Συμβαίνει τώρα!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πας αντιπροσωπεία και σου σφραγίζουν χωρίς να έχεις πάει ποτέ την μηχανή εκεί???
Εύκολα. Ένα 20ρικάκι είναι ή και μια φιλική σχέση. Ο γνωστός, του γνωστού, το γνωστό....

Επεξεργάστηκα το παραπάνω προηγούμενο σχόλιο μου, διάβασε το. Όπως είπα, μέχρι και τσιμούχες πέρασα στην εγγύηση. Το βιβλιαράκι μου όμως είναι λευκό... κατάλευκο και έτσι θα μείνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εύκολα. Ένα 20ρικάκι είναι ή και μια φιλική σχέση. Ο γνωστός, του γνωστού, το γνωστό....

Επεξεργάστηκα το παραπάνω κείμενο. Όπως είπα, μέχρι και τσιμούχες πέρασα στην εγγύηση. Το βιβλιαράκι μου όμως είναι λευκό... κατάλευκο και έτσι θα μείνει.
Συγνώμη....αλλά αυτό δεν είναι αντιπροσωπεία.
Και πες ότι στο φτιάχνει το βιβλίο, αν βρω και εγώ με ένα 20ρικακι άνθρωπο και ανακαλύψω ότι δεν έχει πατήσει εκεί μέσα το μηχανάκι από τα τιμολόγια....τότε ποιος πληρώνει τη λεζα?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Συγνώμη....αλλά αυτό δεν είναι αντιπροσωπεία.
Και πες ότι στο φτιάχνει το βιβλίο, αν βρω και εγώ με ένα 20ρικακι άνθρωπο και ανακαλύψω ότι δεν έχει πατήσει εκεί μέσα το μηχανάκι από τα τιμολόγια....τότε ποιος πληρώνει τη λεζα?
Δεν μιλάω για αντιπροσωπεία φυσικά. Επίσης να ξαναγράψω για να μην μείνει καμιά λανθασμένη εντύπωση, εγώ ΔΕΝ το έχω κάνει. Και οι ηλεκτρονικές καταγραφές και το βιβλιαράκι μου είναι λευκό. Τώρα πως μου το περάσανε στην εγγύηση; Ειλικρινά δε ξέρω. Ίσως έχουν τους τρόπους όταν θέλουν, όπως είπα είμαι κατηγορία φίλος και γνωστός... Αν ήθελα όμως να σφραγίσω ένα hard copy βιβλιαράκι ήξερα που να το κάνω.

Μιλάμε για "εξουσιοδοτημένα". Μου αρέσει πολύ που πέφτετε από τα σύννεφα.... Για εσάς μόνο BMW... είναι ωραίο το γαλαζόλευκο συννεφάκι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν μιλάω για αντιπροσωπεία φυσικά.

Μιλάμε για "εξουσιοδοτημένα". Μου αρέσει πολύ που πέφτετε από τα σύννεφα.... Για εσάς μόνο BMW... είναι ωραίο το γαλαζόλευκο συννεφάκι.
Δεν πέφτω από πουθενά.
Απλά ξέρω ότι όλα ελενχονται .
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν πέφτω από πουθενά.
Απλά ξέρω ότι όλα ελενχονται .
Αυτός που βάζει την αγγελία και κάνει μια λαμογιά βασίζεται στο ότι ο άλλος δε θα ελέγξει..... Φυσικά όποιος ψάξει σοβαρά θα βρει την ατασταλία, αλλά μη μένουμε με την εντύπωση πως "αυτά" δεν γίνονται.
Και αυτός που γυρίζει τα χλμ ασύμβατος είναι με το βιβλίο σέρβις. Πόσο πιθανόν είναι να του κάνουν μήνυση; Ποιος θα ασχοληθεί; Αυτός που ΘΑ το αγόραζε; Σπάνιο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτός που βάζει την αγγελία και κάνει μια λαμογιά βασίζεται στο ότι ο άλλος δε θα ελέγξει..... Φυσικά όποιος ψάξει σοβαρά θα βρει την ατασταλία, αλλά μη μένουμε με την εντύπωση πως "αυτά" δεν γίνονται.
Και αυτός που γυρίζει τα χλμ ασύμβατος είναι με το βιβλίο σέρβις. Πόσο πιθανόν είναι να του κάνουν μήνυση; Ποιος θα ασχοληθεί; Αυτός που ΘΑ το αγόραζε; Σπάνιο.
Δεν είπα ότι δεν γίνονται ρε φίλε, αλλά δεν δέχομαι και ότι όλα τα βιβλία είναι μουφα.
Όταν το μαγαζί είναι σοβαρό, δεν τολμάει και ο πελάτης να ζητήσει τέτοια λαμογια.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Δεν είχε χθες στην Γιάλοβα αλλά το βρήκα σήμερα στο Καπανδρίτι.

Καβάλησε και το κορίτσι extreme βόλτα πέντε χιλιόμετρα


...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Φημίζεται ο Μίμης στις Κιτριές.
Από το Secada είναι η φωτογραφία;
Στο anassa αν δεν κάνω κάτσαμε για μπάνιο, φαγητό φάγαμε καλό αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του μαγαζιού!!
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Εδώ....
Αντε καλή μας όρεξη :hungry:
Ωωωωω ηνταπαθε το καημένο το κοτόπουλο. Το μαγάρισε η μπάμια, μπλιαχ!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Στο anassa αν δεν κάνω κάτσαμε για μπάνιο, φαγητό φάγαμε καλό αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του μαγαζιού!!
Δικός σου και γω
Δε θυμάμαι όνομα που πήγα,καποιες φορές ουτε από που πέρασα οταν ειναι άγνωστα μερη,αλλά σε ξαναπάω χαλαρά :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν έχει συντηρηθεί σε αντιπροσωπεία φυσικά.
Στο δεύτερο gs που δεν είχε βιβλίο ο πωλητής, βρήκα όλη την συντήρηση του στον Γέρακα.
Την βρήκες, γιατί το πήγαινε στην bmw.
Δεν μιλάμε για αντιπροσωπείες, ότι σου λέει και ο Στέφανος!
Τι δεν καταλαβένς;;;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πήγα σε ένα βαπορακι Ιανουάριο του 15!
Με είδε ο καπετάνιος με το gs και να μην μακρυγορω, τον Απρίλιο του ίδιου έτους είχε ένα gs του 08!
Μέχρι και τον Μάιο του 18, ότι σέρβις και εργασια χρειαζόταν το gs, τα έκανα εγώ!!!
Μόλις έφυγα από εκεί, την έβαλε για πώληση (ήταν βαριά η καλογερικη βλέπεις να πληρώνει πλέον 200αρια και βάλε κάθε φορά που χρειαζόταν..... μεγαλος τσιπης.... )!!!!!
Στην αγγελία που είχε βάλει τότε, διαφήμιζε ΚΑΙ βιβλίο σέρβις!!!!!!
Πήγε σε έναν φίλο του στον Πειραιά, που έχει μαγαζί με σέρβις μηχανών (ΔΕΝ είναι αντιπρόσωπος καμμιας μάρκας) και του σφράγισε αυτά τα τρία και μισό χρόνια που την είχε στην κατοχή του!!!!
Τόσο απλά!!!!
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Εχω δει σε μηχανή που πούλησα μετά από δύο χρόνια σε αγγελία με σφραγίδες από αντιπροσωπεία.Οχι μια αλλά τρεις σφραγίδες όσα και τα χλμ που είχαν κάνει .
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εγώ έχω να πω ένα μπράβο στην Natassa που του είπε κατάμουτρα αυτό που σκέφτηκε και δεν το κράτησε για να μην γίνει δυσάρεστη.

Μην νομίζετε ότι δεν περνάει το μήνυμα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Πήγα σε ένα βαπορακι Ιανουάριο του 15!
Με είδε ο καπετάνιος με το gs και να μην μακρυγορω, τον Απρίλιο του ίδιου έτους είχε ένα gs του 08!
Μέχρι και τον Μάιο του 18, ότι σέρβις και εργασια χρειαζόταν το gs, τα έκανα εγώ!!!
Μόλις έφυγα από εκεί, την έβαλε για πώληση (ήταν βαριά η καλογερικη βλέπεις να πληρώνει πλέον 200αρια και βάλε κάθε φορά που χρειαζόταν..... μεγαλος τσιπης.... )!!!!!
Στην αγγελία που είχε βάλει τότε, διαφήμιζε ΚΑΙ βιβλίο σέρβις!!!!!!
Πήγε σε έναν φίλο του στον Πειραιά, που έχει μαγαζί με σέρβις μηχανών (ΔΕΝ είναι αντιπρόσωπος καμμιας μάρκας) και του σφράγισε αυτά τα τρία και μισό χρόνια που την είχε στην κατοχή του!!!!
Τόσο απλά!!!!
Νικ εννοείται πως αν έχει οτιναναι βιβλίο σέρβις δεν λαμβάνεις υπόψην ούτε τα χιλιόμετρα ούτε ότι άλλο σε πει ο πωλητής.
Ξεκινάς τα πάντα απ'την αρχή όσον αφορά τα σερβίς (αν καταλήξεις και έρθεις σε συμφωνία στα φράγκα που ζητάει και ελέγξεις ο ίδιος αν το μηχανάκι συμβαδίζει με τα χιλιόμετρα ).
Αν πρόκειται για πεμφε ,Ακόμα κι αν δε ξέρεις τι να δεις ,ο δρόμος είναι γνωστός ,έλεγχος σε αντιπροσωπεία και με 30 ευρώ σε πιστοποιούν αν όλα όσα λέει ο πωλητής συμβαδίζουν.
Κι ας μην το πήγε ποτέ από εκεί
Δεν μιλάω για λάδια-Ξυδια ,τουλάχιστον οπτικά και ακουστικά θα ξέρεις αν είναι εκεί που λεει
 
Top Bottom