Νέo Honda Transalp;!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σύμφωνα με αυτή τη λογική εάν θα ζήσω στο μέλλον στην πόλη θα πρέπει να πάρω σκούτερ...
Δεν έχετε ερωτευτεί ποτέ μου φαίνεται...:rolleyes:
Μη σκας χρυσό μου, εγώ σε καταλαβαίνω
Κι εγώ!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όλοι έτσι λένε μέχρι να οδηγήσουν το σωστό σκούτερ. Και να τσαγιασουν κανένα μηχανάκι.
Αν αναφέρεσαι στο X-ADV θα συμφωνήσω. Αν και.... είδα τιμές ανταλλακτικών πρόσφατα και βγήκε από τη wish list.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δηλαδή αν είχε φτηνά ανταλλακτικά....

Δεν έχω δει καθόλου τιμές πλαστικά.

Φαντάζομαι ότι για .. έστω περίπου περιπετειώδη μηχανάκια θα έπρεπε να είναι φτηνά
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δηλαδή αν είχε φτηνά ανταλλακτικά....

Δεν έχω δει καθόλου τιμές πλαστικά.

Φαντάζομαι ότι για .. έστω περίπου περιπετειώδη μηχανάκια θα έπρεπε να είναι φτηνά
Αν είχε φθηνά ανταλλακτικά είπαμε... wish list. Για εμένα είναι μια εκπληκτική πρόταση για συγκεκριμένες χρήσεις, όχι για να σε εξιτάρει αλλά ένα πολυεργαλείο.

Έγραψα ακριβά.... λάθος λέξη.... Πανάκριβα; Χμμμ.... δε ξέρω και πάλι αν είναι σωστή η λέξη.

Σύντομο quiz με την επισήμανση ότι όλα τα εξωτερικά τμήματα σε αυτό το εύρος τιμών βρίσκονται.

Πόσο στοιχίζει αυτό:

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν είχε φθηνά ανταλλακτικά είπαμε... wish list. Για εμένα είναι μια εκπληκτική πρόταση για συγκεκριμένες χρήσεις, όχι για να σε εξιτάρει αλλά ένα πολυεργαλείο.

Έγραψα ακριβά.... λάθος λέξη.... Πανάκριβα; Χμμμ.... δε ξέρω και πάλι αν είναι σωστή η λέξη.

Σύντομο quiz με την επισήμανση ότι όλα τα εξωτερικά τμήματα σε αυτό το εύρος τιμών βρίσκονται.

Πόσο στοιχίζει αυτό:

Όσο ένα νεφρό!!!!
Τι κέρδισα;;;;; :ha
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Άντε, επειδή ο Γιάννης αργεί να παίξει στο quiz το αποκαλύπτω:

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Κοντά στα επτακόσια euros!

Άλλο παράδειγμα: Κάθε φανάρι μαζί με τη βάση του... χίλια euros!

Δηλαδή το αγοράζεις και του βάζεις κάγκελα όπου έχει και δεν έχει βίδα να πιαστούν.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Στους Δολομίτες στην Μέκκα του μοτοσυκλετισμού στην Ευρώπη σε ον οφ ή adventure τέλος πάντων, είδα μόνο 2 ΚΤΜ και ελάχιστα vstrom 650.

Ενώ υπήρχαν άπειρα gs κάθε χρονολογίας, διάφορα Ducati, πάτα πολλά Άφρικα και Τρανσαλπ καρμπυρατέρ, πολλά καινούργια Άφρικα και Super Tenere, t7 και tracer μπόλικα και φυσικά Benelli λόγω Ιταλίας.
Εντάξει say no more στέλνω τώρα μήνυμα στην Πίρερ ανώνυμη εταιρεία να ζητήσω να ανακαλέσουν δημόσια το ψέμα τους ότι πουλάνε μηχανάκια, αν δεν τα βλέπει ο Κώστας και ο Γιώργος δεν υπάρχουν πουθενά. Να δεις που τα κρατάνε στις υπόγες για να βγουν στο ιμπέι "αγρατζούνιστο τιμή όσο το πήρα, χάρισμα" μετά δέκα χρόνια.
Κωστα να συμπληρωσω επειδη δεν ταπες ολα. Ειμαστε 5 μηχανακια στο πασο του Muraglione (εμεις οι τρεις με 1150GS, KTM390, CRF1000 και τα παιδια που γνωρισαμε στο πλοιο με XLV1000 και VStrom650). Γινεται της τρελης στο πασο με μηχανακια ολων των ειδων (θυμαμαι εναν τυπο απο απεναντι τελειως ξαπλα στη στροφη με ενα Ducati να μας χαιρεταει σηκωνοντας το ποδι :roflmao:), στριβουμε και μεις γιατι μπηκαμε για τα καλα στο τριπακι αλλα κατι δεν καθεται καλα. Και ξαφνικα ..the penny dropped: "Τα ΚΤΜ που ειναι ρε παιδια??!" Στις υπογες που λεει ο Αμυρου?? Αγνωσται αι βουλαι των κατεμακηδων, μηπως δεν ειχανε οδικη?? :roflmao:

Και στη συνεχεια, οργωνουμε την Τοσκανη με τα ΚΤΜ αφαντα και εχουμε αγχωθει και μεις, τι παιζει ρε παιδια, καμια συνομωσια, αρνηση, τα-κραταω-στην-υπογα-για-διαμαρτυρια επειδη λενε οτι μενουν, ελα μου ντε... Τελικα το απογευμα της τριτης μερας στη Ιταλια ειδαμε ενα 1290 στη Μπολωνια και ανακουφιστηκαμε φωναζοντας ολοι μαζι "Κατεμι, κατεμι !!" :D:roflmao: Στη συνεχεια τις αλλες δυο μερες μεχρι το Mugello και παλι αφαντα :rolleyes: Αλλα φευγοντας απο Αλπεις για Γαλλια, ειδα άλλα κανα δυο εκει πανω και ηρεμησα :p Τι γυαλια φοραγαμε? Εκτος απο ηλιου, τα γυαλια αυτων που ταξιδευουν σε Ευρωπη, Βαλκανια κλπ.

ΥΓ Αυτα το καλοκαιρι του 2022, το περασμενο καλοκαιρι παλι τα ιδια. Ειδικα δε για 950/990, δεν ειδα ουτε ενα φορτωμενο να ταξιδευει στην Ευρωπη εδω και χρονια, μονο πολυ παλιοτερα εβλεπα που δεν ειχανε βγει ακομα τα 1x90, αλλα και τοτε μετρημενα οπως και τωρα τα πιο καινουργια. Ισως ready to race but is it ready to travel? ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άλλοι πάνε Σέρρες για birdwatching, η φατρία των χονταίων βγαίνει ΕΕ για KTMwatching. Εδώ το διαβάσατε πρώτοι, σας παρακολουθούν και σας μετράνε, δεν είναι ιδέα σας. Meanwhile, στην ημεδαπή χόντα εκδρομή βουνό δεν βλέπεις, είναι όλα μαζεμένα Δολομίτες και πάνω/κάτω στην υπέροχη Τοσκάνη από την ανατολική ακτή προς δυτική και πίσω γιατί το πάσο είναι όντως υπέροχο. Τι α κανς.

(Προσπαθώ επίσης να καταλάβω τι είδους διαστροφή είναι αυτό το "είμαι με την ομάδα των νικητών" γιατί βλέπω την μάρκα μου στο δρόμο και δεν βλέπω την άλλη. Μεγαλώνει το κατιτίς σας έτσι; Καλυτερεύει το μηχανάκι σας; Παρακαλώ, αν έχετε την καλωσύνη, μοιραστείτε την γνώση και την σοφία με το πόπολο. Όσοι έχετε MV Agusta ξερω 'γω, προλαβαίνετε δεν προλαβαίνετε να κόψετε φλέβες από απόγνωση γιατί δεν σας είδε το παρεάκι)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η κουβέντα θυμίζει το ανέκδοτο του τύπου με το Zastava ο οποίος ρωτάει τον οδηγό της Ferrari εάν βγήκαν καλά αυτά γιατί δεν τα έχει δει να κυκλοφορουν πολύ... :roflmao:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εκλογές 2023
Δείτε τα αποτελέσματα σε Περιφέρειες και Δήμους

Χανει Bormio, Madonna di Campiglio και 5 περιφερειες η ΚΤΜ
:ha
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Χανει Bormio, Madonna di Campiglio και 5 περιφερειες η ΚΤΜ
:ha
Στις ιδιες περιφερειες ανεβαινει το καινουργιο Τρανσαλπ :D :roflmao: Φωτο λιγο μετα την Cortina d'Ampezzo οπου καινουργιο Αλπ και τιμιόξυλο (sic) που γυρναγανε τους Δολομιτες παρκαρανε διπλα μας.




Ειδα παντως αρκετα καινουργια Αλπ το καλοκαιρι στην Ιταλια οπου διαβασα καπου οτι πουλαει παρα πολυ, και γενικα παλια Αλπ και Αφρικα ειναι απο τα αγαπημενα των Ιταλων.
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
εγω απο την αλλη φετος μεχρι νορβηγια και περυσι αλπεις ειδικα ειιδα αρκετα ktm να κυκλοφορουν . Για το 990/950 θα συμφωνησω και τις 2 χρονιες να εχω δει 4 !
ενταξει ο βασιλιας του ταξιδιου ειναι η bmw ειναι γεματο παντου .
περυσι στο furka pass 15 αυγουστου πετυχα 10 μηχανακια μαχ , θα γυρισω να πω οτι δεν εχει καθολου μηχανακια σε αυτο το πασο?
ειναι και η στιγμη τι θα πετυχεις !
 
Top Bottom