Συμβαίνει τώρα!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δυστυχώς.


Το σέρβις μπουκ πως θα το κρύψει;
Αγγελια. 19000 χλμ του 2009 και ειχε αλλαξει 2 φορες αλυσιδογραναζα.
:ha
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Δεν είχε χθες στην Γιάλοβα αλλά το βρήκα σήμερα στο Καπανδρίτι.

Καβάλησε και το κορίτσι extreme βόλτα πέντε χιλιόμετρα


Θα ανεβάσω πιο μετά τις αλεξανδρινές (που λέγαμε) με κοτοπουλο :hungry:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μόνο πενφέ και κατέμ τα κρατάνε αυτά αρχείο;
Η σωστή ερώτηση θα ήταν: Μόνο στην Αγγλία και στη Γερμανία είναι σχετικά ασφαλής αυτές οι πιστοποιήσεις;
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Πρωινή Σουνιάδα για να γλιτώσω κίνηση και έφαγα άπειρα ποδήλατα. Στο πάρκινγκ συναντάω τυχαία τύπο που έχω γνωρίσει πριν χρόνια. Οδηγάει ένα gsxs1000, το είχε από τότε. Βλέπουμε μηχανάκια, λέμε νέα, μου λέει ταξίδια που έχει κάνει «…μπλα μπλα μπλα 54.000 χλμ σε τέσσερα χρόνια. Τώρα τον Οκτώβρη περνάει το πρώτο ΚΤΕΟ και πάω να κατεβάσω χιλιόμετρα.» Νόμιζα δεν άκουσα καλά, αλλά μου το επιβεβαίωσε. Αυτό είναι απάτη, του λέω. «Τι απάτη; Όλοι το κάνουν.» ξενέρωσε κιόλας με το σχόλιο μου….. Τζίζας.
Γι' αυτό μόνο κούτα εφ΄όσον είναι δυνατόν.
Κατά τα άλλα όλοι <<σύντροχοι>> είμαστε....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι, ναι, ναι.... και Yamaha και Suzuki και Harley...

Το βιβλίο service πάντως δε μπορεί παρά να επιβεβαιώσει αυτό που βλέπεις με τα ματάκια σου (αν μπορείς να ξέρεις τι πρέπει να ελέγξεις σε κάθε μοτοσσυκλέτα). Το ανάποδο όχι.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πόσα χιλιόμετρα έχει μια μηχανή αρκεί η τιμή της να συμβαδίζει με τη κατάσταση της. Αν είναι σε άριστη κατάσταση θα του πληρώσω οπωσδήποτε περισσότερα από μια άλλη με αντίστοιχα χλμ που όμως είναι έτσι και έτσι. Όταν όμως κάποιος γυρίζει χιλιόμετρα με τον χαρακτήρα και το σκεπτικό που έχει... είναι ποτέ δυνατό να την δίνει σε τιμή που να συμβαδίζει με την εντιμότητα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η λέξη κλειδί, είναι "εξουσιοδοτημένα"!!!
Οι μαλακές, δεν πάνε να τους "φτιάξουν" βιβλίο σέρβις σε αυτά!!!!
Όταν έχεις εγγύηση, δεν υποτίθεται ότι πρέπει να το πας στο δίκτυο;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άρα γιατί να γυρίσεις χιλιόμετρα; Πάω στην αντιπροσωπεία, που θα πληρώσω για έναν έλεγχο, το βρήκαν, απάτη τέλος;
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Άρα γιατί να γυρίσεις χιλιόμετρα; Πάω στην αντιπροσωπεία, που θα πληρώσω για έναν έλεγχο, το βρήκαν, απάτη τέλος;
Δεν έχει καμία λογική (κατ'εμε) ,όπως και το καραγκιοζιλικι που κάνουν κατά κόρον οι έμποροι για να βγάλουν κάνα 200; Παραπάνω από το εκάστοτε τροχοφόρο.
Δλδ τι; θα γίνει ελκυστικότερο και ;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Άρα γιατί να γυρίσεις χιλιόμετρα; Πάω στην αντιπροσωπεία, που θα πληρώσω για έναν έλεγχο, το βρήκαν, απάτη τέλος;
Δεν πωλούνται ρε Γιάννη μοτοσυκλέτες μόνο της πρώτης 2ετίας.

Επίσης για παράδειγμα... εγώ δεν πήγα ποτέ για service σε εξουσιοδοτημένο. Όλα -και το πρώτο- τα έχω κάνει μόνος μου στο Yamaha WRR (που το πήρα και κούτα, ολοκαίνουριο). Θέλεις να πάω να σφραγίσω το χειρόγραφο βιβλιαράκι σέρβις που μου δώσανε; Αύριο; Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι σφραγισμένο.
Όμως έχει καταγραφεί ηλεκτρονικά π.χ. ότι άλλαξα μέσα στην εγγύηση τσιμούχες στο μπροστινό που κλάσανε το πρώτο εξάμηνο.... πως έγινε; Είμαι φίλος και γνωστός.

Αλλά όταν -λέμε τώρα- και αν το πουλήσω ποτέ.... (boxer ξέχασε το), θα τους δώσω το λινκ με το ημερολόγιο μοτοσυκλέτας που έχω ανοίξει εδώ, μέσα στο forum. Καταγράφονται όλα και με πολύ περισσότερες λεπτομέρειες.... ακόμη και από τα ηλεκτρονικά αρχεία του κάθε επίσημου μαμά ή εξουσιοδοτημένου συνεργείου. Και σε όποιον αρέσει (γιατί στους περισσότερους πιθανόν δε θα αρέσει αλλά τι να κάνουμε... μας νοιάζει; Δε μας νοιάζει... έχουμε πρόσωπο κύριε).
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άρα γιατί να γυρίσεις χιλιόμετρα; Πάω στην αντιπροσωπεία, που θα πληρώσω για έναν έλεγχο, το βρήκαν, απάτη τέλος;
Αν έχει συντηρηθεί σε αντιπροσωπεία φυσικά.
Στο δεύτερο gs που δεν είχε βιβλίο ο πωλητής, βρήκα όλη την συντήρηση του στον Γέρακα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν πωλούνται ρε Γιάννη μοτοσυκλέτες μόνο της πρώτης 2ετίας. Επίσης εγώ δεν πήγα ποτέ για service σε εξουσιοδοτημένο. Όλα -και το πρώτο- τα έχω κάνει μόνος μου στο Yamaha που το πήρα ολοκαίνουριο. Θέλεις να πάω να σφραγίσω το χειρόγραφο βιβλιαράκι σέρβις που μου δώσανε; Αύριο; Αλλά όταν -λέμε τώρα- και αν το πουλήσω ποτέ θα τους δώσω το λινκ με το ημερολόγιο μοτοσυκλέτας που έχω ανοίξει εδώ. Καταγράφονατιο πολύ περισσότερα ακόμη και από τα ηλεκτρονικά αρχεία. Και σε όποιον αρέσει.
Πας αντιπροσωπεία και σου σφραγίζουν χωρίς να έχεις πάει ποτέ την μηχανή εκεί???
 
Top Bottom