Με κοιταξαν με ματια σαν πιατακια του καφε:Watching:, εκαναν μεταβολη και εφυγαν μακρια μου...
...Μα τι κοτες ρε πστ μου!:rolleyes:


Ρε φιλε konkost αν εσυ παιρνεις ληγμενα και βλεπεις τα γκρεμια ευθειες..δεν φταινε οι αλλοι..το εχεις σκεφτει?:waiting::pointu::pointu::pointu: Ασε που στην επομενη θα ελενξω τι χαπια εχετε μαζι γιατι ολο για κ@τουρημα σταματαγατε...ο δε Χριστοφορος φωναζε μεσα απο το κρανος σε ολη τη διαδρομη...Η τενοντιτηδααααα μουυυυ ελεος ρε γεροντια ελεος!!!!:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
:pointu: Τι Joe Bar κι αρχdi@ μέντολες........PouroDuro Rullezzzzzzzzz λέμεναιςςςςςςςςς !!!!!!!!!!! :friendship:
θες Joe Bar καταστασεις? περιμενε να δεις τον Λευκαδιο σε πιρουετες με χερια ποδια στον αερα να το σωσει ...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Υγ: Ευτυχως που στην βολτα δεν ηταν ο Γατος και ο xlGeorge με το ζορι παλεψαμε να κρατησουμε σε καταστολη τον konkost να μην γκρεμοτσακιστουμε...φανταστειτε να ηταν και οι αλλοι δυο συμμοριτες...θα χαλαγα την αλυσιδα και θα εφευγα..ταχα μου.:banghead::biker2:
Φίλε μου Βαγγέλη.:)
Επρεπε να την "σακκουλευτείτε" τη "δουλειά" ,μόλις είδατε τον ΚονΚοςςςςςςς ,να σκάει με το Τρανσάλπ ελαφρωμένο.;)
Πρέπει να μάθετε να διαβάζετε τα σημάδια!!! :ok:

Οσο για τον ΧΛΓιώργη ,όντως ,κρίμα που δεν ήταν ,του αρέσουν πολύ τα "πλάτσα-πλούτσα" σε λιμνούλες-ποταμάκια να βρέχει κάλτσες κ βρακάκια.:p

Ο Γάτος κοιτάει ήδη στα e-shops για στολή δύτη ,με την οποία θα εμφανιστεί στην επόμενη εξερευνητική PouroDurάδα. ;)
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
βαγγέλη έχεις υλικό βιντεάκια στα χέρια σου.. δώσε πόνο!
Φορτωνινκ....αν και καποιες φασεις καποια κλαρα γυρισε την καμερα..και εδειχνε ουρανο(ακουγονται μονο οι κραυγες πονου..) αλλα εχει μπολικο πραμα ...
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
παλιόπαιδα... τέτοια μυστικά κάνετε και μας αφήνετε να ξερογλυφόμαστε!!!

...στο πορτάκι στο φιλτροκούτι κανονικά πρέπει να έχει κάποιο λαστιχο μόνωση το οποίο δεν το έχω και μπήκε το νεράκι μέσα! Πρέπει να το φτιάξω αυτό...
Βαγγέλη ούτε εμένα έχει λάστιχο στο πορτάκι... αν κάνεις καμιά πατέντα πες να ρθω να την κάνουμε x2!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
παλιόπαιδα... τέτοια μυστικά κάνετε και μας αφήνετε να ξερογλυφόμαστε!!!



Βαγγέλη ούτε εμένα έχει λάστιχο στο πορτάκι... αν κάνεις καμιά πατέντα πες να ρθω να την κάνουμε x2!!
Το περίεργο είναι που θυμάμαι και στο 450 που άνοιγε απο το πλάι παρόμοια το φιλτροκούτι πάλι δεν ήταν στεγανό.

Ενδεχομένως και η Honda Να μην το κάνει στεγανό και να μην υπάρχει καν λάστιχο εκεί. Και βέβαια αν δεν προβλέπεται απο τον κατασκευαστή άντε να το στεγανοποιήσεις. θα το κοιτάξω πάντως και θα σου πω.

Η αλήθεια είναι πως χτες αυτό ήταν λίγο υπερβολικό που έγινε να μπούμε σε νερό 80 πόντους ύψος! Δεν είναι και κάτι που συμβαίνει συχνά!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Στο ΧR κ στο KTM δεν θυμάμαι αν είχε.(εύκολα το βρίσκει κάποιος μέσα απο το manual -ή- το parts list)
Στο TTR πάντως έχει διπλή πατούρα περιμετρικά ,με χοντρό ελαστικό αφρώδες που φωλιάζει μέσα της.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι οτι καλυτερο για ενα καυτο... μοτερ να περναει μεσα απο ενα παγωμενο...ποταμι...
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
θα εχει μεγαλο ενδιαφερων να δουμε τα 1200gs πως θα τα καταφερουν σε αυτην την διαδρομη
ο laloy που εχει 1200gs δηλωσε οτι θα παιρναγε ανετα με το μπεμβε
μενει να αποδειχτει στην πραξη την επομενη φορα:)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι οτι καλυτερο για ενα καυτο... μοτερ να περναει μεσα απο ενα παγωμενο...ποταμι...
Δεν νομίζω πως όσο δουλεύει έχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Σκέφτομαι δηλαδή την περίπτωση εκεί που ταξιδεύεις στην εθνική ξαφνικά πιάνει καταρρακτώδης βροχή και σε 2 λεπτά περνάς μέσα απο ποτάμια νερού. Ούτε μια φορά το έχουμε πάθει ούτε 2!

νομίζω πως αν αγχωνόμουν για κάτι ίσως να ήταν οι δισκόπλακες περισσότερο. Εκεί καλύτερα να κάτσεις 5 λεπτάκια πριν βουτήξεις.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Το εγραψα ετσι για να τονισω την διαφορα θερμοκρασιας...
δεν υπαρχει προβλημα για τους κινητηρες παναγιωτη
το βεντιλατερ το τσεκαρες σημερα αν δουλευει?
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Δεν νομίζω πως όσο δουλεύει έχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Σκέφτομαι δηλαδή την περίπτωση εκεί που ταξιδεύεις στην εθνική ξαφνικά πιάνει καταρρακτώδης βροχή και σε 2 λεπτά περνάς μέσα απο ποτάμια νερού. Ούτε μια φορά το έχουμε πάθει ούτε 2!

νομίζω πως αν αγχωνόμουν για κάτι ίσως να ήταν οι δισκόπλακες περισσότερο. Εκεί καλύτερα να κάτσεις 5 λεπτάκια πριν βουτήξεις.
Συμφωνω εχω πετυχει αναλογες περιπτωσεις απλα οταν βουταει ολο το μοτερ μεσα(συστολη-διαστολη)ασχετα αν εχω περασει κανα δυο φορες μετα απο συjητηση με φιλο μηχανικο τωρα τελευταια αρχιjω και το σκεφτομαι...απο την αλλη ο ιδιος μου λεει να μην το πηγαινω τοσο χωμα...χε...χε.Για τις δισκοπλακες εχεις απολυτο δικιο:ok:.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
δεν υπαρχει προβλημα για τους κινητηρες παναγιωτη
το βεντιλατερ το τσεκαρες σημερα αν δουλευει?
Συννενοηθηκα με τον υπαλληλο... σου....θα σου πει...:p χθες δεν δουλεψε σημερα θα δοκιμασω σε λιγο πριν φυγω για δουλεια....
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Συμφωνω εχω πετυχει αναλογες περιπτωσεις απλα οταν βουταει ολο το μοτερ μεσα(συστολη-διαστολη)ασχετα αν εχω περασει κανα δυο φορες μετα απο συjητηση με φιλο μηχανικο τωρα τελευταια αρχιjω και το σκεφτομαι...απο την αλλη ο ιδιος μου λεει να μην το πηγαινω τοσο χωμα...χε...χε.Για τις δισκοπλακες εχεις απολυτο δικιο:ok:.
Βρίσκεις πολύ φτηνά dakar στο car φιλέ...αστο αυτό μια ο κολος του πονεί....μια βόλτα ,μια εβδομάδα συνεργείο...μιλάω σαν φίλος...
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Αστα αυτα....φιλαρακι... κολοβο...:devilish: το ειχα το dakaraki και ξερω...φιρι φιρι το πας να γινει joe-bar...:friendship:
 
Top Bottom