Νέo Honda Transalp;!

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εγώ προτίθεμαι να ρίξω άλλα δυό τρία και να πάρω άλλο μηχανάκι.
Καμία αντίρηση από μένα σ αυτο..

Για αυτά που θα ήθελα εγώ να δω στο Τ/Α, το V-strom 800 ειναι πολύ πιο ολοκληρωμένο μηχανάκι, στην κατηγορία τιμής, και από εξοπλισμό και από θέση οδηγησης.

Αλλά είπαμε αυτά είναι υποκειμενικά.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακριβώς έτσι είναι, καθώς όλα είναι υποκειμενικά. Το θέμα είναι να μην αρχίσεις μετά τα «αν» και τα «γιατί» επειδή δεν έκανες τη «σωστή» επιλογή και μιζεριάζεις μετά.
Ε όχι κιόλας, τι έγινε τώρα αν ψωνίσεις μόνο ο θάνατος σας χωρίζει; Σας διαβάζουν τα αποφασιστικά μέλη εδώ μέσα και σηκώνουν το φρύδι.

Μπορεί κάλλιστα να μην σου αρέσει και να το στείλεις στον επόμενο. Πάνω από το 50% των γάμων "μωράκι μου θα σ'αγαπώ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ" καταλήγει σε διαζύγιο λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων, σιγά μην κλάψουμε για τα σίδερα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ε όχι κιόλας, τι έγινε τώρα αν ψωνίσεις μόνο ο θάνατος σας χωρίζει; Σας διαβάζουν τα αποφασιστικά μέλη εδώ μέσα και σηκώνουν το φρύδι.

Μπορεί κάλλιστα να μην σου αρέσει και να το στείλεις στον επόμενο. Πάνω από το 50% των γάμων "μωράκι μου θα σ'αγαπώ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ" καταλήγει σε διαζύγιο λόγω ασυμφωνίας χαρακτήρων, σιγά μην κλάψουμε για τα σίδερα.
Η σωστή ατάκα είναι: " Ήρθε για να μείνει"!!! :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
να βαλω αγγελία το gs?
Ηλία αυτό που σκέφτομαι να αλλάξω είναι το XR σε πρώτη φάση, αν καταλήξω κάποια στιγμή σε "καλύτερο 21-18 από το 950" τότε θα φύγει αυτό. Ορίστε βγήκε είδηση :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
DesertX...
Δεν νομίζω ότι έχει καλύτερη σέλα (από ότι βλέπω και διαβάζω στα ριβιούζ). Η απαίτηση για "ημέρα 1000 χιλιόμετρα" είναι ανελαστική.

Το τρανσάλπ ας πούμε (για να μείνω στο θέμα) δεν δείχνει να έχει αυτό που ζητάω σε κανένα επίπεδο.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
DesertX...
Πάντως να ξέρετε όσο μνρα είναι στην εμφάνιση άλλο τόσο ζημιαρικο λέγεται ότι είναι σε ένα απλό πέσιμο που είναι συνηθισμένο για ένα χωμάτινο μηχανάκι.

Πολλά παράπονα στα φορουμ, από χωματερους που μιλάνε για μικρό πτώσεις των €2000
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Είδα DesertX στον δρόμο και πραγματικά είναι κουκλί στον πιο πάνω χρωματισμό!
Αλλά για από μακρυά… :sneaky::Watching:
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Και λέω πότε θα πεταχτεί, τι τα θες ρε μανμου, τέσσερα χρόνια φιλική κυβέρνηση και σε έριξε στα χέρια της Κίνας στο αντίγραφο, αντί να πεις τον πόνο σου την λες στους h8rs, θαυμάζω.
Ειχες εννοια ποτε θα πεταχτω ???? :haε να λοιπον που πεταχτηκα και σουφυγε η εννοια.Φιλικες ή εχθρικες κυβερνησεις,ολες την δουλεια τους κανουν ,και τα γεννια τους βλογανε.Απο κει και περα ο καθενας αναλογα με την κριση του,και την τσεπη του,πορευεται.Μεχρι στιγμης παντως δεν εχω κανενα πονο για την επιλογη μου, ουτε την ''λεω'' σε κανενα. ΙΔΩΜΕΝ.Θα ενημερωνεσαι για την κινεζα,οποτε εχω κατι κακο γι αυτην,για να μην εχεις εννοια και δεν κοιμασε τα βραδυα.:prft:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Αυτό με το gs σχετικό είναι.εγω για να μπορέσω να κάνω πολλά χλμ έβαλα αποστάτες ,ρυθμιζόμενους μαρσπιεδες και άλλαξα 3 σελες και πάλι πιο άνετα κάνω χλμ με το μαμά τουαρεγκ.
Πάντως το desert λένε για κακή σελα άκρως κουραστικη.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Vstrom 800de : 230kgr / 83 ps με σχεση συμπίεσης 12.8:1
Transalp 750: 208kgr / 90ps , με σχεση συμπίεσης 11:1







Suzuki


Honda



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom