Συμβαίνει τώρα!

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Το φαινόμενο στην Ελλάδα είναι γενικό, δεν είναι μόνο στα συνεργεία.
Απλά σε ότι δεν έχεις καθόλου γνώσεις, δεν το καταλαβαίνεις.:D

Όταν ξεκίνησα σαν ελεύθερος επαγγελματίας, πήγα σε κάποιον λογιστή να μου φτιάχνει τα φορολογικά.
Είδα ότι κάνει προχειρότητες και μετά από κανά χρόνο τον άλλαξα.
Και ο δεύτερος έκανε προχειρότητες.
Βέβαια το έβλεπα γιατί με είχαν απασχολήσει λίγο τα φορετεχνικά. Αν ήμουν άσχετος, θα το έβλεπα όταν θα μου έκανε έλεγχο η εφορία, και αν.:D
Τελικά εδώ και πολλά χρόνια φτιάχνω όλα τα φοροτεχνικά μόνος μου για να ξέρω τι κάνω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Επειδή τυχαίνει να είμαι στον χώρο του συνεργείου αυτοκινήτων,έχετε δίκιο σε πολλά από αυτά που λέτε,υπάρχουν άνθρωποι που δεν γουστάρουν αυτό που κάνουν, υπάρχουν λαμόγια κτλ
Αλλά δεν νομίζω να μην μπορεί να βρει κάποιος στην Αθήνα σωστό συνεργείο,έστω στην άλλη άκρη της Αττικής
tc-drift Βαγγέλη τι μάρκα αυτοκίνητο έχεις??Εάν επιτρέπεται.
Βρίσκεις εντάξει και σωστούς τεχνικούς. Οκ δεν τα ισοπεδώνω ολα. Και ο συγκεκριμένος που πήγα δεν είναι κακος ούτε άνθρωπος ούτε μαστορας. Λάθη κάνουν και πολλές φορές ανθρωπινα. Είχε δουλειά αρκετή σου λέει οκ δεν έχει πολλά χλμ το αμάξι καλά είναι τα παράφλου να μην τον χρεώσω κιολας. Είναι εντάξει και θα ξαναπαω. Απλά Χρειάστηκε να κάνουμε την ίδια συζήτηση με τον αντίστοιχο τεχνικό της bmw που ειχα κάνει τότε με τη διαρροή βενζίνης.

Έχουν γίνει και οι πελάτες απαράδεκτοι πολλοί και τζαμπατζηδες.

Ο τότε τεχνικός της bmw άνοιξε την αντλία βενζίνης να την καθαρίσει να αλλάξει φιλτρο. Όταν την κουμπώσε πισω έπρεπε να αλλάξει την μεγάλη τσιμουχα στεγανότητας και δεν το έκανε. Ο λόγος που δεν το έκανε είναι επειδή έχει φάει bullying από πελάτες η έχασε πελάτες με bmw παρακαλώ, γύφτοι με status που του έβαλαν χέρι επειδή τους χρέωσε τα 10€ της τσιμουχας και σου λέει κι αυτός έτσι είστε? Δεν τις αλλάζω και αν μια στις 10 χάσει την αλλάζω τότε.

Και του λέω εγω αφού αναγκαστικά μαλώσαμε. Ρε μάστορα εγώ σε ρώτησα καν πόσο θα με χρεώσεις το service? Σου ανέφερα καν λεφτά? Ηρθα και σου ειπα κάνε μου αυτά. Φυσικά και έπρεπε να αλλάξεις την τσιμουχα προβλέπεται από την εργασία. Στη τελική ας με έπαιρνες ένα τηλέφωνο να με ενημερώσεις. Όχι να αποφασίσεις να μην την αλλάξεις μόνος για μου γλυτωσεις εμένα 10€ και να γλυτωσεις το τηλέφωνο η τη μουρμούρα και να βρεθώ εγώ στην Αττικηοδό λουσμενος με βενζίνη. Στη τελική η ασφάλεια μου είναι πάνω από τη βολή σου.

Αντίστοιχα στο αμάξι αυτός. Δεν είναι απατεωνας. Είναι σωστός τεχνικός και μαγαζι. Απλά αναγκάζεται για να μπορεί να κρατάει τιμές χαμηλές να κάνει και εκπτώσεις σε υλικά που χρησιμοποιεί. Ο άνθρωπός μου χρέωσε πολύ λογικά 50€ για 3 ώρες δουλεια. Και σωστές τιμές αναλώσιμα.

Βάζει παράφλου οικονομικά,βάζει λάδια πιο οικονομικά επειδή όλοι ζητάνε το φτηνό και του λέω εγώ γιατί δε ρωτάς το πελάτη σου τι θέλει? Εγώ θέλω να πληρώσω 30€ παραπάνω και να μου βάλεις τα καλύτερα λάδια και τα καλύτερα παράφλου γιατί δεν με ρωτας? Γιατί να με βάζεις υποχρεωτικά στην ίδια κατηγορία με αυτόν που σου ζαλίζει τον π@παρο για το δεκαρικο και ας βάζει και σαπουνονερο στο ψυγείο? Εγώ το αμάξι το θέλω για χρόνια σε άριστη κατάσταση μέσα έξω.

Εκεί που είχε άδικο είναι που επειδή είχε δουλειά πήγε να κάψει υγρά φρένων παράφλου που είναι μπελαλιδικα. Εκεί με τσαντισε αλλά οκ δεν ήταν ότι θα μου τα χρέωνε και δεν θα τα έκανε τουλάχιστον.

Εν ολίγοις πες το βαρεμάρα πες το ανικανότητα πολλοί τεχνικοι χωρίς να είναι απατεώνες κάνουν ανοησίες σαν άμυνα προς την αγορά και τους κακούς πελάτες και παίρνει η μπάλα και αυτούς που ξέρουν τι θέλουν και θέλουν και να το πληρώσουν.

Όταν θα βρω τεχνικό που θα είναι τίμιος,μεθοδικός,γνωστής και ταυτόχρονα θα σε ρωταει. Σε αναλώσιμα θες οικονομικά η τα καλύτερα? τοτε θα πω αυτός μάλιστα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Βρίσκεις εντάξει και σωστούς τεχνικούς. Οκ δεν τα ισοπεδώνω ολα. Και ο συγκεκριμένος που πήγα δεν είναι κακος ούτε άνθρωπος ούτε μαστορας. Λάθη κάνουν και πολλές φορές ανθρωπινα. Είχε δουλειά αρκετή σου λέει οκ δεν έχει πολλά χλμ το αμάξι καλά είναι τα παράφλου να μην τον χρεώσω κιολας. Είναι εντάξει και θα ξαναπαω. Απλά Χρειάστηκε να κάνουμε την ίδια συζήτηση με τον αντίστοιχο τεχνικό της bmw που ειχα κάνει τότε με τη διαρροή βενζίνης.

Έχουν γίνει και οι πελάτες απαράδεκτοι πολλοί και τζαμπατζηδες.

Ο τότε τεχνικός της bmw άνοιξε την αντλία βενζίνης να την καθαρίσει να αλλάξει φιλτρο. Όταν την κουμπώσε πισω έπρεπε να αλλάξει την μεγάλη τσιμουχα στεγανότητας και δεν το έκανε. Ο λόγος που δεν το έκανε είναι επειδή έχει φάει bullying από πελάτες η έχασε πελάτες με bmw παρακαλώ, γύφτοι με status που του έβαλαν χέρι επειδή τους χρέωσε τα 10€ της τσιμουχας και σου λέει κι αυτός έτσι είστε? Δεν τις αλλάζω και αν μια στις 10 χάσει την αλλάζω τότε.

Και του λέω εγω αφού αναγκαστικά μαλώσαμε. Ρε μάστορα εγώ σε ρώτησα καν πόσο θα με χρεώσεις το service? Σου ανέφερα καν λεφτά? Ηρθα και σου ειπα κάνε μου αυτά. Φυσικά και έπρεπε να αλλάξεις την τσιμουχα προβλέπεται από την εργασία. Στη τελική ας με έπαιρνες ένα τηλέφωνο να με ενημερώσεις. Όχι να αποφασίσεις να μην την αλλάξεις μόνος για μου γλυτωσεις εμένα 10€ και να γλυτωσεις το τηλέφωνο η τη μουρμούρα και να βρεθώ εγώ στην Αττικηοδό λουσμενος με βενζίνη. Στη τελική η ασφάλεια μου είναι πάνω από τη βολή σου.

Αντίστοιχα στο αμάξι αυτός. Δεν είναι απατεωνας. Είναι σωστός τεχνικός και μαγαζι. Απλά αναγκάζεται για να μπορεί να κρατάει τιμές χαμηλές να κάνει και εκπτώσεις σε υλικά που χρησιμοποιεί. Ο άνθρωπός μου χρέωσε πολύ λογικά 50€ για 3 ώρες δουλεια. Και σωστές τιμές αναλώσιμα.

Βάζει παράφλου οικονομικά,βάζει λάδια πιο οικονομικά επειδή όλοι ζητάνε το φτηνό και του λέω εγώ γιατί δε ρωτάς το πελάτη σου τι θέλει? Εγώ θέλω να πληρώσω 30€ παραπάνω και να μου βάλεις τα καλύτερα λάδια και τα καλύτερα παράφλου γιατί δεν με ρωτας? Γιατί να με βάζεις υποχρεωτικά στην ίδια κατηγορία με αυτόν που σου ζαλίζει τον π@παρο για το δεκαρικο και ας βάζει και σαπουνονερο στο ψυγείο? Εγώ το αμάξι το θέλω για χρόνια σε άριστη κατάσταση μέσα έξω.

Εκεί που είχε άδικο είναι που επειδή είχε δουλειά πήγε να κάψει υγρά φρένων παράφλου που είναι μπελαλιδικα. Εκεί με τσαντισε αλλά οκ δεν ήταν ότι θα μου τα χρέωνε και δεν θα τα έκανε τουλάχιστον.

Εν ολίγοις πες το βαρεμάρα πες το ανικανότητα πολλοί τεχνικοι χωρίς να είναι απατεώνες κάνουν ανοησίες σαν άμυνα προς την αγορά και τους κακούς πελάτες και παίρνει η μπάλα και αυτούς που ξέρουν τι θέλουν και θέλουν και να το πληρώσουν.

Όταν θα βρω τεχνικό που θα είναι τίμιος,μεθοδικός,γνωστής και ταυτόχρονα θα σε ρωταει. Σε αναλώσιμα θες οικονομικά η τα καλύτερα? τοτε θα πω αυτός μάλιστα..
Τι σου φαίνεται περίεργο σε ολο αυτό που περιεγραψες και σε προηγούμενα ποστ ρε Βαγγέλη; καλοί και κακοι επιτηδευματιες υπάρχουν σε όλα τα επαγγέλματα όπως και στο δικό σου.
Το ίδιο ισχύει και σε τομείς του δημοσίου, όπου υπάρχουν εξαιρετικοί άνθρωποι αλλα και άλλοι.......
Χαλάρωσε φιλαράκι μου,ειμεθα και σε ηλικίες περίεργες...
:p
Α και που σαι να μη ξεχάσω
Doblo 1.6 mtj, ολα τα σέρβις αντιπροσωπεία (στη συγκεκριμένη αναφέρομαι καθαρά) και ούτε σταγόνα λάδι δε καίει.
Και για του λόγου το αληθές
[url=https://ibb.co/9trdVPs][/URL]
Υπάρχουν λοιπόν όπως είπες καλα μαστορια, καλη αναζήτηση, εγώ τα βρήκα εξαρχής ευτυχώς
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το βράδυ έριξε λασποβροχή και η μηχανή έγινε λες και είχα πάει σε λάσπες.:D
Εδώ άλλοι με ψεύτικες λάσπες πήγαν και σε εκθέσεις, κάντο κι εσύ!!

XR Maniac (τυχαίο tag)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εδώ άλλοι με ψεύτικες λάσπες πήγαν και σε εκθέσεις, κάντο κι εσύ!!

XR Maniac (τυχαίο tag)
Ίσα μαρή κινεζικη καμπια




advphone
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εδώ άλλοι με ψεύτικες λάσπες πήγαν και σε εκθέσεις, κάντο κι εσύ!!

XR Maniac (τυχαίο tag)
Δεν ήταν ψεύτικες οι λάσπες, κανονικές ήταν απλά τις πέταξε πάνω με φτιάρι :roflmao:
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
ψαχνω παντως μαστορα για Fiat Doblo diesel..

αν εχετε να προτεινετε καποιον καλο παρακαλω κοπιαστε..

Off topic λιγο .;);)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
ψαχνω παντως μαστορα για Fiat Doblo diesel..

αν εχετε να προτεινετε καποιον καλο παρακαλω κοπιαστε..

Off topic λιγο .;);)
Αν σε εξυπηρετεί δυτική αττική (Νίκαια και πέριξ) έχουμε τον καλύτερο σε FIAT αν θες πληροφορίες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
#sklirosbmwdakias#..



advphone
Aπό ακράνοβιτς με 950 έγινε σoβαρός κυριούλης με πενφέ; Τον κόλλησε ο Σάκης;
 
Top Bottom