Προβολάκια Ομίχλης.. Ιδέες..

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Νομίζω ότι μέχρι 150€ το τελωνείο είναι γύρω στα 25€...
Φιλαρακι πληρωσε γι αυτα 30+.

Δεν υπαρχει λογικη στο τελωνειο επειδη συνηθως τα εμπορευματα δεν συνοδευονται απο αποδειξη.Σε καποιους εχουν ζητησει να αποδειξουν ποσο αγορασαν κατι αλλα δεν το παιρνουν παντα υποψιν τους.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φιλαρακι πληρωσε γι αυτα 30+.

Δεν υπαρχει λογικη στο τελωνειο επειδη συνηθως τα εμπορευματα δεν συνοδευονται απο αποδειξη.Σε καποιους εχουν ζητησει να αποδειξουν ποσο αγορασαν κατι αλλα δεν το παιρνουν παντα υποψιν τους.
Σε καλό δρόμο είμαστε...:wacky:
 

COOKER

Μέλος
Όνομα
nektarios
Μοτό
versys x 300
Συν 30-40 ευρω τελωνειο.
Απο banggood...βαλτε τσεκ στο

Priority Direct Mail
...και δεν περναει τελωνειο...εχει μια μικρη επιβαρυνση
βεβαια...αλλα καμια σχεση με το τελωνειο !
το κοιταω και θελει 2.48 δολαρια..τιποτα !1
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Απο banggood...βαλτε τσεκ στο priority...και δεν περναει τελωνειο...εχει μια μικρη επιβαρυνση
βεβαια...αλλα καμια σχεση με το τελωνειο !
Ισχύει...
Νομίζω επίσης ότι χρησιμοποιούν αποθήκες τους στην Ε.Ε για την αποστολή...:thumbsdown:
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
55ευρω απο Κινα (μεσω αποθηκων στην Αγγλια)

Ωραια φαινονται αν και εγω δεν θα τα στηριξω σε καγκελο αλλα σε επιπεδη βαση,οποτε δεν ξερω αν θα ταιριαξουν.
Απο φωτισμο τι λενε?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ωραια φαινονται αν και εγω δεν θα τα στηριξω σε καγκελο αλλα σε επιπεδη βαση,οποτε δεν ξερω αν θα ταιριαξουν.
Απο φωτισμο τι λενε?
Aυτα εχω στο 1090, πολυ καλα προβολακια για τα λεφτα τους και με δεσμη κομμενη "μαχαιρι", ωστε να μην τυφλωνεις κανεναν. Εξαιρετικο ευρος, δουλευουν πολυ καλα για φωτισμο στα πλαγια του δρομου. Το μονο που θελουν ειναι ροδελες γκροβερ οδοντωτα μεταξυ της κατακορυφης βασης και του στηριγματος U που εχει το προβολακι, γιατι αλλιως οσο και να σφηξεις τα προβολακια κουνιουνται απο τις λακουβες πανω-κατω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
advmonster

Τον προτιμούν αρκετοί στο advrider.com καθώς είναι αναβάτης που ασχολήθηκε με την κατασκευή προβολακίων πρωτίστως για adventure moto.
Είναι αρκετά στιβαρές κατασκευές, και υπάρχουν πολλές επιλογές όταν κάνεις την παραγγελία όπως βάσεις στήριξης, καλωδιώσεις, επιλογή dimmer (στο Ελλαδιστάν δε χρειάζεται προς το παρόν), καθώς επίσης χρώμα κίτρινο ή λευκό (για εμένα πολύ σημαντικό γιατί στην ομίχλη όσο πιο θερμό είναι το φως τόσο λιγότερο αντανακλάται).
Είναι επίσης σε καλή τιμή, τουλάχιστον σε καλύτερη από τα υποτιθέμενα καλά κιτ που κυκλοφορούν.

 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
(για εμένα πολύ σημαντικό γιατί στην ομίχλη όσο πιο θερμό είναι το φως τόσο λιγότερο αντανακλάται).
Για την ακριβεια το χρωμα του φωτος δεν εχει καμια σημασια στο κατα ποσο διαπερναει τη βροχη/ομιχλη κτλ , ουτε ποσο αντανακλαται, αλλα ναι, το κιτρινο φως -οπως και τα κιτρινα γυαλια- βοηθανε πολυ το ματι σε συνθηκες ομιχλης, "ξεκουραζουν" και γιαυτο εχω παντα ενα ζευγαρι κιτρινα γυαλια στη βαλιτσα.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Τελικα νομίζω αυτά Motorcycle LED Auxiliary Fog Light Aluminum Alloy Safety Driving Spot Lamp For BMW R1200GS ADV F800G Sale - Banggood Mobile
που προτείνατε οι περισσότεροι είναι η καλύτερη επιλογη και vfm.
Επίσης στα reviews που εχουν γράψει, όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Τα βρήκα όμως και ebay και λέω να τα πάρω απο εκει που το ξέρω κίόλας το μαγαζί:laugh: Front Led Auxiliary Fog Lights Lamps For BMW R1200 GS /ADV F800 With Cover Wire 657631768016 | eBay
Θα τα παραγγείλω και ενημερώνω οταν τα βάλω!:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελικα νομίζω αυτά Motorcycle LED Auxiliary Fog Light Aluminum Alloy Safety Driving Spot Lamp For BMW R1200GS ADV F800G Sale - Banggood Mobile
που προτείνατε οι περισσότεροι είναι η καλύτερη επιλογη και vfm.
Επίσης στα reviews που εχουν γράψει, όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Τα βρήκα όμως και ebay και λέω να τα πάρω απο εκει που το ξέρω κίόλας το μαγαζί:laugh:Front Led Auxiliary Fog Lights Lamps For BMW R1200 GS /ADV F800 With Cover Wire 657631768016 | eBay
Θα τα παραγγείλω και ενημερώνω οταν τα βάλω!:friendship:
Χρήστο καλημέρα.
Τα πρώτα έρχονται από αποθήκη στο UK (το γράφει...) οπότε σημαίνει ότι δεν έχει τελωνείο,τα δεύτερα από Κίνα με ότι συνεπάγεται αυτό σε χρόνο και εκτελωνισμό...;)
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Οχι, απο ebay ηταν. Γράφει παντως κι αυτος στο description "1 x PAIR".
Ρελέ έβαλες? Διακοπτάκη είχε
Χρήστο καλημέρα.
Τα πρώτα έρχονται από αποθήκη στο UK (το γράφει...) οπότε σημαίνει ότι δεν έχει τελωνείο,τα δεύτερα από Κίνα με ότι συνεπάγεται αυτό σε χρόνο και εκτελωνισμό...;)
Το οτι έρχονται απο αποθήκη στο UK, συνεπάγεται οτι δεν τίθεται θέμα εκτελωνισμού κλπ?? Πραγματικά δεν το γνωρίζω!

Πιο πολύ να σου πω την αλήθεια βαριέμαι την εγγραφή στο σιτε αυτό κλπ, αλλά μάλλον αξίζει τον κόπο καθώς σε μια εβδομάδα έρχονται και τελειώνεις;)
 
Top Bottom