Συμβαίνει τώρα!

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Η Ευρωπαϊκή Χόντα είπε κάποιος.


Το XR δεν θα το έβγαζε ποτέ η Χόντα βέβαια, ούτε η BMW πιστεύω, κάποιος έκανε τρελή τρολιά στους μάνατζερ και έδωσαν πράσινο φως για αυτήν την μοτοσικλέτα. Το νέο πρέπει να είναι ένα σκαλοπάτι παραπάνω, έχει ότι ακριβώς λείπει από αυτό.


Εγώ εύχομαι να πάρετε όλοι ότι σας κάνει πιο χαρούμενους, δεν είναι η απάντηση για όλα η BMW.
Είναι από τις περιπτώσεις που όλοι οι απ' έξω ξέρουμε από πριν που θα καταλήξεις (XR) και απλά περιμένουμε πότε θα πάρεις την ριμαδο-απόφαση :p:laugh::roflmao:

Να το χαίρεσαι το θεριό ;)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι από τις περιπτώσεις που όλοι οι απ' έξω ξέρουμε από πριν που θα καταλήξεις (XR) και απλά περιμένουμε πότε θα πάρεις την ριμαδο-απόφαση :p:laugh::roflmao:

Να το χαίρεσαι το θεριό ;)
Το θέμα ήταν καθαρά οικονομικό, από κάποια στιγμή και μετά. Μιά μεγάλη μοτοσικλέτα φτηνή όπως το fazer δεν είναι "μεγάλη απόφαση", όσο ανεβαίνει το budget τόσο πιο δύσκολο είναι να το κάνω πράξη. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το πήρα όντως, κοιτάω έξω να σιγουρευτώ. Μετά την χτεσινή βόλτα μουτζώνομαι που μπήκα στην διαδικασία να το σκεφτώ (δεν μουτζώνομαι πολύ λόγω λοκντάουν).
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το θέμα ήταν καθαρά οικονομικό, από κάποια στιγμή και μετά. Μιά μεγάλη μοτοσικλέτα φτηνή όπως το fazer δεν είναι "μεγάλη απόφαση", όσο ανεβαίνει το budget τόσο πιο δύσκολο είναι να το κάνω πράξη. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το πήρα όντως, κοιτάω έξω να σιγουρευτώ. Μετά την χτεσινή βόλτα μουτζώνομαι που μπήκα στην διαδικασία να το σκεφτώ (δεν μουτζώνομαι πολύ λόγω λοκντάουν).
Γιάννη μου για τα δικά μου δεδομένα -ίσως και για τα δικά σου- μια τέτοια επιλογή είναι ένα πραγματικό άλμα.
Ένα τετρακύλιδρο σε αυτή τη κατηγορία μοτοσυκλετών, μάρκας BMW (προφανώς με ανάλογο τίμημα) δεν είναι μια συνηθισμένη επιλογή. Αφού το κατάφερες το υποστηρίζω 100% και από καρδιάς σου λέω χαίρομαι με τη χαρά σου!
Αυτό το συναίσθημα που κοιτάς και ξανακοιτάς και αναρωτιέσαι αν είναι αλήθεια ότι έχει γίνει αυτή η αγορά... Κάποιες φορές μας τρομάζει η οικονομική θυσία που έχει γίνει. Από την άλλη η ζωή κυλάει σαν το νεράκι και κάτι τέτοια είναι απαραίτητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πυροφυλάκιο Μαρόσσας.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Κωστή παχυνες ρε συ.
Nαι φίλε, λίγο καραντίνα, λίγο ηλικία, δεν κουνιέμαι κ πολύ, να τα παχάκια.
Έκοψα και το σέχ :)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Spanos coaching day, εντάξει κλαίω λίγο. Μουστοκούλουρα και σπίτι για ανασυγκρότηση.
Δεν ηξερες, δεν ρώταγες? :happy:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ψώνισα κι εγώ κάτι και τολμώ να πω πως είναι η μοτοσυκλέτα που πραγματικά μου ταιριάζει με ότι είδα στις πρώτες βόλτες και ελπίζω να έχουμε μακροημερευση και μια όμορφη συμβίωση!




Τωρα αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα service manual θα ήμουν υπόχρεος γιατί free δε βρίσκω κάτι στο net.. Θελω να κάνω σε πρώτη φάση ένα service στο πηρουνι έχει σκάσει η δεξιά τσιμουχα λόγω ακινησίας.Αν και απ ότι είδα είναι αρκετά απλό. Ευτυχώς και το cartridge βιδώνει ξεβιδώνει χωρίς εργαλείο.

Επίσης χρειάζεται μια ζελατίνα λίγο πιο ψηλή και σκέφτομαι αν θα βάλω πλαϊνές βαλίτσες. Αν έβρισκα τις vario της BMW θα με εψηναν αλλά τις ζητάνε ακριβά υποθέτω.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ψώνισα κι εγώ κάτι και τολμώ να πω πως είναι η μοτοσυκλέτα που πραγματικά μου ταιριάζει με ότι είδα στις πρώτες βόλτες και ελπίζω να έχουμε μακροημερευση και μια όμορφη συμβίωση!




Τωρα αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα service manual θα ήμουν υπόχρεος γιατί free δε βρίσκω κάτι στο net.. Θελω να κάνω σε πρώτη φάση ένα service στο πηρουνι έχει σκάσει η δεξιά τσιμουχα λόγω ακινησίας.Αν και απ ότι είδα είναι αρκετά απλό. Ευτυχώς και το cartridge βιδώνει ξεβιδώνει χωρίς εργαλείο.

Επίσης χρειάζεται μια ζελατίνα λίγο πιο ψηλή και σκέφτομαι αν θα βάλω πλαϊνές βαλίτσες. Αν έβρισκα τις vario της BMW θα με εψηναν αλλά τις ζητάνε ακριβά υποθέτω.
Αν ειναι το παλιο του Γιαννης20v εκατσε σε πολυ καλο εργαλειοοοο... Καλοριζικα

#xrv_world_explorer
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν ειναι το παλιο του Γιαννης20v εκατσε σε πολυ καλο εργαλειοοοο... Καλοριζικα

#xrv_world_explorer
Δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση..

Η μηχανή έχει 11.000χλμ την είχε ένας φορτηγατζης βασικά έχει περάσει τη ζωή της χωρίς δράση! Είχε πάνω κάτι λάστιχα απάτητα 6 χρόνων κλπ κλπ.

Το λυπήθηκα το ζωντανό και είπα να το υιοθέτησω..!

Ευχαριστώ Αποστόλη.. Ανταλασσεται για βόλτα με καγκουρικο corolla.. Χαχαχα

Αντε γιατί τι ζήλεψα να πάω να ρίξω κάνα glanza πάνω στο δικό μου!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση..

Η μηχανή έχει 11.000χλμ την είχε ένας φορτηγατζης βασικά έχει περάσει τη ζωή της χωρίς δράση! Είχε πάνω κάτι λάστιχα απάτητα 6 χρόνων κλπ κλπ.

Το λυπήθηκα το ζωντανό και είπα να το υιοθέτησω..!

Ευχαριστώ Αποστόλη.. Ανταλασσεται για βόλτα με καγκουρικο corolla.. Χαχαχα

Αντε γιατί τι ζήλεψα να πάω να ρίξω κάνα glanza πάνω στο δικό μου!
Πεταμενα λεφτα ωρεεεε(και πολυ αστυνομια για τετοια πλεον) ..... Μονο διτροχααααα να εχουμε λιγοτερα εξοδα......

#xrv_world_explorer
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ψώνισα κι εγώ κάτι και τολμώ να πω πως είναι η μοτοσυκλέτα που πραγματικά μου ταιριάζει με ότι είδα στις πρώτες βόλτες και ελπίζω να έχουμε μακροημερευση και μια όμορφη συμβίωση!




Τωρα αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα service manual θα ήμουν υπόχρεος γιατί free δε βρίσκω κάτι στο net.. Θελω να κάνω σε πρώτη φάση ένα service στο πηρουνι έχει σκάσει η δεξιά τσιμουχα λόγω ακινησίας.Αν και απ ότι είδα είναι αρκετά απλό. Ευτυχώς και το cartridge βιδώνει ξεβιδώνει χωρίς εργαλείο.

Επίσης χρειάζεται μια ζελατίνα λίγο πιο ψηλή και σκέφτομαι αν θα βάλω πλαϊνές βαλίτσες. Αν έβρισκα τις vario της BMW θα με εψηναν αλλά τις ζητάνε ακριβά υποθέτω.
Πολύ Καλή & Ικανότατη Μοτοσυκλέτα.
Πάντα ήταν στις υποψήφιες που κοίταγα.

Δεν την πήρα ποτέ για 2 λόγους
  1. Μέχρι πρίν 2 χρόνια ,τα μεταχ. μοντέλα(2010+) ,με χλμ(λίγα) ,κ κατάσταση(φουλΧτρα) ,που κοίταγα ,πλησίαζαν σε τιμες τις R1200GS
  2. Eίχα αποφασίσει ήδη ότι ,βαριά μηχανή σε χώμα ΔΕΝ ξανα ,οπότε δεν...
Ακόμα ομως την θεωρώ μιά απο τις καλύτερες All Round προτάσεις που υπάρχουν στην αγορά.

ΚαλοΤάξιδη Βάγγο. :crs:

Οσο για το ServiceManual που ψάχνεις ,φέρτη μιά βόλτα στο Στάβλο να την χαζέψουμε ,κ να στο δώκω δωράκι σε DVD.
Κερνάω κ καφέ.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Νομίζω ότι ταιριάζει ακριβώς στις ανάγκες σου Βαγγέλη. Καλοτάξιδο και να το χαρείς όσο πάει!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ψώνισα κι εγώ κάτι και τολμώ να πω πως είναι η μοτοσυκλέτα που πραγματικά μου ταιριάζει με ότι είδα στις πρώτες βόλτες και ελπίζω να έχουμε μακροημερευση και μια όμορφη συμβίωση!




Τωρα αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω ένα service manual θα ήμουν υπόχρεος γιατί free δε βρίσκω κάτι στο net.. Θελω να κάνω σε πρώτη φάση ένα service στο πηρουνι έχει σκάσει η δεξιά τσιμουχα λόγω ακινησίας.Αν και απ ότι είδα είναι αρκετά απλό. Ευτυχώς και το cartridge βιδώνει ξεβιδώνει χωρίς εργαλείο.

Επίσης χρειάζεται μια ζελατίνα λίγο πιο ψηλή και σκέφτομαι αν θα βάλω πλαϊνές βαλίτσες. Αν έβρισκα τις vario της BMW θα με εψηναν αλλά τις ζητάνε ακριβά υποθέτω.
Όλοι στους μονόδρομους...καλοταξιδοι!!
 
Top Bottom