Ο "μύθος" του Nordkaapp!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα σε όλους. Σαν προσωπικό γούστο είμαι με τον tattoopanther και μόνο που έχει φορεθεί τόσο πολύ αυτό το nordcap και έχει τόσο πολύ χιλιομετρο απο εθνική να πας αν δεν έχεις μπόλικες μέρες δεν με τραβάει σαν προορισμός. Να είχα 3 μήνες και να πήγαινα βήμα βήμα μέχρι εκεί και να είχα χρόνο να αφιερώσω στα ενδιάμεσα εννοείται. Για μένα έχουν πιο πολύ αξία τα ενδιάμεσα σχεδόν πάντα παρά ένας στεγνός προορισμός. Όσο πιο πλούσια είναι τα ενδιάμεσα τόσο πιο γεμάτο είναι το ταξίδι. Αν δώ κάποιον με 20 μέρες άδεια απο την δουλειά να ξελιγώνεται στο χιλιομετρο για να πάει και να γυρίσει στο nordcap σίγουρα δεν θα πω νά κάτι που θα έκανα. Θα δυσκολευτώ να τον καταλάβω αλλά στο τέλος θα πώ μακάρι να είναι κάτι που γουσταρε να κάνει και να μην απογοητευτεί απο κάτι που απλά έγινε μόδα.

Παρόλα αυτά, γενικά αν δω κάποιον/κάποια να ανεβάζει ταξιδιωτικό πώς πήγε ακόμα και μέχρι το Γαλαξίδι το χαίρομαι και το απολαμβάνω εξίσου καθώς ο άνθρωπος έχει ανάγκη απο ταξίδι και όταν βλέπω κάποιον να ξεφευγει απο την ρουτίνα του, να περνάει διόδια και να φεύγει, για μένα στην εποχή που ζούμε με την έλλειψη χρημάτων, την έλλειψη χρόνου, το άγχος, τη πίεση απο μόνο του είναι κάτι όμορφο και το χαίρομαι για αυτόν. Ποτέ δεν θα κάνω κάτι άλλο εκτός απο όμορφες σκέψεις για κάποιον που ανέβάζει ένα ταξιδιωτικό ακόμα και αν δεν μου αρέσει πώς γράφει ή κάποιο απο τα μέρη που πήγε. Θα χαλαστώ μόνο άμα πάει να ΄΄φλεξάρει΄΄ απλά τη μηχανάρα του ή τον πλούτο του και το υπόλοιπο είναι ένα κενοτάφιο ιδεών και εμπειριών.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ο πιο σούπα προορισμός είναι η Ρουμανία , έχει πάει κ η κουτσή Μαρία της Ελλάδας .
Σούπα προορισμός επίσης είναι το στελβιο για ευρώ-πεους , ούτε εκεί μην πάμε .

καλά λεω εγώ μέχρι τα καμμένα βούρλα για σπα στο μιτσι χοτελ

Γενικά όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια και όλες οι προτάσεις ξεκινάνε με ένα Αν
Αν είχα χρόνο
Αν είχα χρήμα
Αν η γιαγιά μου είχε ρόδες κτλ

Ρε καλά κάνει ο κόσμος και ξεκινάει για μακριά η κοντά και δεν είναι ταξιδιώτης του πληκτολογιου .

#μονονορντκαπρενιαμου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Εγώ τώρα μπερδεύτηκα.... τελικά πάμε nordcap για λεζα η οχι ?
και αν όχι, που πάμε δλδ ?
όχι τίποτε άλλο παρακολουθούν και κάτι μοτοσυκλετιστες influencers και δεν θα ξέρουν σε πόσα επεισόδια να ανεβάσουν την επόμενη δημιουργία περιεχομένου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα χαλαστώ μόνο άμα πάει να ΄΄φλεξάρει΄΄ απλά τη μηχανάρα του ή τον πλούτο του και το υπόλοιπο είναι ένα κενοτάφιο ιδεών και εμπειριών.
Αυτό πάλι με τι κριτήρια αποφασίζεται ότι συμβαίνει; Κάλλιστα ο φλεξαρω για τα κριτήρια του ενός είναι ο Τρισμέγιστος για τα κριτήρια άλλου.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό πάλι με τι κριτήρια αποφασίζεται ότι συμβαίνει; Κάλλιστα ο φλεξαρω για τα κριτήρια του ενός είναι ο Τρισμέγιστος για τα κριτήρια άλλου.
Υπάρχει manual να σου ορίσω αν κάποιος είναι ωραίος χαλαρός τύπος και σεμνός έναντι του αν είναι λεζάντας και καβαλημένος? Είναι καθαρά υποκειμενικό και θέμα ανατροφής και αντιλήψεων.Φαντάζομαι είναι αυτό που αποπνέει ο καθένας. Αυτό που σου βγάζει. Στον τρόπο που γράφει, στον τρόπο που παρουσιάζεται, στις αξίες που προβάλλει και στην σημασία που δίνει σε πράγματα και καταστάσεις.

Προσωπικά μου αρέσουν οι απλοί, σεμνοί και cool τύποι που είτε με παπί είτε με Multistrada V4 θα μείνουν στην ουσία των πραγμάτων και θα σου βγάλουν ένα συναίσθημα και μια αγάπη για τη ζωή και το ταξίδι και όχι ένα καβάλημα υπο κάθε έννοια. μπορούμε πιστεύω με την εμπειρία της ζωής να αξιολογήσουμε εν τέλει χωρίς πολλά πολλά τί ρόλο βαράει ο καθένας και αν μας ταιριάζουν οι συχνότητες του. Αλλά και πάλι δεν περιμένω τα δικά μου κριτήρια να είναι της πλειοψηφίας. Εξάλλου βγαίνει ένα τραγούδι trap που λέει για κόκα, γκόμενες και λεφτά και κάνει 2 εκατ. views σε μια βδομάδα, ποιός έιμαι εγώ να ορίσω τί είναι αγαπητό και σύνηθες πλέον. Μιλώ για τον εαυτό μου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει manual να σου ορίσω αν κάποιος είναι ωραίος χαλαρός τύπος και σεμνός έναντι του αν είναι λεζάντας και καβαλημένος? Είναι καθαρά υποκειμενικό και θέμα ανατροφής και αντιλήψεων.Φαντάζομαι είναι αυτό που αποπνέει ο καθένας. Αυτό που σου βγάζει. Στον τρόπο που γράφει, στον τρόπο που παρουσιάζεται, στις αξίες που προβάλλει και στην σημασία που δίνει σε πράγματα και καταστάσεις.

Προσωπικά μου αρέσουν οι απλοί, σεμνοί και cool τύποι που είτε με παπί είτε με Multistrada V4 θα μείνουν στην ουσία των πραγμάτων και θα σου βγάλουν ένα συναίσθημα και μια αγάπη για τη ζωή και το ταξίδι και όχι ένα καβάλημα υπο κάθε έννοια. μπορούμε πιστεύω με την εμπειρία της ζωής να αξιολογήσουμε εν τέλει χωρίς πολλά πολλά τί ρόλο βαράει ο καθένας και αν μας ταιριάζουν οι συχνότητες του. Αλλά και πάλι δεν περιμένω τα δικά μου κριτήρια να είναι της πλειοψηφίας. Εξάλλου βγαίνει ένα τραγούδι trap που λέει για κόκα, γκόμενες και λεφτά και κάνει 2 εκατ. views σε μια βδομάδα, ποιός έιμαι εγώ να ορίσω τί είναι αγαπητό και σύνηθες πλέον. Μιλώ για τον εαυτό μου.
Δεν ζητάω manual, απλά σε αυτό που λες πιο πίσω φαίνεται ότι η κρίση είναι υποκειμενική και η ερώτηση έγινε με σκοπό να τονίσει το ότι δεν υπάρχει μία κατά γράμμα συνταγή.

Με αφορμή το ότι γράφτηκε πιο πίσω, για τον ίδιο άνθρωπο θα βρεθεί ο Βαγγέλης που θα έχει την γνώμη του, ο Γιάννης που θα έχει την δική του και μπορεί να ταυτίζονται, μπορεί να είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Αν ο οποιοσδήποτε κάνει το οτιδήποτε περιμένει ΜΟΝΟ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ χειροκρότημα και έπαινο σε οτιδήποτε κάνει υπάρχει θεματάκι, κυρίως με τον ίδιο και λιγότερο με τους άλλους.



Αυτό δεν έχει να κάνει με την απαξίωση προορισμών γιατί "πάει ο κόσμος σαν τις μύγες στα σκατά".


Στην συζήτηση δηλαδή το "ο Τάδες που πήγε Νόρντκαπ πήγε μόνο και μόνο για να δειχτεί μεγάλος και σημαντικός" είναι διαφορετικό από το "ο Τάδες πήγε Νόρντκαπ ενώ θα μπορούσε να πάει Κάτω Σέκλανα και με τα 1200 ευρώ της βενζίνης να περάσει τρεις μήνες μπάφο και τσίπουρο, να μην το πει σε κανέναν και μαθευτεί και χαλάσει το μέρος".
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
amyroukai όλα τα psy κάνουν για όλους. Αλλά μια βασική προϋπόθεση για να έχει επιτυχία, είναι αυτός που τα επισκέπτεται να έχει αποδεχτεί ότι υπάρχει πρόβλημα και να θέλει διόρθωση.

Κανένας psy δεν κάνει θαύματα αν ο καθένας που τους επισκέπτεται αρνείται να κάνει δουλειά.

Έτσι για ενημέρωση.






Οσο για ταξίδια, GS (γιατί βλέπω ότι εκεί κολλάνε όλοι), προορισμοί, δελαφράγκες κλπ κλπ, καλώς κάνει ο καθένας ότι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Ειδικά αν δεν τα χρωστάει σε άλλους.

Οπότε από κριτικούς πληκτρολογίου έχουμε πολλούς, από άλλα πάσχουμε !
Καλές βόλτες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
όλα τα psy κάνουν για όλους.
Αν υπήρχε μία συνταγή για όλους, δεν θα υπήρχαν τόσες πολλές προσεγγίσεις στο θέμα.

Το GS αναφέρεται απλά ως το δημοφιλές και πασίγνωστο αρχέτυπο της ακριβής μοτοσικλέτας. Θα μπορούσαμε να λέμε η Multistrada Rally που είναι στο προσωρινό top των καταλόγων, δεν θα το καταλάβουν πολλοί όμως. Λίγο χαλιούνται οι κάτοχοι, τι α κανς, α κατς α μαλώεις, το ήξεραν πριν ψωνίσουν.


Αν θες λίγο να διευρύνεις τους ορίζοντες σου σχετικά με τον κοινωνικό σχολιασμό, από άνθρωπο που έχει και τα πτυχία να το υποστηρίξει, διάβασε το πως οργανώθηκαν και πως μεγάλωσαν οι πρώτες κοινωνίες στο Sapiens του Χαράρι. Δες και το θέμα της υστεροφημίας, η οποία ήταν τρελή επιδίωξη των αρχαίων ημών προγόνων και κόλλησαν την ασθένεια και στους Ρωμαίους, απαιτούσε να συζητιούνται τα ονόματά τους. Δεν είναι λάθος το "κουτσομπολιό" κατ' ανάγκη.
 

chrismma

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
Ποδηλατο
...μην τρώτε παπάδες και πρόλογο ότι κάτι έγινε αν πάτε κατά πάνω
Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά. Ίσως επειδή είμαι άπειρος απο ADVing.
Επειδή είμαι Nordkappικός διαβάζω ότι ταξιδιωτικό υπάρχει για το θέμα.
Μιλάμε για περιπτώσεις που φορτώνουν τις μηχανές και πάνε απο εθνικές οδούς σερί μέχρι το Nordkapp και πίσω; Δεν θα το έκανα ποτέ αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν έκαναν και κάτι. Θυμάμαι κάτι παιδιά απο βόρεια Ελλάδα που πήγαν κάπως έτσι (sourdkapp;; ) και έφαγαν όλα τα χιόνια του Όντιν στον δρόμο, ή τον Νικανθή που έχει το αγαπημένο ταξιδιωτικό αρκετών που έπαθε νεύρωση απο τους καφέδες και δεν μπορούσε να σταματήσει να οδηγάει.
Μιλάμε για άλλους που πάνε χαλαρά με ξενοδοχεία και μπριζόλες ταράνδου; Πάλι εντυπωσιακά μου φάνηκαν, δοκίμασαν και τον ντόπιο πολιτισμό (που έτσι και αλλιώς είναι για ακριβά γούστα) .
Δεν με χαλάει εμένα προσωπικά το να κράζει κάποιος το ταξίδι αυτό, ούτε με αποτρέπει εξάλλου οι λογοι μου είναι πολύ προσωπικοί, αλλά το έχω πραγματικά απορία. Τέτοια σχόλια θα τα καταλάβαινα κάπως για αυτούς που ποδοπατούνται στην Σαντορίνη για μια φώτο την κλασσική και δήθεν μαγική ενώ στην πραγματικότητα ειναι σαν σαρδέλες, αλλά το ταξίδι στο NK με μηχανή απο την Ελλάδα έχει ένα στάνταρ που στα μάτια μου όπως και να το κάνει ο άλλος μου μοιάζει φοβερό κατόρθωμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Δεν ξέρω τι λέτε πάντως εμένα το nordcap μου άρεσε. Άνετα το ξαναεπέλεγα. Για τα λεφτά του πολύ τίμιο και οικονομικό θεωρώ για αυτά που προσφέρει. Άσε που εξίσου οικονομικά το συνδυάζεις και με το από πάνω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
[
Νομίζω πως μια μεμονωμένη άποψη κάποιου που δεν ψήνεται τόσο με την υπερδιαφημιση του nordcap,την υπερβολική ενασχόληση με αυτό παγκοσμίως και τον ορισμό του ως μέγιστο στόχο και κατορθωμα και τα ενδεχομένως κακως κείμενα που έχουν γίνει όπως Ζουλού Έλληνες να σκαρφαλώνουν στη μπάλα εκεί για τη φωτό όπως ανέφερε ο καπετάν Ιγγλο δεν αλλοιώνει σε κάτι τα συναισθήματα που έχει κάποιος για αυτό.

Είναι απλά μια άποψη, μια σταγόνα στον ωκεανό. Εξάλλου το ταξίδι είναι τόσο προσωπικό πράγμα που δεν μας αφορούν αυτά. Τι σημασία έχει να μην αρέσει στους περισσότερους η Αττικοβοιωτία ας ουμε αν εγώ περνάω με τέρμα Τερλέγκα στα ακουστικά και τη βρίσκω να βλέπω αχυρομπαλες εξω από τη Θήβα. Τι σημασία έχει αν πήγα Καζακστάν και κάποιος πιστεύει πως ρίσκαρα τη ζωή μου και ταλαιπωρήθηκα στις κοτρωνες χωρίς νόημα αν για μένα ήταν εμπειρία ζωής και γουσταρα να μου φύγουν τα σφραγίσματα?!

Και εν τέλει γιατί κάποιοι επηρεάζονται τόσο από τους σχολιαστές του πληκτρολογίου? Σε φόρουμ είμαστε. Αν δεν ψάχνουμε και την διαφορετική άποψη η ακόμα και την προστριβή κάποιες φορές στη κουβέντα με καλοπροαίρετη ελπίζω διάθεση τι στον πεοντα κάνουμε μέσα σε ένα φόρουμ? Αν απλά θέλουμε χώρο λατρείας υπάρχουν ομάδες στο fb ταγμένες περισσότερο. Μπαίνεις nordcap lovers και απολαμβάνεις ηρεμία πνεύματος και αν μπει κανείς μέσα ορεξατος για μαγκιά γίνεται ένα ομαδικό πέσιμο έφυγε. Απλά πράγματα.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Εγώ αυτό δεν το καταλαβαίνω ειλικρινά. Ίσως επειδή είμαι άπειρος απο ADVing.
Επειδή είμαι Nordkappικός διαβάζω ότι ταξιδιωτικό υπάρχει για το θέμα.
Μιλάμε για περιπτώσεις που φορτώνουν τις μηχανές και πάνε απο εθνικές οδούς σερί μέχρι το Nordkapp και πίσω; Δεν θα το έκανα ποτέ αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν έκαναν και κάτι. Θυμάμαι κάτι παιδιά απο βόρεια Ελλάδα που πήγαν κάπως έτσι (sourdkapp;; ) και έφαγαν όλα τα χιόνια του Όντιν στον δρόμο, ή τον Νικανθή που έχει το αγαπημένο ταξιδιωτικό αρκετών που έπαθε νεύρωση απο τους καφέδες και δεν μπορούσε να σταματήσει να οδηγάει.
Μιλάμε για άλλους που πάνε χαλαρά με ξενοδοχεία και μπριζόλες ταράνδου; Πάλι εντυπωσιακά μου φάνηκαν, δοκίμασαν και τον ντόπιο πολιτισμό (που έτσι και αλλιώς είναι για ακριβά γούστα) .
Δεν με χαλάει εμένα προσωπικά το να κράζει κάποιος το ταξίδι αυτό, ούτε με αποτρέπει εξάλλου οι λογοι μου είναι πολύ προσωπικοί, αλλά το έχω πραγματικά απορία. Τέτοια σχόλια θα τα καταλάβαινα κάπως για αυτούς που ποδοπατούνται στην Σαντορίνη για μια φώτο την κλασσική και δήθεν μαγική ενώ στην πραγματικότητα ειναι σαν σαρδέλες, αλλά το ταξίδι στο NK με μηχανή απο την Ελλάδα έχει ένα στάνταρ που στα μάτια μου όπως και να το κάνει ο άλλος μου μοιάζει φοβερό κατόρθωμα.
Το ότι δεν θέλω να επιστρέψω Σκανδιναβία δεν σημαίνει ότι κράζω όποιον πήγε ή θέλει να πάει
ή ονειρεύεται να πάει.
Όλα όσα γράφονται αφορούν αυστηρά προσωπικές επιλογές.
Σε καμία περίπτωση δεν κατακρίνουμε τις διαφορετικές επιλογές.
(εκτός αν βλάπτουν γενικώς. πχ πόλεμος με πρόσφυγες κλπ)

Που Χου
Η θεία δίπλα απ το σπίτι μπορεί για σένα να είναι πουρό
αλλά για μένα που είμαι Rondi (από το γερόντι)
μου κάνει μια χαρά.
Το δεν θέλω να κάνω ΕΓΩ δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση μην το κάνεις εσύ
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το ότι δεν θέλω να επιστρέψω Σκανδιναβία δεν σημαίνει ότι κράζω όποιον πήγε ή θέλει να πάει
ή ονειρεύεται να πάει.
Όλα όσα γράφονται αφορούν αυστηρά προσωπικές επιλογές.
Σε καμία περίπτωση δεν κατακρίνουμε τις διαφορετικές επιλογές.
(εκτός αν βλάπτουν γενικώς. πχ πόλεμος με πρόσφυγες κλπ)

Που Χου
Η θεία δίπλα απ το σπίτι μπορεί για σένα να είναι πουρό
αλλά για μένα που είμαι Rondi (από το γερόντι)
μου κάνει μια χαρά.
Το ότι δεν θέλω να κάνω ΕΓΩ αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση μην το κάνεις εσύ
Ροντι..... γαμω
Το κλέβω και πάω να αλλαξω το nickname του πουλιού
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
[
Νομίζω πως μια μεμονωμένη άποψη κάποιου ...... Απλά πράγματα.
Στην Ελλάδα φίλε μου είναι δύσκολο να έχεις δική σου άποψη
Οι απόψεις πάνε πακέτο όλες κι αν πεις οτιδήποτε διαφορετικό γίνεσαι ναιμεναλλάς,
ανθέλληνας, ρατσιστής, μισογύνης εθνίκι και ότι άλλη μλκια κατεβάσει η γκλάβα
του καθ ενός.
Τόλμα να πεις ας πούμε ότι ο μαύρος δεν είναι έγχρωμος
γιατί το μαύρο δεν είναι χρώμα αντίθετα με το άσπρο
που συμπεριλαμβάνει όλα τα χρώματα !
Σε χρόνο 0 θα σε βρίζει η μισή Ελλάδα ως ρατσιστή
και θα σε χειροκροτεί η άλλη μισή επειδή λες τα σύκα σύκα
(αν το κάνεις δώσε σήμα να φέρω ποκ κορν) :ll:
Αυτό που επίσης δεν γίνεται κατανοητό, λόγο κεκτημένης κοινωνικής ταχύτητας,
είναι ότι πολλοί άνθρωποι δεν προσπαθούν να σε πείσουν γιατί απλά
δεν θεωρούν εαυτό κλειδοκράτορα της απόλυτης αλήθειας.
Υπάρχει περίπτωση ν' αλλάξουν και γνώμη αν τους πείσεις
Τώρα αν ο άλλος δεν διαβάζει καν τι γράφεις ή διαβάζει τα μισά....
Ε υπάρχει θέμα
:sn:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Στην Ελλάδα φίλε μου είναι δύσκολο να έχεις δική σου άποψη
Οι απόψεις πάνε πακέτο όλες κι αν πεις οτιδήποτε διαφορετικό γίνεσαι ναιμεναλλάς,
ανθέλληνας, ρατσιστής, μισογύνης εθνίκι και ότι άλλη μλκια κατεβάσει η γκλάβα
του καθ ενός.
Τόλμα να πεις ας πούμε ότι ο μαύρος δεν είναι έγχρωμος
γιατί το μαύρο δεν είναι χρώμα αντίθετα με το άσπρο
που συμπεριλαμβάνει όλα τα χρώματα !
Σε χρόνο 0 θα σε βρίζει η μισή Ελλάδα ως ρατσιστή
και θα σε χειροκροτεί η άλλη μισή επειδή λες τα σύκα σύκα
(αν το κάνεις δώσε σήμα να φέρω ποκ κορν) :ll:
Αυτό που επίσης δεν γίνεται κατανοητό, λόγο κεκτημένης κοινωνικής ταχύτητας,
είναι ότι πολλοί άνθρωποι δεν προσπαθούν να σε πείσουν γιατί απλά
δεν θεωρούν εαυτό κλειδοκράτορα της απόλυτης αλήθειας.
Υπάρχει περίπτωση ν' αλλάξουν και γνώμη αν τους πείσεις
Τώρα αν ο άλλος δεν διαβάζει καν τι γράφεις ή διαβάζει τα μισά....
Ε υπάρχει θέμα
:sn:
nordcap με χαρλευ και πισω μια αραπινα κουβανη..για τα ζεσταματα :cool:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Top Bottom