Στον αστερισμό τού F800GS: Μαστορέματα, Λύσεις, Πατέντες κλπ

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εχει καποιος ευκαιρο τον κωδικο brembo απο πισω τακακια? Τα μαμα που βαζει τι τυπος ειναι?
Για δες παρακάτω Τάσο...

Επίσης υπάρχει και ο ίδιος κωδικός και με Χ στο τέλος.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ευχαριστω!!! Τι δουλεια εχεις εσυ με τις ελικες?? Το Χ ξερουμε τι ειναι?

Μας δουλευουν ψιλο γαζι στην Ελλαδα κλασσικα!!! Ειμαι Ιταλια. Λαστιχα που εχουν 300€ στην Ελλαδα ,εχουν 80 με 100€ λιγοτερο Ιταλια... Ειμαστε , δεν ειμαστε Μ... Στα τακακια κοντα στην μιση τιμη!!! Κορωνοιος, ναι!!!

Στειλτε διαστασεις , θα φορτωσω το πενφε ,σαν τους Ινδους!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστω!!! Τι δουλεια εχεις εσυ με τις ελικες?? Το Χ ξερουμε τι ειναι?

Μας δουλευουν ψιλο γαζι στην Ελλαδα κλασσικα!!! Ειμαι Ιταλια. Λαστιχα που εχουν 300€ στην Ελλαδα ,εχουν 80 με 100€ λιγοτερο Ιταλια... Ειμαστε , δεν ειμαστε Μ... Στα τακακια κοντα στην μιση τιμη!!! Κορωνοιος, ναι!!!

Στειλτε διαστασεις , θα φορτωσω το πενφε ,σαν τους Ινδους!!!
Ίσως είναι διαφορετικό υλικό το Χ.
Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.


(εαν φορτώσεις λάστιχα σφύρα... :secret:)
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ευχαριστω!!! Τι δουλεια εχεις εσυ με τις ελικες?? Το Χ ξερουμε τι ειναι?

Μας δουλευουν ψιλο γαζι στην Ελλαδα κλασσικα!!! Ειμαι Ιταλια. Λαστιχα που εχουν 300€ στην Ελλαδα ,εχουν 80 με 100€ λιγοτερο Ιταλια... Ειμαστε , δεν ειμαστε Μ... Στα τακακια κοντα στην μιση τιμη!!! Κορωνοιος, ναι!!!

Στειλτε διαστασεις , θα φορτωσω το πενφε ,σαν τους Ινδους!!!
Spam on




Κρανακι κανεις?

Spam off...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Έξτρα σμολ και σμολ....
Α ρε αμυρου καλά τα λες...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Spam on




Κρανακι κανεις?

Spam off...
αυτο παίρνει και ζελατίνα?
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
αυτο παίρνει και ζελατίνα?
Ναι και δινει μαζει 1 διαφανη, 1 φιμε και pinlock. 1250gr. Εχω ηδη το xwed2 που ειναι σχεδον ιδιο και το εχω καταβολευτει... Δεν αντεξα... Ηταν τσαμπα!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι και δινει μαζει 1 διαφανη, 1 φιμε και pinlock. 1250gr. Εχω ηδη το xwed2 που ειναι σχεδον ιδιο και το εχω καταβολευτει... Δεν αντεξα... Ηταν τσαμπα!!
Και πολύ καλά έκανες!
Χαμένο δεν πάει.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Ναι και δινει μαζει 1 διαφανη, 1 φιμε και pinlock. 1250gr. Εχω ηδη το xwed2 που ειναι σχεδον ιδιο και το εχω καταβολευτει... Δεν αντεξα... Ηταν τσαμπα!!
Όταν παραλάβεις πες εντυπώσεις … έχω το aventuro 5 χρόνια και με είχε βολέψει αρκετά … ίδιο είναι …
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αλοχα!!
Έβαλα σήμερα ένα βολτόμετρο και επειδή δεν βρίσκαμε μέρος να το στερεώσουμε σωστά,το βάλαμε με βιδακι σε εκείνη την τρύπα.
Κάναμε πατάτα ή όλα οκ;
Κοίταξα στο μανιουαλ δεν αναφέρεται κάπου.
Να φανταστώ ότι είναι για να παίρνει αέρα;


Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αλοχα!!
Έβαλα σήμερα ένα βολτόμετρο και επειδή δεν βρίσκαμε μέρος να το στερεώσουμε σωστά,το βάλαμε με βιδακι σε εκείνη την τρύπα.
Κάναμε πατάτα ή όλα οκ;
Κοίταξα στο μανιουαλ δεν αναφέρεται κάπου.
Να φανταστώ ότι είναι για να παίρνει αέρα;


Στάλθηκε από το 2201117TY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλύτερα βγαλτο από κει
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Προχτες συνειδητοποίησα τυχαία ότι δε δουλεύει το αριστερό θερμαινόμενο grip. Το ανταλλακτικό κάνει €110. Μεταχειρισμένο δε βρήκα πουθενά. Η λύση δόθηκε από BoxerGarage που με έστειλαν σε ηλεκτρονικό εδώ στο Γέρακα. Επισκευάστηκε σε 1 ώρα με €30 και δουλεύει τζάμι :allk:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Nickaoua11… SOS. Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα… Αν μπορείς στειλε μου διεύθυνση.
6986822098 Δημήτρης. Επισκευάζει ηλεκτρονικά στο χώρο του (δεν έχει κατάστημα) Μακρυγιάννη 33 Γέρακας Αττικής. Πρέπει να του πας το χαλασμένο grip μόνο, βγαλμένο. Δεν αναλαμβάνει λύσιμο δέσιμο στη μηχανή. Το βάλε βγάλε είναι πολύ εύκολο όμως και το κάνεις μόνος σου σε 10΄. Πάρτον τηλ να συνεννοηθείτε. Αν δεν είσαι Αθήνα θα σου πρότεινα να το πας σε έναν άνθρωπο που ασχολείται με ηλεκτρονικά στην περιοχή σου γτ δεν είναι κάτι φοβερό σαν επισκευή. Υπάρχουν και σχετικά βίντεο στο σωλήνα που δείχνουν την διαδικασία. Αρκεί να έχεις πολύμετρο και κολλητήρι.
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
6986822098 Δημήτρης. Επισκευάζει ηλεκτρονικά στο χώρο του (δεν έχει κατάστημα) Μακρυγιάννη 33 Γέρακας Αττικής. Πρέπει να του πας το χαλασμένο grip μόνο, βγαλμένο. Δεν αναλαμβάνει λύσιμο δέσιμο στη μηχανή. Το βάλε βγάλε είναι πολύ εύκολο όμως και το κάνεις μόνος σου σε 10΄. Πάρτον τηλ να συνεννοηθείτε. Αν δεν είσαι Αθήνα θα σου πρότεινα να το πας σε έναν άνθρωπο που ασχολείται με ηλεκτρονικά στην περιοχή σου γτ δεν είναι κάτι φοβερό σαν επισκευή. Υπάρχουν και σχετικά βίντεο στο σωλήνα που δείχνουν την διαδικασία. Αρκεί να έχεις πολύμετρο και κολλητήρι.
Σ’ ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Nickaoua11… SOS. Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα… Αν μπορείς στειλε μου διεύθυνση.
το ΙΒΑΝ του θα σου στειλει....
να του κανεις καταθεση 50ε για να σου πει που θα πας να λυσεις το προβλημα με 30ε... τσαμπααααα λεμεεεε !!!!:laugh::laugh::laugh:
 
Top Bottom