Συμβαίνει τώρα!

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Βρέθηκα κέντρο για δουλειά και πέρασα και από Τζωρτζόπουλο, η συγκίνηση που είδα τον εαυτό μου να φοράει ίδιο παντελόνι με αυτό του #skliros_kariolis (geez996) ήταν τόσο μεγάλη που δεν μπορούσα να μην το αγοράσω... Τζώρτζ αν χωράς σε 36 και είσαι τα κιλά που λες, ήρωας, το 38 ίσα που έκλεισε.
Βρε Γιαννη...μπερδεμενα μας τα λες..!!!
Τον ειδες να το φοραει εκει..;;;
Εχεις τον skliro...ποστερ στο δωματιο με τη στολη..;;;
Πως ξερεις τι νουμερο φοραει..;;;
Πολλα ερωτηματα μαζευονται...!!!
Πατως για 36...o skliros....last year...χαχα..!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν παρακολουθείς το μπλα μπλα στα σωστά τα νήματα!

Δοκίμασα και μαλακό/ημίσκληρο/σκληρό κασέρι θώρακα. Ο skliros_thorakas είναι αλήθεια ότι σου δίνει μιά αίσθηση ρόμποκοπ αλλά και λίγο "πνιγηρός" σε πρώτη επαφή, βέβαια δεν αφήνει τίποτα εκτεθειμένο. Οι άλλοι δύο ήταν (ειδικά αυτός με τα D3O τύπου προστατευτικά) σαν να φοράς χοντρή μπλούζα αλλά χαμηλά στην μέση θέλουν ζώνη, στα πλευρά δεν έχουν κάτι αξιόλογο ή τίποτα. Και τα λεφτά τους δεν είναι και λίγα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βρε Γιαννη...μπερδεμενα μας τα λες..!!!
Τον ειδες να το φοραει εκει..;;;
Εχεις τον skliro...ποστερ στο δωματιο με τη στολη..;;;
Πως ξερεις τι νουμερο φοραει..;;;
Πολλα ερωτηματα μαζευονται...!!!
Πατως για 36...o skliros....last year...χαχα..!!!
Δεν τον εχεις δει λαδωμενο!! :muted::inlove:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Βρέθηκα κέντρο για δουλειά και πέρασα και από Τζωρτζόπουλο, η συγκίνηση που είδα τον εαυτό μου να φοράει ίδιο παντελόνι με αυτό του #skliros_kariolis (geez996) ήταν τόσο μεγάλη που δεν μπορούσα να μην το αγοράσω... Τζώρτζ αν χωράς σε 36 και είσαι τα κιλά που λες, ήρωας, το 38 ίσα που έκλεισε.

Εεεεεεε, απο εμενα ειναι ΝΑΙ αλλα θελω να σε δω και με μαγιο....


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ούτε εγώ δεν θέλω να το δω αυτό φέτος, μας γάμσαν με τα γυμναστήρια οι αλήτες. η επίσημη δικαιολογία θα είναι δεν πάω παραλία, δεν έχει μπύρες, δεν έχει μουσική, έχει κορόνα βάιρους.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχει ένα θετικό στην όλη φάση κορονοαυνανισμός τόσωνΕ μηνώνΕ, δεν πήρα, έχασα (ελάχιστα). Οπότε όλα καλά με το πλάνο να φτάσω (κάποτε) τα 95 κιλά.

Η βουντούντερλιχτ δεν έχει μεγάλη προίκα στα μαγαΖα, η ζβαν μοτέκ έχει αντιπρόσωπο και εκπρόσωπο (και λέει ότι κάνει και έκπτωση στο φόρουμ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ) και ένα καγκελάκι να μην σουρθεί το πλαϊνό καπάκι του μοτέρ στην κακιά την ώρα, που λένε ότι σπάΖει και εύκολα, δεν το μίσησε κανείς. Ειδικά το δικό της δεν χρειάζεται κόψιμο στα πλαστικά όπως τα μαμά ή τα givi. Το ότι GPS μοτοσικλέτας γράφει στις οδηγίες "να μην χρησιμοποιείται σε ζέστη και κρύο" δεν το κατάλαβε ποτέ κανείς, αλλά ΟΚ η ζβαν έχει την λύση για τον ήλιο. Άλλα λεφτά δεν είναι να δώσεις, όπως είπε και ο Αλέξανδρος "μλκ 190 πισινό, θα στα φάνε οι λαστιχάδες".

Να πω εδώ ότι η ζελατίνα στην ψηλή θέση δημιουργεί ένα υπέροχο ήσυχο κενό πίσω της. Αν σκύψεις. Δηλαδή ΠΑΛΙ για το 1,75μ δουλεύει ο Χανς στην φάμπρικα. Λίγη ντροπή δεν έχει κανείς τους.

Και να θυμηθούμε τον καλλιτέχνη που είπε ότι με παξιμάδι και ελιές χορταίνει ολόκληρη οικογένεια, άρχοντας.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγω παλι ελεγα οτι δεν παιζει να υπαρχει πιο γκρινιαρης απο εμενα, αλλα...
Παράπονο από το μηχανάκι δεν έχω, γιατί ξέρω (πλέον). Στο F800GS-Adv ας πούμε που είναι από τα πιο άνετα που έχω καβαλήσει, η ζελατίνα έκανε βουητό από τα 80χαω και άνω. Δεν σε χτυπούσε αέρας αλλά ήσουν μέσα σε στροβιλοκινητήρα αεροπλάνου ακουστικά και σε "ρουφούσε" προς τα εμπρός το κενό. Εδώ επιλέγεις ανάμεσα σε καθαρό αέρα και σχετική ησυχία (με μπόλικο μυγάκι) ή "βρώμικο αέρα" με φασαρία χωρίς να σε ενοχλεί σε οποιαδήποτε ταχύτητα. Στο fazer ας πούμε έχω και θόρυβο και ανεμοπίεση, η κατάσταση εδώ είναι απίθανα βελτιωμένη. Είχα βάλει ωτοασπίδες σιλικόνης οπότε νο προμπλέμο, αν δεν είχα σκύψει να δω το gps δεν θα το καταλάβαινα αυτό. Το πρόβλημα αέρα ισχύει σε όλες τις μοτό αν δεν είσαι -ακριβώς- ίδιος με τον αναβάτη εξέλιξης. Και ακριβώς επειδή οι ζελατίνες είναι περίεργη ιστορία (άπειρα τα νήματα για κάθε μοτοσικλέτα στο advrider), δεν καίγομαι να την αλλάξω. Βλέπω πχ cuban rider έχει βάλει και ζελατίνα και το φρυδάκι από πάνω, όχι, υπάρχουν όρια στην ασχήμια, πάρε βεστρόμ φίλε κουβανέζε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχει ένα θετικό στην όλη φάση κορονοαυνανισμός τόσωνΕ μηνώνΕ, δεν πήρα, έχασα (ελάχιστα). Οπότε όλα καλά με το πλάνο να φτάσω (κάποτε) τα 95 κιλά.

Η βουντούντερλιχτ δεν έχει μεγάλη προίκα στα μαγαΖα, η ζβαν μοτέκ έχει αντιπρόσωπο και εκπρόσωπο (και λέει ότι κάνει και έκπτωση στο φόρουμ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΛΕΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ) και ένα καγκελάκι να μην σουρθεί το πλαϊνό καπάκι του μοτέρ στην κακιά την ώρα, που λένε ότι σπάΖει και εύκολα, δεν το μίσησε κανείς. Ειδικά το δικό της δεν χρειάζεται κόψιμο στα πλαστικά όπως τα μαμά ή τα givi. Το ότι GPS μοτοσικλέτας γράφει στις οδηγίες "να μην χρησιμοποιείται σε ζέστη και κρύο" δεν το κατάλαβε ποτέ κανείς, αλλά ΟΚ η ζβαν έχει την λύση για τον ήλιο. Άλλα λεφτά δεν είναι να δώσεις, όπως είπε και ο Αλέξανδρος "μλκ 190 πισινό, θα στα φάνε οι λαστιχάδες".

Να πω εδώ ότι η ζελατίνα στην ψηλή θέση δημιουργεί ένα υπέροχο ήσυχο κενό πίσω της. Αν σκύψεις. Δηλαδή ΠΑΛΙ για το 1,75μ δουλεύει ο Χανς στην φάμπρικα. Λίγη ντροπή δεν έχει κανείς τους.

Και να θυμηθούμε τον καλλιτέχνη που είπε ότι με παξιμάδι και ελιές χορταίνει ολόκληρη οικογένεια, άρχοντας.
Ανοιξε γκαζι......για αυτα τα προβληματα με αερα κλπ :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανοιξε γκαζι......για αυτα τα προβληματα με αερα κλπ :p
Το ένα που έχεις άντε να πιάσει τριψήφιες ταχύτητες χωρίς να σπάσει το μοτέρ οπότε πρόσεχε τι λες, στο άλλο αποτελείς τον "αναβάτη σχεδιασμού" οπότε παρά τα ψόφια 90 στην ρόδα μπορείς να ανοίξεις γκάζι, δεν κάνει και πολλά βέβαια αλλά εντάξει, ανοίγει. Για εσάς είναι η ζωή βρε :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το ένα που έχεις άντε να πιάσει τριψήφιες ταχύτητες χωρίς να σπάσει το μοτέρ οπότε πρόσεχε τι λες, στο άλλο αποτελείς τον "αναβάτη σχεδιασμού" οπότε παρά τα ψόφια 90 στην ρόδα μπορείς να ανοίξεις γκάζι, δεν κάνει και πολλά βέβαια αλλά εντάξει, ανοίγει. Για εσάς είναι η ζωή βρε :p
Το άνοιξε γκάζι.... Θα είναι λύση σε ότι πρόβλημα βλέπεις στο θεριό.
Μονόδρομος το άνοιξε γκάζι σε τέτοια εργαλεια
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το άνοιξε γκάζι.... Θα είναι λύση σε ότι πρόβλημα βλέπεις στο θεριό.
Μονόδρομος το άνοιξε γκάζι σε τέτοια εργαλεια
Μου θύμησες το εξής: Παλιά όταν είχα το αγωνιστικό κάρτ είχε έρθει στην πίστα πατέρας με τον γιο που έτρεχε αγώνες. Ταλεντάκι ο μικρός. Είχαν φέρει λοιπόν ένα καινούργιο για να το δοκιμάσει ο μικρός και να το σετάρουν, είχε και κάτι περίεργα αεροδυναμικά βοηθήματα επάνω.
Αφού κάνει καμιά δεκαριά γύρους ο μικρός βγαίνει έξω για ρεπορτ.
Λέει στον πατέρα: "Μπαμπά όταν έβγαινα στην μεγάλη ευθεία τα αεροδυναμικά έτρεμαν, ανασηκώνονταν και το τιμόνι ελάφρωνε"
"Και τι έκανες;"
"Πάταγα τέρμα το γκάζι για να δω αν θα πετάξει"

Τον αγάπησα τον πιτσιρικά χωρίς να τον ξέρω... :laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το άνοιξε γκάζι.... Θα είναι λύση σε ότι πρόβλημα βλέπεις στο θεριό.
Μονόδρομος το άνοιξε γκάζι σε τέτοια εργαλεια
Ως ένα σημείο ναι, το "άνοιξε γκάζι" σε κάνει να ξεχνάς πολλά, αν βρεθείς και στο zone που λέει ο Αντώνης ακόμα καλύτερα.

Αλλά το "άνοιξε γκάζι" όταν οδηγεί σε μηδέν χρόνο σε ταχύτητα διπλάσια του νόμιμου ορίου του αυτοκινητόδρομου, σε δρόμο που έχει και άλλους, ανυποψίαστους για το πόσο σβέλτα πάει αυτό το μηχανάκι, δεν είναι λύση. Δεν είναι λύση όχι για την κλήση και το χάσιμο του διπλώματος, δεν είναι λύση γιατί είναι απολύτως βέβαιο ότι θα οδηγήσει σε ιδρωμένους "φρακοφόρους" πολύ σύντομα. Οι ταχύτητες που μπορεί να κρατήσει και στον επαρχιακό χωρίς να το θέλεις σχεδόν είναι εξίσου παρανοϊκές, δέκα χρόνια πίσω θα είχα κάνει τρελά γλέντια με δαύτο.

Οπότε στα πλαίσια της "λελογισμένης χρήσης" του εργαλείου κοιτάζω την μεγιστοποίηση της άνεσης, η οποία με την σειρά της θα εξασφαλίσει πολλά ευχάριστα χιλιόμετρα. Θέλει ελάχιστα πράγματα που τα έχω ήδη βρει. Έχω και την παραξενιά του ότι κάνω να είναι αναστρέψιμο (άρα όχι κοψίματα/τρυπήματα κλπ) και οι επιλογές ήταν περιορισμένες.

Το κακό συνήθειο του να εστιάζω στο μειονέκτημα (για να το εξαλείψω) αντί να τα βλέπω όλα ρόδινα και φρουφρού είναι γεγονός ότι υπάρχει. Δεν μου χαλάει την εμπειρία της χρήσης όμως :)

υγ
Το περίεργο με το GS είναι ότι παρά την ανάρτηση εμπρός που "κρύβει" περιττή πληροφορία και η οποία μου αρέσει, τα χιλιόμετρα τα δείχνει, το καταλαβαίνω όταν πάω γρήγορα. Με το XR όχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η Ευρωπαϊκή Χόντα είπε κάποιος.


Το XR δεν θα το έβγαζε ποτέ η Χόντα βέβαια, ούτε η BMW πιστεύω, κάποιος έκανε τρελή τρολιά στους μάνατζερ και έδωσαν πράσινο φως για αυτήν την μοτοσικλέτα. Το νέο πρέπει να είναι ένα σκαλοπάτι παραπάνω, έχει ότι ακριβώς λείπει από αυτό.


Εγώ εύχομαι να πάρετε όλοι ότι σας κάνει πιο χαρούμενους, δεν είναι η απάντηση για όλα η BMW.
 
Top Bottom